Jump to content

Samsung Galaxy Tab 2 7.0 (P3100 / P3110)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το να μεταφέρω τα ήδη εγκατεστημένα προγράμματα στην κάρτα μνήμης.?

 

δοκίμασε να δεις. το προσπάθησα και με titanium, δεν γίνεται. βασικά είναι θέμα android.

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

σύγκριση

Σαν χρήστης κυρίως με ενδιέφερε κυρίως το gnow και θα σου αρέσεις επίσης το project butter.

 

Νασαι καλα φιλε μου ευχαριστω, οντως πολυ κατατοπιστικο το συγκριτικο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας . Λογω που ειχα ενα ταμπλετ κινεζικo και δεν εμεινα οικανοποιημενος γιατι κολαγαν τα παντα, πολλες εφαρμογες - παιχνιδια δεν ανοιγαν και δεν μπορουσα να βαλω τιποτα απο hd παιχνιδια λογω δισκου, εχει 4gb και ειναι διαθεσιμα 1,6.

Ασε που η μπαταρια δεν μου εβγαζε ουτε μια ταινια να δω.

 

Οποτε το εδωσα και σκεφτομαι το tab 2 .

Θα μαι καλυτερα με αυτο? Με βολευει που εχει και 16gb να βαλω πραμα μεσα.

 

Και το καλο ειναι οτι μπορω να βαλω και καμια custom rom κατι που ημουν περιορισμενος στην κινεζια που ειχα.

Εχω το galaxy s ii και το εχω τιγκαρει , αν σε επιδωσεις το tab 2 το φτανει να το χτυπησω αν ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το galaxy s ii και το εχω τιγκαρει , αν σε επιδωσεις το tab 2 το φτανει να το χτυπησω αν ειναι.

 

Σίγουρα το tab 2 έχει αρκετά καλές δυνατότητες όμως προσωπικά επειδή έχω και το S2 θα έλεγα ότι το τηλέφωνο τα κάνει όλα ένα κλικ πιο γρήγορα. Βέβαια το tab 2 κυριολεκτικά μεταμορφώνεται σε διαβολάκι με μια custom rom (εγώ δοκίμασα cyanogen) αλλά και με την official δεν προβληματιζει ιδιαίτερα. Πιστεύω πάντως ότι αντικαθιστώντας το κινέζικο με το tab 2 θα μείνεις αρκετά ικανοποιημένος.. :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια σημερα πηρα και εγω το εν λογω ταμπλετ και εχει πανω την 4.1.1.οταν το εβαλα να ψαξει για αναβαθμιση μου ειπε πως δεν υπαρχει κατι.δεν εχει βγει oficial 4.1.2?η μηπως θα πρεπει να το κανω μεσω Kies και οχι ota???
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια σημερα πηρα και εγω το εν λογω ταμπλετ και εχει πανω την 4.1.1.οταν το εβαλα να ψαξει για αναβαθμιση μου ειπε πως δεν υπαρχει κατι.δεν εχει βγει oficial 4.1.2?η μηπως θα πρεπει να το κανω μεσω Kies και οχι ota???

 

Μήπως πήρες το P3100 με το 3G; Αυτό αν δεν κάνω λάθος έχει ξεμείνει στην 4.1.1 από τη Samsung, το Ρ3110 (wifi) έχει λάβει κανονικά 4.1.2 εδώ και κάτι μήνες..

Link to comment
Share on other sites

Μήπως πήρες το P3100 με το 3G; Αυτό αν δεν κάνω λάθος έχει ξεμείνει στην 4.1.1 από τη Samsung, το Ρ3110 (wifi) έχει λάβει κανονικά 4.1.2 εδώ και κάτι μήνες..

 

οχι το p3110 ειναι με wifi και gps.απο mediamarkt το πηρα οποτε λογικα δεν ειναι εισαγωγης.εχει παρει και η ελλαδα κανονικα εδω και μηνες η την εχετε βαλει μεσω οντιν απο αλλη χωρα???

Link to comment
Share on other sites

οχι το p3110 ειναι με wifi και gps.απο mediamarkt το πηρα οποτε λογικα δεν ειναι εισαγωγης.εχει παρει και η ελλαδα κανονικα εδω και μηνες η την εχετε βαλει μεσω οντιν απο αλλη χωρα???

