Jump to content

[ROM] Omega Rom και Omega Files


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάθε λίγο και λιγάκι θα φλασάρουμε καινούρια Rom? Μπορώ να κρατήσω backup με το titanium backup pro να περάσω την V48 και να τα επαναφέρω όλα?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάθε λίγο και λιγάκι θα φλασάρουμε καινούρια Rom? Μπορώ να κρατήσω backup με το titanium backup pro να περάσω την V48 και να τα επαναφέρω όλα?

 

Πια έχεις τώρα? Αν έχεις την 47 πέρασε την από πάνω. Εγώ αυτό έκανα. Σε 10 λεπτά είχα την 48 από 47.

Link to comment
Share on other sites

Κάθε λίγο και λιγάκι θα φλασάρουμε καινούρια Rom? Μπορώ να κρατήσω backup με το titanium backup pro να περάσω την V48 και να τα επαναφέρω όλα?

 

Στο thread στο xda, νομίζω αναφέρεται πως περνάει από v43 χωρίς full wipe. Τσέκαρε το.

Link to comment
Share on other sites

Πια έχεις τώρα? Αν έχεις την 47 πέρασε την από πάνω. Εγώ αυτό έκανα. Σε 10 λεπτά είχα την 48 από 47.

Σαν No wipe να την περάσω? Οι εφαρμογές μου θα συνεχίσουν να υπάρχουν ή πρέπει να τις ξαναπεράσω?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

την πέρασα την V48 και όλα καλά. Μόνο κάποια mods που είχα περάσει έπρεπε να ξαναπεράσω. Σε 10 λεπτά ήμουν έτοιμος.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από το xposed mod δεν είδα κάτι άλλο που να φαίνεται με την πρώτη ματιά.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Με τη νεα εκδοση εχουμε καμια αλλαγη στο modem?Δεν εχω κανει backup σε κατι και εχω περασμενο το firmware του Αυγουστου.

Με κανενα αλλο firmware δεν λειτουργει σωστα το δικτυο του GSM παρα μονο με του Αυγουστου.Ετσι οπως ειμαι με την 48 λυνετε το προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Με τη νεα εκδοση εχουμε καμια αλλαγη στο modem?Δεν εχω κανει backup σε κατι και εχω περασμενο το firmware του Αυγουστου.

Με κανενα αλλο firmware δεν λειτουργει σωστα το δικτυο του GSM παρα μονο με του Αυγουστου.Ετσι οπως ειμαι με την 48 λυνετε το προβλημα?

 

Όταν λες του Αυγούστου ποια εννοείς?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

H v48 δεν έχει καθόλου modem. Κατέβασε ένα από τα omega files και είσαι οκ.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

επειδη τη πατησα εγω με το efs και για να μην την πατησει κανενας αλλος. σε ποιες εκδοσεις της Omega αλλαζει οποτε δε μπορουμε να το επαναφερουμε στην 4.1.2? Edited by aristotelhs2060
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

H v48 δεν έχει καθόλου modem. Κατέβασε ένα από τα omega files και είσαι οκ.

 

Αυτο ισχυει??Γιατι εχω κανει αρκετες δοκιμες και επειδη επρεπε να εχω τηλ τα πρωινα εβαζα official και το βραδυ κανα Omega.

Καθε φορα περναγα μεσα επαφες και εκανα συνδεση επαφων γιατι δεν μπορουσα να τις κρατησω σωστα.Αν υπαρχει λυση να το ξαναπροσπαθησω.Αν πρεπει να κανω κατι αλλο μην το προσπαθησω και μηνω παλι χωρις τηλ.Ενας ελληνικος οδηγος για τα Omega Files υπαρχει??Συγγνωμη για το μνμ αλλα ειχα αγορασει το τηλ με Ομεγα και με ειχε βολεψει.

Link to comment
Share on other sites

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ισχυει??Γιατι εχω κανει αρκετες δοκιμες και επειδη επρεπε να εχω τηλ τα πρωινα εβαζα official και το βραδυ κανα Omega.

Καθε φορα περναγα μεσα επαφες και εκανα συνδεση επαφων γιατι δεν μπορουσα να τις κρατησω σωστα.Αν υπαρχει λυση να το ξαναπροσπαθησω.Αν πρεπει να κανω κατι αλλο μην το προσπαθησω και μηνω παλι χωρις τηλ.Ενας ελληνικος οδηγος για τα Omega Files υπαρχει??Συγγνωμη για το μνμ αλλα ειχα αγορασει το τηλ με Ομεγα και με ειχε βολεψει.

