Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπακαπ εφαρμογές χρήστη και μόνο. Δεν υπάρχει κανένα θέμα, μπορείς να τις κάνεις restore οπου θέλεις όποτε θέλεις.

Πρόβλημα υπήρχε από 2.1 σε 2.2 πριν 5 χρόνια και από τότε αναπαράγεται χωρίς κανένα λόγο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες ζητάω ΒΟΗΘΕΙΑ !!!!!!!!!!! Από χθές το κινητό ξαφνικά και ενώ το είχα στο χέρι και το πείραζα για να τελειώσω τη μπαταρία του, ξαφνικά μου λέει ότι δε βλέπει την sim .Δοκιμάζω τη sim σε άλλο τηλέφωνο όλα οκ. Δοκιμάζω άλλη sim στο κινητό ,τίποτα. Και μετά βλέπω ότι έχει χάσει το ΙΜΕΙ του το κινητό. Μου βγάζει ΙΜΕΙ 0. Το τηλέφωνο είναι όπως το πήρα, δεν του έχω αλλάξει τίποτα και έχει ακόμα την 4.1.2 .
Link to comment
Share on other sites

με factory riset δεν αλλαζει κατι?? :(:(

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ζητάω ΒΟΗΘΕΙΑ !!!!!!!!!!! Από χθές το κινητό ξαφνικά και ενώ το είχα στο χέρι και το πείραζα για να τελειώσω τη μπαταρία του, ξαφνικά μου λέει ότι δε βλέπει την sim .Δοκιμάζω τη sim σε άλλο τηλέφωνο όλα οκ. Δοκιμάζω άλλη sim στο κινητό ,τίποτα. Και μετά βλέπω ότι έχει χάσει το ΙΜΕΙ του το κινητό. Μου βγάζει ΙΜΕΙ 0. Το τηλέφωνο είναι όπως το πήρα, δεν του έχω αλλάξει τίποτα και έχει ακόμα την 4.1.2 .

 

 

Το μονο σχετικο που βρηκα ειναι αυτο:

http://www.tomsguide.com/forum/id-2292856/optimus-e971-imei-null.html

Αλλα αναφερεται σε lg optimus g E971.

Στο τελευταιο ποστ καποιος προτεινει μια λυση αλλα δε ξερω να σου πω αν πιανει.

Και εκει ο topic starter (μετα απο σερβις για οθονη) δεν αναγνωριζοταν η σιμ του,και το ΙΜΕΙ null...εκανε φακτορι ρισετ αλλα τιποτα...

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ζητάω ΒΟΗΘΕΙΑ !!!!!!!!!!! Από χθές το κινητό ξαφνικά και ενώ το είχα στο χέρι και το πείραζα για να τελειώσω τη μπαταρία του, ξαφνικά μου λέει ότι δε βλέπει την sim .Δοκιμάζω τη sim σε άλλο τηλέφωνο όλα οκ. Δοκιμάζω άλλη sim στο κινητό ,τίποτα. Και μετά βλέπω ότι έχει χάσει το ΙΜΕΙ του το κινητό. Μου βγάζει ΙΜΕΙ 0. Το τηλέφωνο είναι όπως το πήρα, δεν του έχω αλλάξει τίποτα και έχει ακόμα την 4.1.2 .

 

Δυστυχώς έχασες τα efs σου και μου κάνει εντύπωση που χάθηκε το imei χωρίς να το πειράξεις (ξεκλείδωμα bootloader, custom rom κτλ). Το service είναι η μόνη σου λύση μιας και τα efs είναι μοναδικά κι ακόμα και αν βρεις από back up άλλου, δεν θα σου λειτουργήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να μην το πειράξω καθόλου και να το πάω για service μιας και είμαι και στην εγγύηση. Που το πας όμως, procordia ή στη Vodafone από όπου και το είχα πάρει με την προσφορά πέρσι ;;;
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να μην το πειράξω καθόλου και να το πάω για service μιας και είμαι και στην εγγύηση. Που το πας όμως, procordia ή στη Vodafone από όπου και το είχα πάρει με την προσφορά πέρσι ;;;

 

Το φλασάρισμα δεν είναι τίποτα, περισσότερο δύσκολο είναι να εγκαταστήσεις τους drivers, παρά να το βάλεις σε download mode.

