Jump to content

Παράπονα για το Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου συμβαινει συχνα πυκνα οχι παντα οταν μιλαω με καποιον να ακουω τη φωνη μου εις διπλουν.Ενοχλητικη αισθηση μιας και χανω τον ειρμο των σκεψεων μου οταν λεω κατι και το ακουω αμεσως μετα να επαναλαμβανετε.Εχει συμβει σε κανεναν αλλο?Τι λετε ειναι θεμα hardware η rom?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πήγαινε στις ρυθμίσεις >δημιουργία αντιγράφου ασφάλειας >και απενεργοποίησε το ,μετά κανε επαναφορά εργοστασιακών .

Το εκανα αλλα σημερα το πρωι μπαινοντας στην εκθεση κολλησε παλι. Μαλλον θα κανω διαμορφωση κ την sd ...

 

Μετα απο wipe flash custom ROM κτλ παλι τα ιδια . Τελικως αφαιρεσα SD και το προβλημα εξαφανιστηκε εντελως εδω και 24 ωρες.

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
it's just the way the game is played....:spider:
Link to comment
Share on other sites

Μου συμβαινει συχνα πυκνα οχι παντα οταν μιλαω με καποιον να ακουω τη φωνη μου εις διπλουν.Ενοχλητικη αισθηση μιας και χανω τον ειρμο των σκεψεων μου οταν λεω κατι και το ακουω αμεσως μετα να επαναλαμβανετε.Εχει συμβει σε κανεναν αλλο?Τι λετε ειναι θεμα hardware η rom?

 

Τελικα απ οτι φαινεται το προβλημα ηταν η θηκη pouch που χρησιμοποιουσα οταν μιλουσα με το bluetooth

Link to comment
Share on other sites

αντιμετωπίζω ξανά παρόμοιο πρόβλημα με τα δεδομένα- δίκτυο, μόνο που επανέρχεται ευτυχώς με λειτουργία πτήσης on-off. Μετά την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων λειτουργούσε άψογα, πέρασα σιγά-σιγά τις εφαρμογές και τα προβλήματα ξανάρχισαν με την εγκατάσταση του Facebook και του Skype ξανάρχισαν. τα απ εγκατέστησα αλλά ξανά το κάνει ανά μερικές ώρες ή μέρα λειτουργίας . πήρα κινητό 500 ευρώ και δεν είμαι σίγουρος αν είναι ανοιχτό εάν δεν το ελέγξω;
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, να το χαίρομαι. Σήμερα το πρωί πήγα στο Public να δω το Xperia z (καταπληκτικό) κι έβγαλα το s3 από την θήκη του για να συγκρίνω το μέγεθος και είδα ένα ωραιότατο ράγισμα στο "ποιοτικο" ασημένιο πλαίσιο. Χωρίς να μου έχει πέσει κάτω, χωρίς να έχω κάτσει πάνω του, χωρίς χωρίς χωρίς.

Να πάω τώρα στην Samsung και να τους το φέρω στο κεφάλι?

Το τηλέφωνο μπαίνει σε τσέπη μπουφάν στο στήθος, οπότε ούτε κωλοτσεπες κλπ ώστε να υπάρχει η παραμικρή πιθανότητα να πατηθεί.

Την γκαντεμιά μου μέσα και από όσο είδα αυτό πάει πακέτο με την οθόνη, δεν νομίζω να αλλάζει ξέχωρα.

Εν τω μεταξύ σιγά μην το πιάσει η εγγύηση, θα μου πουν ότι είναι από κακή χρήση. Έχω την εντύπωση πως το έχουν πάθει και άλλοι αυτό, αλλά αντε απέδειξε πως δεν είσαι ελέφαντας.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ έχω το εξής θέμα. Ενώ τις φωτογραφίες μου τις εμφανίζει κανονικά όταν με καλούν, στα μυνήματα δεν εμφανίζει τίποτα. Έχει το πρόσωπο και δεν εμφανίζει τις φωτογραφίες. Κάνω κάτι λάθος;
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, να το χαίρομαι. Σήμερα το πρωί πήγα στο Public να δω το Xperia z (καταπληκτικό) κι έβγαλα το s3 από την θήκη του για να συγκρίνω το μέγεθος και είδα ένα ωραιότατο ράγισμα στο "ποιοτικο" ασημένιο πλαίσιο. Χωρίς να μου έχει πέσει κάτω, χωρίς να έχω κάτσει πάνω του, χωρίς χωρίς χωρίς.

