Jump to content

[ROM] Omega Rom και Omega Files


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικα καλα εκανα και προσπερασα την 24!!!η 25 πεταει αντε να τελειωνουμε τις leaked διχνουν αριστες ως τωρα οι δοκιμαστικες...

Το μονο προβλημα που εχω ειναι με το μαρκετ...δε μπορω να αναβαθμισω εφαρμογες

Εχω δοκιμασει τα παντα το χει και αλλος;;;

 

Το είχα πάθει εγώ με την 22..

Κάνε απενεργοποίηση του συγχρονισμού του gmail κ μετά ενεργοποίηση πάλι..restart..

Μετά στις ρυθμίσεις-διαχειριστής εφαρμογών-όλες κάνεις εκκαθάριση δεδομένων στο Google play store κ στο Google services framework κ πάλι restart κ διορθώνεται!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ελθις δύστυχος εκεί δίνουν μονό τα μόντεμ...το έχω κρατηση το λινκ αλλά κερνελ δεν βρήκα ακόμα που ποσταρουν.Που και που τα δίνουν μέσα στις ρομς αλλά σε τόσες σελίδες χάνεσαι...Ενω εδώ ειναι εύκολο να τα βρούμε
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

SiyahKernel S3 for Samsung JB Leaks only

http://www.gokhanmoral.com/

κάνει μόνο για Leaks (διαρροές) JB Firmware

(ίσως είναι νωρίς ακόμη...)

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Πολύ νωρίς...τον έβαλα και έχω προβλήματα για αυτό χρειαζομαι τον κερνελ τον στοκ..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν μπορείτε κάντε ένα ποστ τα μόντεμ και τους κερνελς από τις νέες leaks, όταν πέφτουν στα χέρια σας. :)

 

Insecure Kernel XXDLI8

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

εχω την ωμεγα 23 καποιες μερες. τωρα τελευταια ομως παρατηρω καποια κρασαρισματα, lag και κολληματα, συνηθως οταν βγαινω απο το playstore. το εχει παρατηρησει και αλλος? τι να φταιει? :(
Link to comment
Share on other sites

Απορώ πως εσείς δεν έχετε κολλήματα το τηλέφωνο μου συνέχεια κολλάει μπαίνω στο ίντερνετ κολλάει ακόμα και όταν ακούω μουσική δεν μπορώ να παίξω ένα παιχνίδι σκέφτομαι να γυρίσω γυρίσω ics έχω ξενερώσει απίστευτα είμαι έτοιμος να το σπάσω
Link to comment
Share on other sites

εχω την ωμεγα 23 καποιες μερες. τωρα τελευταια ομως παρατηρω καποια κρασαρισματα, lag και κολληματα, συνηθως οταν βγαινω απο το playstore. το εχει παρατηρησει και αλλος? τι να φταιει? :(

δοκίμασε

Κάνε απενεργοποίηση του συγχρονισμού του gmail κ μετά ενεργοποίηση πάλι..restart..

Μετά στις ρυθμίσεις-διαχειριστής εφαρμογών-όλες κάνεις εκκαθάριση δεδομένων στο Google play store κ στο Google services framework κ πάλι restart κ διορθώνεται! απο spydoc

 

Αν δεν βρεθεί λύση , Ίσως αύριο πρωί να έχουμε την omega jb 26 με το νέο test firmware XXDLI8 Android 4.1.1, πάρα πολύ καλή

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=26325764&postcount=3

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

εχω την ωμεγα 23 καποιες μερες. τωρα τελευταια ομως παρατηρω καποια κρασαρισματα, lag και κολληματα, συνηθως οταν βγαινω απο το playstore. το εχει παρατηρησει και αλλος? τι να φταιει? :(

 

Την είχα την 23 κάποιες μέρες και μου έπαιζε πολύ καλά χωρίς κανένα θέμα. Κανε ότι σου είπε ο torra ή καλύτερα πέρασε αύριο την 26 όταν βγει αν θες.. Εγώ θα την περνούσα με ένα ωραίο full wipe για σιγουριά και φρεσκάδα :D (αν και νομίζω από την 23 στην 26 πρέπει να θέλει όντως full wipe)

