Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όλα τα όνειρα τελειώνουν κάποτε παιδιά...

Η μπαταρία σήμερα, μετά την 5η φόρτιση, δείχνει πολύ βελτιωμένη σε σχέση με τις προηγούμενες ημέρες.

Είναι στις 8 ώρες λειτουργίας, με 30 λεπτά οθόνη και 15 λεπτά ομιλίας. Έχω ακόμα 80% :)

 

Δηλαδη με κανα δυωρο οθονη βγαζουμε μερα λες;

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δηλαδη με κανα δυωρο οθονη βγαζουμε μερα λες;

Με 2 ώρες οθόνη υπολογίζω περίπου 20 ώρες αναμονή.

Καλά δεν είναι?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Με 2 ώρες οθόνη υπολογίζω περίπου 20 ώρες αναμονή.

Καλά δεν είναι?

Καλα μονο;αλλα πρεπει να δω ποτε θα το πιασω αυτο το δυωρο γιατι μεχρι στιγμης κατω απο 4ωρο δεν πεφτω και μαλιστα σε 9-10 ωρες...και κατι αλλο...ετρεξα κατα λαθος το antutu me eco mode και επιασε 13700!!!

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Καλα μονο;αλλα πρεπει να δω ποτε θα το πιασω αυτο το δυωρο γιατι μεχρι στιγμης κατω απο 4ωρο δεν πεφτω και μαλιστα σε 9-10 ωρες...και κατι αλλο...ετρεξα κατα λαθος το antutu me eco mode και επιασε 13700!!!

 

Τι να τα κάνεις τα Benchmarks...το πράγμα μιλάει από μόνο του.

Είναι το πρώτο και μοναδικό κινητό android που πραγματικά είναι αλαγκάριστο 100%.

Aυτό που πραγματικά ήθελα, επιτέλους το βρήκα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τι να τα κάνεις τα Benchmarks...το πράγμα μιλάει από μόνο του.

Είναι το πρώτο και μοναδικό κινητό android που πραγματικά είναι αλαγκάριστο 100%.

Aυτό που πραγματικά ήθελα, επιτέλους το βρήκα.

Φιλε μου δεν διαφωνω ...μετα απο αναζητηση ενος χρονου βρηκα μια απροβληματστη συσκευη.το γραφω ομως αυτο για να καταλαβουν και οι τυχον υποψηφιοι αγοραστες οτι ακομα και με δυο πυρηνες το κινητο αποδιδει πολυ καλα..

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Μα ναι, μας εχουν τρελανει στα benchmarks και ολες αυτες τις τεχνολογιστικες αηδιες, και το S4 που ναι κολαστηριο πυρηνων, λαγκαρει ! Με τα ιδια μου τα ματια και χερια το διαπιστωσα. Το G δεν λαγκαρει για τον εξης παραδοξο λογο: γιατι η LG εκανε σοβαρη δουλεια στο λειτουργικο. Την LG που ολοι κατηγορουν για τη συχνοτητα των updates και τα σχετικα, η οποια καταφερε να παρει το κατα τ' αλλα προβληματικο android και να το βαλει να δουλευει σωστα. Και χωρις να υστερει καθολου απο αισθητικης αποψης, απεναντιας, το UI της ειναι ομορφο και πολυ χρηστικο.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δεν διαφωνω ...μετα απο αναζητηση ενος χρονου βρηκα μια απροβληματστη συσκευη.το γραφω ομως αυτο για να καταλαβουν και οι τυχον υποψηφιοι αγοραστες οτι ακομα και με δυο πυρηνες το κινητο αποδιδει πολυ καλα..
Μα δεν είπα ότι διαφωνούμε. :) κατάλαβα πως το είπες, απλά συνέχισα την άποψή σου.

 

Μα ναι, μας εχουν τρελανει στα benchmarks και ολες αυτες τις τεχνολογιστικες αηδιες, και το S4 που ναι κολαστηριο πυρηνων, λαγκαρει ! Με τα ιδια μου τα ματια και χερια το διαπιστωσα. Το G δεν λαγκαρει για τον εξης παραδοξο λογο: γιατι η LG εκανε σοβαρη δουλεια στο λειτουργικο. Την LG που ολοι κατηγορουν για τη συχνοτητα των updates και τα σχετικα, η οποια καταφερε να παρει το κατα τ' αλλα προβληματικο android και να το βαλει να δουλευει σωστα. Και χωρις να υστερει καθολου απο αισθητικης αποψης, απεναντιας, το UI της ειναι ομορφο και πολυ χρηστικο.

