Jump to content

Παράπονα για το Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν μου έρχεται μήνυμα , παρόλο που το διαβάζω, στο home screen μένει η ένδειξη ότι συνεχίζω να έχω μήνυμα (αδιάβαστο)

Καμιά φορά συμβαίνει και στις αναπάντητες κλήσεις αυτό.

Όταν κάνω restart εξαφανίζεται (μέχρι το επόμενο μήνυμα)

Έχει αντιμετωπίσει κανένας κάτι παρόμοιο;

 

Επίσης, πολλές φορες αρχίζουν και αναβοσβήνουν όλα τα εικονίδια που μενού χωρίς λόγο για κανά 2λεπτο.

wtf??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα σε ολους :)

Αποκτησα και γω το SGS 3 πριν δυο μερες ....

το κινητο ειναι πολυ καλο σε γενικεσ γραμμες...αλλα ...

μαλλον εχω θεμα με την καμερα... και συγκεκριμενα οταν προσπαθω να κανω ληψη βιντεο στα 1080 τα FPS δεν ξεπερνουν ποτε τα 14 με 15....

Λογικα τ FPS πρεπει να ειναι κοντα στα 30 αν οχι 25 - 30???

Παιζει ρολο οτι ειναι branded cosmote??

Τα φωτα σας παρακαλω :)

Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν καλό να μας δώσεις μερικές πληροφορίες ακόμα.... όπως, όταν κανείς εγγραφή που την κανείς,στην κάρτα μνήμης η στην μνήμη του κινητού.Και αν ειναι το πρώτο τι κάρτα μνήμης έχεις, γιατί αν ειναι χαμηλής ταχύτητας μην περιμένεις να σου γραψει 1080Ρ.Επισεις τσεκάρεις και το βιντεο quality στις ρυθμίσεις,ειναι στο superfine?Και να σου πω ότι συνηθως τα κινητά δεν έχουν πρόβλημα,το πρόβλημα τις περισσότερες φορές ειναι ότι δεν γνωρίζουμε πως να τα λειτουργήσουμε σωστά.. Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

η καρτα ειναι μια 16γιγα που ηταν δωρο μαζι με το κινητο...γιαυτο δοκιμασα να γραψω και στην μνημ του κινητου...οι ρυθμισεις ειναι οπως τις περιεγραψες....αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι και στα 720 p παλι εμφανιζει lag ...με λιγα fps αλλα και σε 640χ480....
Link to comment
Share on other sites

η καρτα ειναι μια 16γιγα που ηταν δωρο μαζι με το κινητο...γιαυτο δοκιμασα να γραψω και στην μνημ του κινητου...οι ρυθμισεις ειναι οπως τις περιεγραψες....αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι και στα 720 p παλι εμφανιζει lag ...με λιγα fps αλλα και σε 640χ480....

 

 

Λοιπών κανε αυτό.

 

Πας εκεί που παίρνουμε τηλέφωνο και βαζεις αυτον τον κωδικό.Ειναι για να κάνεις την καμερα σου αναβάθμιση.Σου βγάζει ένα μενυ. Πατάς το πρώτο και βλέπεις τη software εχει.Και με το δεύτερο κανείς αναβάθμιση στο πιο καινούριο.Δοκιμασε αυτο πριν κανεις οτιδιποτε αλο.

 

*#34971539#

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω τότε.. Μήπως κάποιο άλλο προγραμμα το επηρεάζει? Μονό αν κάνεις factory reset.Και το δοκιμάσεις όπως ήταν από μαμά,αν στο κάνει πάλι τότε, μπορείς να κανείς αναβάθμιση στο λογισμικο.Και αν πάλι δεν φτιάξει τότε μάλλον πας για service.. Εναλλακτικά μπορείς να χρησιμοποιήσεις λογισμικο unbranded μήπως και φταιει αυτό.Αλλα πρώτα δοκίμασε τα άλλα βήματα.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Το factory reset ηταν το πρωτο πραγμα που εκανα οταν διαπιστωσα το προβλημα...ευχαριστω και παλι για το χρονο σου :) αυριο το παω με ολη του την συσκευασια αθικτη για αντικατασταση... :D
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα φίλε μου, ελπίζω να βγάλεις άκρη εύκολα.Και να μην το στείλουν για service.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα και απο μενα! Δυστυχως το προβλημα του να μου μενει ο φωτισμος ανοιχτος που και που (χωρις να το κοιταω) παραμενει...
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα και απο μενα! Δυστυχως το προβλημα του να μου μενει ο φωτισμος ανοιχτος που και που (χωρις να το κοιταω) παραμενει...

