Jump to content

[ROM] Omega Rom και Omega Files


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτησω και γω κατι? περασα την 51 και γω και προσπαθω να περασω το kalagas theme v16 αλλα κολαει στο ρομποτακι... τι λετε οτι φταιει? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτησω και γω κατι? περασα την 51 και γω και προσπαθω να περασω το kalagas theme v16 αλλα κολαει στο ρομποτακι... τι λετε οτι φταιει? ευχαριστω

 

δεν κανει για 4.3 , νομίζω ουτε για 4.2.2 κανει !! Μονο για 4.1.2.

Αν θες theme για 4.3 εδω : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2513849

 

Φιλε telmusic φτιαξε στην microSD (λογικα θα εχεις αγορασει ) φακελο clockworkmod/backup και βαλε μεσα κει το backup της revolution και εμπα στον recovery και κανε restore from external SD.

Mηπως του αλλαξες ονομα ?? ποτε μην αλλαζεις ονομα στο backup , να το αφηνεις οπως ειναι γιατι μετα ισως να μην το δει . π.χ. 2013-11-10.23.17.05 , ετσι το φτιαχνει ο recovery και δεν αλλαζουμε !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Εαν δεν το δει ουτε ετσι ο recovery απο την MicroSD , κανε ενα καινουργιο backup της Omega στην microsd (backup to external SD ) και εμπα μετα στον φακελο που το εφτιαξε και σβησε ολα τα αρχεια ΕΚΤΟΣ απο το nandroid.md5 και περασε μετα ολα τα αρχεια απο το Backup της revolution στον φακελο αυτο (χωρις το nadroid.md5 της revolution)

Kαι παλι απο recovery κανε restore from external SD.

Λογικα θα στο βρει.

(αν ουτε και τοτε αλλαξε και το nandroid.md5)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολλυ jimmy . . . βασικα το εβαλα και γιναν ολα μανταρα,, ξανα rom Edited by dimitriseas12
Link to comment
Share on other sites

δεν κανει για 4.3 , νομίζω ουτε για 4.2.2 κανει !! Μονο για 4.1.2.

Αν θες theme για 4.3 εδω : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2513849

 

Φιλε telmusic φτιαξε στην microSD (λογικα θα εχεις αγορασει ) φακελο clockworkmod/backup και βαλε μεσα κει το backup της revolution και εμπα στον recovery και κανε restore from external SD.

Mηπως του αλλαξες ονομα ?? ποτε μην αλλαζεις ονομα στο backup , να το αφηνεις οπως ειναι γιατι μετα ισως να μην το δει . π.χ. 2013-11-10.23.17.05 , ετσι το φτιαχνει ο recovery και δεν αλλαζουμε !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Εαν δεν το δει ουτε ετσι ο recovery απο την MicroSD , κανε ενα καινουργιο backup της Omega στην microsd (backup to external SD ) και εμπα μετα στον φακελο που το εφτιαξε και σβησε ολα τα αρχεια ΕΚΤΟΣ απο το nandroid.md5 και περασε μετα ολα τα αρχεια απο το Backup της revolution στον φακελο αυτο (χωρις το nadroid.md5 της revolution)

Kαι παλι απο recovery κανε restore from external SD.

Λογικα θα στο βρει.

(αν ουτε και τοτε αλλαξε και το nandroid.md5)

 

Ευχαριστώ φιλε ολα καλα .

Το μονο παραξενο που δεν μου δημιουργεί ομως προβλημα ειναι οτι χαθηκαν αρκετοι φακελοι της εσωτερικής sd .

Με την επαναφορα έμειναν μονο οι φάκελοι που ειχαν σχεση με εφαρμογές ενω οι υπόλοιποι χαθηκαν.

Καπως παραξενο δεν νομίζετε;

 

 

Edit..

Μολις τωρα ανακάλυψα οτι ολοι οι φάκελοι που εχασα βρίσκονται σε ενα φακελο με την ονομασια 0 .

Τρελο πραγμα.

Να κανω επικόλληση τους φακελους στην sd η θα γινει χαμος;

Edited by telmusic
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Τελικά υπάρχει μεγάλο θέμα με την 51 και θα πρέπει να το δουν τα παιδιά της Omega.

Από χθες το απόγευμα τρέχω την WanamLite v7.2 (4.3) που κι αυτή είναι βασισμένη στη stock, και το κινητό ΠΕΤΑΕΙ!

Ούτε lag στην lockscreen, ούτε κολλήματα κατά τη διάρκεια χρήσης (σε κλήσεις κτλ), ούτε battery drain τρελό! (με stock kernel).

