Jump to content

[ROM] Omega Rom και Omega Files


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις την πέρασα πάνω από v7.1 χωρίς data wipe και δείχνει να πηγαίνει πολύ καλά! Απλά δεν βλέπω αυτό το brightness bar και δεν το βρίσκω και στα files στο Ω kitchen..

Έκανα και update στο kitchen αλλά πάλι δεν το βρίσκω...

@akizaki, ποιο error σε ποιο μήνυμα??

 

Donation Time, ευχαριστούμε για την τέλεια rom και την συνεχή υποστήριξη!!!!

6Y943131TJ703414H

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι ακριβως αλλαξε; κατι λεει για error στο μηνυμα τι ειναι αυτο ακριβως

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=28484716&postcount=6409

 

μπορω να την περασω πανω απο την wanamlite ή πρέπει να κανω wipe?

 

Καλύτερα να κάνεις wipe.

Edited by ioathe
Link to comment
Share on other sites

και λιγο παρακατω λεει καποιος οτι προσθεσε μονος του τον system\etc\init.d folder που λειπει...... (http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=28485152&postcount=6417)

Θα μπορουσε να μας πει καποιος τι ακριβως περιλαμβανει αυτος ο φακελος να το κανουμε και εμεις.....

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

και λιγο παρακατω λεει καποιος οτι προσθεσε μονος του τον system\etc\init.d folder που λειπει...... (http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=28485152&postcount=6417)

Θα μπορουσε να μας πει καποιος τι ακριβως περιλαμβανει αυτος ο φακελος να το κανουμε και εμεις.....

 

Εκεί βάζεις init.d scripts αν έχεις kernel να τα υποστηρίζει, δεν νομίζω όμως να τα χρειάζεσαι.

 

Μόλις την πέρασα πάνω από v7.1 χωρίς data wipe και δείχνει να πηγαίνει πολύ καλά! Απλά δεν βλέπω αυτό το brightness bar και δεν το βρίσκω και στα files στο Ω kitchen..

Έκανα και update στο kitchen αλλά πάλι δεν το βρίσκω...

@akizaki, ποιο error σε ποιο μήνυμα??

 

Donation Time, ευχαριστούμε για την τέλεια rom και την συνεχή υποστήριξη!!!!

6Y943131TJ703414H

 

Σ' υπερευχαριστώ για το donate!!

 

Εδώ το Link:

Stock Toggle Buttons with % Battery icons και Brightness Slider

http://kitchen.indieroms.net/kitchen/OmegaFiles_SG3/Mods/Stock_Toggle_Buttons_Green_Battery_mod.zip

υπαρχει και στο Omega Files.

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Και αλλη μια ερωτηση Γιαννη....

Το Universal theme που ανεβασε ο αλλος Γιαννης δουλευει ενταξει με την 8.0;

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Και αλλη μια ερωτηση Γιαννη....

Το Universal theme που ανεβασε ο αλλος Γιαννης δουλευει ενταξει με την 8.0;

 

Εγώ δοκίμασα 2 φορές και με κόλλησε δεν με έκανε εγκατάσταση. Καλύτερα να περιμένεις λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες προσπαθω να την κατεβασω. Δυο φορές διακόπηκε το download ενω είχε φθάσει στα 150 ΜΒ. Έχω αφήσει το λάπτοπ στο σπίτι να την κατεβάζει με torren και την κατεβαζω παράλληλα στο γραφείο. Έχω φθάσει στα 400ΜΒ.

Ελπίζω να τελειώσει προτού βγει η 8.1 :lol:

 

Το Toggle με την μπάρα για την ρύθμιση φωτεινοτητας, δεν ενσωματώθηκε στην ρόμ γιατι δεν υπάρχει ακόμα έκδοση για το custom 15 toggle που να περιέχει την μπάρα?

 

Το apk της κάμερας είναι απο την νέα ρόμ η έχει μπει το παλιο που είναι modded?

Αν ναι, τότε το stock camera apk που δίνετε με link είναι το καινούργιο?

Μ ενδιαφέρει πολυ το θέμα της κάμερας και θα ήθελα να έχω στην συσκευη μου το νέο camera apk.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν καταλαβα τι παιζει με τους κερνελ εγω θελω να την περασω την ρομ κ να αλλαξω κερνελ μοντεμ θα εχω καποιο θεμα;

 

Kernel βάλε όποιον θέλεις, είναι όλοι στο Omega Files

αλλά modem μην αλλάξεις, δεν θα δoυλευει η ρομ σωστά.

 

Απο χθες προσπαθω να την κατεβασω. Δυο φορές διακόπηκε το download ενω είχε φθάσει στα 150 ΜΒ. Έχω αφήσει το λάπτοπ στο σπίτι να την κατεβάζει με torren και την κατεβαζω παράλληλα στο γραφείο. Έχω φθάσει στα 400ΜΒ.

Ελπίζω να τελειώσει προτού βγει η 8.1 :lol:

 

Το Toggle με την μπάρα για την ρύθμιση φωτεινοτητας, δεν ενσωματώθηκε στην ρόμ γιατι δεν υπάρχει ακόμα έκδοση για το custom 15 toggle που να περιέχει την μπάρα?

 

Το apk της κάμερας είναι απο την νέα ρόμ η έχει μπει το παλιο που είναι modded?

Αν ναι, τότε το stock camera apk που δίνετε με link είναι το καινούργιο?

Μ ενδιαφέρει πολυ το θέμα της κάμερας και θα ήθελα να έχω στην συσκευη μου το νέο camera apk.

