Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω κάνει επανεκκίνηση. Το έχω κάνει root. Δεν έχω άλλο πρόβλημα, μόνο αυτό. Έχω nova launcher πάω ρυθμίσεις συστήματος, πατάω εφαρμογές, περιμένω λίγο να βγάλει το μέγεθος της εφαρμογής και ξαναγυρναει στις ρυθμίσεις.

 

o nova launcer αν ειναι δωρεαν και πληρης βγαζει θεματακια.επανεκινησεις και κοληματακια.σε artmod σιγουρα.

καρατσεκαρισμενο.Μολις εφυγε σταματησαν τα προβληματα.Προσωπικα δοκιμασα 4 εκδοσεις........

κριμα γιατι ο περιορισμενος εχει αστειο μεγεθος εικονιδιων τα οποια δεν μπορουμε να αλλαξουμε.

Σε lenovo A916 ο δωρεαν και πληρης δουλευει κανονικοτατα..........

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω αγορασμένο prime και πάει μπάλα στη artmod. Δεν έχω πρόβλημα. Αν και νιώθω ότι με τον στοκ πάει καλύτερα η ρομ

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω αγορασμένο prime και πάει μπάλα στη artmod. Δεν έχω πρόβλημα. Αν και νιώθω ότι με τον στοκ πάει καλύτερα η ρομ

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

με το αγορασμενο δεν εχει θεμα.μιλαω για σπασμενα......

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα μόλις σπασμένο για δοκιμή και Θα ενημερώσω αυριο για το αποτέλεσμα :)

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά lightning launcher, λατρεία :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικος ειναι , σκεφτομαι να τον τσιμπησω. Παλιοτερα ηταν Free.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μπορεί κάποιος να μου στείλει το build.prop του, ειδικά από artmod? :/

 

edit: το βρηκα τελικα

Edited by pgetsopoulos

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ειδα ενα πριν 15 μερες απο κοντα,εψαχνα για την κοπελα μου,ασπρο,αψογο μπροστα αλλα στα πλαγια ειδικα στην υποδοχη σιμ ειχε γρατσουνιες και μερικες γυρω γυρο οποτε δεν ασχοληθικα ακομα και αν μου ειπε να του δωσω μια τιμη μα το παρω.η τιμη που ειχαμε συνφωνισει απο το τηλεφωνο ητανε 50 ευρω,δηλαδη και 40 η 35 το επερνα #$%%^&@#$%^ :mad::mad::mad:

ειχε και 3 θηκες,οτοπτε δεν θα φαινοτανε τιποτα.....

να δω αν θυμιθω που τον βρηκα........:rolleyes:

Edited by athanaso77

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

ειδα ενα πριν 15 μερες απο κοντα,εψαχνα για την κοπελα μου,ασπρο,αψογο μπροστα αλλα στα πλαγια ειδικα στην υποδοχη σιμ ειχε γρατσουνιες και μερικες γυρω γυρο οποτε δεν ασχοληθικα ακομα και αν μου ειπε να του δωσω μια τιμη μα το παρω.η τιμη που ειχαμε συνφωνισει απο το τηλεφωνο ητανε 50 ευρω,δηλαδη και 40 η 35 το επερνα #$%%^&@#$%^ :mad::mad::mad:

ειχε και 3 θηκες,οτοπτε δεν θα φαινοτανε τιποτα.....

να δω αν θυμιθω που τον βρηκα........:rolleyes:

 

Ενταξει , φανταζομαι η τιμη αυτη λογω φθορας ετσι; Γιατι αλλιως αξιζει τουλαχιστον 80-100 το κινητακι. Απλα καπου το'χασα με την προταση σου. Τι εννοεις στο υπογραμμισμενο κειμενο; Οτι θα το'χες παρει με 40€ ; 40€ ειναι αστειο ποσο για αυτο το κινητο. Ειπαμε...

