Jump to content

Παράπονα για το Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έβαλα για λίγο στοκ launcher και στοκ dialer για να δω τι παίζει. Το τηλέφωνο έμοιαζε σαν κινητο των 200 ευρώ στην συμπεριφορά του, κόλλαγε αρκετά ο λάνσερ και να μην σχολιάσω το τηλέφωνο που το πάταγες και μέχρι να ανοίξει η εφαρμογή είχες πιεί καφεδάκι.

Το λέω γιατί βαρέθηκα ν' ακούω διάφορα τριγύρω το πόσο μπροστά είναι η Σάμμυ και άλλα τέτοια και σόρρυ γκάις , αλλά ένα τηλέφωνο κρίνεται σαν λειτουργία πάντα σε μαμά κατάσταση και όχι με εξωτερικές παρεμβάσεις. Δεν λέω στρώνει με άλλον λάνσερ, στρώνει με άλλον dialer, στρώνει με άλλη gallery και σίγουρα βελτιώνεται παααρα πολύ με άλλον music player.

Τι έχουμε αγοράσει λοιπόν πέρα του ονόματος? Πολύ δύσκολα θα ξαναπάω σε Samsung , άν δω παρόμοια θέματα και στο S4 θα καληνυχτίσω διότι θεωρώ πως έχουν λιγάκι σηκώσει μπαϊράκι , ειδικά με την ποιότητα που δίνουν.

Τα αναφέρω τώρα αυτά , γιατί μου έχει σπάσει τα νεύρα ειδικά η γκάλερι που τρώει τρελά σκαλώματα και είπα να ξεθυμάνω. :p

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σας, το πήρα και εγώ σήμερα και έκανα αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση όπου δεν μου δούλευε το wifi σε κανένα δίκτυο που προσπάθησα να συνδεθώ.

Το πήγα στον κύριο που μου το πούλησε και το γύρισε στην προηγούμενη έκδοση και όλα καλά.

Μπορώ να κάνω backup την παλιά έκδοση ώστε αν του βάλω την νεότερη και ξανά κολλήσει να μπορώ να το γυρίσω πίσω μόνος μου?

Αν κάνεις root και περάσεις custom recovery τότε μπορείς να έχεις ένα πλήρες backup της συσκευής σου (nandroid backup). Δες στον οδηγό για το rooting στο s3 και θα καταλάβεις αρκετά πράγματα

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα για λίγο στοκ launcher και στοκ dialer για να δω τι παίζει. Το τηλέφωνο έμοιαζε σαν κινητο των 200 ευρώ στην συμπεριφορά του, κόλλαγε αρκετά ο λάνσερ και να μην σχολιάσω το τηλέφωνο που το πάταγες και μέχρι να ανοίξει η εφαρμογή είχες πιεί καφεδάκι.

Το λέω γιατί βαρέθηκα ν' ακούω διάφορα τριγύρω το πόσο μπροστά είναι η Σάμμυ και άλλα τέτοια και σόρρυ γκάις , αλλά ένα τηλέφωνο κρίνεται σαν λειτουργία πάντα σε μαμά κατάσταση και όχι με εξωτερικές παρεμβάσεις. Δεν λέω στρώνει με άλλον λάνσερ, στρώνει με άλλον dialer, στρώνει με άλλη gallery και σίγουρα βελτιώνεται παααρα πολύ με άλλον music player.

Τι έχουμε αγοράσει λοιπόν πέρα του ονόματος? Πολύ δύσκολα θα ξαναπάω σε Samsung , άν δω παρόμοια θέματα και στο S4 θα καληνυχτίσω διότι θεωρώ πως έχουν λιγάκι σηκώσει μπαϊράκι , ειδικά με την ποιότητα που δίνουν.

Τα αναφέρω τώρα αυτά , γιατί μου έχει σπάσει τα νεύρα ειδικά η γκάλερι που τρώει τρελά σκαλώματα και είπα να ξεθυμάνω. :p

 

Δυστυχως, μονο αδικο δεν εχεις. Το κινητο σε ορισμενα θεματα εχει την ιδια ταχυτητα αποκρισης με το LG L5 των 170 ευρω που αγορασα στην αδερφη μου (μονοπυρηνο 800MHz). Και ειναι πληρως αδικαιολογητα. Δε θα εμπιστευτω για ενα διατημα επισης την Samsung διοτι απεκτησε hype και μ αυτο εκμετταλευεται τους πελατες της προωθοντας σαβουρα αναμεσα στα καλα. Οσο για το S4, φαινεται να παραταει πλεον τον δικο της Exynos γιατι εχει προβληματα υπερθερμανσης (και θανατου), οπως και τις δικες της (λερωμενες) Amoled, που σε κανουν να ξεχνας ποιο ειναι το λευκο χρωμα.