Link to comment
Share on other sites

Απορώ πως εσείς δεν έχετε κολλήματα το τηλέφωνο μου συνέχεια κολλάει μπαίνω στο ίντερνετ κολλάει ακόμα και όταν ακούω μουσική δεν μπορώ να παίξω ένα παιχνίδι σκέφτομαι να γυρίσω γυρίσω ics έχω ξενερώσει απίστευτα είμαι έτοιμος να το σπάσω

 

Πραγματικά τρέχουν πολύ καλά οι τελευταίες Omega που βασίζονται στις leaked Jelly Bean, είναι περίεργο να μην κάθονται καλά στην συσκευή σου.. Πέρασες με full wipe κάποια από τις τελευταίες και έχει τέτοια θέματα??

Link to comment
Share on other sites

εχω την ωμεγα 23 καποιες μερες. τωρα τελευταια ομως παρατηρω καποια κρασαρισματα, lag και κολληματα, συνηθως οταν βγαινω απο το playstore. το εχει παρατηρησει και αλλος? τι να φταιει? :(

 

Κανε υπομονη μεχρι αυριο για την 26,τεσταρω το θεμα μου πανω στην 26 αυτη τη στιγμη και μπορω να πω οτι ειναι πολυ καλυτερη απο τις προηγούμενες.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά τρέχουν πολύ καλά οι τελευταίες Omega που βασίζονται στις leaked Jelly Bean, είναι περίεργο να μην κάθονται καλά στην συσκευή σου.. Πέρασες με full wipe κάποια από τις τελευταίες και έχει τέτοια θέματα??

 

Ναι τις πέρασα και με full wipe αλλά το τηλέφωνο μου την έχει δώσει ακόμα και ένα htc desire s που έχω είναι πιο γρήγορο μιλάμε για μεγάλη πατάτα κάνανε με την ραμ έχω συνέχεια πάνω από 660 mb δεν είναι δυνατόν το s2 που ειχα να έχει 833 mb ραμ και αυτό να έχει λιγότερη μνήμη έπρεπε να ξέρουν εκεί στη Samsung ότι υπάρχει πρόβλημα με την διαχείριση της μνήμης

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε

Κάνε απενεργοποίηση του συγχρονισμού του gmail κ μετά ενεργοποίηση πάλι..restart..

Μετά στις ρυθμίσεις-διαχειριστής εφαρμογών-όλες κάνεις εκκαθάριση δεδομένων στο Google play store κ στο Google services framework κ πάλι restart κ διορθώνεται! απο spydoc

 

Αν δεν βρεθεί λύση , Ίσως αύριο πρωί να έχουμε την omega jb 26 με το νέο test firmware XXDLI8 Android 4.1.1, πάρα πολύ καλή

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=26325764&postcount=3

 

Την είχα την 23 κάποιες μέρες και μου έπαιζε πολύ καλά χωρίς κανένα θέμα. Κανε ότι σου είπε ο torra ή καλύτερα πέρασε αύριο την 26 όταν βγει αν θες.. Εγώ θα την περνούσα με ένα ωραίο full wipe για σιγουριά και φρεσκάδα :D (αν και νομίζω από την 23 στην 26 πρέπει να θέλει όντως full wipe)

 

Κανε υπομονη μεχρι αυριο για την 26,τεσταρω το θεμα μου πανω στην 26 αυτη τη στιγμη και μπορω να πω οτι ειναι πολυ καλυτερη απο τις προηγούμενες.

 

ευχαριστω για τις απαντησεις σας παιδια.! οποτε να υποθεσω οτι πρεπει να κοψω την 25 που μολις κατεβαζω και να περιμενω την 26. θα πρεπει να κανω full wipe? για την 26 ? ειναι σιγουρο?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις σας παιδια.! οποτε να υποθεσω οτι πρεπει να κοψω την 25 που μολις κατεβαζω και να περιμενω την 26. θα πρεπει να κανω full wipe? για την 26 ? ειναι σιγουρο?

