Jump to content

Qtek 8010


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ma fisika to kinito exei arnitika... px gia mena ta arnitika tou einai...

 

mono VGA cam

eleipsi HOT swap

oxi joystick (eftixos iparxei to 8020)

pio diskoli evresi programaton apo ta symbian (apo to bittorrent 'i kazaa tis geitonias mas...)

 

ta thetika tou se sxesi me ta antistoixa nokia/symbian einai...

 

SD card

poiotita kataskevis

megethos (!!!!!)

varos

Media player 10

anavathmisi apo to spiti

aftonomia

poiotita paragogis mp3

mia antiprosopia pou skizetai...

timi

 

kai afta einia mono ta iper se sxesi me ta nokbian... alios exei POLA thetika san siskevi genika...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος maverick_sn (13 Δεκ. 2004 , 15:53)

 

είναι πολύ???

 

 

Σ' ευχαριτω πολύ για την απάντηση! :D

 

Δεν ειναι πολυ.. Ειναι απο τα πιο χαμηλα (συγκιτικα με τις συσκευες που κυκλοφορουν). Ο μεσος ορος των κινητων κυκλοφοριας 2002-2004 ειναι το 0,5 με 0,6 με μαλλον την ζυγαρια να γερνει στο 0,6! Αρα το 0,3 παρα του 8010 ειναι απλα παρα πολυ καλο! :D :D

 

Τωρα ψηνομαι κι εγω να την χτυπησω ρε γαμωτο........... :cry:

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

αυριο θα ειμαι κι εγω ενας ευτυχισμενος κατοχους του 8010 ελπιζω δηλαδη να ειμαι ευτυχισμενος,αντε να το πιασω να το δω επιτελους

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ταξιδιωτης22 (14 Δεκ. 2004 , 15:13)

 

αυριο θα ειμαι κι εγω ενας ευτυχισμενος κατοχους του 8010 ελπιζω δηλαδη να ειμαι ευτυχισμενος,αντε να το πιασω να το δω επιτελους

 

 

:D

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stevie (14 Δεκ. 2004 , 09:52)

 

Καλημερα απο μενα,θα ηθελα να ρωτησω τα παιδια που εχουν το κινητο τι γινεται με την java υποστηριζει κανονικα τα παιχνιδια που ειναι για series60,k700 κλπ(κανονικα πρεπει) και για το πολυπληκτρο αν ειναι ευκολο και ακριβες στην χρηση(5 λεπτα που το σκαλισα στο πλαισιο μου φανηκε περιεργο,για αυτο περιμενω το 8020)

Για τον φιλο τον redcon,οπως ειπες δινεις 470 ευρακια και αλλα 80 για μια καρτουλα 512mb και εισαι ωραιος και ακους και καμμια 100στη mp3,με το 6630 δινεις 600 ευρακια και οοοοοταν βγει καρτουλα με 512mb, λογω οτι θα ειναι αποκλειστικα μονο για αυτο το τηλ και δεν θα εχει σε αλλη συσκευη γενικα εφαρμογη, θα εχει καμμια 200αρια ευρω οποτε.......... ;)

 

 

Σιγα μην εδινα 600 ευρω για το 6630 η για οποιοδηποτε αλλο τηλεφωνο. Δεν υπαρχει κανενα κατα τη γνωμη μου που να τα αξιζει. 350 εδωσα γι'αυτο το πηρα. Ειπα και προηγουμενως οτι για multimedia το 8010 ειναι μανουλα. Εσυ που ακους ΜΡ3 στο τηλ/νο εχει αξια. Σε εμενα που εχω ipod δεν εχει. Διοτι το κοστος ανα ΜΒ σε ενα ΜΡ3 με δισκο ειναι φτηνοτερο απο τις καρτες που παιρνουν τα τηλεφωνα. Ειναι βεβαια αλλη μια συσκευη. Οπως βολευεται ο καθενας...

