Jump to content

Turbo-X Tablets (by Πλαίσιο)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το αγορασα σημερα και συνηδητοποιησα οτι δεν εχει προεγκατεστημενο το playstore και δεν μπορωνα κατεβασω εφαρμογες, να συγχρονισω gmail, utube , επαφες και τα λοιπα. Γενικα εφαρμογες που σχετιζονται με το playstore. Κατεβασα το αρχειο για να εγκαταστησω εγω το playstore απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1996995 και εγκατασταθηκε κανονικα. Δεν λειτουργει. Ανοιγει μια φορα και μολις παω να κατεβασω κατι με πεταει. Προσπαθησα διαγραφη cache, διαγραφη λογαριασμου google -reboot και επανεγγραφη του λογαριασμου google αλλα τιποτα. Αφου τα κανω αυτα η εφαρμογη ανοιγει και περιηγουμαι κανονικα. Μολις παω να κατεβασω μια εφαρμογη με πεταει και παλι εξω και δεν ανοιγει καν μετα. Καποια βοηθεια;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 828
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα χρονια πολλα με υγεια σε ολο τον κοσμο.Παιδια εχθες πηρα απο το πλαισιο το mini pearl 3g 179 e δεν το εχω ξεσφραγισει ακομα και θελω να ρωτησω κατι.Το οτι δεν εχει play store το εμαθα απο εδω,(κατοπιν εορτης)υπαρχουν ομως και αλλα μαγαζια που εχουν χιλιαδες εφαρμογες,αυτο που θελω να ρωτησω ειναι το εξης το gmail ,to facebook,to viber,to skype,to WhatsApp Messenger, to youtube και αλλες κορυφαιες εφαρμογες αν τις κατεβασω απο το aptoide η απο 1mobile κλπ θα ειναι συμβατα με το κινητο μου που εχει play store?Περιμενω μια γρηγορη απαντηση αν ειναι να το ξεσφραγισω η να το επιστρεψω πισω το Σαββατο.
Link to comment
Share on other sites

δεν με ενδιαφερουν οι πληρωμες, οι βασικες εφαρμογες που εγραψα παραπανω θα δουλευουν αν τις κατεβασω απο τα αλλα μαγαζια?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα χρονια πολλα με υγεια σε ολο τον κοσμο.Παιδια εχθες πηρα απο το πλαισιο το mini pearl 3g 179 e δεν το εχω ξεσφραγισει ακομα και θελω να ρωτησω κατι.Το οτι δεν εχει play store το εμαθα απο εδω,(κατοπιν εορτης)υπαρχουν ομως και αλλα μαγαζια που εχουν χιλιαδες εφαρμογες,αυτο που θελω να ρωτησω ειναι το εξης το gmail ,to facebook,to viber,to skype,to WhatsApp Messenger, to youtube και αλλες κορυφαιες εφαρμογες αν τις κατεβασω απο το aptoide η απο 1mobile κλπ θα ειναι συμβατα με το κινητο μου που εχει play store?Περιμενω μια γρηγορη απαντηση αν ειναι να το ξεσφραγισω η να το επιστρεψω πισω το Σαββατο.

 

Δες τα ποστ #501 και #503 :-)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση,αλλα οπως εγραψα παραπανω το εχω ακομα σφραγισμενο και δεν θελω να το ανοιξω και να το ρουταρω αμεσως,1)γιατι θα χασω την εγγυηση και 2)γιατι δεν ξερω να το κανω και δεν το αποφασιζω μονος μου.Εγω ρωτησα αν οι παραπανω εφαρμογες απο τα αλλα μαγαζια θα δουλευουν κανονικα οπως απο το play store.Αν θα ειναι συμβατες με το κινητο μου.Σε αυτο θελω μια απαντηση,διαφορετικα να τους το παω πισω αυριο Σαββατο.(σφραγισμενο το εχω ακομα)
Link to comment
Share on other sites

