Jump to content

Samsung Galaxy S Duos (S7562)


cayman84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενημέρωση, για όσους ψάχνουν extended battery για το S DUOS. Αγόρασα την παρακάτω απο το site τους ( Li-ION 3.8V 3,400mAh). Οι φωτογραφίες, για τον φίλο που τις ζήτησε..Η τιμή Eur 45.70..Παρέλαβα σε μία εβδομάδα και η μπαταρία γ@@@@@ει! 4-5 μέρες με κανονική χρήση, περίπου 3 με τα πάντα ανοιχτα συνεχώς! Επιτέλους, ησύχασα! :D

 

http://www.mugenpowerpdabattery.com/zaspx/product_details.aspx?file=sh&productno=1562&PageNo=&sortby=sortid&orderby=desc&keyword=s%20duos

http://www.amazon.co.uk/EB425161LU-Samsung-GT-i8190-Extended-Replacement/dp/B00AIHUMQC

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,

 

σε λίγες μέρες θα γίνω κι εγώ κάτοχος του συγκεκριμένου, αντικαθιστώντας το SE Xperia Neo V που είχα μιας και αναζητούσα ένα 2καρτο με Android και μεγαλύτερη οθόνη.....

 

Ελπίζω να ανταμειφθώ με το upgrade αυτό...

 

.....τελικά, με την WIND που έμπλεξα για την παραγγελία του εν λόγω κινητού, δεν είμαι και τόσο σίγουρος ότι θα το πάρω τελικά καθόσον κλείσαμε ήδη 7 μέρες χωρίς να μπορούν να μου πουν εάν είναι τελικά διαθέσιμο.......:blink:

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

.....τελικά, με την WIND που έμπλεξα για την παραγγελία του εν λόγω κινητού, δεν είμαι και τόσο σίγουρος ότι θα το πάρω τελικά καθόσον κλείσαμε ήδη 7 μέρες χωρίς να μπορούν να μου πουν εάν είναι τελικά διαθέσιμο.......:blink:

 

Χτες που ρώτησα για διαθεσιμότητα και εγώ στην wind με ενημέρωσαν ότι θα μπορούν να κάνουν παραγγελία από πρώτη του μήνα και μετά.. :hunter:

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση, για όσους ψάχνουν extended battery για το S DUOS. Αγόρασα την παρακάτω απο το site τους ( Li-ION 3.8V 3,400mAh). Οι φωτογραφίες, για τον φίλο που τις ζήτησε..Η τιμή Eur 45.70..Παρέλαβα σε μία εβδομάδα και η μπαταρία γ@@@@@ει! 4-5 μέρες με κανονική χρήση, περίπου 3 με τα πάντα ανοιχτα συνεχώς! Επιτέλους, ησύχασα! :D

 

http://www.mugenpowerpdabattery.com/zaspx/product_details.aspx?file=sh&productno=1562&PageNo=&sortby=sortid&orderby=desc&keyword=s%20duos

Φιλε μου να σου πω την αληθεια προτιμω να παρω εναν φορτιστη εξωτερικο και 2 μπαταριες εξτρα και να τις αλλαζω παρα να γινει το κινητο τοσο χοντρο μαυτο το καπακι χαλαει τελειως η αισθητικη του....Βεβαια την δουλεια του την κανει οκ!

Link to comment
Share on other sites

 

O σκοπός της παράθεσης, ποιός είναι; Ειναι για αλλο κινητο αυτό που δείχνεις..

Τα μάτια των άλλων ειναι ο καθρέφτης που πρέπει να κοιτάς..
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου να σου πω την αληθεια προτιμω να παρω εναν φορτιστη εξωτερικο και 2 μπαταριες εξτρα και να τις αλλαζω παρα να γινει το κινητο τοσο χοντρο μαυτο το καπακι χαλαει τελειως η αισθητικη του....Βεβαια την δουλεια του την κανει οκ!

 

Όπως το λές είναι..Εμένα με ενδιέφερε η λειτουργικότητα περισσότερο απο την αισθητική του θέματος.

Τώρα, αν προτιμάς να κουβαλάς στην τσέπη και μία δευτερη μπαταρία τι να πώ..Γούστα είναι αυτά, περι ορέξεως κολοκυθόπιττα. :lol:

Τα μάτια των άλλων ειναι ο καθρέφτης που πρέπει να κοιτάς..
Link to comment
Share on other sites

O σκοπός της παράθεσης, ποιός είναι; Ειναι για αλλο κινητο αυτό που δείχνεις..