Αυτό ακριβώς. Άντε τώρα, να το καταλάβουν οι άλλοι.... δεν πειράζει...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν είπα ότι διαφωνούμε. :) κατάλαβα πως το είπες, απλά συνέχισα την άποψή σου.

 

 

Αυτό ακριβώς. Άντε τώρα, να το καταλάβουν οι άλλοι.... δεν πειράζει...

Εμεις το χρεος μας πιστευω το καναμε...δεν ειμαι φαν καμιας εταιρειας οποια μου δινει τα περισοτερα αυτη και προτιμαω.αυτη τη στιγμη αυτη ειναι η lg...αν καταφερει ο κοσμος και δει περα απο τα brands και το marketing και αγοραζει με βαση το τι θελει απο καθε κινητο πιστευω οτι πολλα θα αλλαζαν στο συγκεκριμενο τομεα.ουτοπικο μεν αλλα....η ουσια ειναι οτι αυτη τη στιγμη το συγκεκριμενο κινητο σαυτη την εξωφρενικη τιμη δεν εχει αντιπαλο και ευχομαι να δοθει η δυνατοτητα σε περισοτερα παιδια να δουν και να θαυμασουν και απο κοντα για το ακριβως μιλανε οι κατοχοι του...

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Με 2 ώρες οθόνη υπολογίζω περίπου 20 ώρες αναμονή.

Καλά δεν είναι?

 

Παραπανω ειναι σιγουρα, αλλα παιζει και τι θα κανεις τις 2 ωρες που ειναι ανοιχτη η οθονη, οπως επισης και αν θα κανεις πολλες κλησεις, αν θα μπεις internet με wifi ή 3g, επισης το eco mode κανει διαφορα, ποσο φωτεινοτητα εχεις ρυθμισμενη, αν εχεις απλο background ή live. Ολα παιζουν, εγω τωρα εχω 1 μερα και 8 ωρες με 1.45 οθονη και εχω μπει internet 30 λεπτα και με wifi και με 3g, ειμαι στο 40%. Το εβαλα 5-10 λεπτα στον υπολογιστη για να περασω κατι με usb, οποτε μπορει και να φορτισε και 5%.

 

Παντως ελεγα δεν θα παρω θηκη, αλλα το ειχα στην τσεπη καπου ακουμπησα και ειδα ενα μικρο βαθουλουματακι στο περιμετρικο νικελ, οποτε μαλλον ειναι αρκετα ευαισθητο.

Link to comment
Share on other sites

Παντως ελεγα δεν θα παρω θηκη, αλλα το ειχα στην τσεπη καπου ακουμπησα και ειδα ενα μικρο βαθουλουματακι στο περιμετρικο νικελ, οποτε μαλλον ειναι αρκετα ευαισθητο.

Έφυγε το χρώμα ή έκανε λακούβα?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα χθες σαν τον διάολο, έπεσε από πολύ μικρό ύψος με την πάνω δεξιά γωνία και έκανε βαθουλωματακι εκεί
Link to comment
Share on other sites

Εκανε μια μικρη λακουβα.

 

Περιεργο. Κανει λακκουβα το πλαστικο?

Μπας και ειναι τιποτα αλουμινιο...

 

Ευχομαι παντως να ειναι το πρωτο και τελευταιο σημαδακι...

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Περιεργο. Κανει λακκουβα το πλαστικο?

Μπας και ειναι τιποτα αλουμινιο...

 

Ευχομαι παντως να ειναι το πρωτο και τελευταιο σημαδακι...

 

Αλουμινιο ειναι, και σε πτωση θα γινεται χαλια σιγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Αλουμινιο ειναι, και σε πτωση θα γινεται χαλια σιγουρα.

 

Eιναι μαλακο αλουμινιο και αμα το παρατηρησετε καλυτερα κανει "νερα" γενικα.

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις αποψη για το easybuyworld?ξερετε αν προσφερουν doa?τι δεικτη sar εχει το κινητο?

 

Με ένα απλο googlάρισμα βρίσκεις και το σαρ και όλα .

 

http://www.gsmarena.com/lg_optimus_g_e975-4941.php

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Με ένα απλο googlάρισμα βρίσκεις και το σαρ και όλα .