Ο βασικός λογος που με οδήγησε στο να ψαξω τη λύση για το root ήταν εξαιτίας του ότι κάποιες από τις εφαρμογές που ανέφερες, δε λειτουργούσαν οπότε δε μπορούσα να χρησιμοποιησω το tablet συνδυαστικά με το κινητό μου.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα αποφασισα να τους το παω πισω αυριο.Αν δεν μου δωσουν τα χρηματα μου πισω και μου πουν για πιστωτικο (να παρω κατι αλλο)θα το κρατησω.Υπαρχει καποιος φιλος που μπορει να μου το ρουταρει η να μου πει για καποιο μαγαζι που μπορει να μου το κανει υπευθυνα και χωρις προβληματα,για να βαλω τα προγραμματα που θελω?Εγω μονος μου ΔΕΝ το ΑΠΟΦΑΣΙΖΩ γιατι δεν ξερω.Οποιος εχει την ευγενη καλωσυνη να μου το κανει ας μου στειλει Π.Μ Edited by MOISIS
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα playstore στο strike 10. Μετά από αρκετές ώρες ψαξιματος βρήκα ότι από android 4.4 και πάνω δεν βάζεις το playstore στο /system/app αλλά στο /system/privt-app αν μπορείτε προσθέστε το στο post για να μην ταλαιπωριθει κανένας αλλος
Link to comment
Share on other sites

Τελος καλο ολα καλα.Τους το πηγα πισω και αμεσως φλασαρισαν καινουργια rom με το play store και τους χαρτες πλοηγησης.Υποψιν ειχε μια ουρα απο 20 ατομα για την ιδια διαδικασια.Χρονια πολλα σε ολους.

Edit:Το ταμπλετακι φυσαει ολες οι εφαρμογες απο το play store δουλευουν τελεια απολυτος συγχρονισμος σε ολα και πολυ γρηγορο στο antutu moy εβγαλε 31852 σκορ,αλλα ασχετα με το σκορ ειναι πολυ γρηγορο σε παιγνιδι και στην πλοηγηση με τους χαρτες που μου δωσανε,οπως επισης και στην πλοηγηση στο internet(mini perl 3g) 179 e.Το μονο αρνητικο που ειδα ειναι στα μικρα γραμματα,που τα μεγαλωσα οσο επαιρναν απο την προσβασιμοτητα.Εγω τα ηθελα μεγαλυτερα.

Edited by MOISIS
Link to comment
Share on other sites

Τελος καλο ολα καλα.Τους το πηγα πισω και αμεσως φλασαρισαν καινουργια rom με το play store και τους χαρτες πλοηγησης.Υποψιν ειχε μια ουρα απο 20 ατομα για την ιδια διαδικασια.Χρονια πολλα σε ολους.

Edit:Το ταμπλετακι φυσαει ολες οι εφαρμογες απο το play store δουλευουν τελεια απολυτος συγχρονισμος σε ολα και πολυ γρηγορο στο antutu moy εβγαλε 31852 σκορ,αλλα ασχετα με το σκορ ειναι πολυ γρηγορο σε παιγνιδι και στην πλοηγηση με τους χαρτες που μου δωσανε,οπως επισης και στην πλοηγηση στο internet(mini perl 3g) 179 e.Το μονο αρνητικο που ειδα ειναι στα μικρα γραμματα,που τα μεγαλωσα οσο επαιρναν απο την προσβασιμοτητα.Εγω τα ηθελα μεγαλυτερα.

 

Φίλε Moisis καλημέρα!

Θα μπορούσες να μου εξηγήσεις τι εννοείς ότι το πήγες στο πλαίσιο και σου φλάσαραν άλλη ρομ?

Από μόνοι τους? Με συμβατότητα google χωρίς root??

Γιατί έχω έχω και γω το ίδιο τάμπλετ....

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Moisis καλημέρα!

Θα μπορούσες να μου εξηγήσεις τι εννοείς ότι το πήγες στο πλαίσιο και σου φλάσαραν άλλη ρομ?

Από μόνοι τους? Με συμβατότητα google χωρίς root??

Γιατί έχω έχω και γω το ίδιο τάμπλετ....

Ευχαριστώ

 

Το γνωριζουν το θεμα και φλασαρουν καινουργια rom που περιεχει και το play store σε ολα τα ταμπλετ και κινητα που δεν εχουν. περιμενεις 15-20 λεπτα και το παιρνεις ετοιμο ΑΡΟΥΤΑΡΙΣΤΟ.Υπειρχε κοσμος που μολις το ειχε παρει με την αποδειξη στο χερι και με την προτροπη του πωλητη τον εστελνε κατευθειαν στο service για να του αλλαξουν τη rom.Το δικο μου ειναι πολυ σταθερο και γρηγορο και ολες τις εφαρμογες τις κατεβασα απο το play store.