 

Το κεντρικο πολυπληκτρο αν ησουν σε πληρη επιφανεια θα δυσκολευε. Δηλαδη αν ειχες δεξια-αριστερα κινησεις. Αλλα τωρα που τα περισσοτερα πραγματα ειναι σειριακα τοποθετημενα (πανω-κατω) βολευει περισσοτερο απο το 8020.

Link to comment
Share on other sites

ΠΗΡΑ ΕΧΘΕΣ ΤΟ qtek8010 ΑΛΛΑ ΣΗΜΕΡΑ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑ ΟΤΙ ΣΤΙΣ ΕΠΑΦΕΣ ΔΕΝ ΠΑΙΖΗ ΑΡΧΕΙΑ MIDI ΕΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΗ ΤΟΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Link to comment
Share on other sites

Ο redcon ειπε για το κεντρικο πληκτρο(thanks ;) ) καποιος να μας πει και για την java?Και μια και το ειδα σημερα,τα καρφουρ βαλανε το 8080 295 ευρω :)
Όταν ενας άνθρωπος ειναι περιτυλιγμένος γύρω απο τον εαυτό του,δημιουργεί πολυ μικρό δέμα.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stevie (14 Δεκ. 2004 , 18:06)

 

Ο redcon ειπε για το κεντρικο πληκτρο(thanks ;) ) καποιος να μας πει και για την java?Και μια και το ειδα σημερα,τα καρφουρ βαλανε το 8080 295 ευρω :)

 

 

Μην κανεις καμμια πλακα και παρεις το 8080. Μπορει να μοιαζουν παρομοια τηλεφωνα αλλα δεν εχουν ΚΑΜΜΙΑ σχεση.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος murdof (13 Δεκ. 2004 , 17:56)

 

Υπάρχουν νομικά θέματα οπότε και δε μπορεί να δωθεί ξεχωριστά η ROM.

Όσο για flashariσμα σε άλλες συσκευές (non-Qtek) δε το συζητάμε καν καθώς είναι άλλες μάρκες (πέρα του νομικού)!

 

 

Για να καταλάβω δηλαδή με το 8080 όσο οι ROM διατίθεντο ελεύθερα δεν υπήρχαν νομικά θέματα και τώρα προέκυψαν?

Τότε γιατί είναι δυνατή η εγκατάσταση του ROM της Orange σε imate? Αυτοί δεν έχουν νομικά θέματα?

 

Παρακαλώ μην υποβιβάζετε την νοημοσύνη μας. Πείτε ελεύθερα ότι ο λόγος που δεν διατίθεται η ελληνική έκδοση ελεύθερα είναι για λόγους marketing (σωστούς ή λάθως είναι άλλο θέμα)

 

Και για να καταλάβει ο κόσμος: Το 8010, το C500 και το SP3 ΕΙΝΑΙ το ίδιο κινητό. Το λογισμικό αλλάζει μόνο. Τα της Ελληνικής γλώσσας και της εγγύησης έχουν ειπωθεί πολλάκις.

 

Α, και μια ερώτηση? Φωνητική κλήση από τα ακουστικά γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος slk200c (14 Δεκ. 2004 , 20:01)

Πείτε ελεύθερα ότι ο λόγος που δεν διατίθεται η ελληνική έκδοση ελεύθερα είναι για λόγους marketing (σωστούς ή λάθως είναι άλλο θέμα)

Η πολίτική marketing αυτή δεν στέκει και λογικά αν το καλοσκεφτεί κανείς.

 

Διότι γιατί να αγοράσω το 8010 από το expansys 425€ + 25 μεταφορικά αφού μπορώ να το πάρω 470 από Ελλάδα με εγγύηση, υποστήριξη κλπ ή ακόμα φθηνότερα με επιδότηση;

 

Αντίθετα, αν η διαφορά στην τιμή για αγορά απο το εξωτερικό είναι μεγάλη, τότε δεν θα με επηρεάσει η ύπαρξη ελληνικών ή όχι.