Εχουν το ιδιο μοντελο μπαταριας αυτα τα δυο κινητα τωρα για την πλατι δεν ξερω αν εφαρμοζει....

Link to comment
Share on other sites

Εχουν το ιδιο μοντελο μπαταριας αυτα τα δυο κινητα τωρα για την πλατι δεν ξερω αν εφαρμοζει....

Δέν το νομίζω..Eχω την αίσθηση οτι οι πόλοι στο S3 mini είναι στην πάνω αριστερή, ενώ του Duos στην επάνω δεξια πλευρά της μπαταρίας (ας με διορθώσει σ'αυτό κάποιος που εχει και τα δύο κινητά στην κατοχή του..). Ακόμα όμως και να είναι ακριβές αντιγραφο, η πλάτη δεν θα κουμπώνει σίγουρα (άλλες διαστάσεις το καθε κινητό..)

Edited by FIREDRAKE
Τα μάτια των άλλων ειναι ο καθρέφτης που πρέπει να κοιτάς..
Link to comment
Share on other sites

ρε παλικάρια γιατι γράφει 70 χαρακτήρες στο sms????

κατι πρεπει να αλλάξω αλλα δεν θυμαμαι:O

 

2ο. ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΥΝΔΕΘΩ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ WI-FI ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΜΟΥ. ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΤΗΝ ΕΝΔΕΙΞΗ. "ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΗΚΕ ΣΦΑΛΜΑ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗΣ" (ΤΟ ΑΝΕΦΕΡΕ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΑΚΟΜΗ ΦΙΛΟ ΜΑΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ) ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΑΛΛΟΙ 2 ΠΟΥ ΑΝΤΙΜΕΤΟΠΙΖΟΥΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Ο ΕΝΑΣ ΜΕ S3.

και εγω το ιδιο

παω για αλλο ρουτερ δεν μπορω να καταλάβω τι αλλο να φταίει

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων

 

Ξέρει μήπως κανείς το site της εκκλησίας που θέλω να κατεβάσω κάτι καντήλια;

Link to comment
Share on other sites

ρε παλικάρια γιατι γράφει 70 χαρακτήρες στο sms????

κατι πρεπει να αλλάξω αλλα δεν θυμαμαι:O

 

Μηνύματα->Ρυθμίσεις. Πας στις ρυθμίσεις μηνυμάτων κειμένου (SMS) -> εισαγωγή λειτουργίας και τσεκάρεις αλφάβητο GSM

Link to comment
Share on other sites

.....τελικά, με την WIND που έμπλεξα για την παραγγελία του εν λόγω κινητού, δεν είμαι και τόσο σίγουρος ότι θα το πάρω τελικά καθόσον κλείσαμε ήδη 7 μέρες χωρίς να μπορούν να μου πουν εάν είναι τελικά διαθέσιμο.......:blink:

 

Εγώ να δεις!!! που περιμένω 15 μέρες και πάει από Τετάρτη σε Τετάρτη! :lol:

Αν συνεχίσουν έτσι θα πάρουν τον π..λο!!! :X

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να δεις!!! που περιμένω 15 μέρες και πάει από Τετάρτη σε Τετάρτη! :lol:

Αν συνεχίσουν έτσι θα πάρουν τον π..λο!!! :X

 

A, κατάλαβα......τότε το ξεχνάω και πάω άμεσα να πάρω το Alcatel OT-997D που είναι με καλύτερα χαρακτηριστικά και στα ίδια λεφτά....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Σε όποιο κατάστημα WIND και να πήρα τηλ υπήρχε η ίδια απάντηση… δυστυχώς δεν υπάρχει διαθεσιμότητα. Ο κωδικός είναι κλειδωμένος…
Link to comment
Share on other sites

εχθές το πήρα απο την WIND σε μαύρο.πολύ καλό κινητό παιδιά !!! αξίζει τα λεφτά του !!! 2 μειονεκτήματα βρήκα . 1 ) δεν υποστηρίζει adobe flash player 2) το ηχείο του δεν βγάζει αρκετη ένταση . αν αυτά τα θεματάκια λύνονται με κάποιο τρόπο ας με βοηθήσει κάποιος γιατί είναι το πρώτο μου android
Link to comment
Share on other sites

εχθές το πήρα απο την WIND σε μαύρο.πολύ καλό κινητό παιδιά !!! αξίζει τα λεφτά του !!! 2 μειονεκτήματα βρήκα . 1 ) δεν υποστηρίζει adobe flash player 2) το ηχείο του δεν βγάζει αρκετη ένταση . αν αυτά τα θεματάκια λύνονται με κάποιο τρόπο ας με βοηθήσει κάποιος γιατί είναι το πρώτο μου android

