Jump to content

[ROM] Omega Rom και Omega Files


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα εχω βαλει την ν51 αλλα εχω πολλα προβληματα το κυριοτερο ειναι στην κλιση που στην ουσια παραμορφωνετε ασ πουμε η φωνη και ο αλλος δεν με ακουει.ετσι λεω να βαλω την ν50.1 (4.1.2) που λενε οτι ειναι ποιο σταθερη.η απορια μου ειναι η εξης κατεβαζω το αρχειο και το περναω με cwm και ολα οκ?δλδ οι εφαρμογες κλπ θα ειναι μεσα η πρεπει να κανω wipe data/factory reset και ξανα στησιμο απο την αρχη?αν ειναι ετσι καλητερα να βαλω official που ειχα και δν ειχα και προβλημα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους.

Από όσο θυμάμαι έχει απαντηθεί κάπου στο forum, αλλά δε θυμάμαι που το είχα δει και δε μπορώ να το βρω.

Τώρα τελευταία όταν εγκαθιστώ μια εφαρμογή ή κάνω update σε κάποια υφιστάμενη παίρνω το μήνυμα "Internal Storagelf 2.5 GB (για παράδειγμα), πράγμα που δεν ισχύει βέβαια.....

Η rom που χρησιμοποιώ είναι η omega v49, αλλά είχα περάσει κάποια στιγμή και 46.1 (από όσο θυμάμαι). Κάτι ίσως να έχει γίνει με την sdcard και να μπερδεύεται..... Θυμάται κάποιος που πρέπει να ψάξω?

 

Edit:

Άκυρο παιδιά, το λάθος ήταν δικό μου.

Edited by sirgab
Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Ειναι γενικοτερο το κακο απο τη samsung με την 4.3

http://www.gsmarena.com/samsung_suspends_the_android_43_update_for_galaxy_s_iii-news-7207.php

Link to comment
Share on other sites

δεν ειμαστε για 4.3 ακομα παιδια. Εαν η samsung διεκοψε για λιγο την αναβαθμιση σημαινει οτι πραγματικα υπαρχει προβλημα.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ γύρισα στην ν.49 και βρήκα την υγειά μου:)
Samsung WAVE - SGS2 - SGS3 - LG G2- Iphone 5s - I phone6-iphone 7plus- OnePlus 8Pro
Link to comment
Share on other sites

Η ν50.1 ειναι σταθερή? την εχει δοκιμάσει κανείς?είμαι με ν51 και δεν παλεύεται η κατάσταση

 

Ναι είναι σταθερή. Ο φίλος γιατί πήγε στην 49? Η 50.1 είναι σταθερή και καλή.

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι σταθερή. Ο φίλος γιατί πήγε στην 49? Η 50.1 είναι σταθερή και καλή.

Η 49 και η 50.1 δεν πρέπει να έχουν διαφορές. Εχουν μια χρονική διαφορά αλλά επί της ουσίας πρέπει να είναι ίδιες.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

μολισ περασα την ν50.1 περασα επισης ενα θεμα Motomoto00 Theme for Omega Jelly Bean το crt effect ενα bootanimation.ολα καλα και ωραια μεχρη τις πρωτης κλισης.δεν εμφανιστηκε κανενα κουμπη για να απαντησω αντιθετος μου εβγαλε μνμ οτι διοκοπηκε το android ..... ειδα οτι χαθηκε επισης το σημα.εκανα πολλες κλισεις αλλα τπτ.περασα και το μοντεμ που προτεινανε καπιοι αλλα τπτ.καμοια λυση?

 

διορθωση εκανα ρεστορε πριν κανω αυτα και ειναι οκ οποτε ισως ειναι λογο θεματος.

Edited by kasmpou
Link to comment
Share on other sites

Η 49 και η 50.1 δεν πρέπει να έχουν διαφορές. Εχουν μια χρονική διαφορά αλλά επί της ουσίας πρέπει να είναι ίδιες.

Η 50.1 μου έκανε κάποια κολπάκια και είπα να γυρίσω στην 49 και όλα μια χαρα:)

Samsung WAVE - SGS2 - SGS3 - LG G2- Iphone 5s - I phone6-iphone 7plus- OnePlus 8Pro
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις αν μπορουμε να εχουμε διαφανη μπαρα καταστασης στην 50.1 ( οπως εχουμε στην 4.3)

Ειμαι τωρα με 4.3 greek vodafone αλλα η μπαταρια ουτε που προλαβενω να την δω !!

γιαυτο λεω να ξαναγυρισω σε 4.1.2 και σε Omega 50.1

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μια βδομαδα δοκιμης της wanammlite 7,2 αποφασισα να την πεταξω και 2 λογους...

