Jump to content

Qtek 8010


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος hsigma (28 Νοέ. 2004 , 23:15)

Οντως ισχυει οτι το 8020 θα αργησει πολυ? Πραγματι ειναι πιο ωραιο σε εμφανιση, και το joystick ειναι κατα πολυ πιο πρακτικο... :(

Το κακο ειναι οτι το 8020 εχει παρουσιασει προβλημα με το joystick :(

Πολλα 8020(Sp3i) εχουν επιστραφει στο Expansys με προβληματικο Joy ακομα και απο ατομα εδω στην Ελλαδα.

Το cs του Expansys απανταει οτι ειναι προβλημα hardware και συνιστα να τα επιστρεψουν και να αγορασουν το Sp3 (8010)! :cry:

Link

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στο modaco shop η τιμή του C500 μειώθηκε σε 149 Λίρες (223,5 Ευρώ) ενώ 265 λίρες (397 Ευρώ) κοστίζει η συσκευή ξεκλείδωτη.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος slk200c (29 Νοέ. 2004 , 11:25)

 

Στο modaco shop η τιμή του C500 μειώθηκε σε 149 Λίρες (223,5 Ευρώ) ενώ 265 λίρες (397 Ευρώ) κοστίζει η συσκευή ξεκλείδωτη.

 

προσεξε γιατι η πρωτη τιμη ειναι για PAYG(pay as you go) και νομιζω οτι δεν το δινουν αν δεν εισαι κατοικος Αγγλιας. αν δεις στο τελος της φορμας παραγγελιας πρεπει να συμπληρωσεις καποιος κωδικους απο την orange!!
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται αυτό. Για να το πάρεις στην τιμή αυτή, πρέπει να έχεις γνωστό στην Αγγλία. Βέβαια αυτό σημαίνει ότι και στο ebay οι τιμές θα μειωθούν, αφού αρκετοί Αγγλοι θα θελήσουν να βγάλουν κάποιο χαρτζιλίκι πουλώντας το σε ξένους με μικρή προσαύξηση.
Link to comment
Share on other sites

To modaco shop στέλνει Ελλάδα αν πληρωθεί μέσω pay-pal...Είναι στις επιλογές αν μένεις εκτός Αγγλίας!!!
Never Underestimate The Dark Side...
Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει το εξής παράδοξο. Στην σελίδα του προϊόντος λέει ότι διατίθεται μόνο σε κατοίκους Αγγλίας, αλλά στις επιλογές έχει και κράτη της ΕΕ.

Μόνο εάν κάποιος ολοκληρώσει τη συναλλαγή θα μπορέσει να μας πει αν όντως γίνεται ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος maverick_sn (29 Νοέ. 2004 , 17:52)

 

To modaco shop στέλνει Ελλάδα αν πληρωθεί μέσω pay-pal...Είναι στις επιλογές αν μένεις εκτός Αγγλίας!!!

 

τι ειναι το pay-pal?για διαφωτισε με λιγο?πηρα την την ace hellas και μου ειπαν οτι αυτο το μηνα δηλαδη αρχες θα το εχουν για πωληση

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον το pay-pal ειναι σαν τραπεζα αλλα στο ιντερνετ αν δεν εχεις νομίζω κάρτα μπορείς να κάνεις καταταθεση στο pay-pal και μετα να πληρωθεί το site απ'οπου έχεις αγοράσει κάτι,ή να συνδέσεις την κάρτα σου με το pay-pal και να είναι άμεσα συνδεδεμένο με τον λογαριασμό σου στην τραάπεζα!!!Νομιζω αυτά κάνει εν ολίγης ,α και μην ξεχάσω στο pay-pal πάνω απο τα 100euro που μπορείς να έχεις ας πούμε σαν κατάθεση μέσα,πρέπει να δώσεις 1,5$ (νομίζω) για να μπορείς να αγοράσεις πράγματα πάνω απο 100euro!!!Σε μπέρδεψα???Πάντως δεν ξέρω για το εξωτερικό, οι Έλληνες δεν εμπιστεύονται τέτοια site και πολύ,εδώ δεν εμπιστεύονται καν την κάρτα τους για e-shoping....Anyway αυτα τα ολίγα....Άντε με το καλό να έρθει....τιμή σου είπανε???
Never Underestimate The Dark Side...
Link to comment
Share on other sites

πάντως ρε παίδιά σε σχέση με τα Nokbian forums τα smartphone forums δεν τραβάνε και πολύ,ακόμα ήμαστε λίγοι και καλοί...
Never Underestimate The Dark Side...
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε μου οχι δε μου ειπανε αλλα πιστευω οτι θα ειναι η τιμη που μου ειχαν πει στην αρχη απο 450 μεχρι 500 αντε να δουμε,ναι οντως στα nokia forums γινεται απλα χαμος εδω ενταξει πιο χαλαρα τα πραγματα μη ξεχναμε ομως οτι τα κινητα με windows ειναι σχεδον νεοφερτα στο κοσμο της κινητης τηλεφωνιας τουλαχιστον εδω στην ελλαδα σε λιγο καιρο πιστευω οτι θα παρει αλλη τροπη το θεμα αλλα υπομονη ως τοτε

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

E, kaka ta psemmata, dikaiologhmeno einai ayto... Skefteite poses syskeyes kykloforoun me Windows leitourgiko, kai poses me Symbian...Pws na mhn symmetexoyn perissoteroi xrhstes sta Nokia k loipa forums???

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

re paidia na rotiso kati giati mperdeytika poly!!katarxin diavasa olo to forum!!to c500 kai oxi kammia alli ekdosi poso kanei?ellinika interface,minimata ktl exei kanonika?se sygkrisi me sx1 kai sharp gx30i ti leei ta kontrarei?tha ithela an ginetai na mou apantisei kapoios pou exei prosopiki empeiria apo to kin eyxaristo ek ton proteron.

