Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Paidia auto me to logo ths Vodafone pou lete to pathainw ki egw...

Sigekrimena to parathrhsa otan mia mera katevhka athina, opou allaxe apo VodafoneGR se Panafon....alla meta apo 2-3 meres mou to ekane ki edw (thiva)...

http://image.pbase.com/u44/mrnet/small/28487380.bmw.jpg

 

BMW M POWER RULEZZZZZZZZ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kyramas (19 Ιούλ. 2004 , 11:15)

 

Να σε ρωτήσω κάτι ? Έχεις ενεργοποιημένο το GPRS ?

 

:worry:

 

 

Οχι. Εχει σχεση?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πουθενά site , που να λέει τι νέο κάνει η αναβάθμιση ;

Γνωρίζει κανείς κάτι ; :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε παιδιά, σωστό αυτό που ρωτάει ο Didimos

Αν ξέρει κάποιος φίλος για το τι "προσφέρει" η αναβάθμιση στο κινητό, ας το αναφέρειιιιιιιιιιιιι...........!!! :D

Μην μας αφήνεται στο σκοτάδι!!! :cool:

Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι να αγορασω το Κ700 αλλα θελω να μην εχει το προβλημα που μου κανει το Τ610 που εχω με το τ9.παω να γραψω την λεξη "λουγκρα" πχ δεν την εχει,την προσθετω αλλα την επομενη φορα που θελω νατην ξαναγραψω ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΕΙ!αυτο συμβαινει και με την λεξη πχ"μυστικα" εχει το μυστικο αλλα οταν προσθετω την λεξη μυστικα την επομενη φορα για να την βρει πρεπει να γραψω τα γραμματα ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΚΗ ΤΟΥΣ ΘΕΣΗ για να γραψει την λεξη μυστικα!!!(δηλαδη το Μ οχι στο 5 αλλα στο 6!!!!!!!)

ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ Κ700?δοκιμαστε τις λεξεις που σας ειπα και πειτε μου !ευχαριστω πολυ!οι λεξεις με το ιδιο προβλημα ειναι και πολλες αλλες απλα σας ειπα 2

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς "κόλλημα" του κινητού (καμιά φορά) όταν μεταφέρει κάτι με BT??

Αφού κάνει κανονικά αναζήτηση και βρει τη συσκευή, κατά την αποστολή λέει Σύνδεση και μένει εκεί για πάντα...

Το έχω δοκιμάσει με μεταφορά από Κ700 -> Κ700, από Κ700-> Τ610 και από Κ700 -> Nokia 6600

Λήψη κάνει κανονικά...

Link to comment
Share on other sites

-Για κοιταξε λιγο τις ρυθμισεις σου αλλα νομιζω με αλλα ΣΕ οπως το 610 δεν πρεπει να εχει προβλημα...απλα με τα Νοκια καμια φορα μπορει να κολλησει γιατι θελουν το Nokia pc suite για να κανεις δουλεια..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Capvar (19 Ιούλ. 2004 , 23:25)

 

Έχει παρατηρήσει κανείς "κόλλημα" του κινητού (καμιά φορά) όταν μεταφέρει κάτι με BT??

Αφού κάνει κανονικά αναζήτηση και βρει τη συσκευή, κατά την αποστολή λέει Σύνδεση και μένει εκεί για πάντα...

Το έχω δοκιμάσει με μεταφορά από Κ700 -> Κ700, από Κ700-> Τ610 και από Κ700 -> Nokia 6600

Λήψη κάνει κανονικά...

 

Mου έχει κολλήσει μια φορά στο connecting...( προς t630 )

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ένα άλλο περίεργο που έχει συμβεί δυο φορές είναι: Σε κάποια ανύποπτη στιγμή που θέλω να παίξω ένα mp3 η videaki μου λέει αδύνατη η αναπαραγωγή του αρχέιου,είτε ειναι audio είτε video file... :whistle:

Mε ενα restart ολα καλά όμως.