Να πάω τώρα στην Samsung και να τους το φέρω στο κεφάλι?

Το τηλέφωνο μπαίνει σε τσέπη μπουφάν στο στήθος, οπότε ούτε κωλοτσεπες κλπ ώστε να υπάρχει η παραμικρή πιθανότητα να πατηθεί.

Την γκαντεμιά μου μέσα και από όσο είδα αυτό πάει πακέτο με την οθόνη, δεν νομίζω να αλλάζει ξέχωρα.

Εν τω μεταξύ σιγά μην το πιάσει η εγγύηση, θα μου πουν ότι είναι από κακή χρήση. Έχω την εντύπωση πως το έχουν πάθει και άλλοι αυτό, αλλά αντε απέδειξε πως δεν είσαι ελέφαντας.

 

Είναι δυστυχώς πολλες οι περιπτωσεις σαν την δική σου με ράγισμα στο πλαίσιο αν κάνεις ενα googling.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

αντιμετωπίζω πρόβλημα με το S3 εδώ και λίγο καιρό. Το τηλέφωνο κολλάει σε τυχαίες χρονικές στιγμές. Δηλαδή:

1. Αν η οθόνη είναι σβησμένη και το τηλέφωνο κλειδωμένο, δεν ανοίγει με τίποτε - πρέπει να βγάλω μπαταρία

2. Αν η οθόνη είναι αναμμένη, μένει και δείχνει παγωμένο. Με παρατεταμένο on/off κάνει επανεκκίνηση

 

έχω την LL1 σε ελληνικό τηλέφωνο. Ξεκίνησε να μου το κάνει σε root κατάσταση, έκανα επανεγκατάσταση και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων χωρίς εγκατάσταση άλλων εφαρμογών και μου το ξανακάνει.

 

Το χειρότερο είναι ότι όταν κολλάει, αν σε καλέσει κάποιος νομίζει ότι το τηλέφωνο καλεί - οπότε μου έχει δημιουργήσει πρόβλημα και στη δουλειά...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

αντιμετωπίζω πρόβλημα με το S3 εδώ και λίγο καιρό. Το τηλέφωνο κολλάει σε τυχαίες χρονικές στιγμές. Δηλαδή:

1. Αν η οθόνη είναι σβησμένη και το τηλέφωνο κλειδωμένο, δεν ανοίγει με τίποτε - πρέπει να βγάλω μπαταρία

2. Αν η οθόνη είναι αναμμένη, μένει και δείχνει παγωμένο. Με παρατεταμένο on/off κάνει επανεκκίνηση

 

έχω την LL1 σε ελληνικό τηλέφωνο. Ξεκίνησε να μου το κάνει σε root κατάσταση, έκανα επανεγκατάσταση και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων χωρίς εγκατάσταση άλλων εφαρμογών και μου το ξανακάνει.

 

Το χειρότερο είναι ότι όταν κολλάει, αν σε καλέσει κάποιος νομίζει ότι το τηλέφωνο καλεί - οπότε μου έχει δημιουργήσει πρόβλημα και στη δουλειά...

 

Πέρνα ξανά το firmware (ή όποιο άλλο θέλεις )με odin κανε factory reset και αν συνεχίσει το πας για service .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, να το χαίρομαι. Σήμερα το πρωί πήγα στο Public να δω το Xperia z (καταπληκτικό) κι έβγαλα το s3 από την θήκη του για να συγκρίνω το μέγεθος και είδα ένα ωραιότατο ράγισμα στο "ποιοτικο" ασημένιο πλαίσιο. Χωρίς να μου έχει πέσει κάτω, χωρίς να έχω κάτσει πάνω του, χωρίς χωρίς χωρίς.

