Jump to content

[ROM] Omega Rom και Omega Files


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ο συγκεκριμενος κερνελ ειναι τοσο καλος κ υπαρχει κ στην 12 κ στην 13;

είναι πολύ καλός , δεν τον άλλαξα , και η μπαταρία πολύ καλή ,

1 ημέρα και 2,5 ώρες με οθόνη (internet κ.λ.π.) πάνω από 3,5 ώρες , κλήσεις 10 λεπτά..... , είναι στο 42% , δεν το φορτίζω περιμένω να πάει στο 15% και θα ανεβάσω screenshot

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κ κατι αλλο οτι περιεχει το ομεγα files ειναι τσεκαρισμενο οτι δουλευει χωρις καποιο προβλημα δτο κινητο μας σωστα;
Link to comment
Share on other sites

για να περασεις rom μονο με micro sd μπορεις η και στην μνημη του κινητου?
Link to comment
Share on other sites

Ο συγκεκριμενος κερνελ ειναι τοσο καλος κ υπαρχει κ στην 12 κ στην 13;

 

Στον stock kernel αναφέρεσαι να υποθέσω???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Στον κερνελ που χρησιμοποιησε ο γιαννης κ στην 12&13 lg9

 

Ερωτηση . Ξαφνικα εκει που δουλευω το κινητο σε ασχετα σημεια επανω αριστερα μου βγαζει το εικονιδιο || της παυσης δηλαδη απο το mp3 χωρις να ανοιξω ουτε τραγουδι ουτε τιποτα. Αυτο το ειδα κ στην ομεγα 12&13

Edited by akizaki
Link to comment
Share on other sites

για να περασεις rom μονο με micro sd μπορεις η και στην μνημη του κινητου?

στην sdcard την βάζω πάντα (στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου )

Να ρωτησω κ κατι αλλο οτι περιεχει το ομεγα files ειναι τσεκαρισμενο οτι δουλευει χωρις καποιο προβλημα δτο κινητο μας σωστα;

σωστά , χωρίς κανένα πρόβλημα

Στον κερνελ που χρησιμοποιησε ο γιαννης κ στην 12&13 lg9

 

Ερωτηση . Ξαφνικα εκει που δουλευω το κινητο σε ασχετα σημεια επανω αριστερα μου βγαζει το εικονιδιο || της παυσης δηλαδη απο το mp3 χωρις να ανοιξω ουτε τραγουδι ουτε τιποτα. Αυτο το ειδα κ στην ομεγα 12&13

δεν μου έτυχε με καμία omega (ούτε και με άλλη rom)

κάνε επανεκκίνηση

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

το πρωι περασα την 13 καθαρη απο τα περιτα

τι να πω....

θα δειτε μονοι σας...:ninja::ninja:

σκεψου να μην ηταν και διακοπες ο γιαννης!!!!

ευχαριστουμε φιλε!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,το μονο προβλημα που εχω ειναι ο ηχος στο μηνυμα...Βαζω δικο μου τραγουδι και οταν μου ερχετε μηνυμα μπορει να το διαβασω και μετα να χτηπησει η να χτυπαει ακομα την ωρα που το διαβαζω....Δεν μπορω να καταλαβω γιατι το κανει αυτο....Χιλια συγνωμη ξεχαστηκα!!!!

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις την χρήση γραφής SMS διότι δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09.

Edited by iolaos1989
SMS Μήνυμα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η ρομ είναι καταπληκτική τα λόγια είναι περιττά το μόνο πρόβλημα είναι ότι δεν μου παί εγκατασταθείζει o flash player!!!! το έχω κάνει εγκαταστάσει και πάλι τίποτα καμιά o ιδέα!!!!!!! Edited by manthosffvll
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η ρομ είναι καταπληκτική τα λόγια είναι περιττά το μόνο πρόβλημα είναι ότι δεν μου παί εγκατασταθείζει o flash player!!!! το έχω κάνει εγκαταστάσει και πάλι τίποτα καμιά o ιδέα!!!!!!!

 

Νομίζω Ότι πλέον δεν υπάρχει στο μάρκετ flash player για να τον εγκαταστησης...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω Ότι πλέον δεν υπάρχει στο μάρκετ flash player για να τον εγκαταστησης...

νομίζω υπάρχει ακόμη

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.adobe.flashplayer&hl=el

Γεια σας παιδια,το μονο προβλημα που εχω ειναι ο ηχος στο μηνυμα...Βαζω δικο μου τραγουδι και οταν μου ερχετε μηνυμα μπορει να το διαβασω και μετα να χτηπησει η να χτυπαει ακομα την ωρα που το διαβαζω....Δεν μπορω να καταλαβω γιατι το κανει αυτο....Χιλια συγνωμη ξεχαστηκα!!!!

δοκίμασες εκκαθάριση δεδομένων ??

 

Omega v13 , μπαταρία

1 ημέρα και 19 ώρες , οθόνη 7 ώρες σκάλισμα και λίγες ώρες απο αυτές internet , κλήσεις 10 λεπτά

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

ο kernel που χρησιμοποιει ο Γιαννης ειναι καλυτερις απο τον Siyah 1.5 RC1?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

ο kernel που χρησιμοποιει ο Γιαννης ειναι καλυτερις απο τον Siyah 1.5 RC1?

καλός είναι

ανάλογα τι θέλει ο καθένας , να κρατάει περισσότερο η μπαταρία κ.λ.π. , βλέπεις τι "υπόσχεται" ο κάθε kernel και αποφασίζεις με δική σου ευθύνη , ειπώθηκαν καλά και άσχημα για τους kernel .