 

Εγω κανω παντα full wipe.. Αν εισαι απο 25 αν θες μη κανεις αλλα απο την 23 καλο θα ηταν να κανεις...

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις σας παιδια.! οποτε να υποθεσω οτι πρεπει να κοψω την 25 που μολις κατεβαζω και να περιμενω την 26. θα πρεπει να κανω full wipe? για την 26 ? ειναι σιγουρο?

Έτοιμη η omega 26

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4291561#post4291561

edit

(ο δαίμονας του τυπογραφείου , αλλού νόμιζα ότι γράφω )

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Εγω κανω παντα full wipe.. Αν εισαι απο 25 αν θες μη κανεις αλλα απο την 23 καλο θα ηταν να κανεις...

 

καταλαβα. παλι για τον γαιδαρο. :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι τις πέρασα και με full wipe αλλά το τηλέφωνο μου την έχει δώσει ακόμα και ένα htc desire s που έχω είναι πιο γρήγορο μιλάμε για μεγάλη πατάτα κάνανε με την ραμ έχω συνέχεια πάνω από 660 mb δεν είναι δυνατόν το s2 που ειχα να έχει 833 mb ραμ και αυτό να έχει λιγότερη μνήμη έπρεπε να ξέρουν εκεί στη Samsung ότι υπάρχει πρόβλημα με την διαχείριση της μνήμης

 

Φίλε δεν ξέρω τι συμβαίνει στην συσκευη σου. Αν θες ρίξε μια ματιά σ ένα βιντεακι που ανεβασα πριν λίγες μέρες όπου φαίνεται πόσο γρήγορο είναι.

http://db.tt/n6xiYNZu

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Φίλε δεν ξέρω τι συμβαίνει στην συσκευη σου. Αν θες ρίξε μια ματιά σ ένα βιντεακι που ανεβασα πριν λίγες μέρες όπου φαίνεται πόσο γρήγορο είναι.

http://db.tt/n6xiYNZu

 

Τι να σου πω ρε συ θα κάνω ένα φορματ και στην μνήμη του τηλεφώνου μπας και στρώσει ελπίζω να βάλω την 26 και να δω ένα άλλο τηλέφωνο καλό βράδυ

Link to comment
Share on other sites

μπορουμε να παρουμε backup απο cwm και να επαναφερουμε μονο ρις εφαρμογες θα δουλεψει?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

μπορουμε να παρουμε backup απο cwm και να επαναφερουμε μονο ρις εφαρμογες θα δουλεψει?

τι εννοείς Δημήτρη δεν κατάλαβα

να πάρεις nandroid backup την omega που έχεις , μπορείς

μετά βάζεις την αετίσια 26 , και μετά με titanium backup να επαναφέρεις τις εφαρμογές σου ?? μπορείς

κάτι άλλο εννοείς μάλλον

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η v26 ποιον κερνελ φοράει???

Έχω την εντύπωση ότι δεν πρέπει να φοράει τον DLI8.

Κάνω λάθος?

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Isecure Kernel LI8 :

Init.d support

Tweaks governor for battery life

EFS backup

http://www.gearengine.it/wordpress/FoxHound/OTA/kernel/Insecure_Kernel_I9300XXDLI8.zip

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4290739#post4290739

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.. εχω μια βδομαδα τωρα που εχω βαλει την omega 13..

ολα δουλευουν αψογα.. υπαρχει καποιος λογος να παω στην 26?? (βλεπω κ αρκετα προβληματα σε καποιους)

θα μου παρεχει τιποτα παραπανω?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.. εχω μια βδομαδα τωρα που εχω βαλει την omega 13..

ολα δουλευουν αψογα.. υπαρχει καποιος λογος να παω στην 26?? (βλεπω κ αρκετα προβληματα σε καποιους)

θα μου παρεχει τιποτα παραπανω?

 

Σου προτείνω να δοκιμάσεις την νέα Jelly Bean Omega, εγώ δεν εχω κανένα πρόβλημα με την χρήση που κάνω και δύσκολα τώρα θα γύριζα σε ICS

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...