Jump to content

Sony Xperia Tipo / Tipo dual


qash75
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως και εγώ πρώτη φορά το ακούω. Είναι γενικά πρόβλημα του μοντέλου ή μήπως έτυχε προβληματική συσκευή;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γεια σας ! θελω να παρω κα ιεγω το tipo dual διαβαζω που πολλοι εχουν προβληματα αντιλαλου επαφων και συνδεσεων 3g με δυο σιμ παραλληλα κτλπ κτλπ ή που σε καλουν και λεει οτι το εχουμε κλειστο !!!!!!!!

 

 

ολα αυτα με προβληματιζουν λοιπον δε ξερω.

 

να ρωτησω ομως,εσωτερικη μνημη οταν το παρουμε ποσο εχει σε χωρητικοτητα ωστε να χωρανε εφαρμογες.

 

ειναι οκ στο τομεα αυτο? σε galaxy ace ειχα μονο 159MB ΚΑΙ ΜΕ 50 ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΓΕΜΙΖΕ...

Samsung galaxy "Y"-Sony xperia neo v-Samsung Galaxy Ace-Mls IQtalk crystal -samsung galaxy pocket neo duos
Link to comment
Share on other sites

γεια σας ! θελω να παρω κα ιεγω το tipo dual διαβαζω που πολλοι εχουν προβληματα αντιλαλου επαφων και συνδεσεων 3g με δυο σιμ παραλληλα κτλπ κτλπ ή που σε καλουν και λεει οτι το εχουμε κλειστο !!!!!!!!

 

 

ολα αυτα με προβληματιζουν λοιπον δε ξερω.

 

να ρωτησω ομως,εσωτερικη μνημη οταν το παρουμε ποσο εχει σε χωρητικοτητα ωστε να χωρανε εφαρμογες.

 

ειναι οκ στο τομεα αυτο? σε galaxy ace ειχα μονο 159MB ΚΑΙ ΜΕ 50 ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΓΕΜΙΖΕ...

 

2.9 GB storage (2.5 GB user available), 512 MB RAM εχει αρκετή φιλε μου αλλα εμενα εχει με το θεμα αντίλαλου και ειναι σε service ;)

Link to comment
Share on other sites

2.9 GB storage (2.5 GB user available), 512 MB RAM εχει αρκετή φιλε μου αλλα εμενα εχει με το θεμα αντίλαλου και ειναι σε service ;)

 

ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΝΤΙΛΑΛΟΥ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΟΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΓΕΝΙΚΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΔΙΟΡΘΩΘΕΙ

ΠΟΥ ΤΟ ΕΣΤΕΙΛΕΣ ΣΤ SERVICE

 

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

Edited by zxr
This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

για κάποιο λόγο το ξυπνητήρι δεν χτυπάει την ώρα που το βάζω αλλά χτυπάει μετά που θα ανοίξω το κινητό.

στην αρχή λειτουργούσε κανονικά οπότε κάτι έχω πειράξει καταλαθος

καλή σας ημέρα...
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

για κάποιο λόγο το ξυπνητήρι δεν χτυπάει την ώρα που το βάζω αλλά χτυπάει μετά που θα ανοίξω το κινητό.

στην αρχή λειτουργούσε κανονικά οπότε κάτι έχω πειράξει καταλαθος

Εγώ γιατί νομίζω ότι στα android το ξυπνητήρι ΔΕ χτυπάει εάν είναι κλειστό το τηλέφωνο;

Link to comment
Share on other sites

δεν εννοούσα ότι δεν χτυπάει όταν είναι απενεργοποιημένο αλλά όταν είναι σε κατάσταση αναμονής με σβηστή οθονη
καλή σας ημέρα...
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας. πηγα σημερα σε γνωστο καταστημα να το δω απο κοντα το tipo και εκει που ειχε καρτελακια με τιμες στα ραφια ξερετε,εβγαλα δοκιμαστικα φωτο πολυ χαλια,θολα καπως,ηθελε ρυθμιση ή βγαζει τοσο χαλια? απο κοντινη αποσταση αλλα και μακρια που εβγαλα...δε ξερω πολυ χαλια.