Με την Omega έκανα ότι ήταν δυνατόν από το Σάββατο, άλλαξα και kernel, και πάλι τα ίδια.

Τι να πω, την Omega την εμπιστεύομαι από την πρώτη στιγμή που πήρα το S3 μου, αλλά τη v51 θα πρέπει να τη ξαναδούν τα παιδιά! ;)

Device: Samsung Galaxy S III 32GB

Device: Motorola XOOM 3G

Device: HTC Desire

Device: iPhone 4 16GB

Device: iPad Mini 16GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν αλλάξω τον κερνελ που αναφερεται παραπανω μετα αν θελω να βαλω τον στοκ θα παιδευτω η ειναι το ιδιο εύκολο;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν αλλάξω τον κερνελ που αναφερεται παραπανω μετα αν θελω να βαλω τον στοκ θα παιδευτω η ειναι το ιδιο εύκολο;

 

Δεν θα παιδευτείς. Το θέμα είναι ότι δεν φταίει ο kernel όπως αναφέρουν πολλά άτομα. Με stock kernel αλλά με άλλη rom εμένα πάει μια χαρά πλέον.

Πιστεύω ότι η 51.1 είναι προ των πυλών, αλλά εγώ θα περιμένω να δοκιμαστεί πρώτα για να την εγκαταστήσω.

Device: Samsung Galaxy S III 32GB

Device: Motorola XOOM 3G

Device: HTC Desire

Device: iPhone 4 16GB

Device: iPad Mini 16GB

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα!Το call recorder λειτουργει?Το περασα μεσω του xposed installer,αλλα δεν εχει γινει κατι!Πως το ενεργοποιώ!
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Σημερα ηταν η πρωτη μερα στην δουλειά με την 51 ( δηλαδη με φουλ χρήση) και η εμπειρία ηταν πολυ κακη.

Πολλα κολλήματα στις κλήσεις ( δεν άνοιγε η οθονη η καθυστερούσε πολυ) επανεκκίνηση στα καλα καθούμενα , και γενικότερα αρκετα μπερδεματα στην προσπάθεια μου να τρεξω τρεις εφαρμογές μαζι.

Προφανως δεν ειναι έτοιμη ακομα για αυτο και εγω την αφήνω προς το παρον μεχρι να ετοιμαστεί πληρως.

 

Στην προσπάθεια μου ομως να επαναφέρω την προηγούμενη μου εγκατάσταση παρατηρώ πως το cwm βλεπει μονο το Backup που εχω κανει στην omega και οχι το backup που εχω κανει στην revolution.

Το πιο κουφο ειναι πως στην sd δεν φαίνεται πουθενά το backup της Omega αλλα οταν μπουταρω με cwm το βλεπει , ενω το backup της revoloution φαινεται μεσα στην sd αλλα δεν το βλεπει το cwm.

Τι ειναι αυτο παλι;

Ακριβώς τα ίδια προβλήματα συμπεριλαμβανομενου και του backup

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να φλασάρουμε τον yank555 kernel ποια από τις 3 επιλογές πατάμε στο installation mode?

Full stock

Yank555

only kernel

:O

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να φλασάρουμε τον yank555 kernel ποια από τις 3 επιλογές πατάμε στο installation mode?

Full stock

Yank555

only kernel

:O

 

Κάπου αναφέρεται να πας με τις default ρυθμίσεις. Δηλαδή, Yank555... :)

 

p.s. από το απόγευμα μαζί με την wanamlite, φλάσαρα και τον kernel του Yank555 και είδα ακόμα καλύτερη συμπεριφορά σε εφαρμογές, κλήσεις, wifi και 3g, και φυσικά σε battery.

Ειδικά σε σήμα, με Cosmote και σε σημείο στο σπίτι που έχει συνήθως 2 με βία 3 γραμμές, μετά το φλασάρισμα του kernel, δεν έπεφτε κάτω από 4...

Edited by avesalom

Device: Samsung Galaxy S III 32GB

Device: Motorola XOOM 3G

Device: HTC Desire

Device: iPhone 4 16GB

Device: iPad Mini 16GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να φλασάρουμε τον yank555 kernel ποια από τις 3 επιλογές πατάμε στο installation mode?

Full stock

Yank555

only kernel

:O

 

καλημερα!θα ηθελα εντυπωσεις απο τον συγκεκριμενο Kernel σε σχεση με τον perseus!ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω και εγώ πρόβλημα με την καθυστέρηση στο κλείδωμα οθόνης ... απενεργοποίησα το εφέ κύματος και αφαίρεσα τα widgets και νομίζω ότι το πρόβλημα δεν υπάρχει πλέον. Ανάμεσα στα δυο νομίζω ότι το εφέ έκανε την μεγαλητερη ζημια... οποτε μέχρι νεότερο απντειτ το αφήνω έτσι και βλέπουμε...

