Jump to content

[ROM] Omega Rom και Omega Files


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα παιδια.Προσπαθησα να γυρισω σε Ω απο αλλη ρομ με clean cache,davlic και wipe data install και μου βγαζει συνεχεια το μυνημα "touchwiz διακοπηκε" κ δεν μπαινει στην αρχικη οθονη..καμμια ιδεα??
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και χρόνια πολλά σε όλους...

έχω το Samsung GS3 το έκανα χθες root και απο rom πέρασα την omega 4.1.2 v43.9.

να έρθω τώρα στην ερώτηση μου. όταν με καλούν αν και οι επαφές είναι όλες περασμένες δεν μου βγάζει το όνομα του καλούντος αλλά μόνο τον αριθμό. ξέρεις κανείς τι μπορεί να φταίει?

 

Παιδιά την βρήκα την λύση. Διαγραφή όλων των επαφών από τη συσκευή, Διαγραφή του λογαριασμού Google, Προσθήκη εκ νέου του λογαριασμού Google, και εκ νέου συχρονισμός επαφών.

Μετά από αυτά τα βήματα λειτούργησε άψογα.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα την 43.9. Από το TitaniumBackup να επαναφέρω μόνο τις εφαρμογές ή και τις εφαρμογές του συστήματος?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά...

 

καταρχας να πω οτι η ρομ τα σπαει κυριολεκτικα...

εβαλα στο samsung galaxy siii thn 4.2.2 και φυσαει...

εχω ενα μικρο προβληματακι ομως καθε φορα που πάω να βάλω το κωδικό στο lockscreen και πατάω to home button μου καθυστερεί ..

κάποιος που μπορεί να βοηθήσει ?

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας την Omega V47 εδώ και 2 μέρες μπορώ να πω ότι από πλευράς μπαταρίας είναι πολύ καλύτερα από την stock. Από πλευράς Ram έτσι και έτσι. Πολύ μνήμη είναι στο background. Θα βάλω τον Nova μήπως και βελτιωθεί.Ενώ στην αρχή το antutu μου έβγαζε 15650 τώρα μετά βίας βγάζει 13000. Βέβαια έχω βάλει και πολλές εφαρμογές και ίσως αυτό να παίζει ρόλο.

 

Aπό τους kernels που έχει στα omega files ποιος είναι καλύτερος? Ή να αφήσω τον stock?

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Προσπαθησα να γυρισω σε Ω απο αλλη ρομ με clean cache,davlic και wipe data install και μου βγαζει συνεχεια το μυνημα "touchwiz διακοπηκε" κ δεν μπαινει στην αρχικη οθονη..καμμια ιδεα??

 

Κανεις? :what:

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Κανεις? :what:

Έχω βάλει τις 3 τελευταίες omega rom και δεν είχα τέτοιο πρόβλημα. Κάνε μια εγκατάσταση από την αρχή, αφού κάνεις όλα τα wipe.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ψάχνομαι για Samsung basic Rom θα μου προτείνατε την omega στην 4.2.2 και αν ναι σε αυτήν η status bar είναι πλέον διαφανές;
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ψάχνομαι για Samsung basic Rom θα μου προτείνατε την omega στην 4.2.2 και αν ναι σε αυτήν η status bar είναι πλέον διαφανές;

 

Καλημέρα.

Αν θες τη γνώμη μου είναι καλύτερα να πας σε v47 (XXEMG6) - 4.1.2 και τα mods που μπορείς να βρεις είναι άπειρα.

Η 46.1 (4.2.2) προέρχεται από leak. Αρκετοί βέβαια τη χρησιμοποιούν χωρίς προβλήματα. (δε γνωρίζω αν υπάρχει κάτι σε διαφανές status bar αλλά το πιο λογικό είναι να βρεις κάτι).

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

εμενα παλι η 46.1 μου κανει κολληματα ( παγωνει ) το κινητο με την 47 ολα πανε καλα τωρα ειμαι με neatrom 4.1.2 και το κινητο απλα πεταει
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Νεος στο χωρο του Android.

Εβαλα την omega 44,2 και δεν μου αναγνωριζει το δικτυο της Cosmote.Δεν ειναι εγγεγραμμενος στο δικτυο μου βγαζει.Με την official ειναι μια χαρα.Το μονο που δεν εβαλα ειναι στοιχεια κατοχου.Επισης το CWM μου λεει οτι θελει νεοτερη εκδοση.Το τηλεφωνο αγοραστηκε με 44,2 απο αγγελια και ηταν μια χαρα απλα ειχε κολληματα.Το ιδιο μου κανει και με την 46,1. Καμια βοηθεια?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Νεος στο χωρο του Android.

Εβαλα την omega 44,2 και δεν μου αναγνωριζει το δικτυο της Cosmote.Δεν ειναι εγγεγραμμενος στο δικτυο μου βγαζει.Με την official ειναι μια χαρα.Το μονο που δεν εβαλα ειναι στοιχεια κατοχου.Επισης το CWM μου λεει οτι θελει νεοτερη εκδοση.Το τηλεφωνο αγοραστηκε με 44,2 απο αγγελια και ηταν μια χαρα απλα ειχε κολληματα.Το ιδιο μου κανει και με την 46,1. Καμια βοηθεια?

 

Δεν έχεις σήμα και σου λέει ότι δεν είσαι εγγεγραμμένος στο δίκτυο? Ποια official rom είχες?