Να πάω τώρα στην Samsung και να τους το φέρω στο κεφάλι?

Το τηλέφωνο μπαίνει σε τσέπη μπουφάν στο στήθος, οπότε ούτε κωλοτσεπες κλπ ώστε να υπάρχει η παραμικρή πιθανότητα να πατηθεί.

Την γκαντεμιά μου μέσα και από όσο είδα αυτό πάει πακέτο με την οθόνη, δεν νομίζω να αλλάζει ξέχωρα.

Εν τω μεταξύ σιγά μην το πιάσει η εγγύηση, θα μου πουν ότι είναι από κακή χρήση. Έχω την εντύπωση πως το έχουν πάθει και άλλοι αυτό, αλλά αντε απέδειξε πως δεν είσαι ελέφαντας.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1704533&page=15 άρχισε και εδώ??

Cubot Dinosaur

NO.1 G3 smartwatch

Weloop Tommy smartwatch

Link to comment
Share on other sites

 

Δυστυχώς είμαι από τους τυχερούς απ' ότι φαίνεται. Το θέμα είναι άν το αφήσω έτσι , τι στην ευχή θα διαλύσει τελείως άραγε? Δεν έχω τώρα να σκάω 150άρια χωρίς λόγο. Καλύτερα να το σκοτώσω παρά να τους δώσω κι άλλα λεφτά , είναι θέμα κοροϊδίας για μένα. Χαιρετίσματα

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερώτηση είμαι με την 4.1.2 και όταν βάλω το τηλ στην δόνηση ή το αθόρυβο και με καλεί κάποιος χτυπάει κανονικά το τηλ και αυτά απενεργοποιούνται από μόνα τους.Είναι κάποια ρύθμιση που μου ξεφεύγει? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, έχω ένα πρόβλημα με την gallery, μόλις προσπαθήσω να ανοίξω κάποιο φάκελο κολλάει και αναγκάζομαι να πατήσω το home button για να ξεκολλήσει. Έκανα επαναφορά ρυθμίσεων, έσβησα ότι υπήρχε στον χώρο αποθήκευσης του κινητού, έβγαλα την sd αλλά το πρόβλημα δε λύνεται. Είμαι σε 4.1.2 official τελείως στοκ, ούτε καν rooted. Τι μπορεί να φταίει; Θα δοκιμάσω να ξαναπεράσω τη rom με odin αλλά οποιαδήποτε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη..

 

Το ιδιο προβλημμα εχω και εγω και σημερα μου εσβησε ενας φακελος που αποθηκευονταν η φωτο που εβγαζα απο την καμερα!!!

λετε να φταιη η καρτα μνημης εχω την sandisk 16gb ultra micro sd card class 10

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Και συνεχιζω να νιωθω την κοροιδια της Samsung επανω μου με αυτη τη συγκριση: http://www.gsmarena.com/showpic.php3?sImg=newsimg/13/03/galaxy-s-iv-screen-compared/gsmarena_005.jpg&idNews=5701

H κλασσικη διαστικτη amoled οθονη που βαζαν τοσα χρονια, που θα πρεπε να σβηνει εντελως στην απεικονιση του μαυρου ενω τελικα ΔΕΝ σβηνει.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, να το χαίρομαι. Σήμερα το πρωί πήγα στο Public να δω το Xperia z (καταπληκτικό) κι έβγαλα το s3 από την θήκη του για να συγκρίνω το μέγεθος και είδα ένα ωραιότατο ράγισμα στο "ποιοτικο" ασημένιο πλαίσιο. Χωρίς να μου έχει πέσει κάτω, χωρίς να έχω κάτσει πάνω του, χωρίς χωρίς χωρίς.

Να πάω τώρα στην Samsung και να τους το φέρω στο κεφάλι?

Το τηλέφωνο μπαίνει σε τσέπη μπουφάν στο στήθος, οπότε ούτε κωλοτσεπες κλπ ώστε να υπάρχει η παραμικρή πιθανότητα να πατηθεί.