Link to comment
Share on other sites

Το γνωριζουν το θεμα και φλασαρουν καινουργια rom που περιεχει και το play store σε ολα τα ταμπλετ και κινητα που δεν εχουν. περιμενεις 15-20 λεπτα και το παιρνεις ετοιμο ΑΡΟΥΤΑΡΙΣΤΟ.Υπειρχε κοσμος που μολις το ειχε παρει με την αποδειξη στο χερι και με την προτροπη του πωλητη τον εστελνε κατευθειαν στο service για να του αλλαξουν τη rom.Το δικο μου ειναι πολυ σταθερο και γρηγορο και ολες τις εφαρμογες τις κατεβασα απο το play store.

 

Πολύ καλά!

Ένα τελευταίο ερώτημα, στον λογαριασμό σου Google σου βγάζει την επιλογή για συγχρονισμό επαφών?

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά!

Ένα τελευταίο ερώτημα, στον λογαριασμό σου Google σου βγάζει την επιλογή για συγχρονισμό επαφών?

 

Στο gmail, οχι σε ολα τα αλλα ναι.Μου ειπαν θα το κοιταξουν γιατι δεν το ξεραν (ελειπε ενα αρχειο απο μεσα που κανει τον συγχρονισμο)και θα μου απαντησουν σημερα η αυριο,ειναι πολυ συγκαταβατικοι.Εμενα προσωπικα δεν με πειραζει γιατι κανω συγχρονισμο επαφων με το hotmail,skype και αλλα προγραμματα.τελως παντων ειμαι πολυ ευχαριστημενος και απο το ταμπλετ και απο το service τους.

Link to comment
Share on other sites

Στο gmail, οχι σε ολα τα αλλα ναι.Μου ειπαν θα το κοιταξουν γιατι δεν το ξεραν (ελειπε ενα αρχειο απο μεσα που κανει τον συγχρονισμο)και θα μου απαντησουν σημερα η αυριο,ειναι πολυ συγκαταβατικοι.Εμενα προσωπικα δεν με πειραζει γιατι κανω συγχρονισμο επαφων με το hotmail,skype και αλλα προγραμματα.τελως παντων ειμαι πολυ ευχαριστημενος και απο το ταμπλετ και απο το service τους.

 

OK! Σε ευχαριστώ.

Θα τους κάνω μία επίσκεψη..!

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις το συγκεκριμενο να μου πει εντυπωσεις?

 

http://www.plaisio.gr/laptop-tablet/tablets/tablet/Turbo-X-Tablet-Slice-II-7-85-V88HD.htm

Link to comment
Share on other sites

Για Playstore σε rootαρισμενο μηχανημα Turbo-x

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=391778&page=2

 

Αλλιως βαζεις ...κατα δικης μου σειρας αγαπημενων...:lol:

 

Aptoid ( http://m.aptoide.com/ )

Slideme

Getjar

Amazon

 

κλπ......

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους.

 

Χρειαζομαι βοηθεια για unbricking σε ενα Turbo-X Breeze II. Δυστυχως δεν εχω ασχοληθει και πολυ με ταμπλετς (κατι το οποιο δεν ισχυει για Η/Υ). Οποτε χρειαζομαι ενα σημειο εκκινησης, και αν ειναι δυνατον καποιο σχετικο αρχειο (πχ firmware). Το ταμπλετ δεν ανταποκρινεται καθολου, κολλαει στην αρχικη splash, και δεν μπαινει σε recovery mode με power+volup.

 

Ευχαριστω

Edited by grpprod
Link to comment
Share on other sites

Για Playstore σε rootαρισμενο μηχανημα Turbo-x

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=391778&page=2

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5736675#post5736675

 

:rolleyes: - αυτο ειναι το link που σε παει ακριβως στο συγκεκριμενο post σου συνφορουμιτη.

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5736675#post5736675

 

:rolleyes: - αυτο ειναι το link που σε παει ακριβως στο συγκεκριμενο post σου συνφορουμιτη.

