Jump to content

Turbo-X Tablets (by Πλαίσιο)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ που έκανα το λάθος και πήρα το ice... για να πιάσει το wifi πρέπει να κάτσεις πάνω στο router...

Στο ίδιο σημείο(4-5 μέτρα από το router- στο σαλόνι) ... 5/5 για το PC μου - 4/5 για το smartphone μου - 2 με 3 /5 για το tablet...

Αμα, δε, με χωρίζει και τοίχος τότε έχω 0 με 1 ... συνεχείς αποσυνδέσεις και κολλήματα...

Θα το γυρίσω πίσω βεβαίως...

 

Το αγορασα χθες το spice τελικα.δεν αντεξα.

Οταν εχει 2 γραμμες εχει προβλημα;η σερφαρεις απροβληματιστα;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 828
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειγον. Εχω απο φιλο το turbo x breeze το οποιο ειναι οκ ομως δεν εχω με τπτ play store και θελω να περασω εφαρμογες που θα βρω;
Link to comment
Share on other sites

Επειγον. Εχω απο φιλο το turbo x breeze το οποιο ειναι οκ ομως δεν εχω με τπτ play store και θελω να περασω εφαρμογες που θα βρω;

 

Περασε με apk την εφαρμογη αν και δεν παιζεθ ναδουλεψει.εναλλακτικα εγκατεστησε το blackmart ή το 1 mobile market που τα χουν ολα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επέλεξα το δεύτερο προκειμένου να κάνω την δουλειά μου και είναι μια χαρά σχεδόν, παρότι δεν βρίσκω πολλές εφαρμογές που χρειάζομαι, από εκει και πέρα να είσαι καλα!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γεια σας,

Μήπως ξέρει κανείς να μου πει αν και πως μπορώ να κάνω root το ice;

Ευχαριστώ.

Edited by kopriti
Link to comment
Share on other sites

Αυτο τι σας λεει; Turbo-X Tablet Breeze II 7 inch

Δεν εχει φοβερα specs αλλα η τιμη του ειναι πολυ καλη.. για απλη χρηση, λιγο σερφαρισμα και κανα παιχνιδακι η video..

Αραγε flash να εχει ;

Just donate some blood !!
Link to comment
Share on other sites

Θα το εχει η κοπελα μου σε λιγες μερες και θα γραψω εντυπωσεις. Το δινουν δωρεαν στο ικεα με λογαριασμο 600+ ευρω ;)
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αυτο τι σας λεει; Turbo-X Tablet Breeze II 7 inch

 

το είδα από κοντά, χειρότερη ποιότητα από το πρώτο Breeze... για απλή χρήση πάντως μια χαρά, απλώς λογικά ξεχνάς οποιαδήποτε μελλοντική αναβάθμιση του android...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για ποια specs να πρωτογελάσω....

Για την ανάλυση των 800Χ480 pixels ; (όσο δηλαδή το Galaxy S μου που έχει 4 ιντσών οθόνη)

Για τον επεξεργαστή Α8 περασμένης γενοιάς;

Για την άθλια μπαταρία των μόλις 2500 mah ;

Για την κάμερα των 0,3Mp;

Η για την τιμή;

Οχι 119 ευρώ δεν έδινα για αυτό εδώ το πράμα αλλά ούτε 30 ευρώ...

Με 132 ευρώ παίρνεις 7αρι tablet με 2πύρηνο επεξεργαστή, 2πύρηνη GPU , IPS panel 1280X800 , κάμερες μπρος-πίσω 2MP , μπαταρία 5000mAh.

Άντε ξυπνάτε επιτέλους που κάναμε το κάθε Πλαίσιο μάγκα με τις ξεπερασμένες και πανάκριβες γκουμούτσες που μας πουλάνε.

Πάρτε και άλλο ένα στα 119 ευρώ:

Pipo U1 Specs:

CPU: RK3066,Dual Core,1.6GHz

GPU:Quad-core Mali 400

OS: Android 4.1 Jelly Bean

1GB DDR3 RAM,16GB Nandflash Support up to 32GB via micro SD card

7 inch 5 Points IPS Capacitive Multitouch

Resolution: 1280*800,16:10

Stereo Speaker

WiFi 802.11 b/g/n

Bluetooth

Mini USB 2.0

Support USB-OTG

Camera Front 2.0MP

3250mAh Built-in battery

Edited by tarantules

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

εισαι ωραίος!! ευχαριστούμε!! να μας τα λέτε κάτι τέτοια. εγώ ας πούμε ψιλοάσχετη τώρα αρχίζω να μαθαίνω περί τάμπλετ (δε μιλάμε για τιμές ipad κλπ) και ψάχνω κάτι απλό και φθηνό για τον πατέρα μου.. μας χρειάζεται η ενημέρωση
'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι λετε, εγω παντως που πηρα το spice 3 στα 200 ευρω ειμαι πληρως ευχαριστημενος...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά όποιος μπορεί ας κάνει ένα backup τη rom του turbo x spice 2 κ να την ανεβάσει κάπου ή να μου τη στείλει, θα είμαι υπερυποχρεωμένος..
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως να κάνω backup την rom απο το turbox breeze II

