Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφου χαλαρώσετε λιγο θα σας ενημερωσω (γιατι πολλοι ενδιαφέρονται κι επειδή εχει αξια να γραφουμε και καμια χρηστικη πληροφορια) ότι συντομα κυκλοφορει και επισημα στη χωρα μας το G Pro στα 699 λιανικη (που είναι πραγματι ο,τι καλυτερο σημερα).

Αναμεινατε στις οθονες σας οι ενδιαφερόμενοι...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το εχω απο εχθες και μπορω να πω οτι μεχρι στιγμης το τηλεφωνο ανταποκρινεται στα θελω μου.Ηρθα απο iphone 5(θα το βρειτε στις αγγελιες)το οποιο ψιλοβαρεθηκα μετα απο 5 χρονια στο ιδιο Ιος.Ειχα κανει αλλες 3 προσπαθειες αλλαγης σε αντροιντ,παντα με GS3 οι οποιες ομως ειχαν αποτυχει λογω των κολληματων και του πλαστικου.Πιστευω οτι αυτη τη φορα βρηκα μια πολυ καλη κατασκευαστικα συσκευη(σε σουπερ τιμη),η οποια ειναι ομορφη και αρκετα γρηγορη.

Το θεμα αν δεν κανω λαθος ειναι το G και οχι vs...

Link to comment
Share on other sites

Υπενθυμίζω ότι το topic δεν είναι τόπος για συγκρίσεις με άλλα κινητά. Τα εκτός θέματα posts μεταφέρθηκαν εδώ.
Link to comment
Share on other sites

Για ρουτ το σκέφτεται κανεις παιδιά;

 

Εγώ το έκανα από την πρώτη στιγμή όπως κάνω με όλες τις συσκευές μου. Το θεωρώ απαραίτητο.

Link to comment
Share on other sites

Ο bootloader θελει ξεκλειδωμα;

 

Μπορει καποιος να μας δωσει λινκ για ευκολο ρουταρισμα;

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να πώ ότι βλέπω καθυστέρηση στην αποκριση του κινητού, ακόμη και έτσι. Ίσως κάτι ελάχιστο...

Για την βελτίωση της αυτονομίας, δεν έχω άποψη ακόμη.

 

Screenshot πώς παίρνουμε?

 

Και εγώ μια απο τα ίδια καμία διάφορα, απο ότι διάβασα καλύτερα στο Eco mode, ουσιαστικά το μόνο που κάνει είναι throttling τους πυρήνες για να μην είναι μόνιμα στο max, θα δώ και με κάποιο CPU spy τι κάνει ακριβώς.

Link to comment
Share on other sites

Ο bootloader θελει ξεκλειδωμα;

 

Μπορείς να ξεκλειδώσεις τον bootloader με αυτή την εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=edu.shell.freegee_free

Υπάρχει όμως μικρή πιθανότητα για brick και για αυτό δεν το έχω τολμήσει. Άλλωστε δεν είναι κάτι που το θεωρώ απαραίτητο.

Ναβουχοδονόσορ δες το post 473.

Edited by pektis7
Link to comment
Share on other sites

@ddr2

Γιαννη, δεν εχει νοημα να συνεχιζουμε τις συγκρισεις, δεν εχει τελειωμο αυτό. Ουτε εκει θα διαβασεις τα αρνητικα του note 2, ουτε εδώ τα αρνητικα του G, θα το διαπιστώσεις στην πορεια ;)

 

Βαγγέλη, ότι είναι, εγώ τουλάχιστον, θα το πώ, δεν είμαι από αυτούς που κρατούν κλειστό το στόμα τους.;)

Μέχρι στιγμής πάντως, οι εντυπώσεις μου είναι εξαιρετικές.

 

Στο φίλο που μου απάντησε για το screenshot, ένα μεγάλο ευχαριστώ. Το είχα δοκιμάσει, αλλά ήθελε να κρατήσω πατημένα τα πλήκτρα για 2 δευτερόλεπτα.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ξεκλειδώσεις τον bootloader με αυτή την εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=edu.shell.freegee_free

Υπάρχει όμως μικρή πιθανότητα για brick και για αυτό δεν το έχω τολμήσει. Άλλωστε δεν είναι κάτι που το θεωρώ απαραίτητο.

