Jump to content

[ROM] Omega Rom και Omega Files


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Δεν μπορώ να ενεργοποιήσω το dlna είναι το κουμπί ανενεργό και δεν ανταποκρίνεται. Ξέρει κανείς γιατί;

Εχω την v.58

angeldust
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Δεν μπορώ να ενεργοποιήσω το dlna είναι το κουμπί ανενεργό και δεν ανταποκρίνεται. Ξέρει κανείς γιατί;

Εχω την v.58

 

το ίδιο και εγώ.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

ξανά κάντε install την omega και θα φτιάξει.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

ξανά κάντε install την omega και θα φτιάξει.

 

το έκανα εχθές απο μόνος μου.έκανα install τις εφαρμογές μόνο και έστρωσε.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

ειμαι σε omega 58 android 4.3 και θελω να εγκαταστησω την omega android 4.4.2 αλλα δεν την δεχετε.

τι να κανω?

τα wipe τα κανω ολα κανονικα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος Galaxy S3 και έχω κουραστεί αφόρητα με την αργή απόκριση του. Σκέφτομαι να αλλάξω ρομ. Να βάλω v58 ή κάποια άλλη?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος Galaxy S3 και έχω κουραστεί αφόρητα με την αργή απόκριση του. Σκέφτομαι να αλλάξω ρομ. Να βάλω v58 ή κάποια άλλη?

 

Ευχαριστώ!

 

σε 4.3 based rom δεν έχει και αλλή.Να την βάλεις είναι πολύ καλή.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

σε 4.3 based rom δεν έχει και αλλή.Να την βάλεις είναι πολύ καλή.

 

Τι διαδικασίες πρέπει να κάνω γιατί έχω απορίες?

 

1. Backup με nadroid backup, titanium backup, efs backup ... etc (όπως λένε οι οδηγίες, δε μπορώ να πάρω μιας και φοράω στοκ ρομ 4.3)

2. Κανω αντιγραφή τα αρχεία της ν58 στο κινητο και ξεκινάω! Σωστά?

3. Δε πρέπει πρώτα να κανω ροοτ τη συσκευή?, το Full wipe το περνάω εγώ με κάποιο τρόπο? Έχω μπερδευτεί με τις οδηγίες..

 

Please, help me κάποιος.

Ευχαριστώ

Edited by wint3r
Link to comment
Share on other sites

οι οδηγίες είναι αναλυτικότατες φίλε μου.πρώτα θέλει ρουτ,μετά cwm κάνεις όλα τα back up και ξεκινάς!

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα επιτυχώς την v58 σε Galaxy S3 και τα αποτελέσματα είδη ειναι καταπληκτικά μετά από περίπου 12 ώρες λειτουργίας.

Ευχαριστώ τον δημιουργό και τον Chryssostomos για την πολύτιμη βοήθειά του.

Όποιος δεν την έχει βάλει και παραμένει σε στοκ ρομ, ας το ξανασκεφτεί και χωρίς 2η σκέψη να προχωρήσει στην αλλαγή ρομ.

Πάνος

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδιά έχετε πρόβλημα κατά την εγκατάσταση του xposed *στην omega v58. Γιατί κάθε φορά που την εγκαθηστώ και μετα από full wipe μολις βάζω το xposed να ενεργοποιηθει στο επομενο reboot κολλάει η συσκευή στο ρομποτάκι που προχωράει?
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε πρόβλημα κατά την εγκατάσταση του xposed *στην omega v58. Γιατί κάθε φορά που την εγκαθηστώ και μετα από full wipe μολις βάζω το xposed να ενεργοποιηθει στο επομενο reboot κολλάει η συσκευή στο ρομποτάκι που προχωράει?

 

Μου πετάει το παρακάτω error

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Πάντως κάπου γράφει 'no space left on device '

