Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η τιμη για τον φορτιστη και το καλωδιο ειναι αστεια. προφανως και αξιζει αγορα απο το να παιδευεται κανεις με μη γνησια.

θελω να σας ρωτησω 1-2 πραγματα μιας και το εχετε τοσο καιρο.

αξιζει να ροοταριστει ?

απο ρομ τι εχετε επανω ?

ρωταω γιατι το ταμπλετ προοριζεται για μια χρηστη που δεν θα κανει πολλα πραγματα μεν, ιντερνετ κλπ, αλλα δεν θα ειναι στα χερια μου πραγμα που σημαινει οτι οτι κανω τωρα που το εχω εγω και βεβαια το να κανω το καλυτερο στήσιμο για αυτην

 

αν ειναι να μεινω στη μαμα rom, πως μπορω να πεταξω αρχιστες εφαρμογες που υπαρχουν προεγκατεστημενες ?

γιατι βλεπω μου δινει δυνατοτητα μονο να τις απενεργοποιησω!

Edited by geioannou
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν δεν θα είναι στα χέρια σου και πολύ περισότερο αν αυτός που θα το χειρίζεται δεν θα είναι και τόσο σχετικός, καλυτερα άφισε την μανίσια Ρομ.

Μην βάλεις custom γιατί όλες έχουν τα ψιλό (έως χοντρό) bug τους και πολύ περισσότερο πρόβλημα είναι το root που θα επιτρέπει στον χρήστη να κάνει τα πάντα, ακόμη και πράγματα "επικίνδυνα" για την υγεία του ταμπλέτας, ακόμη δε περισσότερο όταν ο χρήστης δεν θα καταλαβαίνει και τι ακριβώς κάνει.

 

Για την δική σου ηρεμία (και την δική του ασφάλεια), άσε την μανίσια Ρομ που είναι η πιο συμβατή και bug free απο όλες. Κάνε disable όλη την "σαβούρα" ώστε να μην καταναλώνει πόρους, βάλε τις εφαρμογές που θέλεις και δώσε το.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Έτσι.

Τράβα του ένα factory reset & cache clear για να ελαφρύνει το ταμπλετάκι (είναι Samsung παλιό και κουβαλάει όλα τα παλιά χούγια της), κάνε disable όλο το σκουπιδαριό, βάλε τις εφαρμογές που θα δουλέψει (και μόνον αυτές) και είσαι κομπλέ.

 

Δεν είναι όμορφο, ούτε γρήγορο, είναι όμως σκυλί μαύρο. Δεν καταλαβαίνει τίποτα από κακο-μεταχείριση. Στο λέει κάποιος που το έχει δώσει στην κόρη του (12 χρονών), τραβάει τα πάνδεινα, είναι περισσότερο στα πατώματα παρά σε χέρια και όμως δεν καταλαβαίνει τίποτα.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Για ποιό μοντέλο θέλεις?

Για το Ν8010(WiFi only) έχω να σου δώσω. Αν σου κάνει πες μου να την ανεβάσω σε ένα cloud για να την πάρεις.

Έχω αυτήν N8010XXUCMG1_N8010OXXCMG1_EUR

 

Είναι εύκολο; Κόλλησε του πατέρα μου στο boot σήμερα και την χρειάζομαι επίσης!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Μετα από τέσσερα χρόνια σκληρής χρήσης το tablet παρέδωσε το πνεύμα. Αν κάποιος φίλος ενδιαφέρεται υπάρχουν το docking station με έξοδο HDMI για σύνδεση σε tv και otg connector.
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Μια βοήθεια παρακαλώ....

Έχω το Ν8010.

 

Μένει στο αρχικό logo. μπαίνει σε download mode.

ΟΧΙ όμως σε ρικοβερι. Όταν προσπαθώ να μπω στο ρικοβερι το μόνο που κάνει είναι ένα flash στην οθόνη ακριβώς μετά το αρχικό logo.

 

Τι μπορώ να κάνω? Να φλασαρω μέσω Odin την στοκ ρομ? Αν ναι, θέλω κάποιος να με την στείλει, γιατί όσο και να έψαξα δε βρήκα κάποιο λινκ να λειτουργεί.

 

Όταν δε μπαίνει στο ρικοβερι σημαίνει ότι η μνήμη μας χαιρέτησε????

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Γειά σας !!!! θέλω να ρωτήσω αν έχει επισκευάσει κανείς την μητρική και πόσο του εχει κοστίσει, να δω αν συμφέρει να την παραγγείλω απέξω,ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
11 χρόνια το ταμπλετακι και ακόμα συνεχίζει, μόνο μια μπαταρία έχω αλλάξει!! Του έχω πιει το αίμα γενικά και το τελευταίο χρόνο τρέχει την τελευταία official rom σε Light έκδοση και είναι κολλημένο με μαγνήτες μόνιμα στο ψυγείο μας!
Link to comment
Share on other sites

11 χρόνια το ταμπλετακι και ακόμα συνεχίζει, μόνο μια μπαταρία έχω αλλάξει!! Του έχω πιει το αίμα γενικά και το τελευταίο χρόνο τρέχει την τελευταία official rom σε Light έκδοση και είναι κολλημένο με μαγνήτες μόνιμα στο ψυγείο μας!
Ποια rom είναι αυτή για να την περσδω και εγώ; φοβερό μηχάνημα πάντως

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://forum.xda-developers.com/t/rom-4-4-2-n801x-fastest-rom-based-on-stock-touchwiz.3844846/

Μπορεί να είναι android 4 αλλά είναι η πιο σταθερή, χωρίς bugs και με πολύ καλή διαχείριση της μπαταρίας από όλες όσες δοκίμασα... και δοκίμασα πολλές!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...