 

http://www.gsmarena.com/lg_optimus_g_e975-4941.php

 

ευχαριστω!ο δεικτης αυτος ειναι σε καλα επιπεδα απο οσο ξερω ε?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η μπαταρία του προσωπικά με καλύπτει απόλυτα..Το έβγαλα απ' τη φόρτιση εχθές το βράδυ και αυτή τη στιγμή είμαι στις 23 ώρες με 85% υπόλοιπο.Σήμερα βέβαια δεν έτυχε να του αλλάξω τα φώτα (54' οθόνη , 31' κλήσεις και κανα 20' mail και internet) αλλα παρόλα αυτά είναι πολύ καλό στο idle.Σε άλλες συσκευές που είχα σε idle "τράβαγαν" 1-2%.Αυτό όλο το βράδυ πήγε απ' το 100% στο 98% (eco mode ενεργοποιημένο).
Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις αποψη για το easybuyworld?

 

δεν εχω δικη μου αποψη.γκουγκλαρα και....

 

https://www.google.gr/#sclient=psy-ab&q=easy%20buy%20world%20%CE%BA%CF%81%CE%B9%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B5%CF%82&oq=&gs_l=&pbx=1&bav=on.2,or.r_cp.r_qf.&bvm=bv.48705608,d.bGE&fp=a45325dd9a7a6e57&biw=1280&bih=681&pf=p&pdl=300

 

http://www.iphonehellas.gr/forum/topic/116975-%CE%B1%CE%BE%CE%B9%CE%B6%CE%B5%CE%B9-%CE%BD%CE%B1-%CF%84%CE%BF-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%B1%CF%83%CF%89-%CE%B1%CF%80%CE%BF-easybuyworld/

 

http://blogthea.gr/%CE%B3%CE%B5%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CF%83%CF%85%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7/93519-%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%B1%CF%80%CE%BF%CE%BD%CE%B1-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%BF-%CE%BC%CE%B1%CE%B3%CE%B1%CE%B6%CE%B9-easy-buy-world.html

 

http://atexarheion.blogspot.gr/2012/03/easy-buy-world-wwwebwgr.html

 

στη σελιδα γραφει:

 

"Σημαντική Ενημέρωση για αγορά Συσκευών Κινητής Τηλεφωνίας:

 

Όλες οι συσκευές καλύπτονται από Εγγύηση Αντιπροσωπείας ή Εισαγωγέα-Διανομέα. Αν αντιμετωπίσετε οποιοδήποτε πρόβλημα με τη συσκευή σας - κινητό τηλέφωνο, για περίπτωση κινητού που θεωρεί ο καταναλωτής ότι έιναι εντός εγγύησης αυτή θα πρέπει ΠΡΩΤΑ να ελεγχθεί από το αντίστοιχο Τεχνικό Τμήμα του Αντιπροσώπου/Εισαγωγέα-Διανομέα σε εύλογο χρονικό διάστημα προτού προβούμε σε οποιαδήποτε ενέργεια για αντικατάσταση, αλλαγή, πίστωση απο εμάς, ή επισκευής της απο τον Εισαγωγέα (η διαδικασία αυτή είναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ για να ελεχθεί αν η συκευή πληροί τους όρους και τις προϋποθέσεις της αντίστοιχης εγγύησης του κατασκευαστή) και ανεξάρτητα από το χρονικό διάστημα που παρήλθε από την αγορά της συσκευής σας. Σε κάθε περίπτωση αντικατάσταση της συσκευής ΔΕΝ μπορεί να γίνει και σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση, ακόμα και αν έχουν περάσει ώρες απο την αγορά της συσκευής - κινητού τηλεφώνου από το EasyBuyWorld, αν πρώτα δεν μας δοθει εντολή ή ενημερωτικό δελτίο απο το εξουσιοδοτημένο τεχνικό τμήμα τους Αντιπροσώπου - Διανομέα που θα πρέπει πρώτα να την ελέγξει."

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το εγραψα και μερικες σελιδες πριν αλλα δεν πηρα απαντηση. Προφανως δεν γνωριζει καποιος για το θεμα συμβατοτητας με καποια παιχνιδια του playstore.

Θα εχει ενδιαφερον αν μαθουμε κατι πανω σε συτο.

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω δικη μου αποψη.γκουγκλαρα και....

