Jump to content

[Επίσημο] Vodafone Smart II (Alcatel V860)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σκέφτομαι να αγοράσω το smart 2 και θελω να μου πείτε είναι καλό ??

Κωλάει καθόλου ??

Είναι εύκολο να γίνει ροοτ ?? μετά επαναφέρεται αν θέλω να το πάω για service ?

Edited by spyrossss
Apple Iphone 11 Black/Ipad mini 4 space gray
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σκέφτομαι να αγοράσω το smart 2 και θελω να μου πείτε είναι καλό ??

Κωλάει καθόλου ??

Είναι εύκολο να γίνει ροοτ ?? μετά επαναφέρεται μετά αν θέλω να το πάω για service ?

 

σε μενα με spb 3d με live wallpapers[ rooted ] και μ ενα σωρο apps κολαει σαν τρελο αν το χεις μαμισιο δουλευει αρκετα καλα

Link to comment
Share on other sites

Σερνεται!γενικα....

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

ρε χαλαρωστε λιγο, για 100 ευρω (πολλοι το εχουν και πιο χαμηλα, εγω στην κοπελα μου το πηρα 80-καινουριο φυσικα) ειναι πολυ τιμια και ποιοτικη λυση. ακομα και με λιγο παραπανω χρηματα παιρνεις στην καλυτερη κατι 600επεξεργαστες σαμσουνγκ που πανε πιο μουσουλωντας απο μωρο ή εχουν 800αρη επεξεργαστη αλλα αναλυση οθονης λιγο κατωτερη απο το νοκια 3310 :p.... μην γκρινιαζετε, 100 ευρω κινητο ειναι μην περιμενετε galaxy S3. να λετε καλα που εχει και 2.3 αντροιντ, φλας στην καμερα, αξιοπρεπεστατη αναλυση οθονης και καλη κατασκευη

 

//ok, πλεον-εδω και λιγες μερες παιρνεις και xperia mini st15i 116euro αλλα ειναι μικρο....

Edited by mobrol
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

πιστευω να ειναι αυτο

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Σκέφτομαι να πάρω το συγκεκριμένο κινητό και μπήκα να διαβάσω γνώμες. Επί 19 σελίδες διαβάζω για root, boot, recovery, μαμίσιο (τιιι σημαίνει αυτό?????) και άλλα πολλά. Είμαι παντελώς άσχετη και θα είναι η πρώτη φορά που θα έχω σμαρτ τηλέφωνο. Μπορείτε να μου πειτε αν τελικά αξίζει να το πάρω? Αν ΔΕΝ κάνω root όπως λέτε, τι πρόβλημα θα έχω? Ελάχιστη μνήμη? Δηλαδή δεν θα μπορώ να κατεβάσω άλλες εφαρμογές? Έτσι όπως είναι το τηλέφωνο αυτή τη στιγμή, δεν δουλεύει καλά? Και αν τελικά κάνω root (ο θεός να με βοηθήσει, δεν παίζει να τα καταφέρω αλλά λέμε... :p) χάνεται η εγγύηση?

Επίσης, κάτι διάβασα για τις τηλεφωνικές επαφές και τον ήχο του τηλεφώνου. Αυτά διορθώνονται μόνο με το root?

Edit. Και κάτι τελευταίο που ξέχασα.. Η μπαταρία του κρατάει ή θέλει κάθε μέρα φόρτιση?

Edited by yakinthi
yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα το boot και το recovery αστα θα ειναι αρχη ακομα.!!! :)

για τα χρηματα του αξηζει .αν δεν το κανεις root καλητερα θα ειναι για εσενα

κ την εγγυηση σου πιστευω προσωπικα!αν δεν κανεις root δεν τρεχεις ορισμενες εφαρμογες που θελουν

δικαιωματα (διαχειρηστη super user λεγεται στο android).

δεν θα εχεις καθολου ελαχιστη μνημη ,πιστευω οτι ειναι πολυ καλη η ram 512mb.

μπορεις να εγκαταστησεις εφαρμογες εχει διαθεσιμο χωρο κ αν κανεις root θα εχει

περισοτερες επιλογες με αυτα.