Την γκαντεμιά μου μέσα και από όσο είδα αυτό πάει πακέτο με την οθόνη, δεν νομίζω να αλλάζει ξέχωρα.

Εν τω μεταξύ σιγά μην το πιάσει η εγγύηση, θα μου πουν ότι είναι από κακή χρήση. Έχω την εντύπωση πως το έχουν πάθει και άλλοι αυτό, αλλά αντε απέδειξε πως δεν είσαι ελέφαντας.

 

Την Τρίτη παρατήρησα ένα trim στο bezel, χωρίς να μου έχει πέσει κάτω (με θήκη). Λέω εντάξει, άκρη δε βγάζεις εύκολα και ας είναι γενικώς γνωστό το πρόβλημα.

 

Και την Παρασκευή έπαθε κοκομπλόκο (suicide) στην πρώτη Bootscreen. Το Download mode βγάζει fail στο repair center και το τηλέφωνο έφυγε για Samsung Hellas. Το πρόβλημα είναι, λογικά, το γνωστό με τη NAND που σου βγάζει off το τηλέφωνο με τη μία. ( http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1993044 )

Είχα πάνω την Πολωνική 4.1 και ήμουν rooted με τον counter μηδενισμένο.Ελπίζω να μη μου κάνουν νερά.

 

Έχει άλλος τέτοια εμπειρία;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μηπως οι θηκες που βαζετε ειναι πολυ σφιχτες και γινεται αυτο το σπασιμο??

ειναι κοροιδια απο την σαμσουνγκ αν το παθαινουν σχεδον ολοι και δεν το αναγνωριζουν στην εγγυηση...

 

παίδες κανείς καμιά ιδέα;το ξαναέκανε,μετά από περίπου 12 ώρες λειτουργίας,χάνω τα δεδομένα,φαίνεται ότι έχει σήμα,αλλά δεν έχει(φαίνεται απενεργοποιημένο,έκανα κλήση απο άλλο) ,το βάζω σε λειτουργεία πτήσης,τη βγάζω μετά από λίγο και μου βγάζει το εικονίδιο "ανύπαρκτο σήμα" και δεν επανέγχεται παρά μόνο με επανεκίνηση... :(:(:(

 

μηπως φταιει η σιμ σου??

το εχω παθει σε 3 διαφορετικα κινητα και εφταιγε η σιμ (τα κινητα ηταν νοκια Ν8, Ε72 και SE neoV)

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

μηπως φταιει η σιμ σου??

το εχω παθει σε 3 διαφορετικα κινητα και εφταιγε η σιμ (τα κινητα ηταν νοκια Ν8, Ε72 και SE neoV)

 

Όχι, έφταιγε τελικά το Facebook. Το απεγκατέστησα και ησύχασα. Τώρα μπαίνω μόνο μέσω browser.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση, βρήκε φίλος s3 από χέρι αλλά καινούργιο, είναι τηλέφωνο από τον ΟΤΕ του είπε.. Πήρε 5 ίδια με επιδότηση :o

Έχει επάνω την 4.1,2 και δεν του βγάζει update.. Έξω στο κουτί δεν γράφει sn κτλ... Και είναι δικαρτο.. Κυκλοφόρησε Κάποια τέτοια έκδοση;;; επίσης λαγκαρει ελαφρώς από οθόνη σε οθόνη.. Περιεγο;;

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση, βρήκε φίλος s3 από χέρι αλλά καινούργιο, είναι τηλέφωνο από τον ΟΤΕ του είπε.. Πήρε 5 ίδια με επιδότηση :o

Έχει επάνω την 4.1,2 και δεν του βγάζει update.. Έξω στο κουτί δεν γράφει sn κτλ... Και είναι δικαρτο.. Κυκλοφόρησε Κάποια τέτοια έκδοση;;; επίσης λαγκαρει ελαφρώς από οθόνη σε οθόνη.. Περιεγο;;

