Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παραδόξως 4G δε δούλεψα σχεδόν ποτέ με το εν λόγω κινητό, παρά μόνο πριν το αφήσω για το G4. Γενικά τι να πω, είναι σκυλί του πολέμου!

Το κουφό ήταν ότι είχε φρικάρει και έκανε restart μόνο του κάπου κάπου (μαμά 4.1.2 :lol: ), και στη συνέχεια πήρα το G4. Μετά είπα "βρε δε το ξεκλειδώνεις να βάλεις custom rom κλπ;" και δούλεψε κανονικά έκτοτε. Το μόνο θέμα, το digitizer...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χρησιμοποιεί κανένας άραγε το κινητό μετά από τόσα χρόνια; 1.5 χρόνο από το τελευταίο post στο thread. Το κινητό ακόμη υπάρχει στην κατοχή μου (και δουλεύει)!
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα το χρησιμoποιω ακομα (~5,5 χρονια) αλλά πλέον εδω και μισο χρόνο ως δεύτερο :D.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν το έχω ούτε ως 2ο, ωστόσο από περιέργεια το φόρτισα και ανοίγει, δουλεύει κανονικά, με μόνο πρόβλημα, το Digitizer πάνω (δεν μπορώ να κατεβάσω κουρτίνα ας πούμε) και πλάι αριστερά. Δεν ασχολήθηκα με αυτό το πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Ένα από τα 3 που έδωσα στον κουνιαδο, έχει σπασμένη οθόνη (αλλαγμένη 2 φορές).

Το 2ο στη γυναίκα, χάλασε το digitizer και δεν κάνει επαφή στη μέση. Επίσης η κάμερα πήρε υγρασία.

Το τελευταίο που δούλευα καθημερινά 3 χρόνια, το έδωσα στον πατέρα μου και το έκανε εντελώς θρύψαλα :lol:

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ειχε χαλασει το Digitizer ανετα θα το ειχα, εστω ως 2ο!

 

Ισως αν βρεθουμε ποτε με τον Νικο στην ιδια πολη, να τον αγγαρεψω να μου το αλλαξει :lol:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει ρολόι! Το χρησιμοποίησα πέρυσι για 2 μήνες φουλ μέχρι να μου φτιάξουν το v10, με nougat πέταγε. Το έχω δώσει στη μικρή κόρη μου τώρα. Βρήκα και μπαταρία αυθεντική, και θήκη lg. Σαν καινούριο είναι και εξαιρετικά smooth.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με κάποια custom rom το έχω αλλά δεν θυμάμαι ποια είναι. Νομίζω σε 6.0 πατάει. Έχει και 7.0; :o Μια μέρα που θα έχω όρεξη θα το σκαλίσω :p
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ειχε χαλασει το Digitizer ανετα θα το ειχα, εστω ως 2ο!

 

Ισως αν βρεθουμε ποτε με τον Νικο στην ιδια πολη, να τον αγγαρεψω να μου το αλλαξει :lol:

:lol:

Ρε δεν είναι τίποτα, μην αγχώνεσαι! Αν έχεις μια πένα ή το εργαλείο που είναι φλατ σαν πένα και 2 κατσαβιδακια, το έχεις έτοιμο σε 10 λεπτά!

Πλέον οθόνη μαζί με digitizer και frame, πάει γύρο στο 25αρι!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει ρολόι! Το χρησιμοποίησα πέρυσι για 2 μήνες φουλ μέχρι να μου φτιάξουν το v10, με nougat πέταγε. Το έχω δώσει στη μικρή κόρη μου τώρα. Βρήκα και μπαταρία αυθεντική, και θήκη lg. Σαν καινούριο είναι και εξαιρετικά smooth.

 

Απο που βρηκες μπαταρια αυθεντικη γιατι πολλες δειχνουν αυθεντικες αλλα τελικα δεν ειναι, δεν λειτουργει ο αισθητηρας θερμοκρασιας που εχει η αυθεντικη.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως άλλαξα στο επίσημο σέρβις μπαταρία 1 μήνα πριν κλείσει η 2ετια, για να είναι σίγουρα αυθεντική και σχετικά τσάμπα (20αρι νομίζω), αλλά τελικά κρατούσε λιγότερο και από την παλιά :lol:

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγω στα 2,5 χρονια πηρα αυθεντικη απο την procordia, ειδα βελτιωση αλλα οχι τρελη. Μεταγενεστερα που ηθελα να την ξαναλλαξω, 2 μπαταριες που πηρα από ebay (από Γερμανια), ηταν μαιμου και ετσι γυρισα στην πρωτη αυθεντικη που ειχα. Αυτες απο το ebay ενω φαινονταν εξωτερικα ως αυθεντικες, ωστοσο δεν λειτουργουσε ο αισθητηρας θερμοκρασιας και κρατουσαν λιγοτερο από την 2.5 ετων αυθεντικη. Απο τα σκρουτζομαγαζα δεν εχω δοκιμασει γιατι φοβομουν οτι θα ηταν αντιστοιχες του ebay. Edited by runner70
Link to comment
Share on other sites

:lol:

Ρε δεν είναι τίποτα, μην αγχώνεσαι! Αν έχεις μια πένα ή το εργαλείο που είναι φλατ σαν πένα και 2 κατσαβιδακια, το έχεις έτοιμο σε 10 λεπτά!

Πλέον οθόνη μαζί με digitizer και frame, πάει γύρο στο 25αρι!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

To αγαπαω τοσο πολυ που φοβαμαι ομολογω. Αλλα ισως κατσω να το κανω καποια στιγμη :p Μαζι και μπαταρια

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Απο που βρηκες μπαταρια αυθεντικη γιατι πολλες δειχνουν αυθεντικες αλλα τελικα δεν ειναι, δεν λειτουργει ο αισθητηρας θερμοκρασιας που εχει η αυθεντικη.

 

Από Ιταλία μέσω ebay - η αλήθεια είναι ότι θα σιγουρευτώ 100% για την αυθεντικότητά της όταν την βάλω τελικά :p

Για τον φίλο που ρώτησε, ναι, έχει Nougat ROM (Nitrogen).

Link to comment
Share on other sites

Από Ιταλία μέσω ebay - η αλήθεια είναι ότι θα σιγουρευτώ 100% για την αυθεντικότητά της όταν την βάλω τελικά :p

Για τον φίλο που ρώτησε, ναι, έχει Nougat ROM (Nitrogen).

 

Μπορεις να βαλεις την εφαρμογη gsam battery monitor και να δεις αν μεταβαλλεται η θερμοκρασια της. Σε μια μαιμου δεν υπηρχε καμια μεταβολη ενώ σε μια αλλη επαιρνε τιμες μονο ή 29 ή 31 βαθμους κελσιου. :lol: Με τις αυθεντικες εννοειται μεταβαλλεται κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
Παιδια βοηθεια!Εκανα αναβαθμιση λογισμικου στην κινηταρα και πλεον δε με βαζει στα δεδομενα.Πηγα και στη Wind ειδαμε οτι οι ρυθμισεις ηταν σωστες δε μπορω να μπω με τιποτα.Τι συμβαινει;Πως μπορω να το διορθωσω;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...