 

Και για όσες ιστοσελίδες απαιτείτε ο adobe flash player τη γίνεται? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

εχθές το πήρα απο την WIND σε μαύρο.πολύ καλό κινητό παιδιά !!! αξίζει τα λεφτά του !!! 2 μειονεκτήματα βρήκα . 1 ) δεν υποστηρίζει adobe flash player 2) το ηχείο του δεν βγάζει αρκετη ένταση . αν αυτά τα θεματάκια λύνονται με κάποιο τρόπο ας με βοηθήσει κάποιος γιατί είναι το πρώτο μου android

 

Απο ποιο καταστημα? γιατη κ εγω το περιμενω.....flash player απο οτι γνωριζω δεν παιζει κανενα κινητο

Link to comment
Share on other sites

....flash player απο οτι γνωριζω δεν παιζει κανενα κινητο

 

To SE Xperia Neo V που είχα έπαιζε.....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

 

από ότι ξέρω δεν υπoστηρίζει flash το 4.1 ενώ το 4.0 ναι! Απλά πιθανώς η samsung δεν έβαλε τον flash στο κινητό και επειδή το google market δεν το έχει πια μόνο από ιστοσελίδες από τo ιντερνετ μπορεί να βρεθει.

Link to comment
Share on other sites

Ας μου πει καποιος pls ειναι DLNA ? εχει το AllShare της samsung ωστε να συνδεεται με αλλες συσκευες samsung??

 

Μπορείς να διαβάσεις εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=318400 :)

Το τόπικ είναι για symbian βέβαια αλλά να πάρεις μια ιδέα....

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Τους κατοχουσ ρωταω αν το εχει καποιος χρεισιμοποιισει κ αν το υποστιρυζει το κιν

 

Ναι, έχει DLNA. Μόλις το δοκίμασα σε μια τηλεόραση SONY.

NOKIA:5110,6150,6210,6310,6310i,6510,7110,E51,6700c,6700s, C3-01,N8,701,515, Lumia 925.

8110,8210,8250,8310,8810,8850,8910,8910i,8600Luna,8800,8800 Sirocco, 8800Arte.

SAMSUNG:Galaxy Note 8, Tab S 8.4

Galaxy Note3, Galaxy Alpha, S7 edge

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχει DLNA. Μόλις το δοκίμασα σε μια τηλεόραση SONY.

 

Ευχαρηστω για την απαντηση ... επειδει το ειδα σε ενα καταστημα wind κ το δουλεψα λιγο το κινητο αλλα δεν ειδα να εχει την εφαρμογη AllShare εσυ εχεισ βαλει καποια εφαρμογη ...? πως το συνδεσες?

 

Thnx

Link to comment
Share on other sites

Ευχαρηστω για την απαντηση ... επειδει το ειδα σε ενα καταστημα wind κ το δουλεψα λιγο το κινητο αλλα δεν ειδα να εχει την εφαρμογη AllShare εσυ εχεισ βαλει καποια εφαρμογη ...? πως το συνδεσες?

 

Thnx

 

μπορείς να κατεβάσεις την εφαρμογή AllShare από το google play.Υπάρχουν και άλλες παρόμοιες εφαρμογές για αυτή..

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Ευχαρηστω για την απαντηση ... επειδει το ειδα σε ενα καταστημα wind κ το δουλεψα λιγο το κινητο αλλα δεν ειδα να εχει την εφαρμογη AllShare εσυ εχεισ βαλει καποια εφαρμογη ...? πως το συνδεσες?

 

Thnx

 

Δεν κατέβασα τίποτα. Η εφαρμογή δεν υπάρχει σαν εικονίδιο στις εφαρμογές αν όμως πας

ρυθμίσεις>διαχειριστής εφαρμογών>όλα θα δεις ότι υπάρχει το allshare service. Ανοίγοντας λοιπόν ενα αρχείο jpg ή mp3 θα δεις επάνω αριστερά στην οθόνη το σήμα του allshare. Το πατάς και αυτό είναι. Δυστυχώς η sony. τηλεόρασή μου δεν δέχεται αρχεία mp4 μέσω dlna.

NOKIA:5110,6150,6210,6310,6310i,6510,7110,E51,6700c,6700s, C3-01,N8,701,515, Lumia 925.

8110,8210,8250,8310,8810,8850,8910,8910i,8600Luna,8800,8800 Sirocco, 8800Arte.

SAMSUNG:Galaxy Note 8, Tab S 8.4

Galaxy Note3, Galaxy Alpha, S7 edge

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Duos (S7562)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...