 

να ειχε προβλημα? δε ξερω! παντως και στα μενου του στα εικονιδια αργουσε να εκτελεσει ανοιγματα των εικονιδιων!!!!!!(σε μικρη μικρη επιφανεια καλυπτοταν οπισθεν το ματακι της καμερας απο αντικλεπτικα τους που εχουν λετε αυτο να φταιει?)

 

ισως να τα ειχε παιξει το εκθεσιακο κινητο τους ..δε ξερω! απογοητευτηκα με τη πρωτη μου επαφη να το δω απο κοντα~!

και σκεφτομουν να το παρω! εσεις τι λετε?

Samsung galaxy "Y"-Sony xperia neo v-Samsung Galaxy Ace-Mls IQtalk crystal -samsung galaxy pocket neo duos
Link to comment
Share on other sites

Η φωτογραφικη του Tipo ειναι για τα πανηγυρια. Εαν θελεις καλη cam ΜΗΝ το παρεις.

Αυτο με τα εικονιδια και τις καθυστερησεις που λες δεν ισχυει... το τηλ παει σφαιρα.

Ισως ειχαν ανοιξει παρα πολλες εφαρμογες και τρεχανε στο παρασκηνιο...

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα...Οντως η καμερα του δεν ειναι και η καλυτερη....3.15 mp δεν μας καλυπτουν πλεον....Ομως η ταχυτητα και η αυτονομια του ειναι μεγαλο οπλο για το tipo....Δυστηχως αν θες κινητο με καμερα (για xperia μιλαω παντα...) τοτε θα χασεις η' σε αυτονομια η' σε ταχυτητα η' σε αποθυκευτικο χωρο.....

Για εμενα το συγκεκριμενο κινητο -αν εξαιρεσεις την καμερα του - ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει σε αυτη την τιμη που υπαρχει σημερα....

Οσο το ειχα στα χερια μου ημουν ευχαριστημενος και χωρις προβλημματα....Τωρα το θεμα του ηχου και του αντιλαλου επειδη εμενα δεν μου ειχε τυχει αυτο γινεται σε ολα τα tipo η' μονο στα dual ????? Μηπως σε οσους φιλους και φιλες παρουσιαστηκε το προβλημμα εχουν πειραξει το κινητο ειτε για ρουταρισμα ειτε για οποιονδηποτε αλλο λογο???? Μηπως τα συγκεκριμενα κινητα εχουν αγοραστει απο συγκεκριμενα καταστηματα?????

Σε οσους το εχω συστησει παντως μεχρι στιγμης εχουν μεινει ευχαριστημενοι και δεν εχουν τετοια προβλημματα...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας. πηγα σημερα σε γνωστο καταστημα να το δω απο κοντα το tipo και εκει που ειχε καρτελακια με τιμες στα ραφια ξερετε,εβγαλα δοκιμαστικα φωτο πολυ χαλια,θολα καπως,ηθελε ρυθμιση ή βγαζει τοσο χαλια? απο κοντινη αποσταση αλλα και μακρια που εβγαλα...δε ξερω πολυ χαλια.

 

να ειχε προβλημα? δε ξερω! παντως και στα μενου του στα εικονιδια αργουσε να εκτελεσει ανοιγματα των εικονιδιων!!!!!!(σε μικρη μικρη επιφανεια καλυπτοταν οπισθεν το ματακι της καμερας απο αντικλεπτικα τους που εχουν λετε αυτο να φταιει?)

 

ισως να τα ειχε παιξει το εκθεσιακο κινητο τους ..δε ξερω! απογοητευτηκα με τη πρωτη μου επαφη να το δω απο κοντα~!

και σκεφτομουν να το παρω! εσεις τι λετε?

αν κοιτάξεις ποιο πίσω σελίδες φιλε μου εχω ανεβάσει κάποιες φώτο που έβγαλα απο αυτο σε σύγκριση απο το w810 2 mpixel ειναι όντως χάλια. τωρα για τα εικονίδια εμένα τρέχει σφαίρα μαλον το εκθεσιακό ειχε πολες εφαρμογές ανοιχτές και κολλούσε .