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Φίλε KWSN-Men, πήγα στο site

http://www.jbenchmark.com/index.html?F=2

αλλά μπερδεύτηκα περισσότερο!Καταρχήν έχει τρία Κ700 (K700,K700i,K700c) και όλα έχουν διαφορετική βαθμολογία! Και επίσης έχει μεγάλη διαφορά πχ το κ700i (128) από το Nokia 6230 (232).Είναι καλό αυτό ή κακό;!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Σήμερα πήρα το Κ700 επειδή είχα και το Τ610 και το 630 μπορώ να πω ότι το Κ700 είναι πιο ποιοτικό και πιο ολοκληρωμένο. Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι όλοι όταν πάρουμε καινούργιο τηλ μας λένε να το φορτίζουμε της 3 πρώτες φορές 10 με 12 ώρες. Ενώ στης οδηγίες λέει 3 με 4 ώρες. Καταλαβαίνω ότι στις πρώτες φορτίσεις η μπαταρία αδειάζει πιο γρήγορα αλλά οι σημερινές μπαταρίες δεν έχουν καμία σχέση με αυτές που είχαν τα κινητά προ 8 χρονια. αν ήθελαν 10 με 12 ώρες φόρτιση δεν θα το έγραφαν στης οδηγίες?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες στο Try the Phone της SE, στπ file manager, στους ήχους, στο manage files έχει επιλογή copy to ext. memory και move to ext. memory... Φαντάζουμε ότι τους ξέμεινε από τότε που έλεγαν πως θα παίρνει και καρτούλες.. :rolleyes:

 

Δε μου λέτε παιδιά; Πώς είναι το MMS Video τι βιντεάκια στέλνει;

Έχει επιλογή το κινητό για εγγραφή βίντεο ειδικά για αποστολή μέσω MMS; (πχ. 10'' κλπ.)

:)

Κλάψαμε με στίχους που γραφτήκαν για τις πτώσεις των όμορφων, ανέγγιχτων, απόμακρων ονείρων...

Current User of: Samsung Omnia II

Previous User of: Siemens C11, Siemens S6, Nokia 3210, Ericsson T28s, Ericsson T29s, Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson P800, Qtek 8310

Link to comment
Share on other sites

Ναι, υπάρχει επιλογη για βιντεο περιορισμενης διάρκειας,10'', και απεριόριστης. Επίσης μέγεθος 176*144 και 128*96.

Παιδίά, μου κάνει ένα άλλο τρελο εμένα. Το παρατήρησα προχθές.

Σε μια συγκεκριμένη καταχώρηση στον τηλ. κατάλογο βγάζει τηλέφωνο άλλου κάτω απο το όνομα.Αν πάρεις τηλ ή στειλεις μήνυμα πάει βέβαια στο σωστό. Αλλά όταν κοιτας τον καταλογο βγάζει άλλου... Κουλό????Δοκίμασα να το ξαναγραψω με επεξεργασια αλλα το κανει ξανα!Λέτε να μη συμπαθει το συγκεκριμένο άτομα το τηλέφωνό μου????

H μουσική μιμείται τον αόρατο χαρακτήρα της ψυχής...

Σωκράτης-απομνημονεύματα του Ξενοφώντος.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοια απίστευτα τα κάνουν τα SE, δοκίμασε να το σβήσεις τελείως και να το ξαναγράψεις! :p

Κλάψαμε με στίχους που γραφτήκαν για τις πτώσεις των όμορφων, ανέγγιχτων, απόμακρων ονείρων...

Current User of: Samsung Omnia II

Previous User of: Siemens C11, Siemens S6, Nokia 3210, Ericsson T28s, Ericsson T29s, Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson P800, Qtek 8310

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος elen82 (20 Ιούλ. 2004 , 01:51)

 

Ναι, υπάρχει επιλογη για βιντεο περιορισμενης διάρκειας,10'', και απεριόριστης. Επίσης μέγεθος 176*144 και 128*96.

Παιδίά, μου κάνει ένα άλλο τρελο εμένα. Το παρατήρησα προχθές.

Σε μια συγκεκριμένη καταχώρηση στον τηλ. κατάλογο βγάζει τηλέφωνο άλλου κάτω απο το όνομα.Αν πάρεις τηλ ή στειλεις μήνυμα πάει βέβαια στο σωστό. Αλλά όταν κοιτας τον καταλογο βγάζει άλλου... Κουλό????Δοκίμασα να το ξαναγραψω με επεξεργασια αλλα το κανει ξανα!Λέτε να μη συμπαθει το συγκεκριμένο άτομα το τηλέφωνό μου????

