Jump to content

iOS 6


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδιά η 6.1 δουλεύει καλά στο 4αρι...;

Αν εννοεις απο θεμα ταχυτητας σουπερ...εχει όμως τα θέματα της...π.χ. με τον καιρο...δεν ξερω αν ισχυει κ σε 4s k 5ρι αλλα σε 4ρια δεν ανοιγει ο καιρος...κατα τ αλλα ολα καλα(χθεε αναβαθμησα του κουμπαρου μου κ του έκανα κ jb που ειναι πλεον πολυ ευκολη διαδικασία. .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 324
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν εννοεις απο θεμα ταχυτητας σουπερ...εχει όμως τα θέματα της...π.χ. με τον καιρο...δεν ξερω αν ισχυει κ σε 4s k 5ρι αλλα σε 4ρια δεν ανοιγει ο καιρος...κατα τ αλλα ολα καλα(χθεε αναβαθμησα του κουμπαρου μου κ του έκανα κ jb που ειναι πλεον πολυ ευκολη διαδικασία. .

 

Φίλε μου έχω πολύ παλιά έκδοση.... την 4.2.1 με jailbreak. Όταν το συνδέσω το κάνω πρώτα backup kai meta restore αν δεν κάνω λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις απο θεμα ταχυτητας σουπερ...εχει όμως τα θέματα της...π.χ. με τον καιρο...δεν ξερω αν ισχυει κ σε 4s k 5ρι αλλα σε 4ρια δεν ανοιγει ο καιρος...κατα τ αλλα ολα καλα(χθεε αναβαθμησα του κουμπαρου μου κ του έκανα κ jb που ειναι πλεον πολυ ευκολη διαδικασία. .

Για το πρόβλημα που έχεις με τον καιρό φταίει το jb και όχι η έκδοση 6.1. Συμβαίνει σε όσους έχουν κάνει jb με το τελευταίο jb tool. Ρίξε μια ματιά στο google για να δεις τις λύσεις.

 

Φίλε μου έχω πολύ παλιά έκδοση.... την 4.2.1 με jailbreak. Όταν το συνδέσω το κάνω πρώτα backup kai meta restore αν δεν κάνω λάθος;

Θα κάνεις resotre και update και μετά θα το στήσεις από την αρχή, set up as new. Όταν έχουμε κάνει jb ποτέ δεν κάνουμε restore from backup.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Για το πρόβλημα που έχεις με τον καιρό φταίει το jb και όχι η έκδοση 6.1. Συμβαίνει σε όσους έχουν κάνει jb με το τελευταίο jb tool. Ρίξε μια ματιά στο google για να δεις τις λύσεις.

 

 

Θα κάνεις resotre και update και μετά θα το στήσεις από την αρχή, set up as new. Όταν έχουμε κάνει jb ποτέ δεν κάνουμε restore from backup.

 

Τις επαφές όμως, μηνύματα κτλ δε θα τα σώσω με backup. βοήθα λίγο φίλε μην κάνω καμιά βλακία..... :O

Link to comment
Share on other sites

Για το πρόβλημα που έχεις με τον καιρό φταίει το jb και όχι η έκδοση 6.1. Συμβαίνει σε όσους έχουν κάνει jb με το τελευταίο jb tool. Ρίξε μια ματιά στο google για να δεις τις λύσεις.

 

 

Θα κάνεις resotre και update και μετά θα το στήσεις από την αρχή, set up as new. Όταν έχουμε κάνει jb ποτέ δεν κάνουμε restore from backup.

 

Αυτο θα το δω ναι.ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Τις επαφές όμως, μηνύματα κτλ δε θα τα σώσω με backup. βοήθα λίγο φίλε μην κάνω καμιά βλακία..... :O

Επαφές θα τις επαναφέρεις από το itunes. Δεν συγχρονίζεις τις επαφές σου με το itunes? Επίσης μπορείς να ενεργοποιήσεις το icloud και να σώσεις εκεί τις επαφές σου. Τα μηνύματα δυστυχώς δεν μπορείς να τα επαναφέρεις, γιατί μαζί με αυτά θα επανέλθουν και άλλα αρχεία που έχουν σχέση με το jb. Δεν μπορείς να επιλέξεις τι θα επαναφέρεις από το backup οπότε επαναφέρονται όλα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Επαφές θα τις επαναφέρεις από το itunes. Δεν συγχρονίζεις τις επαφές σου με το itunes? Επίσης μπορείς να ενεργοποιήσεις το icloud και να σώσεις εκεί τις επαφές σου. Τα μηνύματα δυστυχώς δεν μπορείς να τα επαναφέρεις, γιατί μαζί με αυτά θα επανέλθουν και άλλα αρχεία που έχουν σχέση με το jb. Δεν μπορείς να επιλέξεις τι θα επαναφέρεις από το backup οπότε επαναφέρονται όλα.

