Jump to content

Turbo-X Tablets (by Πλαίσιο)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πηγα και ρωτησα στο πλαισιο και πλεον βαζουν playstore μολις αγορασεις turbox tablet επιτελους.

επειδη θελω 2 γιγα ραμ απαραιτητα ειδα αυτο.τι λετε?μπαταρια δεν λεει ποσα mah ειναι

 

http://www.plaisio.gr/laptop-tablet/tablets/tablet/Turbo-X-Tablet-Rainbow-10-Black-V99X.htm

 

Τελικα ρε παιδια δουλευει το google play στο turbo x η οχι , γιατι ακουω διαφορες αποψεις .

Χωρις να το κανω root με ενδιαφερει αν δουλευει.

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 828
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικα ρε παιδια δουλευει το google play στο turbo x η οχι , γιατι ακουω διαφορες αποψεις .

Χωρις να το κανω root με ενδιαφερει αν δουλευει.

 

ευχαριστω

νομίζω πλέον εάν το ζητήσεις στον βάζουν οι τεχνικοί του πλαισίου.πάρε τηλέφωνο!

Link to comment
Share on other sites

νομίζω πλέον εάν το ζητήσεις στον βάζουν οι τεχνικοί του πλαισίου.πάρε τηλέφωνο!

Ελπίζω γιατί πάω σήμερα να πάρω το hive v .από θέμα οθόνης και κάμερας είναι ότι καλύτερο σε τέτοια τιμή.. Ελπίζω να μην απογοητευτώ, με τα άλλα .:confused:

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω γιατί πάω σήμερα να πάρω το hive v .από θέμα οθόνης και κάμερας είναι ότι καλύτερο σε τέτοια τιμή.. Ελπίζω να μην απογοητευτώ, με τα άλλα .:confused:

 

 

Ελπιζω να σε προλαβα. ΜΑΚΡΙΑ ΚΙ ΑΛΑΡΓΑ.

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

τοσο χαλια ? για απλη χρηση θα το δωσω στον πατερα μου .

 

Δεν παραγγέλνεις απευθείας από κίνα να σου βγει φτηνότερο.... (απλά έχουν πρωτοχρονιά από τις 17 έως τις 23 Φεβρουαρίου) και αργούν λίγο τα δέματα.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Όσο απλή χρήση και να είναι αυτή για την οποία προορίζεται, τόσο χαμηλής ποιότητας είναι αυτά τα μηχανήματα που θα σπάσουν τα νεύρα οποιουδήποτε τα χρησιμοποιήσει, με τελικό αποτέλεσμα να σταματήσει να το δουλεύει.
Link to comment
Share on other sites

κατάλαβα .αλλά δεν θέλω να μπω στη διαδικασία κινας κτλ. από εδώ ένα που ψάχνω με συγκεκριμένα χαρακτ. είναι 9,7-10" 1gb ips οθόνη πάνω από 1024 X 768 .και hdmi για tv.και μέχρι €150-160 .Και το το turbox τα είχε....... Τώρα κοιτάω τα vero και αυτό http://www.skroutz.gr/s/5784144/Nextbook-NX010QW16G-10-1-16GB.html

ps. Τελικά το hive v δεν το πηρα

Edited by npil
Link to comment
Share on other sites

κατάλαβα .αλλά δεν θέλω να μπω στη διαδικασία κινας κτλ. από εδώ ένα που ψάχνω με συγκεκριμένα χαρακτ. είναι 9,7-10" 1gb ips οθόνη πάνω από 1024 X 768 .και hdmi για tv.και μέχρι €150-160 .Και το το turbox τα είχε....... Τώρα κοιτάω τα vero και αυτό http://www.skroutz.gr/s/5784144/Nextbook-NX010QW16G-10-1-16GB.html

ps. Τελικά το hive v δεν το πηρα

 

Δες και αυτό:

https://www.skroutz.gr/s/5228269/Bitmore-Tab1022Q-10-1-16GB.html

Από specs δείχνει καλό...

Link to comment
Share on other sites

Δες και αυτό:

https://www.skroutz.gr/s/5228269/Bitmore-Tab1022Q-10-1-16GB.html

Από specs δείχνει καλό...

 

 

σε ευχαριστω αλλα τελικα πηρα το απο πανω ,,,και μαλλον ηταν και το τελευταιο σφραγισμενο διοτι το εβγαλαν απο τη σελιδα.

γενικα καλο ειναι . 10,1' ips, 3g, επεξεργαστης RK3188 Quad core ARM Cortex A9, 1gb ram, 16gb, hdmi, gps.