 

Ισχύει. Κατεβάζεις τον ΧΧΕΜG4, τον κάνεις εγκατάσταση από το recovery και είσαι οκ.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς θέλω να δώσω συγχαρητήρια στον motomoto00 για υπέροχο θέμα του GS III για την 4.1.2!

 

Θέλω να σε ρωτήσω για κάποιο πρόβλημα που βρήκα όταν εγκατέστησα το θέμα αυτό. Η status bar είναι εξαφανισμένη, επίσης όταν πατώ το home button παρατεταμένα για να μου εμφανίσει τις πρόσφατες εφαρμογές που χρησιμοποίησα δεν γίνετε τίποτα. Έκανα install το systemUI.zip και μετά το θέμα της status bar που ήθελα αλλά τίποτα.

Κατεύνασα το θέμα με το aroma installer και το εγκατέστησα.

 

Για ROM έχω την OMEGA v48 (Αν παίζει κάποιο ρόλο)

Υπάρχει κάποια λύση ; ή κάνω κάτι λάθος;

Edited by kokosalex
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς θέλω να δώσω συγχαρητήρια στον motomoto00 για υπέροχο θέμα του GS III για την 4.1.2!

 

Θέλω να σε ρωτήσω για κάποιο πρόβλημα που βρήκα όταν εγκατέστησα το θέμα αυτό. Η status bar είναι εξαφανισμένη, επίσης όταν πατώ το home button παρατεταμένα για να μου εμφανίσει τις πρόσφατες εφαρμογές που χρησιμοποίησα δεν γίνετε τίποτα. Έκανα install το systemUI.zip και μετά το θέμα της status bar που ήθελα αλλά τίποτα.

Κατεύνασα το θέμα με το aroma installer και το εγκατέστησα.

 

Για ROM έχω την OMEGA v48 (Αν παίζει κάποιο ρόλο)

Υπάρχει κάποια λύση ; ή κάνω κάτι λάθος;

 

οκ όλα διορθώθηκαν με την ν48.1

Link to comment
Share on other sites

οκ όλα διορθώθηκαν με την ν48.1

 

καλησπερα, εχω την V47. αν εγκαταστησω καποιο θεμα μπορω αργοτερα να επαναφερω το stock θεμα?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, εχω την V47. αν εγκαταστησω καποιο θεμα μπορω αργοτερα να επαναφερω το stock θεμα?

 

Δεν βλέπω γιατί να μην μπορείς να το κάνεις. Αρκεί να το έχεις σε zip αρχείο για εγκατάσταση από το recovery.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω γιατί να μην μπορείς να το κάνεις. Αρκεί να το έχεις σε zip αρχείο για εγκατάσταση από το recovery.

 

Νομίζω ότι βρήκαμε την μοναδική έλλειψη της omega, δεν έχει σε zip το stok θέμα. (εκτός αν είναι κάπου και δεν το είδα) Πέρασα χτες Omega (την είχα και στο SII) μετά από την wanamlite και έπαθα πλάκα. Πολύ καλή δουλειά. Αγόρασα και το apk από το μάρκετ για υποστήριξη.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό μου κάνει ένα κουλό. Μου σβήνει τις συντομεύσεις από κάποιες τυχαία εφαρμογές που είναι μέσα σε φακέλους και μου αφήνει ένα κενό το οποίο δεν σβήνει. Όταν καναπεταξω την εφαρμογή μέσα τότε μου βγαίνει διπλή.

Καμιά λύση;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό μου κάνει ένα κουλό. Μου σβήνει τις συντομεύσεις από κάποιες τυχαία εφαρμογές που είναι μέσα σε φακέλους και μου αφήνει ένα κενό το οποίο δεν σβήνει. Όταν καναπεταξω την εφαρμογή μέσα τότε μου βγαίνει διπλή.

Καμιά λύση;

 

  1. Το πρώτο που θα δοκίμαζα είναι recovery - cleare cache - dalvik Και fix permisions
  2. Επίσης μπορείς να κάνεις (από το εσωτερικό μενού) ρυθμίσεις - εφαρμογές - ΟΛΕΣ, βρες την "Αρχική Touchwiz" και κάνε "Εκκαθάριση δεδομένων". Προσοχή, αυτό θα διαγράψει όλα όσα έχεις στην αρχική (ή αρχικές) σου οθόνες και θα πρέπει να τις ξαναφτιάξεις από την αρχή.

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει καποιος απο Θεσσαλονικη που μπορει να ξαναπερασει το imei σε S3? Ας μου στειλει pm
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει καποιος απο Θεσσαλονικη που μπορει να ξαναπερασει το imei σε S3? Ας μου στειλει pm

 

backup έχεις κρατήσει και από ποια έκδοση ακριβώς, MC2,MG4... Tώρα ποια omega έχεις?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...