 

Ακριβως!!!...σε αυτο το post εξηγω πως να βαλεις Playstore σε οποιο ταμπλετ η κινητο απο Plaisio. Αρκει να ειναι root και να εχει συστημα Jellybean 4.1-4.2

 

To tablet πρεπει να ειναι root και να κατεβασεις root explorer

http://apkmodded.com/root-explorer-3-2-apk/

 

Ο τροπος για να μπει το Playstore σε ΟΛΑ τα TURBO-X μηχανηματα ( ειτε τηλεφωνο ειτε Tablet) ειναι ο εξης¨-

1. Το ρουταρουμε με οποιον τροπο δουλεθει για την εκαστοτε συσκευη

 

Εγω βρηκα οτι το MoboGenie ειναι ο ποιο ευκολος τροπος ( το εγκατεστουμε στο PC ,, αναγνωριζει την συσκευη μας,, κανουμε root,, το απεγκατεστουμε απο το τηλεφωνο/Tablet μας και απο το PC.....κομπλε!

 

2. Παιρναμε το Playstore ακολουθοντας τον παρακατω οδηγο...

 

 

Όποιος θέλει να περάσει το Google Play Store σε Turbo-x (Rooted), ας δοκιμάσει τα παρακάτω:

 

1. Κατεβάζουμε την έκδοση Play Store που μας ενδιαφέρει (την οποία πολλές φορές θα βρούμε να ονομάζεται και "Vending.apk")

Προσωπικά κατέβασα την έκδοση 4.6.16 από εδώ: http://www.mediafire.com/download/8rjwcrsapbyuj0e/com.android.vending-4.6.16.apk

 

καθώς και το GoogleServicesFramework.apk από εδώ: https://code.google.com/p/androidmarketu/downloads/detail?name=GoogleServicesFramework.apk

 

 

2. Μεταφέρουμε το Play Store αρχείο (το οποίο μετονομάζουμε σε "Phonesky.apk") στο /system/apps/

εκει πλεον απο το root explorerκανουμε το /system/apps/ ( Open RW ) και στο Phonesky.apk δινουμε permissions σε ολα.

 

3. Εγκαθιστούμε το GoogleServicesFramework.apk όπως θα κάναμε με οποιοδήποτε .apk.

 

4. Με την ολοκλήρωση της εγκατάστασης πατάμε «Τέλος» και μετά κλείνουμε ή επανεκκινούμε τη συσκευή με το κουμπί Power.

 

Αυτό ήταν. Κατά την εκκίνηση (μετά το κλείσιμο) η συσκευή θα εγκαταστήσει αυτόματα την έκδοση Play Store που έχουμε τοποθετήσει στη διαδρομή /system/apps/

Από κει και πέρα μπορούμε (αν έχουμε περάσει π.χ. κάποια παλιότερη έκδοση) να εγκαταστήσουμε από πάνω κάποια άλλη, χωρίς την ανάγκη των παραπάνω βημάτων...

Edited by saxo_29
Link to comment
Share on other sites

έχει αγοράσει κανείς το Turbo-X Tablet Thunder 7" να μας πει εντυπώσεις ... το ψήνω στην τιμή που το βρήκα IPS panel με 1200-1900, Android 4.4 , 2 GB και 16 GB στα 182 euro :)

 

Επίσης γνωρίζει κανείς να μου πεi

1. τι κάμερα φοράει ?

2. τι CPU ?

3. τι GPU ?

Edited by zakailiou
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα

 

αγορασα κι εγω ενα τουρμπο εξ ταμπλετ αλλά το συγκεκριμένο δεν είχε play store αλλά το πέρασα μια χαρα και τωρα εχει

 

το αλλο που θελω να πω ειναι οτι δεν υποστηρίζει τα apk εξωτερικά, δηλαδη αυτά που περνάμε εμείς και δεν τα έχει το playstore

 

Παρολο που εχω βαλει να επιτρέπεται οι αγνωστες πηγες δεν κάνει εγκατάσταση. Το μήνυμα που εμφανίζει είναι "The device doesn't support addon's"

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος ή αρχείο για να μπορεί να δέχεται;

 

Ευχαριστώ

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...