Το μονο αρνητικο θα ελεγα ειναι οτι τα ηχεια του αν και στερεοφωνικα εχουν χαμηλη αποδοση, οπως ακομα ρε παιδια στην αποθηκευση εφαρμογων εχω θεμα διοτι πρωτα τα αποθηκευει στη ram (1gb) και μετα τα μεταφερω στην αλλη 16gb ,,,,,,μαλολον θελει root....

Τελος παντων μην αλλαζω θεμα , αλλα γενικα ολα καλα .

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω αλλα τελικα πηρα το απο πανω ,,,και μαλλον ηταν και το τελευταιο σφραγισμενο διοτι το εβγαλαν απο τη σελιδα.

γενικα καλο ειναι . 10,1' ips, 3g, επεξεργαστης RK3188 Quad core ARM Cortex A9, 1gb ram, 16gb, hdmi, gps.

Το μονο αρνητικο θα ελεγα ειναι οτι τα ηχεια του αν και στερεοφωνικα εχουν χαμηλη αποδοση, οπως ακομα ρε παιδια στην αποθηκευση εφαρμογων εχω θεμα διοτι πρωτα τα αποθηκευει στη ram (1gb) και μετα τα μεταφερω στην αλλη 16gb ,,,,,,μαλολον θελει root....

Τελος παντων μην αλλαζω θεμα , αλλα γενικα ολα καλα .

 

Αυτό που λες, περί αποθήκευσης στην ram, δεν στέκει...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες, περί αποθήκευσης στην ram, δεν στέκει...

ισως να μην το εξηγησα σωστα....

κατεβαζω μια εφαρμογη , και αρχικα την αποθηκευει στη μνημη τηλεφωνου και μετα εγω την κανω μεταφορα σε sd ...

Δεν ξερω πως λεγετε η μνημη τηλεφωνου ,,,,, αλλα ειναι αυτη με το 1gb και η sd 16gb .

Πως μπορω να παραβλεψω αυτην την διαδικασια και να τα ριχνει κατευθειαν στην sd η να επιλεγω? Γιατι κατεβαζα ενα μεγαλο παιχνιδι , και αφου το εβαλα μετα στην sd , οταν πηγα να το ανοιξω και εκανε update τα πεταγε ολα στην μνημη του τηλεφωνου , με αποτελεσμα να φουλαρει και να μην εχει χωρο .

εχει το android 4.2 και καπου διαβασα οτι με το συγκεκριμενο λειτουργικο υπαρχει θεμα στην αποθυκευση.

Edited by npil
Link to comment
Share on other sites

1. Προφανώς έκανε αποθήκευση στην εσωτερική μνήμη, η οποία σαφώς και δεν είναι μόνο 1 gb.

2. Δεν γνωρίζω εάν η 4.2 έχει δυνατότητα επιλογής απευθείας εγκατάστασης στην κάρτα. Η 4.4 έχει αυτή την επιλογή στο μενού Συσκευή-Αποθηκευτικός χώρος-Προτιμόμενη θέση αποθήκευσης εφαρμογών.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα είναι το λάθος και πήρα turbox πολύ και χαρακτηριστικά για την τιμή που τελικά δεν είναι τόσο απλά τα πραγματα

1. Δεν έχει play store ευτυχώς το πέρασα σπασμένο

2. Έχει 16gb τα οποία θεωρεί εσωτερική μνήμη 1gb που γεμίζει πανεύκολα και 11 σαν USB τα λέει και ενώ είναι μαρκαρισμένα να πηγαίνουν έχει πάνε στην εσωτερική εκτός που τα μεγάλα που μοιράζονται.. Ευτυχώς έχει 4.4.2 κι κάποιες από τις εφαρμογές μπορείς τις μεταφέρεις ολόκληρες σε αυτή που λέει usb οπότε μόλις έστησα το ταμπλετ και μετέφερα ότι μπορούσα είμαι με 195mb ελεύθερα και φοβάμαι ότι θα μικρή ναι όσο χρησιμοποιώ εφαρμογές..

 

Ξέρει κανείς αν μπορούμε να κάνουμε ρουτ και να αλλάξουμε αυτό η να βάλουμε άλλη ρομ;

 

Έχω το rainbow 3g

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

11 Φεβ. 2015, 22:23

#617

nikkal's Avatar: ThL T6s

GPRS Member

μηνυμα :nikkal

 

 

1. Προφανώς έκανε αποθήκευση στην εσωτερική μνήμη, η οποία σαφώς και δεν είναι μόνο 1 gb.