Τώρα, για σέρβις θα απευθυνθείς στην procordia και μπορείς αν θες να ζητήσεις μεταφορά με κούριερ, αλλιώς από κοντά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Φίλος έριξε το κινητό κάτω και έσπασε το digiter...

Αλλάζει η procordia σκέτο digiter? Αν όχι πόσο πάει η αλλαγή οθόνης?

 

Έχει αλλάξει κανείς σκέτο digiter σε αυτό το κινητό? Ή είναι σαν το g2 και n5 που δεν βγαίνει με τπτ?

Link to comment
Share on other sites

Όλα βγαίνουν. Μερικά θέλουν κόπο μερικά όχι.

Η αντιπροσωπείες αλλάζουν οθόνη πάντα. Νομίζω στα 150€ πάνω κάτω.

Το ένα από τα 3 g που είχα στείλει για αλλαγή οθόνης πριν λίγες μέρες (πρόβλημα με την αφή), τώρα έχει σπασμένο digitizer.. Πήρα μια οθόνη με 50€ από ebay αντί για digitizer αφού είναι αρκετά φθηνή (την περιμένω, δεν έφτασε ακόμα).

Link to comment
Share on other sites

Ναι βγαίνουν απλά θέλουν μηχάνημα για να γίνει σωστά.... Έχω αλλάξει κάμποσες οθόνες αλλά η βλακεια είναι ότι δεν έχει άλλο κινητό το παιδί και έχω ξεμείνει και εγώ από δεύτερο κινητό smartphone για να του δανειζα και που να περιμένουμε ένα μήνα; .... Αλλά 150ειναι πολλά!

Anyway ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Μην παραπληροφορείς Νίκο. Είχα ρωτήσει, και δεν είναι 150, αλλά ΜΌΛΙΣ 145!

 

 

:p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να κάνω το αδύνατο (να ξεκολλήσω το digiter) χωρίς μηχανημα αλλά έσπασε η οθόνη! Δεν είναι Samsung! :(

Θα παραγγείλω και εγώ μια με το frame και θα την βάλω.. Ελπίζω να μου φέρουν κομπλέ οθόνη γτ την τελευταία φορά μου έφεραν πρόβληματικη και έτρεχα μετά...

Link to comment
Share on other sites

SOS !!!!!!! Πήγα και άφησα το κιν. στην procordia και μου λένε οτι είναι εκτός εγγύησης γιατί έγινε προσπάθεια ρουταρίσματος. Το κιν. είναι απείραχτο από την πρώτη στιγμή.Ουτε ξέρω πως γίνεται.Μίλησα και με LG τα ίδια.Περιμένω την τελική τους απάντηση.Πώς μπορώ να το κηνυγήσω ρε παιδιά αν επιμένουν σε αυτό ;;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παίδες ζητάω ΒΟΗΘΕΙΑ !!!!!!!!!!! Από χθές το κινητό ξαφνικά και ενώ το είχα στο χέρι και το πείραζα για να τελειώσω τη μπαταρία του, ξαφνικά μου λέει ότι δε βλέπει την sim .Δοκιμάζω τη sim σε άλλο τηλέφωνο όλα οκ. Δοκιμάζω άλλη sim στο κινητό ,τίποτα. Και μετά βλέπω ότι έχει χάσει το ΙΜΕΙ του το κινητό. Μου βγάζει ΙΜΕΙ 0. Το τηλέφωνο είναι όπως το πήρα, δεν του έχω αλλάξει τίποτα και έχει ακόμα την 4.1.2 .