1 αργει να αναψεει η οθονη οταν παταω το home button.

2 μετα απο κληση η οθονη παραμενει σβυστη αρκετη ωρα και δε μ αφηνει να πατησω "τερματισμος κλησης"

και επειδη δοκιμασα και την Omega 51 και κανει και αυτη τα ιδια παω στην 4.1.2 οπως λετε και οι πιο πολλοι εδω μεσα οτι δουλευει...

ελπιζω να βοηθησα

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μια βδομαδα δοκιμης της wanammlite 7,2 αποφασισα να την πεταξω και 2 λογους...

1 αργει να αναψεει η οθονη οταν παταω το home button.

2 μετα απο κληση η οθονη παραμενει σβυστη αρκετη ωρα και δε μ αφηνει να πατησω "τερματισμος κλησης"

και επειδη δοκιμασα και την Omega 51 και κανει και αυτη τα ιδια παω στην 4.1.2 οπως λετε και οι πιο πολλοι εδω μεσα οτι δουλευει...

ελπιζω να βοηθησα

 

Ακριβώς το ίδιο και με μένα. Εχτές το βράδυ γύρισα σε ωμέγα 50.1

Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει κανένας MHL HDMI adapter με την omega? δουλεύει? Έχετε να προτείνεται κάποιον που να δοκιμάσατε και αν είναι δυνατόν να φορτίζει κιόλας?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.Καινούργιος στο φόρουμ και στην omega rom.

Αν ξέρει κάποιος να μου απαντήσει έχω τα εξής προβλήματα με την 50.1.Το bluetooth handsfree που χρησιμοποιώ και που είναι πολύ χρήσιμο για τη δουλειά μου ενω συνδέεται κανονικά,την ώρα που επικοινωνώ χάνεται και ακούω τον εαυτό μου!!Επίσης στην ανοιχτή ακρόαση γίνεται το ίδιο δλδ κόβεται ο ηχος.Το κουμπί της εγγραφής φωνής δε πατάει..και έχει και κάποια lag στις εισερχόμενες..

Κατα τ'αλλα το τηλέφωνο φυσάει..πλέον

Συμπληρωματικά αναφέρω ότι πέρασα τον kernel siyah 1.9.1 και την αναβάθμιση της κάμερας με το slow motion κλπ.

 

Όποιος ξέρει κάτι ας με βοηθήσει

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.Καινούργιος στο φόρουμ και στην omega rom.

Αν ξέρει κάποιος να μου απαντήσει έχω τα εξής προβλήματα με την 50.1.Το bluetooth handsfree που χρησιμοποιώ και που είναι πολύ χρήσιμο για τη δουλειά μου ενω συνδέεται κανονικά,την ώρα που επικοινωνώ χάνεται και ακούω τον εαυτό μου!!Επίσης στην ανοιχτή ακρόαση γίνεται το ίδιο δλδ κόβεται ο ηχος.Το κουμπί της εγγραφής φωνής δε πατάει..και έχει και κάποια lag στις εισερχόμενες..

Κατα τ'αλλα το τηλέφωνο φυσάει..πλέον

Συμπληρωματικά αναφέρω ότι πέρασα τον kernel siyah 1.9.1 και την αναβάθμιση της κάμερας με το slow motion κλπ.

 

Όποιος ξέρει κάτι ας με βοηθήσει

 

Είναι ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω και έχω και το έχω αντιμετωπίσει και σε άλλες ρομ. Όποιος ξέρει την απάντηση ας μας δώσει τα φώτα του.

Link to comment
Share on other sites

Είναι ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω και έχω και το έχω αντιμετωπίσει και σε άλλες ρομ. Όποιος ξέρει την απάντηση ας μας δώσει τα φώτα του.

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση.Εχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος το ίδιο?

Π.χ στην ανοιχτη ακρόαση μιλάς 10'' και μετά μπλοκάρει το σύστημα.Ή στο bt το ίδιο.Και μετά για ομαλή λειτουργία πρέπει να κάνω restart.Μετά την επανεκκίνηση όλα δουλεύουν ρολόι μέχρι να ξαναπατήσω την ανοιχτή ή μιλήσω στο bt.

 

Aν λοιπόν συμβαίνει κ σε άλλους και με άλλες ρομ και επειδή είναι πάνω απ'ολα είναι τηλέφωνο και θα πρέπει να λειτουργούνε αυτές οι βασικές λειτουργίες μήπως να γυρίσω σε stock??

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.Καινούργιος στο φόρουμ και στην omega rom.

