Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν παρακολουθώ το θέμα αυτό γιατί δεν είμαι κάτοχος του Optimus G ( ελπίζω να βρω τα λεφτά και να γίνω στο μέλλον :) ) αλλά θα ήθελα απλά να σας ενημερώσω ότι αν έχετε το πρόβλημα του κόφτη φωτεινότητας που εμφανίζεται σε αυτό το review

τότε δοκιμάστε την παρακάτω δωρεάν εφαρμογή μήπως σας το λύσει όπως το έλυσε στους κατόχους του O4X :

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lgbrightnesspatcher&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwyLDEsImNvbS5sZ2JyaWdodG5lc3NwYXRjaGVyIl0

 

Ελπίζω να βοηθήσει και εσάς αν έχετε το σχετικό πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλα σήμερα τον έλεγχο της cpu και βλέπω ότι στο σερφάρισμα πάει αισθητά πιο γρήγορα.

Μένει να τσεκάρω μέχρι το απόγευμα την απόδοση της μπαταρίας.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

παιδια η συσκευη συνδεεται με hdmi ??

 

Μέσω mhl καλωδίου. Έχω πάρει και παίζει τέλεια.

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά Kaiser & birdphone έχουν. Κανε τους ένα τηλεφώνημα να σου πουν για καλύτερα.

 

To kaizershop δε δινει doa.το birdphone δεν τοχει.το κινητομανια δινει.αλλα κριτικες εχει περισσοτερες αρνητικες απο kaizer.ρε διλημματα που μου τυχαινουν...

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

κοιτα αυτο εχω σκοπο να κανω ...και γω τωρα στην 5η φορτιση ειμαι ....απλα εχω ακουσει καλα λογια για την μπαταρια και το ρημαδι ειναι τοσο ωραιο και απροβληματιστο που δεν μπορω να το αφησω απο τα χερια μου οποτε καταλαβαινεις θελω να μην με κανει να ψαχνομαι για φοριστη μετα απο 10-12 ωρες...

 

Καλημερα και καλο μηνα.

 

Εγω προσωπικα, το εχω αρχη σε οτι κινητο εχει περασει απο το χερι μου, το πρωι μολις βγαλω τον φορτιστη του κανω και μια επανεκινηση. Εχω την αισθηση οτι βοηθαει πολυ, ειδικα στα smartphones που καποια κολιμενη εφαρμογη ή process στο background μπορει να σου μασουλαει την μπαταρια και εσυ να λες "μα τι εγινε τωρα"!

Δεν ξερω, ειναι δικο μου συνηθειο.

 

To kaizershop δε δινει doa.το birdphone δεν τοχει.το κινητομανια δινει.αλλα κριτικες εχει περισσοτερες αρνητικες απο kaizer.ρε διλημματα που μου τυχαινουν...

 

Απο κινητομανια το πηρα, πριν απο μερικους μηνες και δεν ειχα κανενα προβλημα. Χωρις αυτο να σημαινει κατι, βεβαια.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

πήγα και είδα το τηλέφωνο στο πλαίσιο. Ρε παιδιά είδα ότι ήταν εκτός πρίζας για 2 μέρες και 20 ωρες:lol:

Υσχιουν αυτά τα νούμερα η να πάω να το πάρω χτες και να μην περιμένω να πέσει κι άλλο η τιμή; :p

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι σε αναμονη και δεν σκαλιζεται συνεχεια θα δεις και τις διπλασιες ωρες.

Εχω δει 4 μερες με ελαχιστη ομως χρηση.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως σημερα απο τις 12 ως τωρα επεσε στο 72%.και αρχιζω και προβληματιζομαι γιατι δεν του κανω βαρια χρηση
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Με τα πάντα ανοιχτά η μπαταρία του είναι στα ίδια επίπεδα με του iphone 4s που είχα..
Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως πάει η δουλειά με το κινητό αυτό, Τιμή και το πόσο καλό είναι, βλέπω να μαζεύεται λαός εδώ μέσα.

Από όταν το πήρα και μετά ,από 30 σελίδες έφτασε στις 80 σε 15 μέρες μιλάμε. Χαμός.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως σημερα απο τις 12 ως τωρα επεσε στο 72%.και αρχιζω και προβληματιζομαι γιατι δεν του κανω βαρια χρηση

 

Κι εμένα μου έκανε κάτι τέτοιο,έκανα hard reset αλλά δεν διορθώθηκε κάτι.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου έκανε κάτι τέτοιο,έκανα hard reset αλλά δεν διορθώθηκε κάτι.

Γιαννη το σκεφτηκα και γω αλλα μιας που το πες δεν θα το κανω.τελικα σε σενα βελτιωθηκε η κατασταση και αν ναι πως;

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως πάει η δουλειά με το κινητό αυτό, Τιμή και το πόσο καλό είναι, βλέπω να μαζεύεται λαός εδώ μέσα.