Πήγαινε ρυθμίσεις-->πληροφορίες συσκευής και δες αν λέει κωδικό μοντέλου GT-I9300 (αν και δεν το βλέπω λόγω του ότι δικαρτο S3 στην Ελλάδα δεν κυκλοφόρησε, και για εξωτερικό επίσης δεν έχω ιδέα.. Απο ΟΤΕ πρέπει να αγνοώ κάτι τραγικά για να έχει κυκλοφορήσει)

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση, βρήκε φίλος s3 από χέρι αλλά καινούργιο, είναι τηλέφωνο από τον ΟΤΕ του είπε.. Πήρε 5 ίδια με επιδότηση :o

Έχει επάνω την 4.1,2 και δεν του βγάζει update.. Έξω στο κουτί δεν γράφει sn κτλ... Και είναι δικαρτο.. Κυκλοφόρησε Κάποια τέτοια έκδοση;;; επίσης λαγκαρει ελαφρώς από οθόνη σε οθόνη.. Περιεγο;;

 

Δεν θα θελα να σε πανικοβαλλω αλλα η υποθεση βρωμαει "κινεζο". Το οποιο αν προερχεται απο τον ΟΤΕ ειναι εγκλημα ισοβιου καθειρξεως.

 

Οριστε ενα παραδειγμα: http://www.insomnia.gr/classifieds/mobile/samsung/140152-samsung-galaxy-s3-clone-mtk6577-android-phone/

Edited by inactiveaccount25012014
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση, βρήκε φίλος s3 από χέρι αλλά καινούργιο, είναι τηλέφωνο από τον ΟΤΕ του είπε.. Πήρε 5 ίδια με επιδότηση :o

Έχει επάνω την 4.1,2 και δεν του βγάζει update.. Έξω στο κουτί δεν γράφει sn κτλ... Και είναι δικαρτο.. Κυκλοφόρησε Κάποια τέτοια έκδοση;;; επίσης λαγκαρει ελαφρώς από οθόνη σε οθόνη.. Περιεγο;;

 

Σιγά που είναι απο ΟΤΕ μη τρελαθουμε. Ψέμματα είπε ο άλλος που του το πούλησε

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Σιγά που είναι απο ΟΤΕ μη τρελαθουμε. Ψέμματα είπε ο άλλος που του το πούλησε

Α μπράβο.. Του έδωσε την Κινεζια για S3 από ΟΤΕ.. Δυστυχώς!!!

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση, βρήκε φίλος s3 από χέρι αλλά καινούργιο, είναι τηλέφωνο από τον ΟΤΕ του είπε.. Πήρε 5 ίδια με επιδότηση :o

Έχει επάνω την 4.1,2 και δεν του βγάζει update.. Έξω στο κουτί δεν γράφει sn κτλ... Και είναι δικαρτο.. Κυκλοφόρησε Κάποια τέτοια έκδοση;;; επίσης λαγκαρει ελαφρώς από οθόνη σε οθόνη.. Περιεγο;;

"Από χέρι", δηλαδή από "πλανόδιο"; Να το ανεβάσει σε κανένα δέντρο να δει αν τρώει μπανάνες....

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Όχι είναι λέει γνωστός του το παιδί.. Ένα από τα 5 το χρησιμοποιεί ο ίδιος.. Από εκεί είδε ότι γράφει ότι είναι το i9300..Νομίζω δικαρτο κυκλοφόρησε μόνο Ασία.. Play market μπαίνει κανονικά.

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Όχι είναι λέει γνωστός του το παιδί.. Ένα από τα 5 το χρησιμοποιεί ο ίδιος.. Από εκεί είδε ότι γράφει ότι είναι το i9300..Νομίζω δικαρτο κυκλοφόρησε μόνο Ασία.. Play market μπαίνει κανονικά.

 

Ειναι πολυ ευκολο να το καταλαβετε. Ριξε πρωτα απ ολα μια ματια πιο πανω στο link που εδωσα, να δεις πως ειναι ενας κινεζος S3. Διαφορετικα αξεσουαρ, διαφορετικο σκορ στο benchmark, εφαρμογες καποιες διαφορετικες, διαφορετικα στοιχεια στις πληροφοριες συστηματος.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...