Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος paokaras45 (30 Ιούλ. 2004 , 09:56)

 

Βασικά μπορούμε να φτιάξουμε και μόνοι μας τέτοια αρχεία! Κατεβάστε για παράδειγμα το αρχείο για το winamp και μετονομάστε το απο .hid σε .rar . Μέσα έχει την εικόνα που βγάζει στο τηλ, και ένα αρχείο που ανοίγει με notepad και έχει μέσα τις ρυθμίσεις των πλήκτρων. Με λίγη φαντασία, μπορύμε να τα αλλάξουμε όπως θέλουμε.

Όποιος καταλάβει πως λειτουργεί το όλο πράγμα ας μας πεί και εμάς για να αρχίσουμε τον.... προγαμματισμό!

 

Υ.Γ.: Απο την αγαπητή μας, Φιλανδική εταιρία έχουμε κάτι τέτοιο (non-smart phones)?

 

 

Βασικά έχω ένα πρόβλημα στο να ξαναδημιουργίσω το αρχείο hid. Αυτό γιατι είναι της μορφής .tar όχι .zip ή .rar. Οπότε δεν έχω πρόγραμμα για δημιουργία tar αρχείων. Ξέρει κανείς κάτι για αυτό?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν,αν θέλετε το κινητάκι σας να κρατάει ένα 10-15% παραπάνω,δοκιμάστε το φορτιστή του Ericsson T20e.

όπως έγραψα πιό πάνω η φόρτιση διαρκεί 2 1/2 ώρες γιατί είναι πιό αργός,αλλά φορτίζει καλύτερα.Εμένα μου έχει κρατήσει 70 ώρες μέχρι τώρα με 55 λεπτά ομιλίας,αρκετά sms και 5 ΜΜS και δε λέει να σβήσει.Η ένδειξη της μπαταρίας είναι λευκή πιά και συνεχίζει να κάνει κλήσεις.

Δεν ξέρω πόσο θα αντέξει ακόμη,αλλά σίγουρα με τον φορτιστή αυτό υπάρχει βελτίωση.

Ο κωδικός του είναι PI 35 394 EU

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

A55   SM-A556

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια μικρη βοηθεια.αν εχω τα τηλεφωνα μου στη sim και τα μεταφερω στο τηλεφωνο μπορω μετα να αλλαξω το χαρακτηριστικο του απο του σπιτιου που μου τα δειχνει ολα να το γυρισω σε κινητο?αν γινεται πειτε μου πως γινεται γιατι ρο εψαξα αλλα τιποτα και δεν εχω καμια ορεξη να ξαναπερναω ολα τα τηλεφωνα ενα-ενα

ξερει κανεις ποια ειναι η τελευται εκδοση λογισμικου?

Link to comment
Share on other sites

ο μόνος τρόπος που έχω βρει, (αλλά πάλι ένα-ένα γίνονται) είναι να πας σε μία επαφή -> Προβ. & επεξ. -> Νέος αριθμός -> Εύρεση -> [βρίσκεις το κινητό του συγκεκριμένου προσώπου] -> το προσθέτεις σαν κινητό, σβήνεις το "σταθερό".
:elephant:
Link to comment
Share on other sites

Εδώ θα βρείτε αναλυτικές οδηγίες για το πώς θα φτιάξετε το δικό σας bt remote file για απομακρυσμένο έλεγχο. Το αρχείο είναι pdf και είναι καθ' όλα νόμιμο. Αν για κάποιο λόγο κοπεί το παραπάνω link, θα τ βρείτε στο briefcase μου.

 

Οποιος φτιάξει κανενα αρχείο ενοείτε πως θα το ανεβάσει!!!! :p :p :p ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος denial (30 Ιούλ. 2004 , 10:19)

 

Re padiia 3ana3ekolhse to shma QuickShare .Exei fugei se kanenan allo h eimai o monadikos?

Aparadekto gia kainourio thlefwno.....

 

 

το είπα και πιο πριν...

και σε εμένα... ΓΜΤ

τώρα το έφτιαξα όμως!! 2-3 σταγονίτσες LOGO κ είναι έτοιμο

αν το κάνεις κ εσύ αυτό πρόσεξε μην βάλεις πολύ κόλλα κ βγουν από πάνω κάτω σταγονίτσες γιατί το κινητό θα γίνει σκτα...