Link to comment
Share on other sites

Η sim εχει σημα κανονικα.Αν το καλεσω ακουγεται κανονικα το σημα αλλα δεν βαραει καν.Official περασα την τελευταια διαθεσιμη και συγκεκριμενα -I9300XXEMG4_I9300OXXEMG3_EUR- .Ο counter μου παει στο 1 και οχι στο 0.Το τηλεφωνο δεν το αγορασα με official αλλα με την 44,2 η οποια δουλευε κανονικα μεχρι προτεινος, και δεν ξερω ποια official ειχε στην αγορα του.Εβαλα και την 46,1 και ξανα την 44,2 που το τηλεφωνο δουλευε.

 

Μετα απο ψαξιμο εδω ειδα για ενα post που λεει αν καταλαβα καλα οτι εχει κατι το νεο firmware και δεν εχει σημα στο τηλεφωνο με την νεα rom?Να δοκιμασω μια εκδοση πισω για official και μετα κανα omega?

Edited by pjkostas
Link to comment
Share on other sites

Η sim εχει σημα κανονικα.Αν το καλεσω ακουγεται κανονικα το σημα αλλα δεν βαραει καν.Official περασα την τελευταια διαθεσιμη και συγκεκριμενα -I9300XXEMG4_I9300OXXEMG3_EUR- .Ο counter μου παει στο 1 και οχι στο 0.Το τηλεφωνο δεν το αγορασα με official αλλα με την 44,2 η οποια δουλευε κανονικα μεχρι προτεινος, και δεν ξερω ποια official ειχε στην αγορα του.Εβαλα και την 46,1 και ξανα την 44,2 που το τηλεφωνο δουλευε.

 

Μετα απο ψαξιμο εδω ειδα για ενα post που λεει αν καταλαβα καλα οτι εχει κατι το νεο firmware και δεν εχει σημα στο τηλεφωνο με την νεα rom?Να δοκιμασω μια εκδοση πισω για official και μετα κανα omega?

 

Για να έφταιγε το ότι πέρασες την τελευταία που αλλάζει τον efs, θα έπρεπε να μην έχει σήμα καν. Βέβαια δεν χάνεις και τίποτα να δοκιμάσεις να περάσεις το modem της official που ειχες πριν.

Link to comment
Share on other sites

Περασα μια εκδοση πριν official και δεν μπορω να εχω προσβαση στο δικτυο παλι.

Που θα βρω το modem και πως ξερω ποια εκδοση ειχε?

Edited by pjkostas
Link to comment
Share on other sites

Περασα μια εκδοση πριν official και δεν μπορω να εχω προσβαση στο δικτυο παλι.

Που θα βρω το modem και πως ξερω ποια εκδοση ειχε?

 

Δες εδώ. Κάνε επαναφορά το modem και τσεκάρισε το.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω την 46.1 και εκτοσ απο κτ κολληματα ολα οκ κ πηγα να περασω την 47 και ολα καλα την περασα και το κινητο δεν ανοιγε μετα εκανα και factory reset αλλα τιποτα,τι να φταιει και κτ τελευταιο,ποια ρομ να βαλω και μην κολλαει καθολου το κινητο?
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω την 46.1 και εκτοσ απο κτ κολληματα ολα οκ κ πηγα να περασω την 47 και ολα καλα την περασα και το κινητο δεν ανοιγε μετα εκανα και factory reset αλλα τιποτα,τι να φταιει και κτ τελευταιο,ποια ρομ να βαλω και μην κολλαει καθολου το κινητο?

 

η Omega v47 δουλεύει άψογα. Ξανακάνε το εγκατάσταση και κάνε full wipe.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου εβγαλε μετα απο αναβαθμιση μη εγγεγραμμενος χρηστης οταν πηγαινα να καλεσω ή οτιδηποτε πηγα να κανω με χρηση του δικτυου κινητης. Μετα απο πολυ ψαξιμο ειδα οτι οφειλεται στο οτι χαθηκε το imei. Το ελεγξα και ελεγε 0049.. κτλ Φυσικα αυτο διορθωνεται μονο στα service σωστα? Απορω γιατι..
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου εβγαλε μετα απο αναβαθμιση μη εγγεγραμμενος χρηστης οταν πηγαινα να καλεσω ή οτιδηποτε πηγα να κανω με χρηση του δικτυου κινητης. Μετα απο πολυ ψαξιμο ειδα οτι οφειλεται στο οτι χαθηκε το imei. Το ελεγξα και ελεγε 0049.. κτλ Φυσικα αυτο διορθωνεται μονο στα service σωστα? Απορω γιατι..

 

Εμενα μου εβγαζε μη εγγεγραμενος στο δικτυο.Στο ΙΜΕΙ εγραφε κανονικα αριθμο.Τωρα αν εινα το σωστο δεν το ξερω.

Επισης και με τη εκδοση του μαρτιου απο sammobile παλι το ιδιο κανει.Μονο με το νεο firmware του Αυγουστου δουλευει και περνω κλησεις.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου εβγαζε μη εγγεγραμενος στο δικτυο.Στο ΙΜΕΙ εγραφε κανονικα αριθμο.Τωρα αν εινα το σωστο δεν το ξερω.

Επισης και με τη εκδοση του μαρτιου απο sammobile παλι το ιδιο κανει.Μονο με το νεο firmware του Αυγουστου δουλευει και περνω κλησεις.

 

αν ειναι κανονικο το Imei σου υπαρχει τροπος να το λυσεις (dokimase to ariza patch), στην περιπτωση μου οχι

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...