Από όταν το πήρα και μετά ,από 30 σελίδες έφτασε στις 80 σε 15 μέρες μιλάμε. Χαμός.

Εκεί που πήρε φωτιά το νήμα με τα vs μπήκε φρένο δυστυχώς lol :p!! Η αλήθεια είναι ότι είναι πολύ καλή η συσκευή και ειδικά σε αυτή την τιμή γίνεται ακόμα πιο δέλεαρ η απόκτηση. Έφαγα ψάχνω να βρω να το πάρει κάποιος από Ελλάδα και να το φέρει εδώ αλλά όχι για μένα μιας και δυστυχώς θα ξενερώσω αν το πάρω και μετά από λίγο βγει το G2 έστω και σαν ανακοίνωση. Συν οτι θέλω το θηρίο G Pro ανυπερθέτως!! Πάντως κάνα screen καλό με αποτέλεσμα μπαταρίας δεν βλέπω βρε παιδιά

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα το speedtest.net, δε πιάνει όλη την οθόνη, λαγκαρει μονίμως και μόνο μέχρι 20mbps? Πόσο πιο χάλια η εφαρμογή..
Link to comment
Share on other sites

Εχω αρχισει να απογοητευομαι απο την μπαταρια.5η μερα και δεν βγαζω ουτε 14 ωρες με μετρια χρηση
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Εχω αρχισει να απογοητευομαι απο την μπαταρια.5η μερα και δεν βγαζω ουτε 14 ωρες με μετρια χρηση

 

Απορία.. Στις ρυθμίσεις για προχωρημενους στο wifi το έχω βάλει να αποσυνδέεται όταν κλείνει η οθόνη και να γυρνάει σε data... Το δοκίμασα δύο νύχτες με την επιλογή να μην κλείνει ποτέ και είδα ότι καταναλωνε περισσότερο(αν και γράφει ότι αυξάνει τη χρήση) .. Στο παλιό τίμιο LG optimus one με 2.3.6συνέβαινε το αντίθετο 100% σίγουρος.. Τουλάχιστον μέσα στο σπίτι ή στη δουλειά να μην τρώει μπαταρία που έχουμε wifi...

Link to comment
Share on other sites

Εκεί που πήρε φωτιά το νήμα με τα vs μπήκε φρένο δυστυχώς lol :p!! Η αλήθεια είναι ότι είναι πολύ καλή η συσκευή και ειδικά σε αυτή την τιμή γίνεται ακόμα πιο δέλεαρ η απόκτηση. Έφαγα ψάχνω να βρω να το πάρει κάποιος από Ελλάδα και να το φέρει εδώ αλλά όχι για μένα μιας και δυστυχώς θα ξενερώσω αν το πάρω και μετά από λίγο βγει το G2 έστω και σαν ανακοίνωση. Συν οτι θέλω το θηρίο G Pro ανυπερθέτως!! Πάντως κάνα screen καλό με αποτέλεσμα μπαταρίας δεν βλέπω βρε παιδιά

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4734428#post4734428

 

Δές μία στο πόστ 600.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος Γιάννη, ευχαριστώ! Να φανταστώ η φωτεινότητα στο αυτόματο? Αλήθεια πως παίζει στο αυτόματο η φωτεινότητα, έχει ικανοποιητικη απόδοση ή βρίσκεται σε χαμηλά επίπεδα (βλέπε S3 κτλ)?

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος Γιάννη, ευχαριστώ! Να φανταστώ η φωτεινότητα στο αυτόματο? Αλήθεια πως παίζει στο αυτόματο η φωτεινότητα, έχει ικανοποιητικη απόδοση ή βρίσκεται σε χαμηλά επίπεδα (βλέπε S3 κτλ)?

 

Εδώ η φωτεινότητα δουλεύει λίγο παράδοξα. Ορίζεις στο 75% π.χ. με αυτόματη φωτεινότητα (γίνεται με τικαρισμένο το αυτόματο να ορίζεις χειροκίνητα μια τιμή) που σημαίνει πως κάτω από 75 δεν πάει , παραπάνω πάει. Που σημαίνει ότι ορίζεις την κατώτερη τιμή και αυτο προσαρμόζεται ανάλογα. Καταπληκτική λειτουργία για μάς που θέλουμε φωτεινές οθόνες. Οπότε έχει τελείως διαφορετική φιλοσοφία από το s3 που δεν έβλεπες την μύτη σου στο αυτόματο.

Τις 5 ώρες όσο και άν σας κάνει εντύπωση τις έβγαλα με 90% φωτεινότητα και αυτόματο.

Συνήθως το έχω στο 100% και βγάζω 2,5 ώρες ομιλία και 3-3,5 ώρες οθόνη , με 17 ώρες περίπου σύνολο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...