το κινητο μια χαρα δουλευει καμια φορα εδω μεσα γραφουμε κ κανα καλαμπουρι :)

η εγγυηση χανεται με το root αλλα μπορεις να το κανεις και unroot και εισαι οκ!

για της επαφες δεν ξερω αλλα η ενταση του ειναι οντως χαμηλη.πιστευω αργοτερα

καποιος θα το φτιαξει κ αυτο με καποιο app.

η μπαταρια σε εμενα που το εχω σαν δευτερο κινητο μπορω να πω ειναι πολλη καλη!

παει για τριτη μερα χωρις φορτιση και ειναι 40%

αυτα...!!! :)

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Για να είμαι απολύτως ειλικρινής πάντως, ακόμα το σκέφτομαι. Γιατί ρώτησα άνθρωπο που δουλεύει στην vf (σε τεχνικό τμήμα κατά κάποιο τρόπο) και η απάντηση που πήρα ήταν "Ω Παναγία μου, μακρυά"..... ;) Γι αυτό ρωτάω και εσάς που είστε ήδη χρήστες!!!!!!! :D
yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη για 90-100 ευρω ειναι καλη. Η ραμ ειναι αρκετη για τις δυνατοτητες της συσκευης, το θεμα που ενδιαφερει την Υακινθη προφανως ειναι η ρομ. Εκει ναι εχει μεγαλο θεμα, εμενα μου εσπασε τα νευρα αμεσως και αναγκαστηκα να το κανω root για να διορθωθει το θεμα αλλα ηταν πολυ ευκολο με τη βοηθεια των παιδιων.

Παιδια εγω εχω θεμα με το ακουστικο, ακουγεται χαλια σαν να τριζει και πολυ δυνατα, ακομα και οταν το χαμηλωνω παλι σαν να τριζει ειναι. Σε εσας ειναι καλο?

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη για 90-100 ευρω ειναι καλη. Η ραμ ειναι αρκετη για τις δυνατοτητες της συσκευης, το θεμα που ενδιαφερει την Υακινθη προφανως ειναι η ρομ. Εκει ναι εχει μεγαλο θεμα, εμενα μου εσπασε τα νευρα αμεσως και αναγκαστηκα να το κανω root για να διορθωθει το θεμα αλλα ηταν πολυ ευκολο με τη βοηθεια των παιδιων.

Παιδια εγω εχω θεμα με το ακουστικο, ακουγεται χαλια σαν να τριζει και πολυ δυνατα, ακομα και οταν το χαμηλωνω παλι σαν να τριζει ειναι. Σε εσας ειναι καλο?

 

βαλτε αυτο http://www.4shared.com/android/8z_10cot/boost_sound.html για να δυναμωσει ο ηχος σας

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Απόκτησα και εγώ το Smart II πριν λίγες μέρες.

Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει το root και θα ήθελα να το αφήσω προς το παρόν όπως είναι μιας και δεν έχω δεύτερο τηλέφωνο.

Οποτε με τον φόβο βλάβης δεν το σκαλίζω που λένε. Το πρόβλημα που αντιμετώπισα είναι στα βίντεο, ακόμα δεν έχω καταφέρει μετά από δοκιμες να κάνω κάποια αναπαραγωγή σε mp4 αρχεία.

Κατέβασα και το Adobe Flash Player για FLV αρχεία αλλα και πάλι δεν κατάφερα να δω.

Μήπως κάποιος έχει βγάλει άκρη και να βοηθήσει ? Ίσως θέλει κάποιον extra φάκελο ( έχω φτιάξει έναν με το όνομα Video στην SD card ) ίσως να μετέφερα τα video αλλου ? Ευχαριστώ και κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η άσκοπη μορφοποίηση κειμένου σε ολόκληρο το post.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε το mx player, εγω με αυτο τα παιζω ολα κανονικα μεχρι τωρα, εκτος φυσικα και αν ειναι κανενα βιντεο μεγαλης διαρκειας και αναλυσης οποτε δεν το σηκωνει ευκολα η συσκευη και μπορει να παρουσιασει κολληματα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια sorry δεν τα κατάφερα να κάνω μπακαπ όταν το προσπάθησα η συσκευή έφαγε crash και αναγκάστηκα να την στείλω πάλι πίσω στην vodafone με αποτέλεσμα να μου δώσουν μια καινούρια συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια sorry δεν τα κατάφερα να κάνω μπακαπ όταν το προσπάθησα η συσκευή έφαγε crash και αναγκάστηκα να την στείλω πάλι πίσω στην vodafone με αποτέλεσμα να μου δώσουν μια καινούρια συσκευή.