Link to comment
Share on other sites

Γραφω και εγώ παιδιά να να εκφράσω απογοήτευση και αγανάκτηση.

Έχω το κινητό περίπου 2 μήνες και νοσταλγώ το σ2 απο το οποίο προέρχομαι.

Το γράφεται και το αναφέρεται αλλά θα το επιβεβαιώσω.πως γίνεται ένα κινητό με τόσα καλήτερα χαρακτηριστικά να lagάρει περισσότερο. Πραγματικά αδιανόητο και έχω δοκιμάσει τα πάντα.διαφορετικές rom, kernel, supercharger, aospa, stocks...τίποτα.απογοήτευση

halasy το s2.

δεν πράζ ρα χαζέ πάρι του s3

Link to comment
Share on other sites

Με αυτα που διαβαζω αρχιζω και αμφιβαλλω για την αγορα του εν λογω κινητου.Βρισκομαι αναμεσα σε αυτο και το nexus 4.Ειναι αδικαιολογητο να λαγκαρει με τετοια χαρακηριστικα.
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Με αυτα που διαβαζω αρχιζω και αμφιβαλλω για την αγορα του εν λογω κινητου.Βρισκομαι αναμεσα σε αυτο και το nexus 4.Ειναι αδικαιολογητο να λαγκαρει με τετοια χαρακηριστικα.

 

Aν δε σε ενδιαφερει η καμερα και τα συγκεκριμενα καλουδια του UI της Samsung, να πας στο Nexus. Καλυτερη ποιοτητα κατασκευης, ιδια περιπου αυτονομια, αμεσες αναβαθμισεις.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με την καθυστέρηση του dialer την έχω παρατηρήσει και εγώ. Αλλά τα lag που αναφέρετε στην γενικότερη λειτουργία του κινητού συνφορουμίτες δεν τα έχω! Φοράω πάντα την τελευταία rom με clean install και root. Καλό είναι να γράφουμε τα παράπονα μας αλλά να είμαστε και όσο γίνετε πιό αντικειμενικοί.... Edited by clio1400

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ lag δεν έχω δει αλλά πάντα χρησιμοποιώ nova γιατί με βολεύει για πολλούς και διάφορους λόγους. Ο dialer την πρώτη φορά που ανοίγει αργεί χαρακτηριστικα αλλά μετά κάνει λιγότερο χρόνο να ανοίξει.. Πάραυτα κι εγώ δεν το ανέχομαι και έχω βάλει exdialer :p
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με την καθυστέρηση του dialer την έχω παρατηρήσει και εγώ. Αλλά τα lag που αναφέρετε στην γενικότερη λειτουργία του κινητού συνφορουμίτες δεν τα έχω! Φοράω πάντα την τελευταία rom με clean install και root. Καλό είναι να γράφουμε τα παράπονα μας αλλά να είμαστε και όσο γίνετε πιό αντικειμενικοί....

 

Καλο ειναι επισης να διαβαζουμε προσεκτικα διοτι οταν προσωπικα εκφραζω μια αποψη, δεν εχω καμια διαθεση να "καψω" ενα κινητο που πληρωσα 520 ευρω. Και οι περισσοτεροι απο εμας φανταζομαι. Δεν ειπαμε οτι ειναι το πιο αργο στην αγορα, εχει αδικαιολογητα lag, σε βασικες λειτουργιες, για την κατηγορια του. Συν ολα τ αλλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλο ειναι επισης να διαβαζουμε προσεκτικα διοτι οταν προσωπικα εκφραζω μια αποψη, δεν εχω καμια διαθεση να "καψω" ενα κινητο που πληρωσα 520 ευρω. Και οι περισσοτεροι απο εμας φανταζομαι. Δεν ειπαμε οτι ειναι το πιο αργο στην αγορα, εχει αδικαιολογητα lag, σε βασικες λειτουργιες, για την κατηγορια του. Συν ολα τ αλλα.