Το δικο μου εχει την φυσιολογικη φθορα του μεταλλικου πλαισιου στις γωνιες μονο. Και υποπτευομαι οτι οι θηκες εκαναν τη δουλεια (οσο δε φορουσα θηκη , ηταν αψογο), και πολυ μικρες αμυχες στην οθονη , λογω του οτι ειχε βγει πριν καιρο το προστατευτικο οθονης. Το ειχα σα τα ματια μου το κινητο αυτο. Το αγαπω πολυ ακομη και σημερα, και το'χω να περιμενει για 2ο, 1ο σε περιπτωση που παθω τα γνωστα θεματα με το G4.

Αλλιως θα το εδινα, με πολυ βαρια καρδια βεβαια.

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πάντα, ούτε 500αρι δεν το δίνω ακόμα και σήμερα γιατί απλά δεν με "έσκασε" ακόμα σαν συσκευή.

Όταν βγει οφ ή αρχίσει να μην δουλεύει σωστά στην δική μου χρήση, ανακύκλωση και τέλος :)

Link to comment
Share on other sites

ειδα ενα πριν 15 μερες απο κοντα,εψαχνα για την κοπελα μου,ασπρο,αψογο μπροστα αλλα στα πλαγια ειδικα στην υποδοχη σιμ ειχε γρατσουνιες και μερικες γυρω γυρο οποτε δεν ασχοληθικα ακομα και αν μου ειπε να του δωσω μια τιμη μα το παρω.η τιμη που ειχαμε συνφωνισει απο το τηλεφωνο ητανε 50 ευρω,δηλαδη και 40 η 35 το επερνα #$%%^&@#$%^ :mad::mad::mad:

ειχε και 3 θηκες,οτοπτε δεν θα φαινοτανε τιποτα.....

να δω αν θυμιθω που τον βρηκα........:rolleyes:

 

οκ φίλε μου. Βρήκα καλό G2 32Gb με 80€. Θεωρητικά μέχρι 80 θα έδινα και για το optimus G

Link to comment
Share on other sites

Όποιος πήρε μπαταρία από την procordia, ξέρει ποια χρονολογία ήταν η παραγωγή της;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Στα καλα καθουμενα δε δουλευει η notification bar. Απο τη μια στιγμη στην αλλη. Ξαναφλασαρα τη ρομ - artmod εχω (full wipe εκανα κανονικα) , και παλι το ιδιο. Τις πταιει; Να παω σε αλλη να τσεκαρω αν γινεται κατι με τη συγκεκριμενη;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδες εχω ενα 975 που εχει πεσει σε bootloop, μπουταρει κανονικα στη ρομ και μετα απο 30 δευτερολεπτα κανει επαννεκινηση. σε download mode μπαινει κανονικα αλλα δοκιμασα με ολους τους driver και δεν μπορει να το φλασαρει το flashtool 2014, κολλαει στο 4%. ακουω ιδεες....
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Έχω ήδη αγοράσει το LG g4 αλλά έδωσα το το g σε έναν φίλο ενός φίλου και τελικά του πέρασε nitrogen android 6. Το κινητό φυσάει...

Πριν από αυτό κολλούσε στο πρώτο πάντα άνοιγμα μετά από σβήσιμο της οθόνης. Τώρα είναι κομπλέ!

Link to comment
Share on other sites

Eιναι "παραξενες" οι πιο πολλες custom roms.

Το εχω αραξει στην artmod που ειναι τελειως σταθερη με αξιολογη μπαταρια,ανετα 24ωρο με αρκετη χρηση.Θυσιαζει ταχυτητα βεβαια,αλλα δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα!

Βεβαια μου εκατσε ενα Ζ3 στα 120 ευρωπουλα και εχει τον πρωτο λογο......το g στον ....παγκο για ξεκουραση δεν το δινω με τιποτα!

Το πηρα φτηνα και ειναι σαν καινουργιο!

Πιστευω οτι ειναι οι ιδανικες διαστασεις κινητου....το Z3 θελει παραπανω προσοχη........(5,2" vs 4,7") 1,5 εκατοστο διαφορα.........

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχει αλλαξει κανεις digitizer?