Link to comment
Share on other sites

A! και κάτι που με τρέλλανε: όπως φόρτιζε το κινητό πριν λίγο αρχησε να κάνει κρρρ-χρρρρ-κρρρρ-χρρρρ με ελάχιστες διακοπές. σαν ένα πολύ πολύ απαλό κομπρεσέρ ο ήχος.... τρόμαξα παιδιά
Link to comment
Share on other sites

Έχει τύχει σε κανέναν να ξεκολλήσει το αυτοκόλλητο του quickshare?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..

Άλλος ένας ευτυχής κάτοχος του K700i εδώ! :o

 

Από τις πρώτες μου εμπειρίες έχω να τονίσω ότι δεν με εντυπωσίασε η ευκρίνεια της cameras ειδικά στο σκοτάδι [με νυχτερινή λήψη και φλας]

Πολλοί χρωματικοί κόκκοι...

 

Δοκίμασα όλες τις αναλύσεις και την υψηλή ποιότητα εικόνας.

 

BTW θα βάλουν ποτέ τελικό Σ αυτά τα SE? :mad:

 

Nά έρθω και στο κύριο θέμα:

 

Μπορώ να θέσω ως ήχο κλήσης κάποιο mp3 ή wav αρχείο; [όχι πολυφωνικό ήχο αλλά real tone όπως λέγονται, ήχος και φωνή μαζί] και αν ναι πόση διάρκεια πρέπει να έχει για να τον δεχτεί;6 sec or what?

:blink:

<?="Hello Myphone";?>

Pura Vida ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dinosss (30 Ιούλ. 2004 , 16:39)

 

Και σε μενα!

 

Του εχω θηκη ομως και δεν φαινεται.

Αλλα καθε φορα που βγαζω τη θηκη, βγαινει και αυτο μαζι

 

 

Δεν είναι απίστευτα εκνευριστικό; Έχει μείνει και η κόλλα σε εκείνο το σημείο :wacko:

Μα καλά, δεν σκεφτηκαν οτι θα έφευγε;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί κανείς να βοηθήσει?

Πώς μπορώ να σβήσω ΟΛΕΣ τις λέξεις από το φάκελλο "Οι λέξεις μου"?

Καμμια 50αρια απ' αυτές (μάλλον τις πρώτες), τις κρατάει και αρνείται να τις σβήσει...

(Ο φάκελλος υπάρχει μόνο όταν το Τ9 είναι ενεργοποιημένο)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος HitMan (30 Ιούλ. 2004 , 18:03)

 

Καλησπέρα..

Άλλος ένας ευτυχής κάτοχος του K700i εδώ! :o

 

Από τις πρώτες μου εμπειρίες έχω να τονίσω ότι δεν με εντυπωσίασε η ευκρίνεια της cameras ειδικά στο σκοτάδι [με νυχτερινή λήψη και φλας]

Πολλοί χρωματικοί κόκκοι...

 

Δοκίμασα όλες τις αναλύσεις και την υψηλή ποιότητα εικόνας.

 

BTW θα βάλουν ποτέ τελικό Σ αυτά τα SE? :mad:

 

Nά έρθω και στο κύριο θέμα:

 

Μπορώ να θέσω ως ήχο κλήσης κάποιο mp3 ή wav αρχείο; [όχι πολυφωνικό ήχο αλλά real tone όπως λέγονται, ήχος και φωνή μαζί] και αν ναι πόση διάρκεια πρέπει να έχει για να τον δεχτεί;6 sec or what?

:blink: καποιος δεν ειχε πει οτι ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΤΕΛΙΚΟ Σ στο κ700?????δεν αληθευει αυτο ρε παιδια????ε οχι ρε γαμωτο!!!!!!!!ελπιζω αυτο το τ9 να μην εχει προβλημα οπως στο τ610 με τις λεξεις που εχουν κοινα γραμματα με το αγγλικο αλφαβητο σαν το Μ,Ν κλπ!

 

Link to comment
Share on other sites

καποιος δεν ειχε πει οτι ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΤΕΛΙΚΟ Σ στο κ700?????δεν αληθευει αυτο ρε παιδια????ε οχι ρε γαμωτο!!!!!!!!ελπιζω αυτο το τ9 να μην εχει προβλημα οπως στο τ610 με τις λεξεις που εχουν κοινα γραμματα με το αγγλικο αλφαβητο σαν το Μ,Ν κλπ![

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα πήρα το κινητό! Μονο σε εμένα χάνει τηλέφωνα απο τον κατάλογο? Ψάχνω το thread αλλά είναι πολλές οι άτιμες οι σελίδες....

