Jump to content

[ROM] Omega Rom και Omega Files


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Omega v56 για το Ι9300

 

http://omegadroid.co/samsung-galaxy-s3-i9300/

 

All Download Slots for this Direct link are Full!

Please try again later or use another mirror link.

Read more at http://omegadroid.co/download-error/#e1e8fXwHmwdDdcjV.99

 

Αυτο βγαζει για την ωρα.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατί αν βάλω το θέμα του kalagas μου κολλά στην επανεκκίνηση?

 

το έκανες εγκατάσταση από την εξωτερική κάρτα microsd από τη μνήμη του κινητού? Από την εξωτερική πρέπει να το κάνεις.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω στο s3 περασμένη την v 50.1 4.1.2

Επειδή έχω καιρό να παρακολουθησω το θέμα αν περάσω την v 56 4.3 περνάει και ο καινούργιος bootloader μαζι;

Μετά μπορώ να γυρίσω στην 4.1.2;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Θα ήθελα τη βοήθεια σας σε κάτι. Έκανα καθαρή εγκατάσταση V56 και ενω όλα πήγαν καλά δεν μπορώ να βρω τα περιεχόμενα της εσωτερικής κάρτας. Στις πληροφορίες τη δείχνει σχεδόν γεμάτη αλλά τα αρχεία μου δεν φαίνονται πουθενά, ούτε και μέσα απο τον υπολογιστή. Στο recovery βλέπω την κάρτα κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω στο s3 περασμένη την v 50.1 4.1.2

Επειδή έχω καιρό να παρακολουθησω το θέμα αν περάσω την v 56 4.3 περνάει και ο καινούργιος bootloader μαζι;

Μετά μπορώ να γυρίσω στην 4.1.2;

γιατί να ξαναγυρίσεις στην 4.1.2? αν πας στην V56 δεν θα ξαναγυρίσεις πίσω.

 

Καλησπέρα σε όλους.

 

Θα ήθελα τη βοήθεια σας σε κάτι. Έκανα καθαρή εγκατάσταση V56 και ενω όλα πήγαν καλά δεν μπορώ να βρω τα περιεχόμενα της εσωτερικής κάρτας. Στις πληροφορίες τη δείχνει σχεδόν γεμάτη αλλά τα αρχεία μου δεν φαίνονται πουθενά, ούτε και μέσα απο τον υπολογιστή. Στο recovery βλέπω την κάρτα κανονικά.

 

Συνήθως είναι στο φάκελλο emulated\0. Ή αλλιώς αν μπεις από τα "αρχεία μου" μπαίνεις στο device storager.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω αν εχει αναφερθει αλλα η samsung θα αναβαθμισει το S3 σε 4.4.2 μαζι με αλλες 10 συσκευες. Οποτε αναμενουμε.. Βασικα εγω αυτη περιμενω για να αναβαθμισω. Ειμαι ακομα με την 4.1.2
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως είναι στο φάκελλο emulated\0. Ή αλλιώς αν μπεις από τα "αρχεία μου" μπαίνεις στο device storager.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Να υποθέσω λοιπόν οτι αυτός είναι ο κανονικός τρόπος εγκατάστασης και όχι κάποιο λάθος που συνέβει σε μένα. Με βλέπω να περιμένω την 4.4 :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Μία μικρή βοήθεια είμαι με την Ωμέγα 50.1 μπορούμε να αλλάξουμε το dbi από 320 σε 280

Ευχαριστώ

Είναι ο.κ το βρήκα.

Edited by kiriakos1963
Link to comment
Share on other sites

Έχω την v54, έχω εγκαταστήσει το mod για εγγραφή κλήσης, το εχω τσεκάρει στο wanam xposed αλλά δεν μου το εμφανίζει. Κάνω κάτι λάθος;
Link to comment
Share on other sites

παιδιά τα φόντα σας παρακαλώ και την βοήθεια σας.. ερχόμενος από custom rom cyanogenmod 10.2.0 (stable) se galaxy s3 προσπαθώ να ξαναπεράσω την omega rom v56... μετά από την γνωστη διαδικασία wipe data, cache and calvic έκανα εγκατάσταση με full wipe και μετά την επανεκκίνηση το κινητό κολαει στο ρομποτάκι να περπατάει και ποτε δεν μπαίνει μεσα... έχετε να προτείνετε κάτι? Edited by inactiveaccount07092014
Link to comment
Share on other sites