 

Το δικο μου τα'χει παιξει και θελω να αλλαξω... Αλλα μαζι με την οθονη παει κανα 40ρι, σκετο 5-10, αλλαζει σκετο ομως;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Είχε χαλάσει το digitizer στη συσκευή μου και προσπάθησα να το ξεκολλήσω (με οδοντικό νήμα :P). Ενώ η δουλεία πήγαινε αρκετά καλά έκανα μια λάθος κίνηση (πίεσα το digitizer προς τα μέσα) και έσπασα την οθόνη. Εν ολίγοις είμαι για νέα οθόνη. Λέω να πάρω μια χωρίς το frame μιας και έτσι φαίνεται λιγότερο δύσκολο να γίνει η αντικατάσταση. Έχει κάποιος να προτείνει κάτι δοκιμασμένο από ebay?
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ωπ φιλε να σε ρωτησω κατι?

 

Μπορεις να ανεβασεις μια φωτο πως πηγες να ξεκολλησεις το digitizer?

 

Μου εχει κολλησει κι εμενα και λεω να το προσπαθησω...

 

Αν σου ειναι ευκολο δλδ....

 

Ευχαριστω και καλα ξεμπερδεματα

____________________________________________

the more you ignore me the closer I get

____________________________________________

Link to comment
Share on other sites

Το digitizer μου είχε ξεκολλήσει λίγο πάνω αριστερά οπότε έβαλα από κάτω οδοντικό νήμα και κατάφερα να το περάσω γύρω-γύρω για να ξεκολλήσω την ταινία. Μετά ξεκίνησα από το κάτω μέρος της συσκευής και σιγά σιγά πίεζα το νήμα προς τα πάνω και όπου ένιωθα ότι δε προχωράει χρησιμοποιούσα λίγο το πιστολάκι. Νομίζω αν δε βιαζόμουν στο τέλος θα λειτουργούσε μια χαρά.

 

Δε ξέρω πως μπορώ να το περιγράψω καλύτερα.Πάνω κάτω ότι κάνει το παλικάρι στο

έκανα αλλά η οθόνη μου ήταν ακόμα στο frame.
Link to comment
Share on other sites

Το digitizer μου είχε ξεκολλήσει λίγο πάνω αριστερά οπότε έβαλα από κάτω οδοντικό νήμα και κατάφερα να το περάσω γύρω-γύρω για να ξεκολλήσω την ταινία. Μετά ξεκίνησα από το κάτω μέρος της συσκευής και σιγά σιγά πίεζα το νήμα προς τα πάνω και όπου ένιωθα ότι δε προχωράει χρησιμοποιούσα λίγο το πιστολάκι. Νομίζω αν δε βιαζόμουν στο τέλος θα λειτουργούσε μια χαρά.

 

Δε ξέρω πως μπορώ να το περιγράψω καλύτερα.Πάνω κάτω ότι κάνει το παλικάρι στο

έκανα αλλά η οθόνη μου ήταν ακόμα στο frame.

 

Θενξ...

Εγω το ειχα σε αχρηστία και εβγαλα τα ματια μου να το φτιαξω την Κυριακη γιατι ειχα σβησει κατα λαθος τα παντα απο μεσα οταν ειχα βαλει μια custom rom και παλευα μια μερα μπας και το δωσω στην κόρη μου. Ουτε με KDZ Update ουτε με LG Mobile tool γινοταν κατι. Στα πολυ βαθια βρηκα ενα που λεγεται LGNPST και ηταν το μονο που εβλεπε το τηλ. αλλα διαβαζε μονο .BIN αρχεια. Ε βρηκα τη μαμισια ρομ σε >BIN και δουλεψε.

Ε και τοτε καταλαβα ότι δεν δουλευει το digitizer....αλλαγη πλεον δεν συμφερει θα παει πανω απο 100 ευρω και νομιζω θα της παρω καινουριο...

Μακραν το καλυτερο τηλ που ειχα οταν το πηρα στα λεφτα που το πηρα.

 

BYE BYE E975

____________________________________________

the more you ignore me the closer I get

____________________________________________

Link to comment
Share on other sites

Μακραν το καλυτερο τηλ που ειχα οταν το πηρα στα λεφτα που το πηρα.