 

 

ΜΕ ΑΦΟΡΜΗ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΦΙΛΕ,ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΚΘΕΣΩ ΚΙ ΕΓΩ ΤΑ BUG ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ,ΜΕΡΙΚΑ ΑΠΟ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΦΕΡΘΕΙ ΗΔΗ ΚΑΙ ΤΑ ΕΧΩ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΕΙ:

α)Εχει συμβεί στο k700i φίλου και το είδα με τα μάτια μου...όλα τα τηλέφωνα της sim να έχουν αποθηκευτεί στη συσκευή με το ίδιο όνομα!(Εντελώς κουφό)

β)Όταν παίζεις κάποιο παιχνίδι java για αρκετή ώρα και επιχειρήσεις στη συνέχεια να αναπαράγεις κάποιο αρχείο ήχου ή βίντεο,"η αναπαραγωγή είναι αδύνατη".

γ)Όταν πιέζεις το πλήκτρο για να δεχτείς κάποια κλήση,το μικρόφωνο της συσκευής αργεί να ενεργοποιηθεί με αποτέλεσμα αυτός που σε κάλεσε να μην μπορεί να σε ακούσει για 1+ sec.

δ)Μερικές φορές,όταν επιχειρείς να συνδεθείς με κάποια συσκευή μέσω bluetooth(ακόμη και με άλλο k700i) συμβαίνει να μην μπορεί να το ανιχνεύσει,να κολλήσει και να χρειαστεί να κάνεις restart για να ξεκολλήσει.

Τέλος,θα ήθελα να επισημάνω ότι ξενέρωσα από 2 αλλαγές στις λειτουργίες (Σε σχέση με αυτές που μας είχε συνηθήσει η SonyEricsson,βλέπε T610)...που με ξάφνιασαν...1)Ο τρόπος για να καλέσεις καποιον αριθμό με απόκρυψη ή όχι(θυμίζει πλέον menu Nokia)...και 2)η κατάργηση του "φωνητικού προφίλ".

ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΑΚΙ ΜΟΥ ΤΟ ΛΑΤΡΕΥΩ!!! :cool:

EXPERT IN HIGH TECHNOLOGY
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος HITECHAKIAS (20 Ιούλ. 2004 , 02:29)

 

β)Όταν παίζεις κάποιο παιχνίδι java για αρκετή ώρα και επιχειρήσεις στη συνέχεια να αναπαράγεις κάποιο αρχείο ήχου ή βίντεο,"η αναπαραγωγή είναι αδύνατη".

 

 

Επιβεβαιώνω τα της elen82, το χω δει μπροστά στα ματια μου να γράφει ας πούμε

Νίκος 6941111111 και αυτό το νούμερο να είναι της καταχώρησης Σταύρος και αν πάρεις να σου βγάζει ότι παίρνεις το 6941111111 αλλά να παίρνει κανονικά το Νίκο και αν πας επεξεργασία σου βγάζει το κανονικό νούμερο να επεξεργαστείς που το άλλαξα και όταν πάτησα αποθήκευση μου έγραψε ένα άλλο το 6942222222 ας πούμε που άνηκε στο Γιώργο (όλα τα παραδείγματα υποθετικά)!! Τελείως κουφά!

Επίσης αυτό με το αδύνατη η αναπαραγωγή το βγάζει συχνά όταν "κουράζεις" το κινητό και κυρίως μετά τη java και συμβαίνει γιατί ουσιαστικά σταματάει ο ήχος, ακόμα και σε νέο παιχνίδι να μπεις το παίζει χωρίς ήχο :blink:

 

Το πρώτο πρόβλήμα που δε λύνεται ούτε με αποθήκευση από την αρχή ούτε με restart το έχω παρατηρήσει μόνο σε live ενώ το δεύτερο και στο κανονικό

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος timinio (20 Ιούλ. 2004 , 03:10)

 

Ρε παιδιά, όντως συμβαίνει σε όλους το μικρόφωνο να ενεργοποιείται μετά από 1 sec ???

 

 

Nai.

8elw na pistevw oti se kapoio update suntoma 8a to ru8misoun.To eixa kai sto P900 sthn arxh alla meta to 1o update estrwse.

Anrte na doume :)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μάγκες η μπαταρία μου κράτησε 3,5 μέρες!!!

Με μέτρια χρήση και ανοιχτό το βράδυ.