Κάτι θα έχει να κάνει με τον ελεύθερο χώρο της εσωτερικής μνήμης.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλησπερα κ απο μενα!εχω κ γω το galaxy s3 i9300 εδω κ ενα χρονο μετα το update σε 4.3 ηθελα να το σπασω σερνοταν κ σε antutu ειχ μονο 14000!!!προχτεσ οιπον το εκανα root ολα μια χαρα μετα custom rom στην αρχη την cm11 nigh κατι δ θυμαμαι πολυ πιο γρηγορο εμεινα αφωνος 18666 σε antutu αλλα ειχε καποια θεματα κ ελειπε κ το ραδιο απο οτι παρατηρησα!μετα εβαλα την cm11 snapshot m8 παλι ελειπε το ραδιο κ δ θυμαμαι τι αλλο παρατηρησα αλλα antutu 19400!!!χτες εβαλα την hypermaxv9 σαν τοθ s5!πολυ βαρια επεσε παλι στα 1500 antutu κρασαρει εφαρμογες κολλαει μημυματα μετα τους 60 χαρατηρες πηγαινε στα 2 μηνυματα κλπ!απογοητευτηκα!λοιπον την βοηθεια σας η omega 58 καλη?κ που ειναι το λινκ γιατι ειδα στην αρχικη δεν ειδα για κατεβασμα το λινκ!επισης κ για μια neatrom ακουσα κατι αλλα δ βρηκα τπτ εδω!Help plz!!!:D
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ απο μενα!εχω κ γω το galaxy s3 i9300 εδω κ ενα χρονο μετα το update σε 4.3 ηθελα να το σπασω σερνοταν κ σε antutu ειχ μονο 14000!!!προχτεσ οιπον το εκανα root ολα μια χαρα μετα custom rom στην αρχη την cm11 nigh κατι δ θυμαμαι πολυ πιο γρηγορο εμεινα αφωνος 18666 σε antutu αλλα ειχε καποια θεματα κ ελειπε κ το ραδιο απο οτι παρατηρησα!μετα εβαλα την cm11 snapshot m8 παλι ελειπε το ραδιο κ δ θυμαμαι τι αλλο παρατηρησα αλλα antutu 19400!!!χτες εβαλα την hypermaxv9 σαν τοθ s5!πολυ βαρια επεσε παλι στα 1500 antutu κρασαρει εφαρμογες κολλαει μημυματα μετα τους 60 χαρατηρες πηγαινε στα 2 μηνυματα κλπ!απογοητευτηκα!λοιπον την βοηθεια σας η omega 58 καλη?κ που ειναι το λινκ γιατι ειδα στην αρχικη δεν ειδα για κατεβασμα το λινκ!επισης κ για μια neatrom ακουσα κατι αλλα δ βρηκα τπτ εδω!Help plz!!!:D

Αν πηγαίνεις με τη λογική του antutu το χασες το κορμί πατριώτη.. Εγώ με nexus 5 και βγάζει ότι θέλει ενώ η συσκευή απλά πετάει..

Τα μνμ κτλ που λες δεν έχουν καμία σχέση με τη ρομ.. Βάζεις άλλη εφαρμογή για μνμ και στέλνει κανονικά 160 χαρακτήρες..

Σε ένα θέμα όμως έχεις δίκιο ότι η συσκευή με στοκ ρομ έχει πολλά λαγκαρισματα.

Εγώ στο s3 που έχω και έχει η γυναίκα μου τώρα από την αρχή πέρασα την omega χωρίς πολλά άχρηστα bloatware και απλά πετάει.

Και έχει και ραδιόφωνο που θες.

Λινκ θα βρεις είτε googlarontas απλά omega rom είτε στο xda.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

την εβαλα αυτην την εφαρμογη κ οταν πας να γραπψω μηνυμα δεν μοθ ανοιγει πληκτρολογιο!!!ξερεισ μηπως το γιατι?

Τι να σου πω αυτό δεν το έχω ακούσει ξανά. Πήγαινε στις ρυθμίσεις στα πληκτρολόγια και επέλεξε να έχεις μονο αυτό.. Μηπως έχει μείνει και κανένα Google keyboard στις προεπιλογές και κάνει κάνα conflict

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα την ν58 και δεν είδα διαφορά με την στοκ ρομ. Στην αρχή νόμιζα ότι είχα διαφορά, αλλά τελικά δεν έχω. Τι φταίει παιδιά?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα την ν58 και δεν είδα διαφορά με την στοκ ρομ. Στην αρχή νόμιζα ότι είχα διαφορά, αλλά τελικά δεν έχω. Τι φταίει παιδιά?

Έβγαλες ότι άχρηστο bloatware δεν χρειάζεσαι που φοράει η μαμά από μόνη της. Πχ Samsung apps κτλ; είναι αδύνατον να μην είδες διάφορα. Μέρα με τη νύχτα σε συμπεριφορά το κινητό μιας και δεν κολλάει καθόλου.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλες ότι άχρηστο bloatware δεν χρειάζεσαι που φοράει η μαμά από μόνη της. Πχ Samsung apps κτλ; είναι αδύνατον να μην είδες διάφορα. Μέρα με τη νύχτα σε συμπεριφορά το κινητό μιας και δεν κολλάει καθόλου.

 

Εχεις δικαιο δεν ειχα βγαλει τιποτα. Τωρα την ξανα εστησα σωστα και ειναι πουπουλο.

Μια ερωτηση ομως: μου βγαζει να κανω αναβάθμιση της εκδοσης του ανδροιδ. Να την κανω?

Edited by wint3r
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...