 

Αν κανείς τo κινητό reset σε εργοστασιακές ρυθμίσεις (ΧΩΡΙΣ να βάλεις κάποια εχτρα προγραμματα) και στο κάνει ακόμα .Πας για service.Δεν εχει κάτι άλλο,αν δεν ειναι προγραμμα που το μπερδεύει θα ειναι ο αισθητηρας.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά εδώ και 1 εβδομάδα έχω το s3 μετα το s2 που είχα, συγνώμη αλλά δεν διακρίνω καμιά διαφορά του 2πύρινου με τον 4πύρινο, τα ίδια κολλήματα που έτρωγε το s2 τρώει και το s3 βγαίνω στην αρχική οθόνη και κάνει 1 ώρα φορτώσει, άσε που το εικονίδιο "τηλέφωνο" έχει φάει σκάλωμα και δείχνει οτι έχω3 κλήσεις που δεν έχω δει, οταν τις έχω δεί ολες..

Τι κάνω γιαυτό, Restore?

Θα αλλάξει τίποτα στην νεα αναβάθμιση?

Για άμεση και έγκυρη ενημέρωση mantatanews.gr :happy:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά εδώ και 1 εβδομάδα έχω το s3 μετα το s2 που είχα, συγνώμη αλλά δεν διακρίνω καμιά διαφορά του 2πύρινου με τον 4πύρινο, τα ίδια κολλήματα που έτρωγε το s2 τρώει και το s3 βγαίνω στην αρχική οθόνη και κάνει 1 ώρα φορτώσει, άσε που το εικονίδιο "τηλέφωνο" έχει φάει σκάλωμα και δείχνει οτι έχω3 κλήσεις που δεν έχω δει, οταν τις έχω δεί ολες..

Τι κάνω γιαυτό, Restore?

Θα αλλάξει τίποτα στην νεα αναβάθμιση?

Σε ενα 4πυρινο φαινεται η διαφορα σε βαρια παιχνιδια, βαριες εφαρμογες κτλ.Στη καθημερινη χρηση δε προκειται να καταλαβεις καμια διαφορα.Η σχεδον καμια.

Εχουμε μιλησει για την υλοποιηση του λογισμικου και πολλοι συμφωνουμε πως η Samsung πρεπει να βελτιωσει καποια πραγματα.

Αληθεια επισης ειναι οτι στην αναβαθμιση σε jb θα δεις μια καποια διαφορα σε ταχυτητα, smoothness κτλ.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.βάλτε την τελευταία έκδοση του nova και ξεχάστε τον μέτριο launcher της Sammy.

Πραγματικά με την σημερινή του αναβάθμιση πλέον είναι βούτυρο.

Κάνανε τρομερή δουλειά.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.βάλτε την τελευταία έκδοση του nova και ξεχάστε τον μέτριο launcher της Sammy.

Πραγματικά με την σημερινή του αναβάθμιση πλέον είναι βούτυρο.

Κάνανε τρομερή δουλειά.

Sent from my note

 

Δεν είναι λύση αυτό λολ

Βασικά είναι λύση a la apple

Δεν έχεις σήμα "πιάνε αλλιώς το κινητο"

Δεν έχεις αναφορά στα SMS; "στείλε imessage"

Δεν έχεις ράδιο και blue tooth; "χρεωσου με ιντερνετικο ράδιο και email"

Edited by NeverMind
:)
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι λύση αυτό λολ

Βασικά είναι λύση a la apple

Δεν έχεις σήμα "πιάνε αλλιώς το κινητο"

Δεν έχεις αναφορά στα SMS; "στείλε imessage"

Δεν έχεις ράδιο και blue tooth; "χρεωσου με ιντερνετικο ράδιο και email"

 

Δεν θα ηταν λύση αν έπρεπε να κανεις root την συσκευη σου, η να περάσεις ένα tweak απο το XDA κλπ.

Εδω μιλάμε για μια εφαρμογη απο το Play store, που ειναι ιδανική για όσους προτιμούν κάτι διαφορετικό. Προσωπικά απο την στιγμή που έγινε το ίδιο smooth με το TW στην κυλιση, δεν το αλλάζω με τίποτα.

Προτιμώ 1000 φορές το official android looking και τις τόσες πολλές δυνατότητες παράμετρο ποίησης, τα gestures κλπ.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα ηταν λύση αν έπρεπε να κανεις root την συσκευη σου, η να περάσεις ένα tweak απο το XDA κλπ.

Εδω μιλάμε για μια εφαρμογη απο το Play store, που ειναι ιδανική για όσους προτιμούν κάτι διαφορετικό. Προσωπικά απο την στιγμή που έγινε το ίδιο smooth με το TW στην κυλιση, δεν το αλλάζω με τίποτα.

Προτιμώ 1000 φορές το official android looking και τις τόσες πολλές δυνατότητες παράμετρο ποίησης, τα gestures κλπ.