 

Δε λέω ότι η ACE θα έπρεπε να δίνει τζάμπα την rom ή το όποιο πρόγραμμα έχει ενσωματώσει σε αυτή, καθώς για τον εξελληνισμό της εργάστηκαν άτομα, τα οποία πληρώθηκαν κ.ο.κ.

 

Αλλά, θα μπορούσε να την πουλά έτσι ώστε κι αυτή να αυξήσει τα έσοδά τής και να εξυπηρετήσει αυτούς που πήραν τηλέφωνο από το εξωτερικό και οι οποίοι δεν θα το έπαιρναν ποτέ απο Ελλάδα, άρα δεν είναι δικές τις χαμένες πωλήσεις.

 

Τώρα, όσον αφορά τα πνευματικά δικαιώματα, δεν ισχύει. Διότι, με την αγορά του τηλεφώνου, όποια κι αν είναι η μάρκα του, αγοράζω και άδεια χρήσης των windows από την Microsoft. Αφού έχω άδεια χρήσης για μία συσκευή, που είναι η διαφορά αν θα χρησιμοποιήσω την έκδοση της ace ή της orange;

 

Sorry για το μέγεθος.

 

--

Τα παραπάνω είναι απλοί προβληματισμοί ενός απλού χρήστη. Ελπίζω να μην θίγω κανένα με αυτά.

Link to comment
Share on other sites

τρεξτε γρηγορα για το τηλεφωνακι !!!!!!!!!!

απο εγκυρη πηγη εμαθα οτι τα αποθεματα εξαντλουνται στο πλαισιο.

 

εγω παντως 'χτυπησα' ενα για καλο κακο......

[
Link to comment
Share on other sites

Τα νομικά ισχύουν για το Smartfilter και για το ελληνικό Τ9 καθώς οι άδειες είναι ΟΕΜ και όχι για πώληση χωριστά τα οποία περιέχονται στο firmware επιπλέον.

 

Τώρα εαν μπορούσε κάποιος να flashάρει στο 8080 τη ROM σε SPV ή σε i-mate δε γινόταν νόμιμα για αυτό και χρειαζόντουσαν ειδικοί flashers.

 

Για εμάς είναι παράνομο να πουλήσουμε τη ROM χωριστά καθώς και να τη flashάρουμε σε άλλα τηλέφωνα (non-Qtek).

Εαν αυτό το έκαναν οι χρήστες στο παρελθόν είναι δικό τους θέμα!

Χρήστης:

Qtek 2020, Qtek 9090, Qtek 8010, Qtek 8020

hp iPAQ h6340, iPAQ rz1710, iPAQ rx3715, iPAQ hx4700

Παλαιότερα:

Qtek 8080, Mio 8390, MPx200, MPx, P800, 6600, N-Gage, T68i, T68, 6210, 6110 και ούτε καν θυμάμαι πιο παλιά...

 

Το Windows Mobile στην Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα πιστεύω πως η διαφορά στην τιμή δεν είναι τρανταχτή! Ντάξει, δεν είναι η ίδια (που είναι όσον αφορά Ελλάδα - Ευρώπη?) αλλά δεν είναι και το τεράστιο χάσμα όπως στο 8080....

 

Το πολύ θετικό είναι πως ανέλαβε και η Cosmote!!! Μην ξεχνάτε τις επιδοτήσεις που πολλοί έχουνε! :)

Link to comment
Share on other sites

Το ερωτημα δεν ειναι αν πρεπει η ACE να φλασαρει αλλα HTC variations (δεν ειναι υποχρεωμενη και δεν πρεπει) αλλα τι γινεται με τα Qtek απο αλλη χωρα. Δηλαδη αν παρω ενα Qtek 8010 απο τη Σιγκαπουρη η ACE θα μου περασει Ελληνικα (με κοστος φυσικα); Κανονικα πρεπει. ετσι κανον ολες οι εταιρειες κινητων. Ποια ειναι η απαντηση στο συγκεκριμενο ερωτημα;
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος redcon (14 Δεκ. 2004 , 23:38)

 

Το ερωτημα δεν ειναι αν πρεπει η ACE να φλασαρει αλλα HTC variations (δεν ειναι υποχρεωμενη και δεν πρεπει) αλλα τι γινεται με τα Qtek απο αλλη χωρα. Δηλαδη αν παρω ενα Qtek 8010 απο τη Σιγκαπουρη η ACE θα μου περασει Ελληνικα (με κοστος φυσικα); Κανονικα πρεπει. ετσι κανον ολες οι εταιρειες κινητων. Ποια ειναι η απαντηση στο συγκεκριμενο ερωτημα;

 

 

Το συμβόλαιο που έχουμε τώρα δεν το επιτρέπει.

