Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Smarties

Kaizer

Kinitomania

Birdphone

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδή διάβασα πάνω από τις μισές σελίδες και δεν είδα να λέτε για το σαρ :p, μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τα 2 διαφορετικά σαρ;

 

MODEL NAME : LG-E975

 

THIS MOBILE DEVICE MEETS GUIDELINES FOR EXPOSURE TO RADIO WAVES.

 

-Europe & Middle East & Africa & Asia & Oceania

The highest SAR value for use at the ear is 0.426 W/kg (10 g) and when worn on the body is 0.398 W/kg (10 g) at 15mm

 

-Europe (Simultaneous SAR)

The highest SAR value for use at the ear is 0.838 W/kg (10 g) and when worn on the body is 0.737 W/kg (10 g) at 15mm

 

Το πήρα από το επίσημο site. :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι έχει κάτι ιδιαίτερο. Δύο διαφορετικές μεθοδολογίες για δύο διαφορετικές ηπείρους.

 

Σε ενδιαφέρει να συγκρίνεις το SAR του G με άλλα κινητά, οπότε όποιο και να δεις κατά 99,999% αυτά τα νούμερα θα συμβαδίζουν.

 

Υ.Γ. Τι ακτινοβολία τρώμε κάθε μέρα από άλλες πηγές που ξέρουμε ή και αγνοούμε, άστα..

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις το ευρωπαικο τοτε κοιτας ευρωπη.

Το αλλο ειναι ασια μερια. Μικρες διάφορες εχουν ετσι και αλλως.

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία τι λέει παιδιά; Μετά από εβδομάδες/μήνες συμβίωσης μαζί του, πόσες ώρες ανοιχτής οθόνης αντέχει;
Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία τι λέει παιδιά; Μετά από εβδομάδες/μήνες συμβίωσης μαζί του, πόσες ώρες ανοιχτής οθόνης αντέχει;

 

 

Στο λιγο καιρο που το εχω (καμιά 10αριά μερες), μετρια πραγματα. Την μερα θα στην βγαλει άνετα βεβαια εκτος και αν είσαι πραγματικα υπερβολικος στη χρήση. Αλλα μεχρι εκει, οποτε τιποτα το ιδιαίτερο

αλλα οχι και αρνητικη έκπληξη.

 

 

 

Πληροφοριες απο καποιον κατοχο περι ηχου&ποιοτητας ακουστικων-ραδιοφωνου-mp3 player?

 

Πολυ καλος ηχος, μια χαρα το ραδιοφωνο, ευελικτος ο player. Τα μαμα ακουστικα, γενικα, δεν τα χρησιμοποιώ σε κανενα τηλέφωνο. Τελευταία μαλιστα ουτε που τα δοκιμαζω. Εχω παρει αυτα:

 

http://www.ebay.co.uk/itm/AKG-K-321-In-Ear-Earphones-Headphones-Brand-New-Packaging-/121106444187

 

Και δεν ξανασχολήθηκα με ακουστικα.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλος ηχος, μια χαρα το ραδιοφωνο, ευελικτος ο player. Τα μαμα ακουστικα, γενικα, δεν τα χρησιμοποιώ σε κανενα τηλέφωνο. Τελευταία μαλιστα ουτε που τα δοκιμαζω. Εχω παρει αυτα:

 

http://www.ebay.co.uk/itm/AKG-K-321-In-Ear-Earphones-Headphones-Brand-New-Packaging-/121106444187

 

Και δεν ξανασχολήθηκα με ακουστικα.

 

Κι ομως τα μαμα ακουστικα φαινοται πολυ ποιοτικα.Δεν τοχω το τηλεφωνο αλλα το ζαχαρωνω

Link to comment
Share on other sites

Κι ομως τα μαμα ακουστικα φαινοται πολυ ποιοτικα.Δεν τοχω το τηλεφωνο αλλα το ζαχαρωνω

 

Από το "φαινονται" μέχρι το "είναι" έχει τεράστια απόσταση!;)

 

Τες πα, απλά είναι κάτι που από ένα σημείο και μετά δεν με ξαναπασχόλησε γιατί όπως είπα, όποια είχα δοκιμάσει ήταν από "για πέταμα" έως επιεικώς μέτρια. Μπορεί όμως ο καθένας να τα τσεκάρει και εφόσον τον καλύπτει ο ήχος τους να τα δουλέψει.:cool:

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα στο πλαίσιο με σκοπό να δω S4 και one, αλλά με απογοήτευσαν και τα δύο για διάφορους λόγους. Αντίθετα με εξέπληξε ευχάριστα το optimus g και στα 400 ευρώ που το βρίσκω από skroutz πιστεύω ότι είναι η καλύτερη επιλογή.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω όσους το έχουν είναι αν δουλεύει κάποια εφαρμογή για ηχογράφηση κλήσης, γιατί το θεωρώ απαραίτητο και είναι λόγος να το απορρίψω αν δεν το υποστηρίζει.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα στο πλαίσιο με σκοπό να δω S4 και one, αλλά με απογοήτευσαν και τα δύο για διάφορους λόγους. Αντίθετα με εξέπληξε ευχάριστα το optimus g και στα 400 ευρώ που το βρίσκω από skroutz πιστεύω ότι είναι η καλύτερη επιλογή.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω όσους το έχουν είναι αν δουλεύει κάποια εφαρμογή για ηχογράφηση κλήσης, γιατί το θεωρώ απαραίτητο και είναι λόγος να το απορρίψω αν δεν το υποστηρίζει.

 

Δεν εχω το κινητο, αλλα φοβαμαι οτι γενικα η ηχογραφηση κλησης δεν δουλευει στο android.

Υπαρχουν αρκετες εφαρμογες, αλλα αυτες ηχογραφουν ...εσενα και οχι τον συνομιλητη.

Και για να ηχογραφησεις και το συνομιλητη σου προτεινουν να μιλας με ανοικτη ακροαση. Παρ τ αυγο και κουρευτο δηλαδη.

Αν καποιος ξερει κατι, με ενδιαφερει και εμενα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω το κινητο, αλλα φοβαμαι οτι γενικα η ηχογραφηση κλησης δεν δουλευει στο android.

Υπαρχουν αρκετες εφαρμογες, αλλα αυτες ηχογραφουν ...εσενα και οχι τον συνομιλητη.

Και για να ηχογραφησεις και το συνομιλητη σου προτεινουν να μιλας με ανοικτη ακροαση. Παρ τ αυγο και κουρευτο δηλαδη.

Αν καποιος ξερει κατι, με ενδιαφερει και εμενα.

 

Στο κινητό που έχω τώρα δουλεύει κανονικά. Δεν είναι θέμα λειτουργικού αλλά συσκευής. Σε κάποιες λειτουργεί, σε κάποιες όχι.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα στα χέρια μου και το έβαλα για την πρώτη του φόρτιση.

Αυτό το συναίσθημα της αναμονής και να μην το ανοίγω είναι πολύ παράξενο.

 

Πόση ώρα χρειάζεται αρχικό φόρτισμα πριν το ανοίξω; η μπορώ να το ανοίξω κατευθείαν;

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι παίζει ρολο πια. Ασε που το OpG εχει οτι πιο εξελιγμένο σ' αυτο το τομεα. Συμφωνα παντα με οτι κυκλοφορεί στο νετ, οι μπαταριες αυτου του τυπου (Li-po) κρατανε περίπου 50% περισσότερες φορτίσεις (σε αριθμό) απο τις συμβατικες (Li-ion).

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

:what:

 

Καλα πως γινεται ν' αντεχει (οπως λεει) κατω απο το νερο, με την υποδοχή του jack των ακουστικων εκτεθειμένη? :rolleyes:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

:what:

 

Καλα πως γινεται ν' αντεχει (οπως λεει) κατω απο το νερο, με την υποδοχή του jack των ακουστικων εκτεθειμένη? :rolleyes:

Μάλλον θα χει καμιά τάπα για να βάλεις, (έτσι νομίζω είναι και στα Σόνι + ότι το μεγάφωνο δεν δουλεύει για κανα τέταρτο ή δουλεύει πολύ χαμηλά)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μην μπερδευεστε. Το κινητο που αναφερεται στο site ειναι αλλο μοντελο.
Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μην μπερδευεστε. Το κινητο που αναφερεται στο site ειναι αλλο μοντελο.

Δεν μπορώ να σε παρακολουθήσω, εφόσον λέει αυτό.

The Optimus GJ is an upgraded version of the popular LG Optimus G with water and dust resistance.