εγώ δεν τον αλλάζω , για μένα πάει καλά

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

καλός είναι

ανάλογα τι θέλει ο καθένας , να κρατάει περισσότερο η μπαταρία κ.λ.π. , βλέπεις τι "υπόσχεται" ο κάθε kernel και αποφασίζεις με δική σου ευθύνη , ειπώθηκαν καλά και άσχημα για τους kernel .

εγώ δεν τον αλλάζω , για μένα πάει καλά

 

Συμφωνώ απόλυτα για τον στοκ κερνελ που προτείνει o γιάννης στην τελευταία ομεγα...

Τι να πω έχω μείνει εντυπωσιασμένος από την ρομ...

Αν πραγματικά θέλετε το απόλυτο περάστε την ρομ με το remove bloatware...

Απλά δεν έχω δει ποτέ στο παρελθόν τέτοια αυτονομία/διαχείριση ραμ/σμουθ/ταχύτητα...

Μάλλον κούρασα άλλα η ρομ στημένη έτσι όπως σας αναφέρω απλά δεν υπάρχει...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα πολυ καλη δουλεια καιρο ειχα να δω τετοια omega . Να ρωτησω το tweak για την διαχειρηση της ραμ ειναι ενσωματωμενο στην ρομ;
Link to comment
Share on other sites

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

 

Καλημερα!

Ευχαριστουμε...Παρακαλω οσα παιδια θα κατεβασουν απο torrent (που ειναι και το γρηγοροτερο), seed please!!!

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Ευχαριστουμε...Παρακαλω οσα παιδια θα κατεβασουν απο torrent (που ειναι και το γρηγοροτερο), seed please!!!

 

Διακοπές διακοπές ο Γιάννης αλλά μας δίνει ωραία πραγματάκια!! Δοκίμασε κάνεις? Τι θέματα έχει αν έχει??

Link to comment
Share on other sites

Διακοπές διακοπές ο Γιάννης αλλά μας δίνει ωραία πραγματάκια!! Δοκίμασε κάνεις? Τι θέματα έχει αν έχει??

 

Έχω να συγκρίνω με revo jb...

 

Λοιπον, ταχύτητα, smoothness δείχνουν στο ίδιο επίπεδο.

 

Από κει και πέρα αντιμετωπίζω ένα θέμα ίδιο με τη revo.Σε κάθε επανεκκίνηση της συσκευής κάτι κάνει f/c.Το καταλαβαίνει από τη δόνηση της συσκευής αλλά δε φαίνεται τι είναι.Νομίζω πρέπει να είναι το ui.Αν κάνεις επανεκκίνηση με κάποια εφαρμογή, πχ ROM toolbox δε το κάνει.

 

Δεν είναι κάτι σημαντικό μιας και δεν επηρεάζει τη λειτουργία της συσκευής, αλλά είναι κάτι που θέλει διόρθωση.

 

Επίσης καλύτερη διαχείριση ram στη revo, λόγω των tweaks που έχει.

 

Εύχομαι να διορθωθούν γρήγορα τα οποία προβλήματα.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Έχω να συγκρίνω με revo jb...

 

Λοιπον, ταχύτητα, smoothness δείχνουν στο ίδιο επίπεδο.

 

Από κει και πέρα αντιμετωπίζω ένα θέμα ίδιο με τη revo.Σε κάθε επανεκκίνηση της συσκευής κάτι κάνει f/c.Το καταλαβαίνει από τη δόνηση της συσκευής αλλά δε φαίνεται τι είναι.Νομίζω πρέπει να είναι το ui.Αν κάνεις επανεκκίνηση με κάποια εφαρμογή, πχ ROM toolbox δε το κάνει.

 

Δεν είναι κάτι σημαντικό μιας και δεν επηρεάζει τη λειτουργία της συσκευής, αλλά είναι κάτι που θέλει διόρθωση.

 

Επίσης καλύτερη διαχείριση ram στη revo, λόγω των tweaks που έχει.

 

Εύχομαι να διορθωθούν γρήγορα τα οποία προβλήματα.

 

Αυτό το FC στην επανεκκίνηση το κάνει κάτι στην official beta που δοκίμασα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω ο Γιάννης να κάνει διακοπές για 60 ημέρες ακόμη , μακριά από τις σκοτούρες της δουλειά του

πολύ καλή έκπληξη ...

ήθελα να πω για την 13 ότι με την δεύτερη φόρτιση της μπαταρίας , τα επίπεδά της έγιναν κορυφαία , δεν βάζω screenshot , μιας και βγήκε η 14 Jelly Bean , ας την χαρούμε και τα λέμε

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω ο Γιάννης να κάνει διακοπές για 60 ημέρες ακόμη , μακριά από τις σκοτούρες της δουλειά του

πολύ καλή έκπληξη ...

ήθελα να πω για την 13 ότι με την δεύτερη φόρτιση της μπαταρίας , τα επίπεδά της έγιναν κορυφαία , δεν βάζω screenshot , μιας και βγήκε η 14 Jelly Bean , ας την χαρούμε και τα λέμε

 

Εγώ είδα βελτίωση στην αυτονομία κάνοντας κάτι διαφορετικό.

Δεν ήμουν καθόλου ικανοποιημένος, οπότε την φλασαρα ξανά χωρίς κανένα wipe παρά μόνο battery status, πάνω από το nand backup που είχα κρατήσει.

Φόρτισα όλη την νύχτα και σήμερα βλέπω ότι τα πηγαίνει πολύ καλύτερα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...