Αν ξέρει κάποιος να μου απαντήσει έχω τα εξής προβλήματα με την 50.1.Το bluetooth handsfree που χρησιμοποιώ και που είναι πολύ χρήσιμο για τη δουλειά μου ενω συνδέεται κανονικά,την ώρα που επικοινωνώ χάνεται και ακούω τον εαυτό μου!!Επίσης στην ανοιχτή ακρόαση γίνεται το ίδιο δλδ κόβεται ο ηχος.Το κουμπί της εγγραφής φωνής δε πατάει..και έχει και κάποια lag στις εισερχόμενες..

Κατα τ'αλλα το τηλέφωνο φυσάει..πλέον

Συμπληρωματικά αναφέρω ότι πέρασα τον kernel siyah 1.9.1 και την αναβάθμιση της κάμερας με το slow motion κλπ.

 

Όποιος ξέρει κάτι ας με βοηθήσει

 

Siyah? Που τον θυμήθηκες αυτόν τον kernel? Έχει σταματήσει τις ενημερώσεις εδώ και καιρό.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλοι.

Εχω περάσει και εγώ την 4.3 v51 αλλά έχω πρόβλημα με το drain της μπαταρίας και ανοίγοντας το Mobile Data μένει πάντα σε κατάσταση "Ε". Προσπάθησα να κάνω downgrade σε 4.2.2 αλλά δεν μου την περνάει. Υπάρχει κάποια λύσει γι αυτό???

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση.Εχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος το ίδιο?

Π.χ στην ανοιχτη ακρόαση μιλάς 10'' και μετά μπλοκάρει το σύστημα.Ή στο bt το ίδιο.Και μετά για ομαλή λειτουργία πρέπει να κάνω restart.Μετά την επανεκκίνηση όλα δουλεύουν ρολόι μέχρι να ξαναπατήσω την ανοιχτή ή μιλήσω στο bt.

 

Aν λοιπόν συμβαίνει κ σε άλλους και με άλλες ρομ και επειδή είναι πάνω απ'ολα είναι τηλέφωνο και θα πρέπει να λειτουργούνε αυτές οι βασικές λειτουργίες μήπως να γυρίσω σε stock??

Εχω περίπου το ίδιο, μετά απο μερικά δευτερόλεπτα γυρνάει στο ακουστικό και πρέπει να πατήσω δύο φορές το μεγάφωνο ή το bluetooth για να γυρίσει στο σωστό. Δεν χρειάζομαι επανεκκίνηση. Δεν είμαι βέβαια πεπεισμένος ότι φταίει η omega ή κάποιο άλλο πρόγραμμα.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα αντιμετοπιζω το εξεις προβλημα που μαλλον κατι θα εχω πειραξει εγω στον υπολογιστη αλλα δεν ξερω πως να το διορθωσω λοιπον εχουμε και λεμε αφου ρουταρα κανονικοτατα το κινητο με επιτυχια μετα μπεικα στην διαδικασια για να βαλω την omega rom και εδω αρχιζει το προβλημα καταιβαζω το cwm το ξεζιπαρω ανοιγω οdin και δεν μου το βοοταρει ουτε το βρισκει καν στην αναζητη μεχρι που συνηδητοποιησα οτι για καποιο λογο το αρχειο cwm που ξεζιπαρα μου το βγαζει σε μορφη αρχειου εικονας και με βαζει αυτοματα και ανοιγει με nero burning :X

 

http://img844.imageshack.us/img844/9246/v4hf.jpg

Edited by GDoakos
Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα αντιμετοπιζω το εξεις προβλημα που μαλλον κατι θα εχω πειραξει εγω στον υπολογιστη αλλα δεν ξερω πως να το διορθωσω λοιπον εχουμε και λεμε αφου ρουταρα κανονικοτατα το κινητο με επιτυχια μετα μπεικα στην διαδικασια για να βαλω την omega rom και εδω αρχιζει το προβλημα καταιβαζω το cwm το ξεζιπαρω ανοιγω οdin και δεν μου το βοοταρει ουτε το βρισκει καν στην αναζητη μεχρι που συνηδητοποιησα οτι για καποιο λογο το αρχειο cwm που ξεζιπαρα μου το βγαζει σε μορφη αρχειου εικονας και με βαζει αυτοματα και ανοιγει με nero burning :X

 

http://img844.imageshack.us/img844/9246/v4hf.jpg

 

Καλησπερα !!

Μπορεις απο την αρχη ενα ενα να πεις τα βηματα τι ακριβος εκανες?αν καταλαβα...ρουραρες καλα..και μετα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...