Link to comment
Share on other sites

Αναφερει πως ειναι μια εκδοση μετα. Upgraded version. Κατι σαν το Galaxy s4 Active GT i9295, που ειναι αδιαβροχο. Το κινητο που κυκλοφορει στην Ελλαδα ως optimus G δεν ειναι αδιαβροχο. Edited by scorpios44
Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Ομολογω οτι το εχω χασει λιγο. Δεν καταλαβαινω τι το διαφορετικο λετε οι δυο σας! :rolleyes:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εγω απο την πλευρα μου θεωρησα πως ο φιλος Logi τονισε πως ειναι αδιαβροχο το G. Δηλαδη το απλο κινητο. Μπορει και μαλλον ετσι ειναι, να εχω καταλαβει απο την αρχη εγω λαθος και να τα κανα μανταρα. Ειναι παντως αλλο κινητο αυτο που βγηκε. Δεν ειναι το G. Λεγεται GJ και μπορει και να μην κυκλοφορησει στην Ευρωπη. Σορυ για το αν εγινε μπερδεμα που μπορει να φταιω εγω.
Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

http://www.fullhd.gr/reviews/dis/item/15680-lg-optimus-g-display-review.html

Να και ενα αναλυτικοτατο review, ισως το πρωτο με ακριβειες απο μετρησεις επαγγελματικων μηχανηματων παγκοσμιως, απο τον Μανο και το http://www.fullhd.gr Για μενα ηταν μια μεγαλη αποφαση για να γυρισω σελιδα και να παω στο galaxy s3. Θα παρει σε λιγο καιρο και τα καλουδια του s4 με την αναβαθμιση σε 4.2.2. Ο λογος που θα παρω τον γαλαξια ειναι προφανης στο ζητημα οθονης, οπως παρουσιαζεται στις μετρησεις, σε σχεση παντα με το s3. Ημουνα 51/49 υπερ του γαλαξια. Τωρα ειμαο 90/10.

Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Σεβαστη η γνωμη σου. :)

 

Εγω παλι, θεωρω την οθονη και την ποιότητα κατασκευης, τα 2 σοβαρότερα μειονεκτήματα του s3. Την οθονη την θεωρω αλλοπρόσαλλη απο πλευρας χρωμάτων, σκοτεινη και ως απαρεδεκτο το pentile. Στο σκρολαρισμα δε ..... ειχε πλάκα το τι γινονταν. Με λιγα λογια, δεν μπορεσα με τιποτα να την φερω στα νερά μου. Οσο για την ποιότητα κατασκευης ...... Αστο καλύτερα. :rolleyes:

 

Ολα αυτα βέβαια ειναι υποκειμενικά. Εσενα μπορει να μην σ' ενοχλούν και να βρισκεις την οθονη του υπεροχη και την ποιότητά του εξαιρετικη. Γουστα ειναι αυτα. Δεν εχουμε ολοι τα ιδια.;)

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Σεβαστη η γνωμη σου. :)

 

Εγω παλι, θεωρω την οθονη και την ποιότητα κατασκευης, τα 2 σοβαρότερα μειονεκτήματα του s3. Την οθονη την θεωρω αλλοπρόσαλλη απο πλευρας χρωμάτων, σκοτεινη και ως απαρεδεκτο το pentile. Στο σκρολαρισμα δε ..... ειχε πλάκα το τι γινονταν. Με λιγα λογια, δεν μπορεσα με τιποτα να την φερω στα νερά μου. Οσο για την ποιότητα κατασκευης ...... Αστο καλύτερα. :rolleyes:

 

Ολα αυτα βέβαια ειναι υποκειμενικά. Εσενα μπορει να μην σ' ενοχλούν και να βρισκεις την οθονη του υπεροχη και την ποιότητά του εξαιρετικη. Γουστα ειναι αυτα. Δεν εχουμε ολοι τα ιδια.;)

 

Ειμαι κατοχος S3. Συμφωνω σε ολα, η οθονη επιεικως απαραδεκτη, τα πιξελς ορατοτατα, η θεαση υπο γωνια αλλοιωνει πολυ τα χρωματα και στον ηλιο, τραγωδια. Ποιοτητα πλαστικων απλως ασχολιαστη.

 

Σκεφτομαι σοβαρα το G, θελω ομως τις αποψεις σας κι οσο ειλικρινα γινεται. Κυριως αυτονομια και ειδικα σε 3G, ληψη wifi, πιθανα lags, θεαση στον ηλιο. Γενικα τα συν και τα πλην που θεωρειτε οτι υπαρχουν οσοι χρησιμοποιειτε τη συσκευη.

Edited by inactiveaccount25012014
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...