Jump to content

Sony Xperia Tablet S


kostas73
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο βρε Νικο κριμα :(

Δες στο ebay κατι θα βρεις ;)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 146
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ο βρε Νικο κριμα :(

Δες στο ebay κατι θα βρεις ;)

 

Θαναση φιλε μου δεν υπαρχει τιποτα ,κι η Sony εκει στον χαβα της ..εχω ενα φιλο στην Νεα Υορκη και σκεφτομαι να τον ενοχλησω ..

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Έψαξα στο aliexpress και στο Amazon αλλά δεν βρήκα τίποτα για το SGPT121E2.

Θα έλεγα ότι δεν υπάρχει ανταλλακτικό γιατί είναι φρέσκο μοντέλο. Πιθανότητα σε λίγο καιρό θα υπάρχει.

Το site που έχεις βάλει στο ποιο πάνω ποστ γράφει για LCD screen only, αν κατάλαβα καλά εσένα δεν έχει πρόβλημα η οθόνη αλλά το τζάμι, αν είναι έτσι θέλεις digitizer.

Στο aliexpress και στο Amazon έψαξα για digitizer.....

Μακάρι να τα καταφέρεις και να βρεις.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Έψαξα στο aliexpress και στο Amazon αλλά δεν βρήκα τίποτα για το SGPT121E2.

Θα έλεγα ότι δεν υπάρχει ανταλλακτικό γιατί είναι φρέσκο μοντέλο. Πιθανότητα σε λίγο καιρό θα υπάρχει.

Το site που έχεις βάλει στο ποιο πάνω ποστ γράφει για LCD screen only, αν κατάλαβα καλά εσένα δεν έχει πρόβλημα η οθόνη αλλά το τζάμι, αν είναι έτσι θέλεις digitizer.

Στο aliexpress και στο Amazon έψαξα για digitizer.....

Μακάρι να τα καταφέρεις και να βρεις.

 

Θαναση επειδη εχω μπερδευτει λιγο εισαι σιγουρος γι αυτο ? γιατι digitizer εχω βρει και πολυ φθηνο μαλιστα για δες και πες μου σε παρακαλω ...

http://www.repairsuniverse.com/sony-xperia-tablet-s-screen-replacements-repair-parts.html

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Για να το ξεκαθαρίσουμε λίγο :)

Αυτό που κατάλαβα είναι ότι η οθόνη δείχνει κανονικά και σου έχει σπάσει το εξωτερικό τζάμι αλλά παρόλα αυτά ακούει στα πατήματά.

Καλά τα λέω?

Το digitizer που ποσταρες τώρα δεν κάνει για το δικό σου γιατί είναι για το μοντέλο T111, T112, T113, T114, S1

Δες το ίδιο digitizer στο aliexpress http://m.aliexpress.com/search.htm?keywords=digitizer%20for%20Sony%20tablet%20s είναι το ίδιο με αυτό που ποσταρες.

 

Το δικό σου μοντέλο είναι το SGPT121E2 SGPT131E2 http://www.sony.gr/product/xperia-tablet-s

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Για να το ξεκαθαρίσουμε λίγο :)

Αυτό που κατάλαβα είναι ότι η οθόνη δείχνει κανονικά και σου έχει σπάσει το εξωτερικό τζάμι αλλά παρόλα αυτά ακούει στα πατήματά.

Καλά τα λέω?

Το digitizer που ποσταρες τώρα δεν κάνει για το δικό σου γιατί είναι για το μοντέλο T111, T112, T113, T114, S1

Δες το ίδιο digitizer στο aliexpress http://m.aliexpress.com/search.htm?keywords=digitizer%20for%20Sony%20tablet%20s είναι το ίδιο με αυτό που ποσταρες.

 

Το δικό σου μοντέλο είναι το SGPT121E2 SGPT131E2 http://www.sony.gr/product/xperia-tablet-s

 

Θαναση οπως ακριβως τα λες ,να εισαι καλα φιλε που με ξεμπερδεψες ,μ'αρεσει που το ειδε κι ο φιλος στο καταστημα που το εχει παρει κι αυτος και δεν μου το ξεκαθαρισε ..

 

Οποτε αλλαζουν τα δεδομενα ..θα ξαναρωτησω την Σονυ αν κι αυτοι ειναι ικανοι να τα δινουν πακετο με την οθονη ...στο alibaba ειχα δει προ ημερων αλλα δεν ασχοληθηκα γιατι δεν εχουν paypal κτλ

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρώτησε στη Sony για σκέτο digitizer.

Συζήτηση γενικού περιεχόμενου...

Το aliexpress (για το Alibaba δεν ξέρω) είναι ασφαλές στης συναλλαγές το θέμα είναι να βρεις καλό πωλητή, να έχει πολλές πωλήσεις και να έχει βαθμολογία πάνω από 90%, το 90% είναι καλό ποσοστό στο aliexpress.

Κάνεις παραγγελία και βάζεις την πιστωτική κάρτα σου, τα στοιχεία της κάρτας τα κρατάει το aliexpress.

Ο πωλητής στέλνει την παραγγελία.