 

BYE BYE E975

 

Αυτο ξαναπεστο... Εμενα δουλευει, το εχω παροπλισμενο (γιατι ποτέ δε ξερεις ποτε θα σου κατσει bootloop στο G4 :lol: ) και το μονο θεμα μου ειναι οτι εχω την artmod και για καποιο λογο , τελειως ξαφνικα, σταματησε να δουλευει η notification bar. Την ξαναπερασα, ξανα clear τα παντα, και παλι το ιδιο. Να'χει προβλημα και σε εμενα η αφη or something ?

Link to comment
Share on other sites

Ε και τοτε καταλαβα ότι δεν δουλευει το digitizer....αλλαγη πλεον δεν συμφερει θα παει πανω απο 100 ευρω και νομιζω θα της παρω καινουριο...

Μακραν το καλυτερο τηλ που ειχα οταν το πηρα στα λεφτα που το πηρα.

 

BYE BYE E975

 

Αν καταφέρεις να βγάλεις το digitizer χωρίς να σπάσεις την οθόνη τότε με 10-20 ευρώ παίρνεις digitizer και κόλλα από ebay και είναι ΟΚ. Απλά είναι κάπως δύσκολη και χρονοβόρα διαδικασία. Εγώ θα σου έλεγα να το δοκιμάσεις πάντως ή να το πουλήσεις.Κρίμα είναι να το πετάξεις ή να το αφήσεις σε κανα συρτάρι να κάθεται.

 

Αυτο ξαναπεστο... Εμενα δουλευει, το εχω παροπλισμενο (γιατι ποτέ δε ξερεις ποτε θα σου κατσει bootloop στο G4 :lol: ) και το μονο θεμα μου ειναι οτι εχω την artmod και για καποιο λογο , τελειως ξαφνικα, σταματησε να δουλευει η notification bar. Την ξαναπερασα, ξανα clear τα παντα, και παλι το ιδιο. Να'χει προβλημα και σε εμενα η αφη or something ?

 

Ένας γρήγορος τρόπος να την ελέγξεις είναι να δοκιμάσεις αν δουλεύει σε landscape mode. Αν δουλεύει τότε πιθανόν να έχει πρόβλημα το digitizer. Αν όχι τότε κάτι άλλο παίζει.

 

Μια ενημέρωση για το δικό μου θέμα, έχω στείλει μήνυμα σε 3 πωλητές στο ebay και κανένας δε μου έχει πει τι ανάλυση έχει η οθόνη που πουλάει.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ξαναπεστο... Εμενα δουλευει, το εχω παροπλισμενο (γιατι ποτέ δε ξερεις ποτε θα σου κατσει bootloop στο G4 :lol: ) και το μονο θεμα μου ειναι οτι εχω την artmod και για καποιο λογο , τελειως ξαφνικα, σταματησε να δουλευει η notification bar. Την ξαναπερασα, ξανα clear τα παντα, και παλι το ιδιο. Να'χει προβλημα και σε εμενα η αφη or something ?

 

Φιλε μου δοκιμασε την Resurrection. Μ' αυτην το κινητο πηγαινε σφαιρα...

Αν σου κανει κι εκει προβλημα μαλλον θα πρεπει να αρχισεις να το χαιρετας ή να αλλαξεις digitizer (βλεπω στο αλι εξπρεςς εχει 8 ευρω αλλα το βιντεο για την αλλαγη ειναι 20 λεπτα περιπου απο γνωστη της δουλειας που σημαινει 2 μερες για μενα τουλαχιστον, και εαν το κανω σωστα.)

Παρε και μια τιμη απο εδω, εκτος αν πιανουν τα χερια σου.

 

Και εγω απο το G πηγα στο G4 δλδ ήταν τοσο καλο το G που πραγματικα δεν εβλεπες το λογο για G2 ή G3.

 

Ωραίες εποχες...

 

(και το G4 υπεροχο αλλα επαθα κι εγω bootloop και αλλαξα πλακετα)

____________________________________________

the more you ignore me the closer I get

____________________________________________

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...