παιδιά τα φόντα σας παρακαλώ και την βοήθεια σας.. ερχόμενος από custom rom cyanogenmod 10.2.0 (stable) se galaxy s3 προσπαθώ να ξαναπεράσω την omega rom v56... μετά από την γνωστη διαδικασία wipe data, cache and calvic έκανα εγκατάσταση με full wipe και μετά την επανεκκίνηση το κινητό κολαει στο ρομποτάκι να περπατάει και ποτε δεν μπαίνει μεσα... έχετε να προτείνετε κάτι?

 

Ξανά κάνε εγκατάσταση αλλά αυτή την φορά κάνε και format system μαζί με όλα τα άλλα

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Ξανά κάνε εγκατάσταση αλλά αυτή την φορά κάνε και format system μαζί με όλα τα άλλα

 

είχα κάνει format to cache, system, data, preload apo CW

 

έκανα ξανά δοκιμη να κάνω εγκατασσδταση την cyanogenmod 10.2 και την δέχεται κανονικά. κάτι παίζει με την ωμέγα...κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Πέρσα και εγω την v56 ( Samsung based ) και από τοι φαίνεται θα την κρατησω αφου μεχρι τωρα δεν εχω κάποιο σοβαρο θεμα.

Η προηγουμένη μου επαφη με omega ειχε πεσει με την αποτυχημένη 4.3 εκδοση της Samsung και ειχα θορυβηθεί μεχρι να το ξαναπάρω αποφαση και να ξαναδοκιμάσω omega.

Μεχρι τωρα όμως όλα πανε καλα εκτος από καποια πραγματακια που δεν τα ξερω και θα ηθελα να ρωτησω σχετικα

1 . πχ στην εφαρμογη Omega files υπαρουν διαφορα καλουδια που δεν ξερω πως μπορω να τα περασω.

Αφου τα κατεβασω υπαρχει καποιος τροπος εφαρμογής τους; ( τα φλασαρω με cwm ; )

2 . στην προηγουμένη εκδοση android υπήρχε επιλογή που ρύθμιζε την ταχητυτα των εφε ( πχ 0.5 - 1.0 κ.α.)

Στην 4.3 δεν υπαρχει αυτό το μενου;

3 το screen mirroring λειτούργει η τσαμπα το παιδεύω;

Δοκιμάζω με έναν hdmi ανταπτορα της tronsmart και μεχρι τωρα δεν τα εχω καταφερει.

Ο ιδιος ανταπτορας λειτουργει αψογα σε windows 8.1. αρα δεν νομιζω να εχει αυτος το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

παρακαλώ την βοήθεια σας.. ερχόμενος από custom rom cyanogenmod 10.2.0 (stable) se galaxy s3 προσπαθώ να περάσω την omega rom v56... μετά από την γνωστη διαδικασία wipe data, cache and calvic έκανα εγκατάσταση με full wipe και μετά την επανεκκίνηση το κινητό δεν άνοιξε ότι κ να κάνω είναι κλειστό
Link to comment
Share on other sites

Πέρσα και εγω την v56 ( Samsung based ) και από τοι φαίνεται θα την κρατησω αφου μεχρι τωρα δεν εχω κάποιο σοβαρο θεμα.

Η προηγουμένη μου επαφη με omega ειχε πεσει με την αποτυχημένη 4.3 εκδοση της Samsung και ειχα θορυβηθεί μεχρι να το ξαναπάρω αποφαση και να ξαναδοκιμάσω omega.

Μεχρι τωρα όμως όλα πανε καλα εκτος από καποια πραγματακια που δεν τα ξερω και θα ηθελα να ρωτησω σχετικα

1 . πχ στην εφαρμογη Omega files υπαρουν διαφορα καλουδια που δεν ξερω πως μπορω να τα περασω.

Αφου τα κατεβασω υπαρχει καποιος τροπος εφαρμογής τους; ( τα φλασαρω με cwm ; )

2 . στην προηγουμένη εκδοση android υπήρχε επιλογή που ρύθμιζε την ταχητυτα των εφε ( πχ 0.5 - 1.0 κ.α.)