 

sory gia ta greeklish

 

 

 

ORIGINAL21 GETTO CLUB

BEAT THE BASTARDS

ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω στα χερια μου απο την Πεμπτη (i-mate Sp3) και ειναι κουκλι.

Χθες εβαλα και τις ρυθμισεις απο το 8080 για GPRS και παει σφαιρα :)

Ηθελα βεβαια να παρω το Sp3i αλλα εχουν ακουστει πολλα προβληματα με το joystick, και εχουν επιστραφει και παρα πολλα στο expansys :(

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο φιλε μου για γραψε ενα mini preview να δουμε και απο ενα χρηστη τη γνωμη του?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον να ανφερω μερικα πραγματακια που μου αρεσαν και καποια αλλα που δεν ;)

 

1) Το μεγεθος. Μου θυμιζει το Κ700 σε μεγεθος αλλα πιο στενο στο κατω μερος. Επισης πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης (αλουμινιο?)

2) Πολυ γρηγορη πλοηγηση στα μενου, και ευκολη χρησιμοποιηση του κεντρικου πολυπληκτρου (παροτι τις αμφιβολιες που ειχα για την ελλειψη joy)

3) Πολυ καλη ακουστικη τοσο σαν τηλ οσο και στην αναπαραγωγη Mp3, οσο για τα ακουστικα τελεια!

4)Πολυ καλη αναζητηση στις επαφες, ακομη και στα γραμμενα με ελληνικους χαρακτηρες ονοματα. (π.χ. αν πατησουμε τα πληκτρα 738767 θα μας βγαλει τοσο τα ονοματα που αρχιζουν απο το αγγλικο Ρ οσο και τα ελληνικα 'Πετρος" ή τα επωνυμα που αρχιζουν απο " Πετρο"

5) Αφου εβαλα τις ρυθμισεις GPRS του 8080 απο το site της Ace-Hellas η πλοηγηση στο Internet πηγαινε σφαιρα. Το ιδιο και η αποστολη και ληψη email.

Δεν μου δουλεψαν οι ρυθμισεις για MMS :(

6) Η καμερα απλα κανει την δουλεια της, αν και νομιζω οτι ειναι λιγο καλυτερη απο του 8080. Το zoom λειτουργει μονο σε αναλυσεις κατω του 640χ480.

7) Τρομερη λειτουργικοτητα. Οτι και εφαρμογη του εβαλα δουλεψε αψογα, χωρις κανενα κολλημα, παροτι το ξεσκισα στην αλλαγη themes :p

8) Συνδεσιμοτητα τελεια, τοσο με BT οσο και IR, πληρης συγχρονισμος με Outlook (win mobile βλεπετε ;) )

9) Τρομερη αυτονομια. Παροτι το χρησιμοποιησα μολις το εβγαλα απο το κουτι, με πολυ ψαξιμο, τηλ, Gprs, παιχνιδια, Mp3, απο την Πεμπτη το πρωι μεχρι σημερα Κυριακη εχει ακομη μια μπαρα, χωρις να το φορτισω καθολου απο το κουτι επαναλαμβανω!!!

 

Δεν μου αρεσε

1) η ελλειψη hot swap. Πρεπει να βγαλεις το καπακι και την μπαταρια για να αλλαξεις καρτα μνημης :(

2) Τα πολυ "βαθια" μενου, οπου για να εχεις καποιες εφαρμογες ευκολα προσβασιμες πρεπει να τις προσθεσης στην 'Quick list" :(

3) Τα ενσωματομενα ringtones απαραδεκτα, αλλα παλι καλα που δεχεται wav και mp3 ;)

 

Τελος θα συμφωνησω με τον Mythozz οτι ειναι το πιο ολοκληρωμενο smartphone που εχω πιασει στα χερια μου ( και εχω πιασει αρκετα :p ).

Ελπιζω να μεινω το ιδιο ικανοποιημενος και απο το Jamακι που ερχεται μεσα στην εβδομαδα :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος azeppos ( 5 Δεκ. 2004 , 18:26)

 

Ελπιζω να μεινω το ιδιο ικανοποιημενος και απο το Jamακι που ερχεται μεσα στην εβδομαδα :D

 

 

Πολύ αναλυτικές και χρήσιμες οι παρατηρήσεις σου φίλε azeppos..

 

Αλλά σε παρακαλώ εξήγησέ μου τί στο καλό είναι το Jamακι που αναφέρεις!!;;;; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Na rwthsw kati, as poume oti apofasisw na parw ayth th syskeyh me epidothsh apo Cosmote, tha mporesw na thn brw se Cosmote Shop?

An den thn exoun ti ginetai? Fysika de mporw na xrhsimopoihsw thn epidothsh se allo katasthma e? (px plaisio) An to paraggeilw sto Cote shop, tha to feroun?

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

azzepos πολυ καλο φιανεται το κινητι,αλλη ερωτηση mp3 βαζει για ηχο κλησης η μονο wav?αν ειναι σαν το k-700 στο μεγεθος τοτε πραγματικα μιλαμε για το μικροτερο πραγματικα smartphone

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

signomi... diladi exo varethei na to leo edo kai kati mines... kai apla den diavazei kaneis oti den exei sxesi me symbian...

EDO DEN EINAI SYMBIAN POU KANOUME AMAN NA DOUME IXO KLISIS ME MP3...

OLA TA MS Smartphone 2003 KINITA MPOROUN NA EXOUN IXO KLISIS MP3 KAI WMA!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...