Jump to content

[ROM] Omega Rom και Omega Files


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω περασει την 43.3 αλλα εχω προβλημα με το gmail.παιζει κατι?το σβησα κ το ξαναπερασα αλλα τα ιδια.δεν στελνω κ δεν λαμβανω

προσπάθησες από την διαχείριση εφαρμογών να κάνεις εκκαθάριση δεδομένων ?

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μετέφερε τους δικού σου φακέλους απο το κινητό στον υπολογιστή

σε recovery στο mount and storage :

format data,

format cache,

format system και

format preload...

και περνάς την rom με full wipe

 

Εγώ φίλε αυτό δεν το χω καταλάβει πως γίνεται...

Link to comment
Share on other sites

.ειμαι δυο μερες στην 43 κ εχω παρατηρησει οτι πεφτει η μπαταρια λιγο πιο γρηγορα απο οταν φοραγα την μαμα ρομ.ειναι φυσιολογικο?μπορω να κανω κατι γι αυτο???
Link to comment
Share on other sites

.ειμαι δυο μερες στην 43 κ εχω παρατηρησει οτι πεφτει η μπαταρια λιγο πιο γρηγορα απο οταν φοραγα την μαμα ρομ.ειναι φυσιολογικο?μπορω να κανω κατι γι αυτο???

 

Κάνε wipe battery stats και κάνε 2 πλήρεις κύκλους φόρτισης και μετά θα δεις την πραγματική αυτονομία.

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από m4rvel >

Aπο ποτε εχει να βγει καινουρια εκδοση ομεγα?

 

φλασαρα το παραπανω αλλα δεν βρισκω ποθυενα το widget toy καιρου τι κανω λαθος?

Ενημέρωση, πρέπει να εχεις τον στοκ launcher..

 

Γινεται να εχω μονο το ρολοι και την ημερομηνια και οχι τον καιρο διπλα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Μπορεί κάποιος να μου πει σε τι επίπεδο βρίσκεται η ram κανονικα με omega v43.3 και v6 supercharger!?

Edited by Nemios
Link to comment
Share on other sites

480mb με 520mb απο τα 832mb

 

Ευχαριστώ πολύ!

Μάλλον κάτι συμβαίνει με το δικό μου, δεν κατεβαίνει κατω απο 600mb με κανονικη χρηση!

Εχει κανείς καμιά λύση?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Μπορεί κάποιος να μου πει σε τι επίπεδο βρίσκεται η ram κανονικα με omega v43.3 και v6 supercharger!?

 

Ασχετο.ειμαι λιγες μερες στην 43.3.αυτο το v6 supercharger τι ακριβως κανει?το εκανα εγκατασταση αλλα δεν το βλεπω καπου...στις εφαρμογες μου.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!

Μάλλον κάτι συμβαίνει με το δικό μου, δεν κατεβαίνει κατω απο 600mb με κανονικη χρηση!

Εχει κανείς καμιά λύση?

 

Εγω εχοντας ελαχιστες εφαρμογες στο κιν και εννοειται ολες οι εφαρμογες κλειστεςδεν πεφτω κατω απο 600 με οχι απλα κανονικη χρηση...Χωρις να κανω στο κινητο τπτ απολυτως.(μηνυματα μονο και τηλεφωνα )

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!

Μάλλον κάτι συμβαίνει με το δικό μου, δεν κατεβαίνει κατω απο 600mb με κανονικη χρηση!

Εχει κανείς καμιά λύση?

 

Εγω εχοντας ελαχιστες εφαρμογες στο κιν και εννοειται ολες οι εφαρμογες κλειστεςδεν πεφτω κατω απο 600 με οχι απλα κανονικη χρηση...Χωρις να κανω στο κινητο τπτ απολυτως.(μηνυματα μονο και τηλεφωνα )

 

Για ποιόν ακριβώς λόγο θέλετε να πέσει η χρήση της ραμ; έτσι λειτουργεί το Android και είναι φυσιολογικό.

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να φλασαρω την Omega Rom..Εχω μια απορια..Τι διαφορα εχει v43.3 εκδοση απο την v44.4;

Απλα ειναι η αναβαθμιση της πρωτης;Ποια προτεινετε απο τις δυο;

Ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

Για ποιόν ακριβώς λόγο θέλετε να πέσει η χρήση της ραμ; έτσι λειτουργεί το Android και είναι φυσιολογικό.