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά!έχω αρκετό καιρό το dual..πολλές φορές όμως δε μου ανοίγει ούτε τη συλλογή των φωτό ούτε τη μουσική..μου γράφει δηλαδή ότι δεν υπάρχουν αρχεία!άλλες πάλι δουλεύει κανονικά!καμιά ιδέα κανείς για το τι μπορεί να φταίει??
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

για κάποιο λόγο το ξυπνητήρι δεν χτυπάει την ώρα που το βάζω αλλά χτυπάει μετά που θα ανοίξω το κινητό.

στην αρχή λειτουργούσε κανονικά οπότε κάτι έχω πειράξει καταλαθος

 

δεν εννοούσα ότι δεν χτυπάει όταν είναι απενεργοποιημένο αλλά όταν είναι σε κατάσταση αναμονής με σβηστή οθονη

 

παιδιά... αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει θα με σώσει, το θέμα είναι λίγο επείγον !

καλή σας ημέρα...
Link to comment
Share on other sites

παιδιά... αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει θα με σώσει, το θέμα είναι λίγο επείγον !

 

Μπες στο ξυπνητηρι και δες λιγο τις ρυθμισης σου....Καταρχην το λεντακι αναβει στα αριστερα της ωρας που εχεις ρυθμιση???

Αν ναι μπες μεσα και δες στις προσθετες ρυθμισης την " ωρα αθορυβης λειτουργιας" μηπως εχεις βαλει μεγαλο χρονο.....Προσεχε....οχι την "διαρκεια αναβολης".

Και φυσικα μιλαμε για το κανονικο ξυπνητηρι...οχι καμια αλλη εφαρμογη...........

Link to comment
Share on other sites

ναι το κανονικό ξυπνητήρι λέω.

μπήκα στις ρυθμίσεις του και εκεί που λέει "ξυπνητήρι σε αθόρυβη λειτουργιά" ήτανε τσεκαρισμένο, το ξετσεκαρα και στις δυο/τρεις δοκιμές που έκανα δείχνει ότι λειτουργεί κανονικά πλέον!

να δούμε το πρωί θα χτυπήσει η θα...

σε ευχαριστώ για την βοήθεια :):):)

καλή σας ημέρα...
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα με το ξυπνητήρι

μου είχε δημιουργήσει και ένα live wallpaper,

μετά το πέρασμα του οποιου

δεν είχα το παράθυρο διαλόγου απενεργοποίησης

κατά τη διάρκεια που το ξυπνητήρι χτυπούσε....

 

Πάλευα να κλείσω το ξυπνητήρι !!!

 

Μόλις την άλλαξα επανήλθε και η σωστή λειτουργία...

"Αν τα σφαγεία είχαν τζάμια αντί τοίχους, όλοι θα ήταν φυτοφάγοι." "Γνώρισα τους ανθρώπους και αγάπησα τα ζώα."

"Ιf there are no dogs in Heaven, then when I die I want to go where they went."

Link to comment
Share on other sites

ναι το κανονικό ξυπνητήρι λέω.

μπήκα στις ρυθμίσεις του και εκεί που λέει "ξυπνητήρι σε αθόρυβη λειτουργιά" ήτανε τσεκαρισμένο, το ξετσεκαρα και στις δυο/τρεις δοκιμές που έκανα δείχνει ότι λειτουργεί κανονικά πλέον!

να δούμε το πρωί θα χτυπήσει η θα...

σε ευχαριστώ για την βοήθεια :):):)

 

τζίφος και πάλι... από τύχη ξύπνησα!

καλή σας ημέρα...
Link to comment
Share on other sites

τζίφος και πάλι... από τύχη ξύπνησα!

 

μηπως κλεινεις το κινητο? γιατι αν το κλεισεις δεν χτυπαει πιστευω το ξερεις

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

μηπως κλεινεις το κινητο? γιατι αν το κλεισεις δεν χτυπαει πιστευω το ξερεις

όχι, δεν το απενεργοποιώ.

όταν βάλω το ξυπνητήρι να χτυπήσει μετά από 4-5 λεπτά τότε χτυπάει κανονικά,

αλλά αν το ρυθμίσω να χτυπήσει πχ 7:30 το πρωί δεν θα χτυπήσει στις 7:30 αλλά θα χτυπήσει μετά της 7:30 όποτε το πάρω στα χέρια μου

καλή σας ημέρα...
Link to comment
Share on other sites

όχι, δεν το απενεργοποιώ.