 

Κανονικοτατη ελληνική και στους περισσότερους από εμάς ήρθε ειδοποίηση για αναβαθμιση ΟΤΑ.. μήπως δεν είναι και τόσο "ελληνική" η συσκευή; Θα σου έλεγα να δοκιμάσεις και με Kies..

Link to comment
Share on other sites

Κανονικοτατη ελληνική και στους περισσότερους από εμάς ήρθε ειδοποίηση για αναβαθμιση ΟΤΑ.. μήπως δεν είναι και τόσο "ελληνική" η συσκευή; Θα σου έλεγα να δοκιμάσεις και με Kies..

 

ευχαριστω για τις απαντησεις τωρα του κανω την πρωτη φορτηση.μολις ολοκληρωθει θα κανω μερικες δοκιμες να δω τι φταιει.

και μια αλλη ερωτηση.μηπως εχει δοκιμασει κανεις απο σας αυτη τη θηκη?ειναι πολυ καλα τα λεφτα και σκεφτομαι να την παρω.

 

http://www.ebay.com/itm/360-Rotating-Leather-Case-Cover-For-Samsung-Galaxy-Tab-2-7-0-P3100-P3110-lot-B-/221210997639?pt=US_Tablet_eReader_Cases_Covers_Keyboard_Folios&var=&hash=item338133f387

 

και αν μπορειται να μου στειλετε ενα λινκ με οδηγιες για ρουτ γιατι απο οτι βλεπω την εχει τιγκαρει τη συσκευη στη σαβουρα η σαμμυ!!!

 

σορρυ αν σας επρηξα!!!

Edited by tigio13
Link to comment
Share on other sites

.. και αν μπορειται να μου στειλετε ενα λινκ με οδηγιες για ρουτ γιατι απο οτι βλεπω την εχει τιγκαρει τη συσκευη στη σαβουρα η σαμμυ!!!

 

Εδώ είσαι! :p

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=365508

Link to comment
Share on other sites

 

σε ευχαριστω φιλε μακη.καλα που σε πετυχα μεσα γιατι αυριο το δινω το ταμπλετ και καλο ειναι να ειναι κομπλε!!!

 

αν εχεις και ενα λινκ με εναν οδηγο που να λεει τι ακριβως μπορω να σβησω απο τιτανιουμ χωρις να εχω προβληματα εισαι θεος!

Edited by tigio13
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω φιλε μακη.καλα που σε πετυχα μεσα γιατι αυριο το δινω το ταμπλετ και καλο ειναι να ειναι κομπλε!!!

 

αν εχεις και ενα λινκ με εναν οδηγο που να λεει τι ακριβως μπορω να σβησω απο τιτανιουμ χωρις να εχω προβληματα εισαι θεος!

 

καλησπερα. θα στο πουν και οι επομενοι αλλα δεν πειραζει η επαναληψη. καλο ειναι με το titanium να προτιμας το freeze για 2-3 μερες να δεις πως θα παει... οσο για το τι να σβησεις/παγωσεις, αν εχεις καποια αλλη συσκευη με touchwiz, δεν αλλαζει κατι. τις ιδιες σαβουρες βαζει η samsung σε ολες τις συσκευες της.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1710270

1610> GA628> 3110> GF788e> CD920> V2288> T200> T65> 3410> T310> 6600> P800> K500i> 6630> N70> N82> X10 mini> Desire> Desire S> S3 > Note 3 > Note 8 > Note 9 > Note 20 Ultra... ΟΥΦ! :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα τελικά κατάφερα και έγινα κάτοχος του πολυπόθητου!!! αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα που δεν ξέρω κι’ αν είναι όντως… tablet 3g 16 gb το βάζω να το φορτίσω από το usb στο laptop του usb αλλά δεν μου φορτίζει και μου δείχνει στην μπαταριά ένα Χ. τελικά είναι πρόβλημα? η απλά δεν φορτίζετε μέσο usb αλλά μόνο από ρεύμα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα τελικά κατάφερα και έγινα κάτοχος του πολυπόθητου!!! αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα που δεν ξέρω κι’ αν είναι όντως… tablet 3g 16 gb το βάζω να το φορτίσω από το usb στο laptop του usb αλλά δεν μου φορτίζει και μου δείχνει στην μπαταριά ένα Χ. τελικά είναι πρόβλημα? η απλά δεν φορτίζετε μέσο usb αλλά μόνο από ρεύμα?