Ναβουχοδονόσορ δες το post 473.

 

Tο εχω δει αλλα δεν μπορω να καταλαβω πως λειτουργει το motochoper στη δικη μας συσκευη ουτε βλεπω καποιο αρχειο που πρεπει να κατεβασω για να κανω το ρουτ εκτος και αν καταλαβαινω εγω κατι λαθος

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις με το LTE τι παιζει? Εστειλα μυνημα στην vodafone, μου εγραψε οτι ενεργοποιηθηκε, αλλα δεν βλεπω στις λειτουργιες δικτυου να εχει εμφανιστει LTE/4G.
Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη, ότι είναι, εγώ τουλάχιστον, θα το πώ, δεν είμαι από αυτούς που κρατούν κλειστό το στόμα τους.;)

Μέχρι στιγμής πάντως, οι εντυπώσεις μου είναι εξαιρετικές.

 

Στο φίλο που μου απάντησε για το screenshot, ένα μεγάλο ευχαριστώ. Το είχα δοκιμάσει, αλλά ήθελε να κρατήσω πατημένα τα πλήκτρα για 2 δευτερόλεπτα.:)

 

Για πιο εύκολο screenshot δοκίμασε το quick memo. Μπορείς να το επεξεργαστείς αν θες και να το στείλεις άμεσα.

Link to comment
Share on other sites

Για πιο εύκολο screenshot δοκίμασε το quick memo. Μπορείς να το επεξεργαστείς αν θες και να το στείλεις άμεσα.

Αυτό το διάβασα, αλλά δεν το κατάλαβα.

Όταν πατάω το εικονίδιο του quick memo από την notification bar, μου ανοίγει κάτι σαν σημείωση για να γράψω.:worry:

 

Πώς να κάνω screenshot?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το διάβασα, αλλά δεν το κατάλαβα.

Όταν πατάω το εικονίδιο του quick memo από την notification bar, μου ανοίγει κάτι σαν σημείωση για να γράψω.:worry:

 

Πώς να κάνω screenshot?

 

 

Πάτα το εικονίδιο πάνω αριστερά για να αλλάξει από λειτουργία σημείωσης σε λειτουργία screenshot.

Link to comment
Share on other sites

Και γω αλλη μια.Μετα απο ποσες φορτισεις φτανει στην μεγιστη αποδοση η μπαταρια;

 

 

Απ' οτι εχω διαβασει αρκουν 5-6 κυκλοι. Παραξενευομαι παντως που λες οτι δεν βλεπεις διαφορα απο την αρχικη μετα απο 4 κυκλους. Εγω ειχα δει αισθητη.

 

 

Ξερει κανεις με το LTE τι παιζει? Εστειλα μυνημα στην vodafone, μου εγραψε οτι ενεργοποιηθηκε, αλλα δεν βλεπω στις λειτουργιες δικτυου να εχει εμφανιστει LTE/4G.

 

Νομιζω οτι αυτο εγγειται πλεον στην voda. Αν βαλεις sim της cosmote θα στην βγαλει αμεσως την επιλογη. Εχει κυκλοφωρησει μια μοντα για το s4 που εχει το αναλογο "προβλημα", δεν ξερω ομως αν δουλευει και εδω και επεισης θελει ρουτ.

Εχεις δει ποτε το 4g επανω? Βεβαια εξαρταται και το που βρισκεσαι. Οι περιοχες που υπαρχει καλυψη ειναι πολυ περιορισμενες ακομη.

Γιατι όμως δεν καλεις το C.C. της βοντα να τους ρωτησεις?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι αυτο εγγειται πλεον στην voda. Αν βαλεις sim της cosmote θα στην βγαλει αμεσως την επιλογη. Εχει κυκλοφωρησει μια μοντα για το s4 που εχει το αναλογο "προβλημα", δεν ξερω ομως αν δουλευει και εδω και επεισης θελει ρουτ.

Εχεις δει ποτε το 4g επανω? Βεβαια εξαρταται και το που βρισκεσαι. Οι περιοχες που υπαρχει καλυψη ειναι πολυ περιορισμενες ακομη.