όταν βάλω το ξυπνητήρι να χτυπήσει μετά από 4-5 λεπτά τότε χτυπάει κανονικά,

αλλά αν το ρυθμίσω να χτυπήσει πχ 7:30 το πρωί δεν θα χτυπήσει στις 7:30 αλλά θα χτυπήσει μετά της 7:30 όποτε το πάρω στα χέρια μου

 

Θα χτυπησει με το που ενεργοποιησεις την οθονη? Αν ναι, το ιδιο εχω παθει στο ταμπλετ μου και δυστυχως το επαθε ξαφνικα.. ειναι σαν να πεφτει σε deep sleep και κολλαει η ωρα και ξεκολλαει οταν ανοιξω την οθονη. Ακομα δεν εχω βρει λυση..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβληματακι με το 0.facebook.Στην δευτερη sim εχω το what's up μου και προσπαθησα να μπω στο facebook και στο m.whatsup.gr αλλα δεν μπαινει.Εχω ανοιχτο την κινηση δεδομενων και εκανα και την ληψη ρυθμισεων οπως ανεφερε καποιος πιο πανω αλλα τιποτα.Μπηκα στο σιτε της what's up και καπου ελεγε να στειλω ενα μηνυμα για να λαβω καποιεςσ ρυθμισεις.Το εκανα αλλα στην δεν μπορουσα να το κανω γιατι μου ζηταγε καποιον κωδικο.Το εψαξα στο internet και καποιος ελεγε να βαλω 1 ή 1111 .το εκανα και προχωρησε η ληψη.Δεν μου εβγαλε ποτε αν ηταν επιτυχης η ληψη.προσπαθησα να ξανα στειλω μηνυμα αλλα δεν πηγαινε για να ξανακανω την ληωη μηπως δεν εγινε σωστα.Δεν ξερω τι αλλο να κανω πια.Αν μπορει να με βοηθησει καποιος θα ηταν πολυ χρησιμο.Ευχαριστω και ελπιζω να μην κουρασα με το κατεβατο μου
Link to comment
Share on other sites

Θα χτυπησει με το που ενεργοποιησεις την οθονη? Αν ναι, το ιδιο εχω παθει στο ταμπλετ μου και δυστυχως το επαθε ξαφνικα.. ειναι σαν να πεφτει σε deep sleep και κολλαει η ωρα και ξεκολλαει οταν ανοιξω την οθονη. Ακομα δεν εχω βρει λυση..

ακριβώς αυτό! λέτε να κάνω επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις?

καλή σας ημέρα...
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δυστυχώς το συγκεκριμένο κινητό δεν έρχεται με ακουστικά έβαλα από ένα SE Spiro αλλά έχει πολύ χαμηλή ένταση. Υπάρχει κάποιος τρόπος να την αυξησω η πρέπει να πάρω τα κατάλληλα??
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ακριβώς αυτό! λέτε να κάνω επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις?

 

Εγω δεν το χα επιχειρησει γιατι ειχα στησει το ταμπλετ τελεια και βαριεμαι να το ξαναστηνω. Αν θελω ξυπνητηρι εχω το κινητο. Ασε που μπορει να το ξαναπαθει αν φταιει καμια εφαρμογη. Εσυ που το χρειαζεσαι, μπορεις να το δοκιμασεις.:)

 

 

 

 

 

Επειδή δυστυχώς το συγκεκριμένο κινητό δεν έρχεται με ακουστικά έβαλα από ένα SE Spiro αλλά έχει πολύ χαμηλή ένταση. Υπάρχει κάποιος τρόπος να την αυξησω η πρέπει να πάρω τα κατάλληλα??

 

Ποσο χαμηλα? Θα σου λεγα να κατεβασεις τον playerpro καιτο dspack ωστε να δυναμωσεις τον ηχο. Μεσω των ρυθμισεων του playerpro μπαινεις στο audio και επιλεγεις (τικ) το dspack. Μετα μπαινεις στο equalizer της συσκευης και ανεβαζεις τιγκα τον ηχο.

Αλλιως τσιμπας νεα ακουστικα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Tipo / Tipo dual

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...