Όταν έρθει το δέμα σου το ανοίγεις και βλέπεις ότι είναι αυτό που αγόρασες-πλήρωσες.

Τώρα πας πάλι στο aliexpress και δίνεις εντολή στο aliexpress να πληρώσει τον πωλητή.

Αν υπάρχει πρόβλημα ενημερώνεις το aliexpress και αναλαμβάνει αυτό.

Γενικά από αλλά παιδιά, μου έχουν πει ότι είναι ποιο ασφαλές και από το PayPal.

Έχω κάνει 2-4 αγορές μικρής αξίας χωρίς κανένα πρόβλημα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Θανο ,θα ενημερωσω οτι νεο προκυψει

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω καλώδιο για USB OTG? Γ**ω το βύσμα της Sony...

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω καλώδιο για USB OTG? Γ**ω το βύσμα της Sony...

 

Ακριβό αλλά..... http://spectra.gr/index.php?id_product=1281&controller=product

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

20€ για 10 πόντους καλώδιο με ένα βύσμα στην άκρη? Άρε sony... Έχει χάρη που το χρειάζομαι...

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημερα Καλο Μήνα,θα ηθελα την βοηθεια σας εαν ξερει καποιος βεβαια. Εχω το tablet xperia s με την τελευταια ενημερωση απο την sony και κατα καιρους το εβρισκα να εχει σβησει,αλλα οταν το αναβα δουλευε κανονικα.

Χθες ομως οταν προσπαθησα να το ανοιξω,αναβει ξεκιναει, δειχνει για λιγο την οθονη δουλευουν ολα, αλλα αμεσως σβηνει.

Μηπως ξερεται πως θα του κανω ενα hard reset ?

Eυτυχως εχω ακομη εγγυηση αλλα επειδη ειμαι Ναξο,λεω μηπως γλυτωσω το πηγαινε ελα.

 

Σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μέσα από το μενού πήγαινε φίλε μου και κάνε το reset.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Κωστα ,καποιος στο xpblog λεει οτι το ξαναρουταρε με τον ιδιο τροπο θα ξαναδοκιμασω αργοτερα και θα σου πω

 

πως κανουμε root στο tablet; καποιες οδηγιες στα ελληνικα;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Καλησπέρα. Από χθες το ταμπλετ δεν ανοίγει. Πατάω το power, εμφανίζει το SONY μόνο (ούτε καν το xperia) και δε συνεχίζει. Δοκίμασα το συνδυασμό Power & Vol+, έψαξα και στο ιντερνετ για recovery mode αλλά ότι και να έκανα δεν γινεται τίποτα.

Το έχει πάθει κανένας άλλος αυτό; Λέτε να ήρθε το τέλος του;:(

Να το πάω στο σερβις ή τσάμπα κόπος;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Nokia 8310, Nokia 6270, HTC TyTn II, HTC One X, HTC One M9
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Από χθες το ταμπλετ δεν ανοίγει. Πατάω το power, εμφανίζει το SONY μόνο (ούτε καν το xperia) και δε συνεχίζει. Δοκίμασα το συνδυασμό Power & Vol+, έψαξα και στο ιντερνετ για recovery mode αλλά ότι και να έκανα δεν γινεται τίποτα.

Το έχει πάθει κανένας άλλος αυτό; Λέτε να ήρθε το τέλος του;:(

Να το πάω στο σερβις ή τσάμπα κόπος;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Το παθαίνει εμένα αρκετά συχνά, πατάω κάνα δυο φορές τον συνδυασμό των πλήκτρων και τελικά ανοίγει volume -& power ή volume +& power.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι το έχω δοκιμάσει αυτό το συνδυασμό πολλές φορές χωρίς αποτέλεσμα. Μάλλον με βλέπω να περνάω μια βόλτα απ το σέρβις...
Nokia 8310, Nokia 6270, HTC TyTn II, HTC One X, HTC One M9
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Το θέμα είναι ότι το έχω δοκιμάσει αυτό το συνδυασμό πολλές φορές χωρίς αποτέλεσμα. Μάλλον με βλέπω να περνάω μια βόλτα απ το σέρβις...

 

Καλημέρα. Τελικά το ταμπετ θέλει αλλαγή μητρικής (κόστος πάνω απο 400€).

Nokia 8310, Nokia 6270, HTC TyTn II, HTC One X, HTC One M9
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Τελικά το ταμπετ θέλει αλλαγή μητρικής (κόστος πάνω απο 400€).

 

Ασύμφορο..... Πόσα χρόνια το είχες; εγώ το δικό μου το έχω περίπου στα πέντε τώρα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ασύμφορο..... Πόσα χρόνια το είχες; εγώ το δικό μου το έχω περίπου στα πέντε τώρα.

 

Δυστυχώς 4 χρόνια...

Nokia 8310, Nokia 6270, HTC TyTn II, HTC One X, HTC One M9
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς 4 χρόνια...

 

Κρίμα φίλε μου, τι να πω... Λυπάμαι. Εμένα ακόμη δείχνει σκυλί, ελπίζω να συνεχίσει έτσι και η μπαταρία του βράχος.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Tablet S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...