 

Μήν το παίρνεις προσωπικά δεν αναφερόμουν μόνο σε εσένα φίλε μου. Δεν μπορώ όμως να διαβάζω ισοπεδωτικά πόστ για lagαρίσματα στην ταχύτητα της συσκευής (εκτός του dialer) και εξίσωση της με κινητά 200 ευρώ. Τι να πώ ίσως έχετε πέσει σε ελλατωματικές συσκευές.

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με την καθυστέρηση του dialer την έχω παρατηρήσει και εγώ. Αλλά τα lag που αναφέρετε στην γενικότερη λειτουργία του κινητού συνφορουμίτες δεν τα έχω! Φοράω πάντα την τελευταία rom με clean install και root. Καλό είναι να γράφουμε τα παράπονα μας αλλά να είμαστε και όσο γίνετε πιό αντικειμενικοί....

 

Δύο φορές το πήρα, τι πιο αντικειμενικο?

Αντικειμενικα δεν κρίνεται ένα κινητό με custom rom, αλλά σε στοκ κατάσταση.

Αντικειμενικα το τηλέφωνο στα καλά του είναι απολαυστικό.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Μήν το παίρνεις προσωπικά δεν αναφερόμουν μόνο σε εσένα φίλε μου. Δεν μπορώ όμως να διαβάζω ισοπεδωτικά πόστ για lagαρίσματα στην ταχύτητα της συσκευής (εκτός του dialer) και εξίσωση της με κινητά 200 ευρώ. Τι να πώ ίσως έχετε πέσει σε ελλατωματικές συσκευές.

 

Φίλε μου δεν θα κερδίσουμε κάτι με το να θάψουμε το κινητό . προσωπικά είμαι λάτρης των android και σιγκεκριμένα με το σ2 είχα πάθει μεγάλη ζημιά (με την καλή την ένια). Επίσης και 10 φορές περισσότερο να lagαρε δεν θα το γηρνούσα ποτέ σε ios ή windows γιατί το θεορώ υπερπλήρες.Δεν μπορούμε όμως να κάνουμε τα στραβά μάτια σε υποτιθέμενες συσκευές που θεορούνται κορυφαίες.

Αν δεν ψειρίσω το σ3 πιο κινητό θα ψηρίσω; κανα zte των 100ε;

halasy το s2.

δεν πράζ ρα χαζέ πάρι του s3

Link to comment
Share on other sites

Δεν μίλησα για custom rom αλλά για στοκ. Τέλος πάντων δεν υπάρχει λόγος να το συνεχίσουμε. Δεν αντιλέγω ότι το κινητό έχει 1-2 θέματα software αλλά δεν πρέπει να υπερβάλουμε.

 

Φιλικά

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Μήν το παίρνεις προσωπικά δεν αναφερόμουν μόνο σε εσένα φίλε μου. Δεν μπορώ όμως να διαβάζω ισοπεδωτικά πόστ για lagαρίσματα στην ταχύτητα της συσκευής (εκτός του dialer) και εξίσωση της με κινητά 200 ευρώ. Τι να πώ ίσως έχετε πέσει σε ελλατωματικές συσκευές.

 

Αυτο ναι, ειναι ενα ισοπεδωτικο post. Εγω λεω οτι η samsung καταφερε να εξαφανισει την αξια του Jelly Bean, το lag σε αυτα που λεμε ειναι πληρως αδικαιολογητο. Τωρα τι θα περιμενουμε, το KeyLime Pie ; Ειμαστε πολλοι εμπειροι εδω, ξερουμε τι δουλευει καλα και ποσο καλα. Εγω το S3 το αγαπω, γι αυτο θελω ολα να τα βλεπω να πηγαινουν καλα. Αλλα πως να συγχωρησω το lag, την κακη καταναλωση, τα ευκολα χαραξιμα πλαστικα ;

Link to comment
Share on other sites

Εμεις που ειμαστε εμπειροι ομως και αγαπαμε το S3 ξερουμε πως εχει ομως και ξεκλειδωτο bootloader για να του αλλαζουμε ρομς, για να το κανουμε πιο γρηγορο χωρις να χανουμε την εγγυηση.

Για την καταναλωση δεν θα το συζητησω, απλα αγορασε ενα οποιοδηποτε αλλο τετραπυρινο χωρις Samoled οθονη και θα δεις αμεσως την διαφορα.

Και τελος προτιμω τα ευκολα χαραξιμα πλαστικα που ειναι πολυ φηνα να τα αλλαξεις παρα τα ευκολα χαραξιμα τζαμια κι αλουμινια.

