Jump to content

[ROM] Omega Rom και Omega Files


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Την περίμενα πως και πως!!!παω να δω changelog !ευχαριστουμε

Link to comment
Share on other sites

Συνεχιζει να μη κανει εγκατασταση στην εξωτερικη sd τις εφαρμογες και να μη δεχεται στο multi window αλλα εικονιδια.
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα απο 49 στην 50 και πάω να κάνω κλήση και μου λέει (μη εγγεγραμμένο στο δίκτυο) - Τι να έχει συμβεί?

Την πέρασα ξανά απο πάνω (κάνοντας χειροκίνητα Wipe Cache and Dalvik Cache) αλλά πάλι το ίδιο.

Ξέρει κανεις κάτι? Δεν θέλω να κάνω full wipe εγκατάσταση. (sos δεν έχω τηλέφωνο)

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Tα ιδια και σε μενα.

 

αρα σφάλμα της ROM ε?

 

Edit: Πέρασα το XXEMG4 modem και ολα οκ.

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

την AOKP Οmega V9 την έχει δοκιμάσει κανείς? είναι πλήρης ή έχει προβλήματα?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

 

Eυχαριστούμε indie!! Mια ερώτηση που πιθανόν να ενδιαφέρει και άλλους. Εμείς που έχουμε την 49 τι ακριβώς πρέπει να κάνουμε για να φλασάρουμε αυτή την έκδοση;

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστούμε indie!! Mια ερώτηση που πιθανόν να ενδιαφέρει και άλλους. Εμείς που έχουμε την 49 τι ακριβώς πρέπει να κάνουμε για να φλασάρουμε αυτή την έκδοση;

 

Ότι κάναμε και πριν, να την φλασάρουμε μέσω cwm ως no wipe και όλα οκ. Απλώς μετά πρέπει να εγκαταστήσεις ότι mods είχες. Όλα τα αλλά θα είναι οκ.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ότι κάναμε και πριν, να την φλασάρουμε μέσω cwm ως no wipe και όλα οκ. Απλώς μετά πρέπει να εγκαταστήσεις ότι mods είχες. Όλα τα αλλά θα είναι οκ.

 

Η 49 ειναι η πρωτη ρομ που εχω βαλει, οποτε δε γνωριζω τι πρεπει να κανω. φανταζομαι οτι με wipe partition & delvic cache ειμαι καλυμμενος και δε χρειαζεται τιποτε αλλο...:)

Link to comment
Share on other sites

Ότι κάναμε και πριν, να την φλασάρουμε μέσω cwm ως no wipe και όλα οκ. Απλώς μετά πρέπει να εγκαταστήσεις ότι mods είχες. Όλα τα αλλά θα είναι οκ.

για σασ παιδια εγω τιν εγκατεστισα και μετα δεν μπορουσα να κανω κλιση προτα ειχα τιν 49.τι μπορω να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Δες τα προηγούμενα μυνήματα 3593, 3594.Μην κάνουμε συνέχεια τις ίδιες ερωτήσεις. Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

αρα σφάλμα της ROM ε?

 

Edit: Πέρασα το XXEMG4 modem και ολα οκ.

 

Τα ίδια και σ εμένα, στρώνει με το πέρασμα του modem.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

για σασ παιδια εγω τιν εγκατεστισα και μετα δεν μπορουσα να κανω κλιση προτα ειχα τιν 49.τι μπορω να κανω?

 

Έκανες όσα wipe χρειάζονται?

Link to comment
Share on other sites

για σασ παιδια εγω τιν εγκατεστισα και μετα δεν μπορουσα να κανω κλιση προτα ειχα τιν 49.τι μπορω να κανω?

 

Λογικά πρέπει να περάσεις το modem που είχες πριν.

Link to comment
Share on other sites

δεν ειχα προβημα με την 50.1 Για αυτους που εχουν ανεβασα το XXEMG4 modem

 

http://www70.zippyshare.com/v/71565154/file.html

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα να φλασάρω την omega 50 με 49 έκδοση κάνοντας delvic cache και wipe partition, αλλά είδα στο xda ότι χρειάζεται και format από την επιλογή mounts and storage.

 

υ.γ. Το backup του φακέλου efs πρέπει να γίνεται πάντοτε ή εάν το έχεις κάνει μια φορά είσαι εντάξει;

Link to comment
Share on other sites

να την τιμησω δηλαδη; καπου διαβασα ποιο πανω οτι θελει format Πριν;

 

Επειδή αναφέρεσαι στο ποστ μου, αυτό που έγραψα παραπάνω ήτανε η τοποθέτηση κάποιων παιδιών στο xda και όχι ενός από τους developer της rom. Από αυτά που διάβασα κατάλαβα ότι προτείνουν το φορμάτ περισσότερο για ασφάλεια και όχι γιατί είναι κάτι που πρέπει να γίνε ντε και καλά, ενώ κάποιος είπε ότι καλό θα ήτανε να ξαναπάρεις efs backup πριν φλασάρεις τη νεότερη omega.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή αναφέρεσαι στο ποστ μου, αυτό που έγραψα παραπάνω ήτανε η τοποθέτηση κάποιων παιδιών στο xda και όχι ενός από τους developer της rom. Από αυτά που διάβασα κατάλαβα ότι προτείνουν το φορμάτ περισσότερο για ασφάλεια και όχι γιατί είναι κάτι που πρέπει να γίνε ντε και καλά, ενώ κάποιος είπε ότι καλό θα ήτανε να ξαναπάρεις efs backup πριν φλασάρεις τη νεότερη omega.

 

αν εχει ουσιαστικη διαφορα απο την 49 να μπω στην διαδικασια να το κανω....γιατι εχω αρκετα πραγματακια πανω στο κινητου μου τα οποια θελουν στησιμο απο την αρχη!thanx

Link to comment
Share on other sites

αν εχει ουσιαστικη διαφορα απο την 49 να μπω στην διαδικασια να το κανω....γιατι εχω αρκετα πραγματακια πανω στο κινητου μου τα οποια θελουν στησιμο απο την αρχη!thanx

 

Προσωπικά δεν ξέρω τι διαφορές έχει μιας και δεν την έχω βάλει ακόμη... Μπορείς πάντως και να μην κάνεις φορμάτ άμα δε θες, απλώς σου είπα τι προτείνουν για να μην έχεις θέματα αργότερα...:p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...