 

Τις έχω συγχρονίσει με το itunes. To έχω κάνει ήδη όμως backup πριν λίγες μέρες. που μπορώ να δω τι να κάνω βήμα βήμα φίλε μου;

Link to comment
Share on other sites

Τις έχω συγχρονίσει με το itunes. To έχω κάνει ήδη όμως backup πριν λίγες μέρες. που μπορώ να δω τι να κάνω βήμα βήμα φίλε μου;

Δεν είναι δύσκολο. Θα συνδέσεις το κινητό στον υπολογιστή, θα πατήσεις restore, θα σου εμφανίσει το μήνυμα να κάνεις restore and upadate, θα το επιλέξεις και μετά θα περιμένεις να περάσει την 6.1 και να ενεργοποιηθεί το κινητό σου. Μόλις ανοίξει θα ακολουθήσεις τα βήματα για την ενεργοποίηση του κινητού και μετά θα αρχίσεις να περνάς επαφές, φωτογραφίες, ρυθμίσεις, εφαρμογές και τα λοιπά. http://support.apple.com/kb/ht1414

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι δύσκολο. Θα συνδέσεις το κινητό στον υπολογιστή, θα πατήσεις restore, θα σου εμφανίσει το μήνυμα να κάνεις restore and upadate, θα το επιλέξεις και μετά θα περιμένεις να περάσει την 6.1 και να ενεργοποιηθεί το κινητό σου. Μόλις ανοίξει θα ακολουθήσεις τα βήματα για την ενεργοποίηση του κινητού και μετά θα αρχίσεις να περνάς επαφές, φωτογραφίες, ρυθμίσεις, εφαρμογές και τα λοιπά. http://support.apple.com/kb/ht1414

 

set up as new πότε επιλέγω φίλε μου; ελπίζω να μη σε ζάλισα..... :)

Link to comment
Share on other sites

set up as new πότε επιλέγω φίλε μου; ελπίζω να μη σε ζάλισα..... :)

Όταν ολοκληρωθεί η αναβάθμιση και το restore τότε θα στο εμφανίσει πρώτα στο κινητό και μετά στο itunes. Θα το δεις γιατί θα σε ρωτήσει πριν προχωρήσεις.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Όταν ολοκληρωθεί η αναβάθμιση και το restore τότε θα στο εμφανίσει πρώτα στο κινητό και μετά στο itunes. Θα το δεις γιατί θα σε ρωτήσει πριν προχωρήσεις.

 

Να είσαι καλά φίλε μου. Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Το ΣΚ έκανα αναβάθμιση σε 6.1 στο 3gs και στο ipad 3 μου. Το 3Gs μπορώ να πω έχει αρκετά μεγάλη διαφορά στην ταχύτητα. Πολύ καλύτερο με το 6.1 σε σχέση με το 5.1.1.

 

Το ipad 3 δεν είδα να έχει καμία ουσιαστική διαφορά στην ταχύτητα. Αυτό που με ενοχλεί είναι στο ipad που δεν έχω τους χάρτες της google για οδηγίες πλοήγησης. Οι χάρτες της apple σωστοί είναι στην περιοχή μου αλλά δεν έχουν πλοήγηση από ότι βλέπω. Την πλοήγηση την θέλω για offline οδηγίες, όχι για να το έχω στο αυτοκίνητο! Α, και δεν έχουν street view, και αυτό με ενοχλεί.

 

Με λίγα λόγια, αν μπορούσα θα ξαναγύριζα στο 5.1.1 στο ipad, αλλά θα έμενα στο 6.1 στο3gs.

 

ΥΓ. Και οι 2 συσκευες είναι jailbroken.

Link to comment
Share on other sites

Το ΣΚ έκανα αναβάθμιση σε 6.1 στο 3gs και στο ipad 3 μου. Το 3Gs μπορώ να πω έχει αρκετά μεγάλη διαφορά στην ταχύτητα. Πολύ καλύτερο με το 6.1 σε σχέση με το 5.1.1.

 

Το ipad 3 δεν είδα να έχει καμία ουσιαστική διαφορά στην ταχύτητα. Αυτό που με ενοχλεί είναι στο ipad που δεν έχω τους χάρτες της google για οδηγίες πλοήγησης. Οι χάρτες της apple σωστοί είναι στην περιοχή μου αλλά δεν έχουν πλοήγηση από ότι βλέπω. Την πλοήγηση την θέλω για offline οδηγίες, όχι για να το έχω στο αυτοκίνητο! Α, και δεν έχουν street view, και αυτό με ενοχλεί.