Επίσης η αναβάθμιση γίνεται κατευθείαν και που μπορώ να κάνω στην Θεσ/νίκη?

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να θέσω ως ήχο κλήσης κάποιο mp3 ή wav αρχείο; [όχι πολυφωνικό ήχο αλλά real tone όπως λέγονται, ήχος και φωνή μαζί] και αν ναι πόση διάρκεια πρέπει να έχει για να τον δεχτεί;6 sec or what?

:blink:

 

 

mp3,midi,wave οσα sec και αν είναι. :alien:

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stamatis (31 Ιούλ. 2004 , 00:01)

 

BRIKA AYTO TO OREO SITE

h**p://se.trg.ru/apps.php

 

Thanx stamati, έχει πολλά games ;)
http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τελικό σίγμα εγώ δεν βρήκα.. και στο εγχειρίδιο λέει ότι υπάρχει στο πλήκτρο 6.. σκας μήνυση στην SE ή όχι; :cool:

 

IVIetaCreatoR..

Δεν λειτουργεί..

Να σου πω τι έκανα και τις λεπτομέριες να μου πεις αν κάτι είναι λάθος:

 

Μετέφερα ένα ολόκληρο mp3 μέσω υπερύθρων από το pc στο κινητό, αυτό αποθηκεύτηκε στο: Τα αντικείμενα μου/Ήχοι..

Πατάω επιλογές: χρήση: ως ήχος κλήσης και βγαίνει:

 

Αδύνατη η χρήση αυτού του αρχείου..

Δεν νομίζω να φταίει το VF!Live.. γιατί θα αυτοκτονήσω! :confused:

 

Στις πληροφορίες μου βγάζει:

Όνομα: Gene8lia

Ελήφθη: 29-Ιολ-04

Μέγεθος αρχείου: 4,3 mb

Διάρκεια: 04.45

Καλλιτέχνης: Notis Sfakianakis

Τύπος αρχείου: mp3

Διανομή: Xωρίς περιορι-σμους

 

Επίσης δοκίμασα να κόψω το ρεφρεν ενός κομματίου μέσω του sound editor του SE PC Suite και το μετέτρεψε σε wav.. ούτε αυτό το βάζει για ήχο.. μόνο τα midi παίρνει :(

 

any ideas?

<?="Hello Myphone";?>

Pura Vida ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος HitMan (31 Ιούλ. 2004 , 01:48)

 

Τελικό σίγμα εγώ δεν βρήκα.. και στο εγχειρίδιο λέει ότι υπάρχει στο πλήκτρο 6.. σκας μήνυση στην SE ή όχι; :cool:

 

IVIetaCreatoR..

Δεν λειτουργεί..

Να σου πω τι έκανα και τις λεπτομέριες να μου πεις αν κάτι είναι λάθος:

 

Μετέφερα ένα ολόκληρο mp3 μέσω υπερύθρων από το pc στο κινητό, αυτό αποθηκεύτηκε στο: Τα αντικείμενα μου/Ήχοι..

Πατάω επιλογές: χρήση: ως ήχος κλήσης και βγαίνει:

 

Αδύνατη η χρήση αυτού του αρχείου..

Δεν νομίζω να φταίει το VF!Live.. γιατί θα αυτοκτονήσω! :confused:

 

Στις πληροφορίες μου βγάζει:

Όνομα: Gene8lia

Ελήφθη: 29-Ιολ-04

Μέγεθος αρχείου: 4,3 mb

Διάρκεια: 04.45

Καλλιτέχνης: Notis Sfakianakis

Τύπος αρχείου: mp3

Διανομή: Xωρίς περιορι-σμους

 

Επίσης δοκίμασα να κόψω το ρεφρεν ενός κομματίου μέσω του sound editor του SE PC Suite και το μετέτρεψε σε wav.. ούτε αυτό το βάζει για ήχο.. μόνο τα midi παίρνει :(

 

any ideas?

 

 

Εμένα χτυπάει κανονικά με κάτι mp3 που μετέφερα. Συγκεκριμένα τα samples που έχει στο cosmoradio.gr :cool: Φίλε μήπως έχεις προβλήματα με τον κατάλογο? Μου σβήνει νούμερα εμένα.. :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...