 

SOS !!!!!!! Πήγα και άφησα το κιν. στην procordia και μου λένε οτι είναι εκτός εγγύησης γιατί έγινε προσπάθεια ρουταρίσματος. Το κιν. είναι απείραχτο από την πρώτη στιγμή.Ουτε ξέρω πως γίνεται.Μίλησα και με LG τα ίδια.Περιμένω την τελική τους απάντηση.Πώς μπορώ να το κηνυγήσω ρε παιδιά αν επιμένουν σε αυτό ;;;

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, θέλω να στείλω το κινητο για επισκευη, αφού ξερούταρα με gadalf (όπως δηλαδή είχα ρουτάρει), έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Είμαι οκ παιδιά για να μην έχω θέματα με την εγγύηση?
Link to comment
Share on other sites

Unroot αν θυμάμαι καλά μόνο μέσα από το super su γίνεται :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια, root checker basic μου λέει Sorry this device does not have root access

Root check μου λέει NOT ROOTED

Supersu μου λέει Δεν Υπάρχει su binary εγκατεστημενο και ο Super Su δεν μπορεί να το εγκαταστήσει. Αυτό είναι π΄ροβλημα.

Superuser μου βγάζει κουτάκι για temp root αλλά από μόνο του αποεπιλέγεται.

Καταλαβαίνει κάνείς αν μπορώ να το στείλω έτσι ή αν χρειάζεται να κάνω permanent root?

Thanks παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως το λες και με hard reset, όλα είναι κομπλέ.

Αν δεν έχεις αρχεία μέσα στη συσκευή, ρίξε κι ένα φλασάρισμα με το kdz για να'σαι απολύτως σίγουρος!

Link to comment
Share on other sites

SOS !!!!!!! Πήγα και άφησα το κιν. στην procordia και μου λένε οτι είναι εκτός εγγύησης γιατί έγινε προσπάθεια ρουταρίσματος. Το κιν. είναι απείραχτο από την πρώτη στιγμή.Ουτε ξέρω πως γίνεται.Μίλησα και με LG τα ίδια.Περιμένω την τελική τους απάντηση.Πώς μπορώ να το κηνυγήσω ρε παιδιά αν επιμένουν σε αυτό ;;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

SOS !!!!!!! Πήγα και άφησα το κιν. στην procordia και μου λένε οτι είναι εκτός εγγύησης γιατί έγινε προσπάθεια ρουταρίσματος. Το κιν. είναι απείραχτο από την πρώτη στιγμή.Ουτε ξέρω πως γίνεται.Μίλησα και με LG τα ίδια.Περιμένω την τελική τους απάντηση.Πώς μπορώ να το κηνυγήσω ρε παιδιά αν επιμένουν σε αυτό ;;;

 

Απευθύνεσαι στην Vodafone (Γιατί κάνουν πολλές μ@λ@κ1€ς αυτοί περνώντας το boot logo), αν δεν βρεις άκρη απευθύνεσαι στο ΙΝ.ΚΑ. με επώνυμη καταγγελία (οι περισσότερες εταιρίες υποχωρούν για να μην βγουν στην φόρα).

 

Ζήτα (Θα την απαιτήσεις!) από την Procordia άρνηση επισκευής και βεβαίωση τεχνικού με σφραγίδα και υπογραφή (αν είναι δυνατόν και κάποιο υλικό π.χ. φωτογραφία, από εκεί όπου έβγαλε το συμπέρασμα!) του τεχνικού που το έλεγξε. Ενημέρωσε τους (στο τέλος) φυσικά οτι θα κινηθείς νομικά μέσω κάθε νόμιμου σου δικαιώματος, μέσω του δικηγόρου σου και του Ινστιτούτου Καταναλωτών με επώνυμη καταγγελία. Αν είναι δυνατόν, ενημέρωσε και το νομικό τους τμήμα μέσω e-mail στο info@procordia.gr

 

Υ.Γ.: Κάποιες φορές σε κάποιες εταιρίες και μόνο που τους αναφέρεις οτι θα κινηθείς νομικά μέσω Ινστιτούτου Καταναλωτών, Διεύθυνση Προστασίας Καταναλωτή κ.τ.λ., οπισθοχωρούν και στο φτιάχνουν εκείνη την ώρα! (Δεν γνωρίζω για την συγκεκριμένη εταιρία, εγώ θυμάμαι είχα απευθυνθεί στο Service της ΝΟΚΙΑ) ;)

 

Ελπίζω να σε βοήθησα!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...