 

https://www.google.gr/#sclient=psy-ab&q=easy%20buy%20world%20%CE%BA%CF%81%CE%B9%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B5%CF%82&oq=&gs_l=&pbx=1&bav=on.2,or.r_cp.r_qf.&bvm=bv.48705608,d.bGE&fp=a45325dd9a7a6e57&biw=1280&bih=681&pf=p&pdl=300

 

http://www.iphonehellas.gr/forum/topic/116975-%CE%B1%CE%BE%CE%B9%CE%B6%CE%B5%CE%B9-%CE%BD%CE%B1-%CF%84%CE%BF-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%B1%CF%83%CF%89-%CE%B1%CF%80%CE%BF-easybuyworld/

 

http://blogthea.gr/%CE%B3%CE%B5%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CF%83%CF%85%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7/93519-%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%B1%CF%80%CE%BF%CE%BD%CE%B1-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%BF-%CE%BC%CE%B1%CE%B3%CE%B1%CE%B6%CE%B9-easy-buy-world.html

 

http://atexarheion.blogspot.gr/2012/03/easy-buy-world-wwwebwgr.html

 

στη σελιδα γραφει:

 

"Σημαντική Ενημέρωση για αγορά Συσκευών Κινητής Τηλεφωνίας:

 

Όλες οι συσκευές καλύπτονται από Εγγύηση Αντιπροσωπείας ή Εισαγωγέα-Διανομέα. Αν αντιμετωπίσετε οποιοδήποτε πρόβλημα με τη συσκευή σας - κινητό τηλέφωνο, για περίπτωση κινητού που θεωρεί ο καταναλωτής ότι έιναι εντός εγγύησης αυτή θα πρέπει ΠΡΩΤΑ να ελεγχθεί από το αντίστοιχο Τεχνικό Τμήμα του Αντιπροσώπου/Εισαγωγέα-Διανομέα σε εύλογο χρονικό διάστημα προτού προβούμε σε οποιαδήποτε ενέργεια για αντικατάσταση, αλλαγή, πίστωση απο εμάς, ή επισκευής της απο τον Εισαγωγέα (η διαδικασία αυτή είναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ για να ελεχθεί αν η συκευή πληροί τους όρους και τις προϋποθέσεις της αντίστοιχης εγγύησης του κατασκευαστή) και ανεξάρτητα από το χρονικό διάστημα που παρήλθε από την αγορά της συσκευής σας. Σε κάθε περίπτωση αντικατάσταση της συσκευής ΔΕΝ μπορεί να γίνει και σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση, ακόμα και αν έχουν περάσει ώρες απο την αγορά της συσκευής - κινητού τηλεφώνου από το EasyBuyWorld, αν πρώτα δεν μας δοθει εντολή ή ενημερωτικό δελτίο απο το εξουσιοδοτημένο τεχνικό τμήμα τους Αντιπροσώπου - Διανομέα που θα πρέπει πρώτα να την ελέγξει."

μαλιστα..επειδη στο bestbuy το βγαζει παντα πρωτο και φανταζομαι οτι γινεται για διαφημιση κυριως (οποτε δεν εμπιστευομαι και τις κριτικες τους) ηθελα να δω τι γινεται πραγματικα με το συγκεκριμενο μαγαζι.ευχαριστω παντως.

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα..επειδη στο bestbuy το βγαζει παντα πρωτο και φανταζομαι οτι γινεται για διαφημιση κυριως (οποτε δεν εμπιστευομαι και τις κριτικες τους) ηθελα να δω τι γινεται πραγματικα με το συγκεκριμενο μαγαζι.ευχαριστω παντως.

 

Διαβασε και κρινε.μη σε παρω στο λαιμο μου,μπορει ναναι μια χαρα καταστημα.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα..επειδη στο bestbuy το βγαζει παντα πρωτο και φανταζομαι οτι γινεται για διαφημιση κυριως (οποτε δεν εμπιστευομαι και τις κριτικες τους) ηθελα να δω τι γινεται πραγματικα με το συγκεκριμενο μαγαζι.ευχαριστω παντως.

 

Έχω πάρει δύο συσκευές από εκεί και δεν είχαν θέμα για να σου πω περί DOA και λοιπά.

Δεν είναι μαγαζάκι της σειράς πάντως, έχει πολύ δουλειά. Έτυχε την μια φορά που ήμουν εκεί κάποιος να γυρίζει πίσω ένα προβληματικό ρουτερ και του το άλλαξαν με καινούργιο. Άλλο όμως ένα ρούτερ και άλλο ένα κινητό.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το εγραψα και μερικες σελιδες πριν αλλα δεν πηρα απαντηση. Προφανως δεν γνωριζει καποιος για το θεμα συμβατοτητας με καποια παιχνιδια του playstore.

Θα εχει ενδιαφερον αν μαθουμε κατι πανω σε συτο.

Έχεις βρεί κάποια ασυμβατότητα?

Όχι ότι ασχολούμαι εντατικά με παιχνίδια , αλλά μέχρι τώρα, όλα μου τα παίζει και μάλιστα πολύ καλά.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...