άκυρο τελικά το παραπάνω δεν λειτουργεί

Edited by inactiveaccount07092014
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Τελικά υπάρχει μεγάλο θέμα με την 51 και θα πρέπει να το δουν τα παιδιά της Omega.

Από χθες το απόγευμα τρέχω την WanamLite v7.2 (4.3) που κι αυτή είναι βασισμένη στη stock, και το κινητό ΠΕΤΑΕΙ!

Ούτε lag στην lockscreen, ούτε κολλήματα κατά τη διάρκεια χρήσης (σε κλήσεις κτλ), ούτε battery drain τρελό! (με stock kernel).

Με την Omega έκανα ότι ήταν δυνατόν από το Σάββατο, άλλαξα και kernel, και πάλι τα ίδια.

Τι να πω, την Omega την εμπιστεύομαι από την πρώτη στιγμή που πήρα το S3 μου, αλλά τη v51 θα πρέπει να τη ξαναδούν τα παιδιά! ;)

 

σε ακουσα και σωθηκα.. να σαι καλα

Link to comment
Share on other sites

Με τα πολλά η 51 μου δημιούργησε ...εκνευρισμό.

Επιστροφή (μέσω backup) στις πιο στιβαρες 4.1.2, μέχρι να βγεί κάποια καλύτερη 4.3 από την Samsung!

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

2 μερες κανενα προβλημα ... πολυ ικανοποιημενος

αυτα τα 2 μερες τα εχω ζησει και παραπανω μερες μαλιστα...και τελικα γυρναγα στην ομεγα...

Link to comment
Share on other sites

παιδια δε πηρα απαντηση γιαυτο θα ξαναρωτησω. Υπαρχει προβλημα με το efs αν επιστρεψουμε απο την 4.3 στην 4.1.2? Μιλαω Και για την omega και για την winamlite. Υποψιαζομαι οτι με την stock θα υπαρχει.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

παιδια δε πηρα απαντηση γιαυτο θα ξαναρωτησω. Υπαρχει προβλημα με το efs αν επιστρεψουμε απο την 4.3 στην 4.1.2? Μιλαω Και για την omega και για την winamlite. Υποψιαζομαι οτι με την stock θα υπαρχει.

 

εγω παντως που την εβαλα χτες για δοκιμη πηρα backup το folder efs και εχω κρατησει και clockworkmod πιστευω οτι ειμαι ενταξει.

Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτη η συμπεριφορά της 4.3 κόλλημα στην οθόνη κλειδώματος,κατά την αναπαραγωγή μίντια κολλήματα και στην μουσική, λειτουργία nfc όχι καλή, χτες βράδυ ανοιγοκλείνε μόνη της η hands-free λειτουργία με αποτέλεσμα να κάνει το τηλ επανεκκίνησεις. Χάλια με αποτέλεσμα να γυρίσω στην τρομερά σταθερή 4.1.2. Στην τελική σιγά την αναβάθμιση η 4.3 το θέμα είμαι μα δουλεύει σωστά το τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτη η συμπεριφορά της 4.3 κόλλημα στην οθόνη κλειδώματος,κατά την αναπαραγωγή μίντια κολλήματα και στην μουσική, λειτουργία nfc όχι καλή, χτες βράδυ ανοιγοκλείνε μόνη της η hands-free λειτουργία με αποτέλεσμα να κάνει το τηλ επανεκκίνησεις. Χάλια με αποτέλεσμα να γυρίσω στην τρομερά σταθερή 4.1.2. Στην τελική σιγά την αναβάθμιση η 4.3 το θέμα είμαι μα δουλεύει σωστά το τηλέφωνο.

 

Ισχυουν αυτα που λεει το παιδι παραπανω απο θεμα response Κατι δεν παει καλα.....για να γυρισω σε 4.1.2 εκτος απο megawipe θελει και τιποτε αλλο παιδια?

Link to comment
Share on other sites

Ισχυουν αυτα που λεει το παιδι παραπανω απο θεμα response Κατι δεν παει καλα.....για να γυρισω σε 4.1.2 εκτος απο megawipe θελει και τιποτε αλλο παιδια?

 

εγώ έκανα από CW: reset factory - wipe cache - wipe dalvic cache kai κανονικά σεταρα την ομεγα 4.1.2. apo zip καμια σχέση το κινιτο από σήμερα πετάει και φυσικά είδα τις μπαταριουλες μου να κρατάνε παραπάνω...

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...