Έχουμε ζητήσει αλλάγη στο συμβόλαιο για το νέο έτος ώστε να μπορούμε να δίνουμε την αναβάθμιση σε κατόχους Qtek από το εξωτερικό με χρέωση. (όπως γίνεται με κάποιον που αγοράζει ένα Nokia από το εξωτερικό)

Χρήστης:

Qtek 2020, Qtek 9090, Qtek 8010, Qtek 8020

hp iPAQ h6340, iPAQ rz1710, iPAQ rx3715, iPAQ hx4700

Παλαιότερα:

Qtek 8080, Mio 8390, MPx200, MPx, P800, 6600, N-Gage, T68i, T68, 6210, 6110 και ούτε καν θυμάμαι πιο παλιά...

 

Το Windows Mobile στην Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστός ο Murdof άντε γιατί το φάγαμε το παιδί...και την ACE-Hellas...και τα ελληνικά!!!
Never Underestimate The Dark Side...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος maverick_sn (15 Δεκ. 2004 , 00:14)

 

Πολύ σωστός ο Murdof άντε γιατί το φάγαμε το παιδί...και την ACE-Hellas...και τα ελληνικά!!!

 

 

Δεν φαγαμε κανεναν. Με την πιεση, σαν καταναλωτες, θα επιτυχουμε πραγματα προς οφελος μας. Εμεις οι ιδιοι δεν κανουμε φασαριες με τη Νοκια πχ για παρομοια θεματα; Πες, πες κατι γινεται.

Link to comment
Share on other sites

άλλη καλή μαγκιά για το κινητό...το έχω συνδέσει με ΒΤ με το PC που είναι συνδεδεμένο στο ίντερνετ με DSL...είχε λίγο ψάξιμο αλλά τελικά τα κατάφερα...
Never Underestimate The Dark Side...
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά δεν πιέζουμε στα σωστά σημεία...δηλ. την ACE-HELLAS ,και φέρνουμε και σε δύσκολη θέση κάποια άτομα εδώ μέσα, που στην τελική να βοηθήσουν θέλουν...
Never Underestimate The Dark Side...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος maverick_sn (15 Δεκ. 2004 , 00:23)

 

άλλη καλή μαγκιά για το κινητό...το έχω συνδέσει με ΒΤ με το PC που είναι συνδεδεμένο στο ίντερνετ με DSL...είχε λίγο ψάξιμο αλλά τελικά τα κατάφερα...

 

 

Αυτό γίνεται λόγω του Activesync! Α

......αν και δεν συγκρίνεται με wi-fi σύνδεση από το wireless router στο E805 (640Χ480) :cool:

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

το ξέρω αυτό αλλά μέχρι να το συνδέσω δυσκολεύτικα αρκετά...αλλά τελικά τα κατάφερα...
Never Underestimate The Dark Side...
Link to comment
Share on other sites

παιδια το πηρα ας ειναι καλα ο harryal τωρα ομως θελω και βοηθεια γιατι στα κινητα με windows ειμαι και λιγο ανιδεος καταρχην πως να το συνδεσω με το 6630 μου επειτα πως μπορω να μεταφερω τις επαφες απο τη καρτα στη μνημη του κινητου

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το πιο ευκολο είναι να κάνεις το 6630 synchronize με το outlook ώστε να πάρει τις επαφές. Και μετά να κάνει το 8010 synchronize με το outlook!

 

Ελπίζω να δουλέψει :-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...