 

Θελω να μαθω γιατι ακριβως καταναλωνει τοσο ραμ χρις να κανω τπτ απολυτως

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να φλασαρω την Omega Rom..Εχω μια απορια..Τι διαφορα εχει v43.3 εκδοση απο την v44.4;

Απλα ειναι η αναβαθμιση της πρωτης;Ποια προτεινετε απο τις δυο;

Ευχαριστω..

v43.3 με Jelly Bean 4.1.2

v44.4 με Jelly Bean 4.2.1

αναβαθμίζονται ξεχωριστά και οι δύο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=26325764#post26325764

και οι δύο πολύ καλές , βάλε την πρώτη κάνε nandroid backup , δοκίμασε και την δεύτερη και κρατάς όποια σου αρέσει

Από την μία στην άλλη θέλει full wipe είναι διαφορετικές rom

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι περασα σωστα το v6 supercharger .πως μπορω να το τσεκαρω??η μνημη παιζει κοντα στα 550-600..βοηθειστε λιγο..

κανειςς???????

Edited by george_21
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και εγώ την ωμέγα 43.3.

Το μόνο που με παραξένεψε είναι ότι δεν βρήκα διακόπτη για αλλαγή 2g/3g

Υπάρχει κάποιος τρόπος να βάλω τέτοιο διακόπτη?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις..Τελικα περα v44.4 με Jelly Bean 4.2.1..Απο τα λιγα που μπορω να παρατηρησω ειναι οτι η μπαταρια πεφτει πιο γρηγορα..

Που κανω wipe battery stats? :)

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με ωμέγα 43.3 και όταν κάνω βιντεοκληση με Skype δεν με ακούει ο συνομιλητής... Εικόνα έχω κανονικά.

Είναι bug της ρομ ή του Skype?

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με ωμέγα 43.3 και όταν κάνω βιντεοκληση με Skype δεν με ακούει ο συνομιλητής... Εικόνα έχω κανονικά.

Είναι bug της ρομ ή του Skype?

 

Εμενα μου εχει τυχει κατι παρόμοιο που νομιζω εχει σχεση με την δικη σου περιπτωση.Δεν μου δουλευε η ηχογραφηση φωνης και γενικα οτι εχει σχεση με ηχογραφηση με το μικροφωνο.Ακομα και στα μυνηματα οταν υπαγορευεις και στο γράφει,δεν λειτουργουσε.Παρατηρησα λοιπον οτι δεν δουλευει το μικροφωνο,ενω οταν παιρνω τηλεφωνο δουλευει κανονικα!Εχω κερνελ boeffla.Κατι ειχα πειραξει στις ρυθμισεις ηχου,και για να τις δεχτει το τηλεφωνο επρεπε να πατησω στις ρυθμισεις του boeffla tweaks,install superuser.Μολις το εκανα αυτο τα παντα δουλεψαν!

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ! Τελικά έφταιγε ο boeffla kernel. Ότι και να δοκίμασα δεν διορθώθηκε. Άλλαξα σε perseus kernel και όλα παίζουν μια χαρά!
Link to comment
Share on other sites

http://www.samsung-updates.com/leaked-android-4-2-2-i9300xxufme3-for-galaxy-s-3-gt-i9300/

 

τα καλά έρχονται. αντε γιατί έχουμε πολύ καιρό να φλασαρουμε κάποια ρομ

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τις τελευταίες μέρες αρκετούς κερνελ με την ωμέγα 43.3 και κατέληξα σε siyah. Δουλεύουν όλα μια χαρά και το lag είναι αισθητά περιορισμένο.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τις τελευταίες μέρες αρκετούς κερνελ με την ωμέγα 43.3 και κατέληξα σε siyah. Δουλεύουν όλα μια χαρά και το lag είναι αισθητά περιορισμένο.

 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου........:up:

Samsung WAVE - SGS2 - SGS3 - LG G2- Iphone 5s - I phone6-iphone 7plus- OnePlus 8Pro
Link to comment
Share on other sites

1) Όταν μιλάς στο τηλέφωνο το μενού (η οθόνη) που φαίνεται εκείνη την ώρα πώς λέγετε (πως ονομάζετε)?

2) Στην UltimaROM το μενού αυτό (την ώρα που μιλάς) μου αρέσει περισσότερο. Μπορώ να το βάλω στην omega 43.3?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...