 

Με λίγα λόγια, αν μπορούσα θα ξαναγύριζα στο 5.1.1 στο ipad, αλλά θα έμενα στο 6.1 στο3gs.

 

ΥΓ. Και οι 2 συσκευες είναι jailbroken.

Εχει βγάλει η google app με τους χάρτες της αλλά μόνο για iPhone. Αν θες να τους περάσεις στο iPad επειδή δεν τους βγάζει στο AppStore κάνε αναζήτηση στο ψαχτήρι της google και η πρώτη αναζήτηση είναι αυτό που θες.( καμιά σχέση όμως με το παλιό καλό google maps :(

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειδα κάπου και αναφερθηκε το θεμα των sms , έκανα upgrade σε 6.1 και JB και μετα σαν new device.

Εψαξα πολυ το θέμα των μηνυματων και τελικά τα καταφερα και τα περασα και αυτα..

Ουσιαστικά χρησιμοποιησα το icopybot οπως εδω

 

http://community.spiceworks.com/how_to/show/2941-importing-your-iphone-sms-call-history-bookmarks-and-voicemail

 

μονο που το τελικό ριστορ το εκανα απο itunes και οχι απο το ιδιο το προγραμμα που λεει αυτος.

 

Μπηκαν τα sms τα παλαια και φαινονται μια χαρα όλα.. Με τον ιδιο τρόπο περνας και το history η ότι αλλο θες .

 

Αρα και new device και κανεις sync απο itunes οτι θες εκ νεου και περνας και παλια sms ετσι..

 

Γιαννης

"Imagination Im More Importnant Than Knowledge"

Albert...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!!υπάρχει περιπτωση μετα την αναβάθμιση να δημιουργηθεί πρόβλημα με δίκτυο κινητής τηλεφωνίας?μου κάνει συνεχώς αναζήτηση
Link to comment
Share on other sites

Οταν αναβοσβήνει το εικονίδιο του μηνυματος στο iPad τι σημαινει; (στην ειδοποιηση). Το ιδιο μηνυμα ερχεται εννοειται και στο iPhone
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το είχα παρατηρήσει στην 6.0.1 στο iPad μου.

Μετά από αναβάθμιση στην 6.1 δεν το έχω παρατηρήσει ξανά.

Πριν κάποιους μήνες είχα πέσει σε μια συζήτηση στο MacRumour, χωρίς όμως να βγει κάποιο συμπέρασμα. Απ ό,τι θυμάμαι, υπήρχαν κάποιοι που είχαν αυτή τη συμπεριφορά ενώ άλλοι όχι.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

εχω προβλημα εγω,δεν μπαινει σε wifi,το εκανα λιγο google και ειδα οτι υπαρχουν πολλες τετοιες περιπτωσεις πολυ το εφτιαξαν αλλοι περιμενουν την apple!δυστυχως οτι και αν δοκιμασα δεν ειχε θετικη καταληξη οποτε οποιος ειχε το ιδιο προβλημα θα ημουν ευγνομων να μοιραστει τη λυση!!!
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις σας προβλημα με το wifi σε ιphone 4s μετα το Update στην 6,1?

 

Ολα καλα με το wi-fi σε 4S με την 6.1.2

Να σκεφτείς ότι το σήμα είναι πιο δυνατό από ότι στο Ν9 μου!

Μήπως έχεις κάποιο άλλο προβλημα; Ρυθμίσεις, κλείδωμα κλπ

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Kι εμένα, αμέσως μετά την αναβάθμιση δεν μπήκε αυτόματα στο wifi του σπιτιού μου, αλλά μετά από (ξανα)ψάξιμο το βρήκε & τώρα μπαίνει πάλι αυτόματα.

Εγώ έχω άλλο πρόβλημα μετά από την τελευταία αναβάθμιση (6.1.2):

Στο badge του App Store μου δείχνει ότι έχω π.χ. 6 updates, αλλά όταν μπαίνω στο app store η σελίδα με τα updates είναι εντελώς κενή.

Το υπόλοιπο app store λειτουργεί κανονικά.

Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

μου τα εχει κανει κανα 2 φορες αυτο αλλα εστρωσε μετα.

απλα τις τελευταιες μερες το app store σερνεται αγρια. δεν ξερω ειναι μονο σε μενα?

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 6
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...