 

Κωστα για να μπορεις να εχεις με τον Nova widgets στον drawer δεν ειναι απαραιτητο το rooting?Νομιζω οτι θελει root ή δεν θυμαμαι καλα?

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Κωστα για να μπορεις να εχεις με τον Nova widgets στον drawer δεν ειναι απαραιτητο το rooting?Νομιζω οτι θελει root ή δεν θυμαμαι καλα?

 

Rooting απαιτηται για να μπορείς να τα περνάς απο τον drawer. Μπορείς όμως να τα επιλεξεις με παρατεταμένο πίεση στην οθόνη απο το σχετικό μενου και να τα εγκαταστησεις κανονικά.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα ηταν λύση αν έπρεπε να κανεις root την συσκευη σου, η να περάσεις ένα tweak απο το XDA κλπ.

Εδω μιλάμε για μια εφαρμογη απο το Play store, που ειναι ιδανική για όσους προτιμούν κάτι διαφορετικό. Προσωπικά απο την στιγμή που έγινε το ίδιο smooth με το TW στην κυλιση, δεν το αλλάζω με τίποτα.

Προτιμώ 1000 φορές το official android looking και τις τόσες πολλές δυνατότητες παράμετρο ποίησης, τα gestures κλπ.

 

Δεν ειναι λυση γιατι εγω θελω τα widgets του TW και το περιβαλλον του TW

Αυτα πληρωσα και αυτα θελω...αρα δεν ειναι λυση

Ολα τα αλλα τυπου "χρησιμοποιησε το ταδε γιατι ειναι καλυτερο" ειναι τακτικες apple

:)
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι λυση γιατι εγω θελω τα widgets του TW και το περιβαλλον του TW

Αυτα πληρωσα και αυτα θελω...αρα δεν ειναι λυση

 

Αυτό που το πας πάλι;;;

Προτιμώ nova αλλά μ αρέσει το widget του καιρού της Samsung...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.βάλτε την τελευταία έκδοση του nova και ξεχάστε τον μέτριο launcher της Sammy.

Πραγματικά με την σημερινή του αναβάθμιση πλέον είναι βούτυρο.

Κάνανε τρομερή δουλειά.

Sent from my note

 

Τον αγόρασα χθες και το χρησιμοποιώ στο s2 αλλά δεν λειτουργεί το μαμά widget που δείχνει ποια applications τρέχουν...πάντα δείχνει μηδέν και όταν ξεκολλήσει αν τις κλείσεις δεν γυρνάει στο μηδέν παρά μόνο αν γυρίσεις στον μαμα launcher.......:(

Link to comment
Share on other sites

Τον αγόρασα χθες και το χρησιμοποιώ στο s2 αλλά δεν λειτουργεί το μαμά widget που δείχνει ποια applications τρέχουν...πάντα δείχνει μηδέν και όταν ξεκολλήσει αν τις κλείσεις δεν γυρνάει στο μηδέν παρά μόνο αν γυρίσεις στον μαμα launcher.......:(

 

Και ούτε πρόκειται.... τα Samsung θέλουν Samsung. Αν πάντως θες τέτοιο widget υπάρχουν πολλά στο play store.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι λυση γιατι εγω θελω τα widgets του TW και το περιβαλλον του TW

Αυτα πληρωσα και αυτα θελω...αρα δεν ειναι λυση

Ολα τα αλλα τυπου "χρησιμοποιησε το ταδε γιατι ειναι καλυτερο" ειναι τακτικες apple

 

Εγώ πάλι δεν πιστεύω ότι του ταιριάζει τίποτα άλλο καλύτερα απ αυτό

[ATTACH]27116[/ATTACH]

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν πιστεύω ότι του ταιριάζει τίποτα άλλο καλύτερα απ αυτό

[ATTACH]27116[/ATTACH]

Αλλο αναλογικο ρολοι,υπαρχει;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

καλησπεραααα.....παρατηρησα κατι εχτες και θελω τη γνωμη σας......δεν εχω κλεισει το κινητο καθολου εδω και 2 βδομαδες,απο εκει που εδειχνε ελευθερη ram 280 τουλαχιστον,καθε μερα επεφτε και απο λιγο και ας εκλεινα οτι ειχα...εχθες επεσε στα 80 και τραβουσε τρελα κολληματα στην αρχικη οθονη,συνεχεια....οτι και να εκανα δεν ανεβαινε η ραμ,το εκλεισα και το ανοιξα και τωρα εχω παλι 270+ και κατι μου λεει οτι με το καιρο θα πεφτει και θα θελει παλι κλεισιμο και ανοιγμα....γιατι ετσι? καμια απαντηση??
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...