2. Δεν γνωρίζω εάν η 4.2 έχει δυνατότητα επιλογής απευθείας εγκατάστασης στην κάρτα. Η 4.4 έχει αυτή την επιλογή στο μενού Συσκευή-Αποθηκευτικός χώρος-Προτιμόμενη θέση αποθήκευσης εφαρμογών.

 

 

το συγκεκριμενο παιχνιδι σαφως εχει προβλημα διοτι κανει αποθηκευση καποια add on packs στην εσωτερικη μνημη το διαβασα εδω http://us.battle.net/hearthstone/en/forum/topic/15538976348 δεν εχουν βρει αμεση λυση , απλα πρεπει να γινει ρουτ .

Αν ξερει καποιος ας μου απαντησει

Edited by npil
Link to comment
Share on other sites

Το έδωσα πίσω και γλύτωσα και όντως ειναι τόση η εσωτερική μνήμη.. Αλλά τελικά στα ίδια λεφτά υπάρχει MLS με ίδια χαρακτηριστικά αλλά με πολύ πιο σοβαρή σύνθεση και υποστήριξη και google play κλπ κλπ επίσης το rainbow 3g έχει πρόβλημα και δεν μοιράζει ιντερνετ σαν hot spot κατι επειδή δεν υπάρχει υποστήριξη δεν θα φτιαχτεί ποτε..π

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Καλησπέρα, ήθελα να ζητήσω μια μεγάλη χάρη απο όποιον μπορεί να έχει αυτό το ταμπλετ.

Μπρίκαρα ένα τέτοιο και πρέπει να βρώ το Firmware του για να του το περάσω πάλι...

Μπορεί κάποιος μέσω του recovery να κάνει ένα backup και να μου το στειλει?

Λογικά θα μου κάνει αλλα και οχι, θα είναι καλύτερα απο το τίποτα...:!::!::!:

Link to comment
Share on other sites

Απο σήμερα κάτοχος ενος turbox hive v 3g octacore, το οποίο πήρα μέσω της ψηφιακής αλληλεγγύης.

Γνωρίζω οτι είναι rebrand του onda v919 3g air αλλά δεν ξέρω κατα ποσο δουλεύουν τα κόλπα του onda πανω στο δικο μου (root, partitions κτλ).

Όποιος αλλος το έχει και έχει δοκιμάσει κάποια πραγματα ας μου στείλει ενα pm.

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς που μπορεί να βρεθεί digitizer η κομπλέ οθόνη για rainbow 3g ?

απ'όσο ξέρω μόνο στο aliexpress. πρέπει να το ανοίξεις και να βρεις τον κωδικό της οθόνης στο καλώδιο που πάει στο board. εγώ ήδη περιμένω 2 για rubik & twisterIII

We offer three kinds of service: GOOD - CHEAP - FAST. You can pick any two.

If it is GOOD and CHEAP it won't be FAST | If it is GOOD and FAST it won't be CHEAP | If it is FAST and CHEAP it won't be GOOD

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα. Έχω το εξής πρόβλημα. Στο Turbo-x Strike III της κόρης μου ξαφνικά μετά από φόρτιση του η οθόνη δεν ξεκλειώνει. Σαν να μην δουλεύει ο αισθητήρας πίεσης πάνω της. Έτσι δεν μπορώ ούτε reboot να κάνω αφού πατώντας το Power βγαίνει η επιλογή για reboot ή λειτουργία πτήσης, επιλογές που δεν μπορώ να επιλέξω. Ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Απο σήμερα κάτοχος ενος turbox hive v 3g octacore, το οποίο πήρα μέσω της ψηφιακής αλληλεγγύης.

Γνωρίζω οτι είναι rebrand του onda v919 3g air αλλά δεν ξέρω κατα ποσο δουλεύουν τα κόλπα του onda πανω στο δικο μου (root, partitions κτλ).

Όποιος αλλος το έχει και έχει δοκιμάσει κάποια πραγματα ας μου στείλει ενα pm.

 

 

Και εγώ αυτό έχω όπως και πόλοι άλλοι. Καλό θα ήταν να υπάρχει ενα νήμα αποκλειστηκα για αυτό το ταμπλετ

Link to comment
Share on other sites

TurboX twister II 7"

 

1α) Πώς το ρουτάρουμε? Έχω βρει έναν "οδηγό" που λέει:

Τρέχουμε το motochopper με usb debugging ανοιχτό. Το έκανα, αλλά δεν έγινε κάτι. Νομίζω ότι δεν βρίσκει καν τους usb drivers το pc για να το αναγνωρίσει.

 

β) Οπότε μάλλον καλύτερη ερώτηση:

Πώς βρίσκω τους drivers γιαυτό το τάμπλετ????

 

2) Πώς περνάω playstore μετά?

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...