Δεν ειμαι fanboy της Samsung αλλα δεν υπαρχει κατι αλλο που να αξιζει τα λεφτα του, γι'αυτο που ειναι και μπορει να κανει.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Εμεις που ειμαστε εμπειροι ομως και αγαπαμε το S3 ξερουμε πως εχει ομως και ξεκλειδωτο bootloader για να του αλλαζουμε ρομς, για να το κανουμε πιο γρηγορο χωρις να χανουμε την εγγυηση.

Για την καταναλωση δεν θα το συζητησω, απλα αγορασε ενα οποιοδηποτε αλλο τετραπυρινο χωρις Samoled οθονη και θα δεις αμεσως την διαφορα.

Και τελος προτιμω τα ευκολα χαραξιμα πλαστικα που ειναι πολυ φηνα να τα αλλαξεις παρα τα ευκολα χαραξιμα τζαμια κι αλουμινια.

Δεν ειμαι fanboy της Samsung αλλα δεν υπαρχει κατι αλλο που να αξιζει τα λεφτα του, γι'αυτο που ειναι και μπορει να κανει.

+1 κι από μένα.. Πήρα πάλι το s3 μετά από 6 μήνες σχεδόν (το ειχα πάλι 3 φορές μάλιστα στα 2 χρώματα τότε και 32αρι μπλε). Ερχόμενος από n4 (πριν είχα το note2 και με κούρασε το μέγεθος) δεν βλέπω και τρελές διαφορές σε θέματα lag κτλ. Μάλιστα το s3 ανοίγει πιο γρήγορα τις εφαρμογές, τουλάχιστον αυτή την εντύπωση έχω. Ελαφρύ, λεπτό και με τέλεια μπαταρία.. Απο την 4.0.4 o dialer λειτουργεί σαφώς καλύτερα και επίσης δεν είδα redraws του stock launcher αν και δεν τον κράτησα πολύ, χρησιμοποιώ nova αποκλειστικά. Γενικά πιστεύω ότι είναι από τα πιο ολοκληρωμένα smartphones ακόμα και τώρα. Επίσης είχα υποσχεθεί στον εαυτό μου να το δώσω άμεσα αν κάτι με ενοχλήσει σημαντικά, αλλά δεν έχω βρει κάτι ακόμα.. Ότι καθένας φυσικά κάνει διαφορετική χρήση και εντοπίζει τα καλά και τα άσχημα γύρω από την δικό του περιβάλλον χρήσης. Πιστεύω το μεγαλύτερο foul είναι η χαμηλή φωτεινότητα της οθόνης (απο την άλλη έχουμε καλή αυτονομία).. Μάλιστα στο s4 διάβασα σήμερα ίσως να κάνουν χρήση οθόνης lcd αντί για amoled ;)

Link to comment
Share on other sites

Mου το επιβεβαιωσε και ενας γνωστος που ειδα στη καφετερια πριν,οτι εχει lagρισματα χωρις λογο.Εκανε ολα τα updatesclean install και μετα απο 10 μερες παλι τα ιδια.Βεβαια το σ3 εχει καλυτερη καμερα απο το νεξους και αποσπωμενη μπαταρια
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Το μοναδικό θέμα του Siii ήταν ο dialer και όχι πάντα. Εμφανίζεται μόνο σε όσους κάνουν ελάχιστες κλήσεις καθώς η εφαρμογή κλείνει μετά από δύο ώρες περίπου για να χρησιμοποιηθεί η ram που κρατάει σε άλλες εφαρμογές.

Η φιλοσοφία των Android απαιτεί μεγάλη ram αφού για να έχει άμεσο άνοιγμα των εφαρμογών, επιτρέπει σε μεγάλο αριθμό απ αυτές να τρέχουν σε κάποια φάση.

Αν κάνετε καθαρισμό μνήμης θα δείτε να κλείνουν 40-45 εφαρμογές.

Με dealers από το market δεν υπάρχει πρόβλημα γιατί είναι ρυθμισμένοι να μην κλείνουν ποτέ. Και που δεν καταλαβαίνω γιατί δεν κάνουν και στον official. H Apple και η ms στα δικά τους λειτουργικά δεν τους κλείνουν ποτέ.