Και πως να κάνω root?

Δεν υπαρχει άλλος τρόπος να μεταφέρω προγράμματα στην εξωτερη sd χωρίς root

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια

Αγορασα ενα tablet turbo x και θελω λιγη βοηθεια δεν εχει market οποτε σκευτικα να του βαλω τα gaaps μπενω στο recovery menu που εχει στο boot και μπορω να του βαλω μονο αναβαθμησεις του android οποτε ξερει κανεις τι ακριβος μπορω να κανω ή ακομα και πως να το κανω root

Android Version 4.0.3

Kernel 3.0.8 vimicro

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ρε παιδια.. καποιος τροπος να βαλουμε το google market δεν υπαρχει? Ολα του πλαισου ειναι βλακειες..!

Αν μπορει καποιος.... ευχαριστω πολυ..!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια.. καποιος τροπος να βαλουμε το google market δεν υπαρχει? Ολα του πλαισου ειναι βλακειες..!

Αν μπορει καποιος.... ευχαριστω πολυ..!

Κι εμένα με ενδιαφέρει αυτό.. Το πήρα δώρο στη μητέρα μου και αν δεν της περάσω το Play store να κατεβάζει ότι θέλει, βλέπω να το επιστρέφει!! :p:lol:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα με ενδιαφέρει αυτό.. Το πήρα δώρο στη μητέρα μου και αν δεν της περάσω το Play store να κατεβάζει ότι θέλει, βλέπω να το επιστρέφει!! :p:lol:

 

Εγω παντως εχω βαλει αλλο μαρκετ που τα εχει ολα...και οταν λεμε ολα...εννοουμε ολα..:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πες μας και σε εμάς ντε... Τι τα έχουμε τα πμ?:p:O

 

δες τα πμ σου..;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σοβαρολογείτε τώρα; Cortex A8;;;;;;; 800X400 ανάλυση;;;;;; 2500mAh μπαταρία;;;;;; 120 ευρώ;;;;;;;;

Μα που πάτε και τα πετάτε τα λεφτά σας;;

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σοβαρολογείτε τώρα; Cortex A8;;;;;;; 800X400 ανάλυση;;;;;; 2500mAh μπαταρία;;;;;; 120 ευρώ;;;;;;;;

Μα που πάτε και τα πετάτε τα λεφτά σας;;

 

Εγω εχω το spice III

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το spice III

200 ευρώ; ΟΚ....

Απλά πληροφοριακά και μόνο σου λέω οτι και αυτή η ταμπλέτα έχει επεξεργαστή μονοπύρηνο προηγούμενη γενιάς (Α8) ενώ με τα ίδια χρήματα παίρνεις 4-πύρηνο Cortex A9 , επίσης έχει απλή οθόνη LCD-TFT 8'' όταν με τα ίδια χρήματα παίρνεις 10άρα οθόνη με IPS panel...

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

200 ευρώ; ΟΚ....

Απλά πληροφοριακά και μόνο σου λέω οτι και αυτή η ταμπλέτα έχει επεξεργαστή μονοπύρηνο προηγούμενη γενιάς (Α8) ενώ με τα ίδια χρήματα παίρνεις 4-πύρηνο Cortex A9 , επίσης έχει απλή οθόνη LCD-TFT 8'' όταν με τα ίδια χρήματα παίρνεις 10άρα οθόνη με IPS panel...

 

Το ξερω αγαπητε. Αλλα κανω την δουλεια μου μια χαρα. Κανει ο,τι ζητω και με το παραπανω. Και δεν μπλεκω ουτε με παραγγελιες απεξω ουτε τιποτα.

Σε ευχαριστω. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το είδα κι εγώ από κοντά σήμερα.. Αξιοπρεπέστατο για τα λεφτά του και για απλή χρήση και για όχι απαιτητικό χρήστη.. Ωραία οθόνη και γρήγορο.

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...