 

Δεν εχεις προβλημα!!Απλα δε φορτιζει μεσω USB!!!;)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις προβλημα!!Απλα δε φορτιζει μεσω USB!!!;)

 

Και εμενα βγαζει αυτο το Χ στη μπαταρια (Ρ3110) οταν το συνδεω στο pc αλλα φορτιζει.πολυ αργα,αλλα φορτιζει.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. θα στο πουν και οι επομενοι αλλα δεν πειραζει η επαναληψη. καλο ειναι με το titanium να προτιμας το freeze για 2-3 μερες να δεις πως θα παει... οσο για το τι να σβησεις/παγωσεις, αν εχεις καποια αλλη συσκευη με touchwiz, δεν αλλαζει κατι. τις ιδιες σαβουρες βαζει η samsung σε ολες τις συσκευες της.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1710270

 

Σε ευχαριστω πολυ φιλε.για αρχη εσβησα ολες τις εφαρμογες που δεν με ενδιεφεραν (facebook,chat on και τετοια).απο εκει και περα επειδη το εχω ξανακανει παω κατευθειαν για διαγραφη.δεν εχω συναντησει ποτε καποιο προβλημα.και αν γινει κατι το πολυ πολυ να ξαναπερασω την 4.1.2 μεσω οντιν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα τελικά κατάφερα και έγινα κάτοχος του πολυπόθητου!!! αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα που δεν ξέρω κι’ αν είναι όντως… tablet 3g 16 gb το βάζω να το φορτίσω από το usb στο laptop του usb αλλά δεν μου φορτίζει και μου δείχνει στην μπαταριά ένα Χ. τελικά είναι πρόβλημα? η απλά δεν φορτίζετε μέσο usb αλλά μόνο από ρεύμα?

 

Μάλλον το usb του laptop δεν κάνει για φόρτιση. Δες αν το laptop έχει κάποιο κίτρινο usb. Στη θέση σου θα το φόρτιζα μόνο στο φορτιστή της samsung. Πριν χρόνια χάλασε η μπαταρία του κινητού μου επειδή το φόρτιζα στο laptop. Άλλης τεχνολογίας μπαταρία βέβαια.

lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

γεια σας! το πηρα και εγω το samsung galaxy tab 2 wi-fi στα 159€ να ρωτησω παιδια:

 

θηκη μεταφορας που θα το παιρνουμε εξω για να προστατευουμε τη οθονη να διπλωνει και σαν stand που θα βρω εδω αθηνα? κανενα link>?

 

ποσο εχουν? δωστε μου λινκ παρακαλω ευχαριστω.

 

KAI KATI ΑΛΛΟ:

 

1)ΤΙ ΚΑΡΤΑ SD προτεινετε?

2) γιατι εχει εικονιδιο να βαλουμε ΕΠΑΦΕΣ τηλεφωνα και τετοια... ετσι για αντζεντα να υπαρχουν ή μπορουμε να κανουμε και κατι αλλο?

Samsung galaxy "Y"-Sony xperia neo v-Samsung Galaxy Ace-Mls IQtalk crystal -samsung galaxy pocket neo duos
Link to comment
Share on other sites

γεια σας! το πηρα και εγω το samsung galaxy tab 2 wi-fi στα 159€ να ρωτησω παιδια:

 

θηκη μεταφορας που θα το παιρνουμε εξω για να προστατευουμε τη οθονη να διπλωνει και σαν stand που θα βρω εδω αθηνα? κανενα link>?

 

ποσο εχουν? δωστε μου λινκ παρακαλω ευχαριστω.

 

KAI KATI ΑΛΛΟ:

 

1)ΤΙ ΚΑΡΤΑ SD προτεινετε?

2) γιατι εχει εικονιδιο να βαλουμε ΕΠΑΦΕΣ τηλεφωνα και τετοια... ετσι για αντζεντα να υπαρχουν ή μπορουμε να κανουμε και κατι αλλο?

 

εγω οταν εχει να κανει για θηκες ψωνιζω μονο απο ebay.ειναι πολυ φτηνες και ποιοτικα καλες.με μια προχειρη αναζητηση που εκανα εβγαλε αυτες.

 

http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid=p2050601.m570.l1311.R1.TR11.TRC1.A0&_nkw=samsung+galaxy+tab+2+7.0+case&_sacat=0&_from=R40

Link to comment
Share on other sites

γεια σας! το πηρα και εγω το samsung galaxy tab 2 wi-fi στα 159€ να ρωτησω παιδια:

 

θηκη μεταφορας που θα το παιρνουμε εξω για να προστατευουμε τη οθονη να διπλωνει και σαν stand που θα βρω εδω αθηνα? κανενα link>?