 

Στο Note2 σώζεται η κατάσταση από την μεγάλη ram. Αλλά ακόμα και σ αυτό, αν δεν τον χρησιμοποιήσεις πχ όλη μέρα και πας το βράδυ να κάνεις μια κλήση θα υπάρξει καθυστέρηση 1-2 δευτερολέπτων.

 

Αλλού είδους lag δεν παρατήρησα τους 3,5 μήνες που το είχα. Και δεν είμαι τυχαίος χρήστης Android.

Ακόμα κι αυτός που αγόρασε την συσκευή μου και δεν έχει εμπειρία, δεν αντιμετωπίζει κανένα πρόβλημα lag.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

+1 κι από μένα.. Πήρα πάλι το s3 μετά από 6 μήνες σχεδόν (το ειχα πάλι 3 φορές μάλιστα στα 2 χρώματα τότε και 32αρι μπλε). Ερχόμενος από n4 (πριν είχα το note2 και με κούρασε το μέγεθος) δεν βλέπω και τρελές διαφορές σε θέματα lag κτλ. Μάλιστα το s3 ανοίγει πιο γρήγορα τις εφαρμογές, τουλάχιστον αυτή την εντύπωση έχω. Ελαφρύ, λεπτό και με τέλεια μπαταρία.. Απο την 4.0.4 o dialer λειτουργεί σαφώς καλύτερα και επίσης δεν είδα redraws του stock launcher αν και δεν τον κράτησα πολύ, χρησιμοποιώ nova αποκλειστικά. Γενικά πιστεύω ότι είναι από τα πιο ολοκληρωμένα smartphones ακόμα και τώρα. Επίσης είχα υποσχεθεί στον εαυτό μου να το δώσω άμεσα αν κάτι με ενοχλήσει σημαντικά, αλλά δεν έχω βρει κάτι ακόμα.. Ότι καθένας φυσικά κάνει διαφορετική χρήση και εντοπίζει τα καλά και τα άσχημα γύρω από την δικό του περιβάλλον χρήσης. Πιστεύω το μεγαλύτερο foul είναι η χαμηλή φωτεινότητα της οθόνης (απο την άλλη έχουμε καλή αυτονομία).. Μάλιστα στο s4 διάβασα σήμερα ίσως να κάνουν χρήση οθόνης lcd αντί για amoled ;)

 

Επεμβαινω παλι και ενημερωνω πως παρατηρησα μετα βεβαιοτητας οτι η αυτοματη φωτεινοτητα, μετα το τελευταιο update, εχει ανεβει ενα επιπεδο πιο πανω. Ειναι πιο φωτεινη, αρα πιο ενεργοβορα.

Δεν ειπα σε καμια περιπτωση οτι εχει τη χειροτερη αυτονομια της αγορας, ουτε οτι ειναι το πιο επιρρεπες σε σκαλωματα, μιλαω παντα με δεδομενα αυτης και μονο της συσκευης, τι επεξεργαστη κουβαλαει, ποια μπαταρια λειτουργει και ποια εκδοση λειτουργικου τρεχει. Lags, απειρα wakelocks (δε μιλω για facebook), καταναλωση σε 3G και καποια αλλα σημεια, επρεπε να ειναι βελτιωμενα, δε δικαιολογουνται σε τετοιο επιπεδο. Να μην αναφερθουν δηλαδη ;

Απο την αλλη, δε μπορω με τιποτα να μην παραδεχθω οτι ειναι απ τις πιο ολοκληρωμενες προτασεις στην αγορα τη στιγμη που μιλαμε, δεν πουλησε αδικα 30 εκατομμυρια.

Οσο για την ποιοτητα κατασκευης (δε μιλω για το design, αυτο το λατρευω), εδω τα λενε καλυτερα: http://www.sammobile.com/2013/02/23/galaxy-s-iv-build-quality-build-quality-matters/