Στην 4.3 δεν υπαρχει αυτό το μενου;

3 το screen mirroring λειτούργει η τσαμπα το παιδεύω;

Δοκιμάζω με έναν hdmi ανταπτορα της tronsmart και μεχρι τωρα δεν τα εχω καταφερει.

Ο ιδιος ανταπτορας λειτουργει αψογα σε windows 8.1. αρα δεν νομιζω να εχει αυτος το προβλημα.

 

Για το πρώτο, ναι, τα περνάς με cmw.

 

Για το τρίτο έχω κι εγώ την ίδια απορία. Δεν μου δουλεύει ούτε εμένα το screen mirroring εκτός αν κάνω κάτι λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Για το πρώτο, ναι, τα περνάς με cmw.

 

Για το τρίτο έχω κι εγώ την ίδια απορία. Δεν μου δουλεύει ούτε εμένα το screen mirroring εκτός αν κάνω κάτι λάθος.

 

Δεν νομίζω να κάνουμε λαθος.

Η σύνδεση γίνεται σε πρώτη φαση αλλα στο τελος μου βγάζει πως δεν είναι δυνατή η διαδικασία λόγου υλικού ( κατι τετοιο).

Παιζει να είναι κάποιο θεμα της rom;

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να κάνουμε λαθος.

Η σύνδεση γίνεται σε πρώτη φαση αλλα στο τελος μου βγάζει πως δεν είναι δυνατή η διαδικασία λόγου υλικού ( κατι τετοιο).

Παιζει να είναι κάποιο θεμα της rom;

 

Αυτό θα βοηθήσει.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Μετά απο αρκετό καιρό επέστρεψα σε omega rom (v56) απο CM 11 που βρισκόμουν. Όλα καλά εκτός από το θέμα του redraw του touchwiz όταν κλείνω το Gallery ή κάποια άλλη βαριά εφαρμογή. Έχει βρεθεί καμιά λύση για αυτό;

 

Ευχαριστώ! :wink:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου στο τελος αναφέρει

Set permissions to 644 / -rw-r--r-- and reboot.

Πως το κανουμε αυτο;

 

Πατάς παρατεταμένα πάνω στο αρχείο --> επιλέγεις permissions --> τσεκάρεις το read kai write από το owner και το read μόνο από group και others --> πατάς Οκ και είσαι έτοιμος.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ότι μου έγραψες αλλα στο τελος μου έγραψε πως οι αλλαγές δεν γινονται δεκτες.

Παρολα αυτά κανοντας επανεκκίνηση και δοκιμάζοντας το mirroring για καλή μου τυχη δουλεψε μια χαρα..

Χίλια ευχαριστώ…

 

Ο λόγος που δεν λειτουργούσε αφορα γενικότερα τις custom rom η είναι θέμα root?

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ότι μου έγραψες αλλα στο τελος μου έγραψε πως οι αλλαγές δεν γινονται δεκτες.

Παρολα αυτά κανοντας επανεκκίνηση και δοκιμάζοντας το mirroring για καλή μου τυχη δουλεψε μια χαρα..

Χίλια ευχαριστώ…

 

Ο λόγος που δεν λειτουργούσε αφορα γενικότερα τις custom rom η είναι θέμα root?

 

ναι αφορά τις custom rom. Από την 4.3 και μετά έχει αυτό το θέμα.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, κάτοχος του Νοτε 3 εδώ.

 

Έφτασα να κοιτάω για την omega rom στην προσπαθεια μου να καταφέρω ηχογράφηση κλήσεων στην 4.4.2 (που λόγω bug ή σκόπιμα δεν γίνεται σχεδόν από κανένα πρόγραμμα).

 

Έπεσα λοιπόν εδώ:

http://omegadroid.co/omega-rom-galaxy-note-3-sm-n9005-v7-2-kit-kat-released/

 

όπου αναφέρει ένα από τα προγράμματα που (λέγεται) ότι δουλεύουν με την 4.4.2:

λέει δηλαδή:

New:

CallRecorder by skvalex

 

Αυτό τι σημαίνει? Ότι η ρομ έχει μέσα μετά την 7.2 αυτή την εφαρμογή μέσα?

Και ο προγραμματιστής τη πουλάει 10ε. Αν είναι μέσα είναι trial ή μέρος των εφαρμογών?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...