 

Έχω την αίσθηση ότι το μυστικό είναι να το αφήνεις τουλάχιστον 8 ώρες στην πρίζα και αν είναι δυνατόν κλειστό.

 

Ελπίζω ότι μόλις βγει η αναβάθμιση για τα non Voda να ανακοινωθεί άαμεσα εδώ μέσα, ε;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος IVIetaCreatoR (20 Ιούλ. 2004 , 00:00)

 

Ένα άλλο περίεργο που έχει συμβεί δυο φορές είναι: Σε κάποια ανύποπτη στιγμή που θέλω να παίξω ένα mp3 η videaki μου λέει αδύνατη η αναπαραγωγή του αρχέιου,είτε ειναι audio είτε video file... :whistle:

Mε ενα restart ολα καλά όμως.

 

 

Μου συμβαίνει και εμένα, αλλά μόνο με ένα συγκεκριμένο παιχνίδι (Rayman). Εκεί που παίζω με ήχο, σε κάποιο συγκεκριμένο σημείο, χάνεται ο ήχος. Αν βγω από το παιχνίδι και πάω να παίξω κάποιο mp3 μου λέει αδύνατη η αναπαραγωγή του αρχείου. Αυτό δεν φτιάχνει μόνο με restart, αλλά και όταν σε καλέσει κάποιος στο κινητό.

iPhone 3G user
Link to comment
Share on other sites

The changelog for the R2E011 firmware is as follow...

 

As recommended by SE, this software released is mainly to improve the standby time of the phone by 15% to 20%. (Estimated guide)

 

Software upgrade R2E011 to improved battery performance.

 

-Backlight off function from 40 to 20 seconds timed.

 

-Animated themes discontinued when backlight is off.

 

-Dimming backlight after 10 seconds (call, FM radio, mp3).

 

Please turn on the power save mode on the phone for better battery performance.

 

 

Go to setting

 

Go to Light

 

Select “power save” mode.

 

 

Πηγή: www.esato.com

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος elen82 (20 Ιούλ. 2004 , 01:51)

 

Ναι, υπάρχει επιλογη για βιντεο περιορισμενης διάρκειας,10'', και απεριόριστης. Επίσης μέγεθος 176*144 και 128*96.

Παιδίά, μου κάνει ένα άλλο τρελο εμένα. Το παρατήρησα προχθές.

Σε μια συγκεκριμένη καταχώρηση στον τηλ. κατάλογο βγάζει τηλέφωνο άλλου κάτω απο το όνομα.Αν πάρεις τηλ ή στειλεις μήνυμα πάει βέβαια στο σωστό. Αλλά όταν κοιτας τον καταλογο βγάζει άλλου... Κουλό????Δοκίμασα να το ξαναγραψω με επεξεργασια αλλα το κανει ξανα!Λέτε να μη συμπαθει το συγκεκριμένο άτομα το τηλέφωνό μου????

 

 

Αυτό συμβαίνει καμιά φορά, όταν στη λίστα με τις επαφές σε δύο συνεχόμενες επαφές έχεις σαν πρώτο τηλέφωνο επιλογής (σταθερό, κινητό ή email) τον ίδιο τύπο.

Ας πούμε για παράδειγμα ότι στη λίστα σου υπάρχει η Επαφή1 με πρώτο τηλέφωνο επιλογής σταθερό το 2100000000 και η Επαφή2 έχει και αυτή πρώτο τηλέφωνο επιλογής πάλι σταθερό, το 21011111111. Όταν κοιτάς την Επαφή2 μπορεί να σου εμφανίζει αντί για το 2101111111, το 2100000000. Αυτό από ότι είδα διορθώνεται αν πχ στην Επαφή2 έχεις περασμένο και κινητό και ορίσεις το κινητό σαν πρώτο τηλέφωνο επιλογής, τότε θα σου δείχνει το σωστό τηλέφωνο.

iPhone 3G user
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανένας ότι όταν έχεις εισερχόμενη κλήση πολλές φορές σου βγάζει μία λίστα με 3 δυνατότητες απάντησης (απάντηση,μ κατηλειμμένο, απάντηση και συνέχεια)??? εμένα μου το κάνει συχνά και χωρίς λόγο. Άλλες φορές βγάζει την φώτο και άλλες την λίστα. Ξέρει κανείς τι είναι αυτό;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...