Γιατι όμως δεν καλεις το C.C. της βοντα να τους ρωτησεις?

 

Θα το ρωτησω σε καποιο καταστημα, παντως το ενεργοποιησα με μυνημα, ισως να θελει αλλη sim, δεν ειδα κατι καλυτερο απο H και δεν βλεπω και κατι παραπανω μεσα στις ρυθμισεις. Η vodafone το διαφημιζει εως 4G και η συσκευη που εχω ειναι ευρωπαικη, οχι ελληνικη, αλλα αναγραφει πισω στο κουτι και με ελληνικους χαρακτηρες οτι προοριζετε για ευρωπαικες χωρες, οποτε πιστευω θα βγαλουμε ακρη.

Link to comment
Share on other sites

fanatike ενω μεχρι σημερα το πρωι βελτιωνοταν αργα αλλα σταθερα σημερα με το που το εβγαλα απο την πριζα αρχισε να χανει ..φαντασου οτι σε 15 λεπτα εχασε 2% χωρις να κανω τιποτα και γενικα απο τις 12.00 μεχρι και τις 23.00 το βραδυ ειχε φτασει στο 25% με αρκετη χρηση μεν αλλα στα ιδια επιπεδα με τις προηγουμενες μερες...να σημειωσω αν βοηθαει οτι την πρωτη φορα το φορτισα οταν ηταν στο 35% και μετα το εβγαλα στο 86% και μετα στην δευτερη το φορτισα πληρως..ισως παιζει και αυτο το ρολο του...
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Εγω απο χτες βλεπω μεγαλη διαφορα . Τετοια ωρα χτες ειχα 9% με 2 ωρες κ 20 λεπτα οθονη

 

μετα απο ποσες μερες και φορτισεις φιλε μου?

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

5-6 γέμισμα τα αν θυμάμαι καλα. Θα στρώσει η μπαταρία ειναι σίγουρο. Μην την κοιτάς συνέχεια κ μην μετράς το κάθε 1% που χάνει. Κοιτά να χάρεις την συσκευη σου .
Link to comment
Share on other sites

5-6 γέμισμα τα αν θυμάμαι καλα. Θα στρώσει η μπαταρία ειναι σίγουρο. Μην την κοιτάς συνέχεια κ μην μετράς το κάθε 1% που χάνει. Κοιτά να χάρεις την συσκευη σου .

 

κοιτα αυτο εχω σκοπο να κανω ...και γω τωρα στην 5η φορτιση ειμαι ....απλα εχω ακουσει καλα λογια για την μπαταρια και το ρημαδι ειναι τοσο ωραιο και απροβληματιστο που δεν μπορω να το αφησω απο τα χερια μου οποτε καταλαβαινεις θελω να μην με κανει να ψαχνομαι για φοριστη μετα απο 10-12 ωρες...

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Θελω μονο να προσθεσω κατι μονο γιατι το εχω απωθημενο...εχω παρει σε 2 χρονια ολες σχεδον τις συσκευες απο διπυρηνα και πανω αντροιντ και σχεδον ολων των εταιρειων..το μονα που μου εχουν ξεφυγει -ακομα-ειναι το ονε και το s4 αν και περασαν και τα 2 απο τα χερια μου για λιγες μερες...το συγκεκριμενο ομως πραγματικα ειναι ισως το μοναδικο που αν και το εχω 5 μερες το παιδευω οπως την πρωτη φορα που το πηρα...δεν ξερω ειναι μαλλον η συνολικη εικονα του κινητου τετοια και το ολο στησιμο του που με κανει να το περιεργαζομαι και να προσπαθω να το γονατισω(ματαια ομως)...και καθολου δεν με ενδιαφερει αν μεσα σε 2 μηνες και κατι εχασε 250 ευρω απο την αρχικη τιμη διαθεσης ..αυτο που μετραει για μενα ειναι οτι το κινητο ΑΥΤΟ με ΚΑΛΥΠΤΕΙ ...οχι ισως 100% αλλα σιγουρα σε μεγαλυτερο βαθμο απο οτι των αλλων εταιρειων...ολα τα αλλα καθως και τα vs με αφηνουν αδιαφορο...
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...