 

εχουμε backup θα το κανες αλλα αφου σου δωσαν αλλο οκ αν χρειστεις τιποτα πες

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε το mx player, εγω με αυτο τα παιζω ολα κανονικα μεχρι τωρα, εκτος φυσικα και αν ειναι κανενα βιντεο μεγαλης διαρκειας και αναλυσης οποτε δεν το σηκωνει ευκολα η συσκευη και μπορει να παρουσιασει κολληματα.

 

Ευχαριστώ πολύ για το Tip τα mp4 αρχεία έπαιξαν αμέσως, αν έχεις και καμια ιδέα για FLV θα την ήθελα γιατί αυτά εξακολουθούν να μην παίζουν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω γιατι δεν παιζουν, εμενα τα παιζει κανονικα και τα flv με το mx player.

Οταν το ετρεξες σου ζητησε να κατεβασεις και το MX Player Codec(ARMv6 VFP) ?

Το δικο μου το ζητησε, το κατεβασα και δεν εχω αντιμετωπισει προβλημα με καποιο τυπο αρχειων μεχρι τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω γιατι δεν παιζουν, εμενα τα παιζει κανονικα και τα flv με το mx player.

Οταν το ετρεξες σου ζητησε να κατεβασεις και το MX Player Codec(ARMv6 VFP) ?

Το δικο μου το ζητησε, το κατεβασα και δεν εχω αντιμετωπισει προβλημα με καποιο τυπο αρχειων μεχρι τωρα.

 

Ναι μου ζήτησε τον Codec (ARMv6 VFP) και των έκανα κανονικά εγκατάσταση αλλιώς δεν έπαιζε τα mp4.

Τα FLV τα έχω στον ίδιο φάκελο με τα mp4 αλλα το τηλέφωνο δεν τα βλέπει στης συλλογές η στα Video μονο από την διαχείριση των αρχείων.

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι οτι θα πρεπει να πας απο ρυθμισεις για να τα κανεις να φαινονται στα στη λιστα του player. Εγω δεν χρειαστηκε να το κανω για αυτο δεν ειμαι και σιγουρος για το μονοπατι, αλλα δες πρωτα ρυθμισεις-καταλογος-επεκτασεις αρχειων αν σου εχει και το flv σαν προεπιλογη, αν οχι βαλτο μηπως και τα διαβασει στη λιστα, η αν τα εβαλες μετα απο τα mp4 κανε μια ανανεωση της λιστας.
Link to comment
Share on other sites

Οκ, ειχα την εντυπωση πως εξ'αρχης ανοιγες τα βιντεο μεσω της λιστας του προγραμματος, αν πας μεσω συλλογης η διαχειρισης αρχειων οντως για καποιους τυπους δεν σου βγαζει επιλογη αναπαραγωγης.
Link to comment
Share on other sites

Μερικες φoρες oταν δεχoμαι μια κληση δεν μπoρω να απαντησω γιατι κoλαει και μετα απo 5 δευτερoλεπτα περιπoυ ξεκoλαει και μπoρω να απαντησω...συμβαινει σε κανεναν αλλo αυτo?
Link to comment
Share on other sites

Μερικες φoρες oταν δεχoμαι μια κληση δεν μπoρω να απαντησω γιατι κoλαει και μετα απo 5 δευτερoλεπτα περιπoυ ξεκoλαει και μπoρω να απαντησω...συμβαινει σε κανεναν αλλo αυτo?

 

Μάλλον λόγω χαμηλής RAM φίλε! Τρέχεις πολλές εφαρμογές και widgets;

 

Κάτι άλλο! Υπάρχει κάποιο πληκτρολόγιο 3x4 για μυνήματα που να δουλεύει με το smart;

Back In Black
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...