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, έχω ένα πρόβλημα με την gallery, μόλις προσπαθήσω να ανοίξω κάποιο φάκελο κολλάει και αναγκάζομαι να πατήσω το home button για να ξεκολλήσει. Έκανα επαναφορά ρυθμίσεων, έσβησα ότι υπήρχε στον χώρο αποθήκευσης του κινητού, έβγαλα την sd αλλά το πρόβλημα δε λύνεται. Είμαι σε 4.1.2 official τελείως στοκ, ούτε καν rooted. Τι μπορεί να φταίει; Θα δοκιμάσω να ξαναπεράσω τη rom με odin αλλά οποιαδήποτε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη..
t18s - 3310 - 3310 - 8210 - t65 - 6510 - 7210 - n-gage - 7610 - 6290 - ks20 - tg01 - s2 & galaxy tab 10.1 - s3 - note 3 & note pro 12.2
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, έχω ένα πρόβλημα με την gallery, μόλις προσπαθήσω να ανοίξω κάποιο φάκελο κολλάει και αναγκάζομαι να πατήσω το home button για να ξεκολλήσει. Έκανα επαναφορά ρυθμίσεων, έσβησα ότι υπήρχε στον χώρο αποθήκευσης του κινητού, έβγαλα την sd αλλά το πρόβλημα δε λύνεται. Είμαι σε 4.1.2 official τελείως στοκ, ούτε καν rooted. Τι μπορεί να φταίει; Θα δοκιμάσω να ξαναπεράσω τη rom με odin αλλά οποιαδήποτε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη..

 

To s3 δεν κολλάει.

Δυστυχώςτο ίδιο θέμα το έχουμε άλλοι και οριστική λύση δεν έχω βρει.Αυτό που κάνω είναι να πατάω πάνω το εικονιδιακι που άλλαζε τον τρόπο προβολής. Σπαστικό αλλά μόνο αυτό έχω βρει για την ώρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Hello ,

Εχω το galaxy απο τον Ιουνιο και αν εξαιρεσεις το σημαδεμα και ξεφτισμα στο bezel δεν ειχα κανενα παραπονο απο την συσκευη. Ξαφνικα 1 μηνα σχεδον αφου εβαλα το jelly bean αρχιζε να κανει freeze και να μην ανταποκρινεται σε κανενα κουμπι . Δεν εχει συγκεκριμενο pattern και το κανει ακομα και οταν ειναι σε αναμονη. Η συχνοτητα ειναι και 8 φορες ημερησιως. Αν το αφησω να ξεμπλοκαρει μονο του σε κανα 15λεπτο κανει μονο του restart. Προς το παρον ψαχνω τοιχο να το σουταρω... Καμμια ιδεα?

it's just the way the game is played....:spider:
Link to comment
Share on other sites

Hello ,

Εχω το galaxy απο τον Ιουνιο και αν εξαιρεσεις το σημαδεμα και ξεφτισμα στο bezel δεν ειχα κανενα παραπονο απο την συσκευη. Ξαφνικα 1 μηνα σχεδον αφου εβαλα το jelly bean αρχιζε να κανει freeze και να μην ανταποκρινεται σε κανενα κουμπι . Δεν εχει συγκεκριμενο pattern και το κανει ακομα και οταν ειναι σε αναμονη. Η συχνοτητα ειναι και 8 φορες ημερησιως. Αν το αφησω να ξεμπλοκαρει μονο του σε κανα 15λεπτο κανει μονο του restart. Προς το παρον ψαχνω τοιχο να το σουταρω... Καμμια ιδεα?

 

Κάνεις επαναφορά εργοστασιακών βάζοντας για αρχή τις ποιο απαραίτητες εφαρμογές ,και παρακολούθησε το .

Αν διορθώθηκε το πρόβλημα αρχίζεις να βάζεις σιγά -σιγά και τα υπόλοιπα apps που εχεις .

 

Με την επαναφορά εργοστασιακών χάνονται όλα όσα εχεις την εσωτερική μνήμη ,για αυτό κανε backup αυτά που θέλεις .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις επαναφορά εργοστασιακών βάζοντας για αρχή τις ποιο απαραίτητες εφαρμογές ,και παρακολούθησε το .

Αν διορθώθηκε το πρόβλημα αρχίζεις να βάζεις σιγά -σιγά και τα υπόλοιπα apps που εχεις .

 

Με την επαναφορά εργοστασιακών χάνονται όλα όσα εχεις την εσωτερική μνήμη ,για αυτό κανε backup αυτά που θέλεις .

 

Εκανα επαναφορα αλλα με το restore αυτόματα επανηλθαν οι εφαρμογες. Clean Install δεν ειναι καλύτερα να κάνω?:X

it's just the way the game is played....:spider:
Link to comment
Share on other sites

Εκανα επαναφορα αλλα με το restore αυτόματα επανηλθαν οι εφαρμογες. Clean Install δεν ειναι καλύτερα να κάνω?:X

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις >δημιουργία αντιγράφου ασφάλειας >και απενεργοποίησε το ,μετά κανε επαναφορά εργοστασιακών .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...