 

ποσο εχουν? δωστε μου λινκ παρακαλω ευχαριστω.

 

KAI KATI ΑΛΛΟ:

 

1)ΤΙ ΚΑΡΤΑ SD προτεινετε?

2) γιατι εχει εικονιδιο να βαλουμε ΕΠΑΦΕΣ τηλεφωνα και τετοια... ετσι για αντζεντα να υπαρχουν ή μπορουμε να κανουμε και κατι αλλο?

 

Θήκη θα βρεις στο ΠΛΑΙΣΙΟ έχει κάτι φτηνές.

Εγώ έχω το ίδιο Tablet, με την διαφορά ότι είναι και 3G, οπότε παίρνει και SIM κάρτα και λειτουργεί και ως τηλέφωνο.

Τώρα όσο για τις επαφές που λες ότι έχει αφού είναι μόνο WI-FI.... δεν ξέρω... ίσως για επικοινωνία μέσω ιντερνετικών προγραμμάτων πχ Viber κλπ

Από SD είχα δοκιμάσει sundisk κλάσης 10 αλλά όταν έβαλα μια της Samsung κλάσης 6 συμπεριφερόταν καλύτερα !!!!

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση ακομα παιδια:

 

στο widget καιρου που ειχε οταν το ανοιξα παρολο που εχει athina δειχνει μεν με ψιλουλια γραμματακια τη σωστη ωρα μα με μεγαλα γραμματα εχει + 3 ωρες!

 

πως στο καλο αλλαζετε αυτο? παιρνει πληροφοριες απο το accuweather.com

 

εχει επιλογες πολης κτλπ μενου δε ξερω τι εκει..μα για ωρα οχι.

 

το εχω αλλαξει να εντοπιζει τη θεση μου ολα οκ και απο την λιστα πολεων μου αλλα αυτο παραμενει +3 ωρες!

 

ειναι σπαστικο τωρα να ειναι 19 44 και να γραφει με μεγαλα γραμματα εκει 22 44!!!!

 

*** πως το βλεπω αν ειναι ελληνικο το tablet κτλ? απο που θα το καταλαβω?

 

 

και κατι αλλο: στο κινητο οχι μα ουτε εδω δε εινα ισυμβατη η εφαρμογη απο το market του skroutz.gr !!! μα γιατι? σε ποια tablet μπαινει....

Edited by papig
Συνένωση Μηνυμάτων
Samsung galaxy "Y"-Sony xperia neo v-Samsung Galaxy Ace-Mls IQtalk crystal -samsung galaxy pocket neo duos
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εχω παρατηρήσει το εξης πρόβλημα.. Εδω και 3 μέρες αποφορτίζεται σε μεγάλο ποσοστο η μπαταρία σε κατάσταση αδράνειας, χωρίς να εχω βάλει κάποια εφαρμογή πρόσφατα. Μιλάμε για πτώση 20-30% μεσα σε 8-9 ωρες. Εχω βάλει τη γαλλική 4.2.2 (P3100) από όταν βγήκε αλλα στην αρχή δεν υπήρχε πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εχω παρατηρήσει το εξης πρόβλημα.. Εδω και 3 μέρες αποφορτίζεται σε μεγάλο ποσοστο η μπαταρία σε κατάσταση αδράνειας, χωρίς να εχω βάλει κάποια εφαρμογή πρόσφατα. Μιλάμε για πτώση 20-30% μεσα σε 8-9 ωρες. Εχω βάλει τη γαλλική 4.2.2 (P3100) από όταν βγήκε αλλα στην αρχή δεν υπήρχε πρόβλημα.

 

Κι εγω το ιδιο εχω παρατηρησει χωρις να εχω βαλει καμια αλλη εφαρμογη.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω το ιδιο εχω παρατηρησει χωρις να εχω βαλει καμια αλλη εφαρμογη.

 

Λες να είναι κάποιο "bug" ; Είναι εκνευριστικό γιατι το αφηνω στην άκρη θυμούμενος οτι έχω μπαταρία και μετά το βλέπω άδειο. Ας ελπίσουμε να υπάρχει μια εξήγηση/λύση για να δούμε τι θα κάνουμε.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 2 7.0 (P3100 / P3110)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...