 

Κώστα μου αν μπορείς διάβασε εδώ για να μην τα ξαναγράφω, είμαι δουλειά και δεν προλαβαίνω.

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=28490524&postcount=6516

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Στο μεταξύ ο τίτλος του θέματος έχει μείνει στην 7.1 :O

 

Όλα έχουν μείνει στην 7.1, με την πρώτη ευκαιρία θα τα ανανεώσω :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πέρασα την v8 χωρίς full wipe από την 7.1 και επίσης τον τελευταίο του franco.. Επίσης το apk της νέας κάμερας και το stock toggle με μπάρα ρύθμισης φωτεινότητας.. Όλα δουλεύουν τέλεια χωρίς το παραμικρό θέμα, κάμερα δεν δοκίμασα (περιμένω τον Κώστα να κάνει τα δικά του :p) και για μπαταρία θα ξέρω σε 2-3 μέρες αλλά δείχνει να πηγαίνει μια χαρά... Κοινώς όλα κομπλέ!!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πέρασα την v8 χωρίς full wipe από την 7.1 και επίσης τον τελευταίο του franco.. Επίσης το apk της νέας κάμερας και το stock toggle με μπάρα ρύθμισης φωτεινότητας.. Όλα δουλεύουν τέλεια χωρίς το παραμικρό θέμα, κάμερα δεν δοκίμασα (περιμένω τον Κώστα να κάνει τα δικά του :p) και για μπαταρία θα ξέρω σε 2-3 μέρες αλλά δείχνει να πηγαίνει μια χαρά... Κοινώς όλα κομπλέ!!

 

Δεν περιμένω πολλα απο το νέο camera software. Το δοκίμασα μόνο του στην 7.1 δεν νομίζω τώρα να αλλάξει κάτι επειδη είναι στην δικη του ρόμ.

Δεν την καταλαβαινεις την βελτίωση αν δεν έχεις φωτογραφίες απο το ίδιο σημείο την ίδια ώρα.

Ο αισθητήρας είναι πολυ καλός αλλα για ιδανικές συνθήκες φωτισμου.

 

 

@@@ioathe

Ok Γιάννη με καλυψες. Κι εγω στη δουλεια είμαι και δεν μπόρεσα να βρω χρόνο πριν για το XDA.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν είναι ιδεα μοα αλλα εχω την εντυπωση οτι η 7.1 σαν ρομ αλλα και σαν βαση είναι καλυτερη απο την v8...

Θα την αφήσω λιγο ακομα και μετα buckup στην v7.1

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν είναι ιδεα μοα αλλα εχω την εντυπωση οτι η 7.1 σαν ρομ αλλα και σαν βαση είναι καλυτερη απο την v8...

Θα την αφήσω λιγο ακομα και μετα buckup στην v7.1

 

Δεν είμαι σίγουρος αλλα κι εγω μια τέτοια εντύπωση έχω.

Πρώτη φορα είδα στο Siii να βγάζει κλεψυδρα στο άνοιγμα των ρυθμίσεων της κάμερας.

Το σίγουρο είναι ότι δεν υπάρχει αισθητη βελτίωση σε κάτι. Μιλάμε για την βάση και όχι για την ρόμ του Γιάννη.

 

Τώρα για την κάμερα έγιναν οι δοκιμές. Είναι αυτο που είπα πριν. Έχω την εντύπωση ότι υπάρχει μια παρα πολυ μικρη βελτίωση στις φωτογραφίες με χαμηλο φωτισμο και το αντίστροφο στις φωτογραφίες εξωτερικού χώρου. Δηλαδη μια παρα πολυ μικρη ....μείωση στην ευκρίνεια. :D προφανώς το ένα βελτιώνεται εις βάρος του αλλου.

Για να γίνουν αντιληπτές οι διάφορες χρειάστηκε να ενεργοποιήσω το εργαλείο του μεγενθυτικου φακού στον phot viewer του iMac. Οπότε καταλαβαίνετε ότι δεν αξίζουν τον κόπο.

Συν ότι κάτι δεν μ αρέσει στο focus. Σαν να καθυστερεί, κάποιες φορές βγάζει κόκκινο και πρέπει να πατησω σε άλλο σημείο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το Kalagas mixed battery mod είναι συμβατό με αυτή την έκδοση ή πρέπει να περιμένουμε νέα;

 

*εγώ πάλι γιατί αναπολώ την Ω6; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα δεν μου φαίνεται σε κάτι πιο κακή.. Έβαλα αμέσως τον franco v8 βέβαια και δεν εκατσα με αυτον που είχε πάνω αλλά δεν νοιώθω ότι κάτι είναι πιο αργό ή πιο "δυσκίνητο"... Επίσης πρέπει να περάσει και ένα διάστημα να "κάτσει" η ρομ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα δεν μου φαίνεται σε κάτι πιο κακή.. Έβαλα αμέσως τον franco v8 βέβαια και δεν εκατσα με αυτον που είχε πάνω αλλά δεν νοιώθω ότι κάτι είναι πιο αργό ή πιο "δυσκίνητο"... Επίσης πρέπει να περάσει και ένα διάστημα να "κάτσει" η ρομ

 

Εσύ τα λες αυτά??? Που φλασάρεις 2-3 ROMs τη μέρα??? Έπεσα από τον καναπέ από τα γέλια... Αν περιμένεις με μια ROM τόσο ώστε να κάτσει, πάει χάλασες...

 

Πέρα την πλάκα...

Όσοι είχατε προβλήματα με το φλασάρισμα των τελευταίων Universal Mixed και Grayscale Themes κατεβάστε την v2.1 και βάλτε τη στην INTERNAL sdcard για να δουλέψει...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Εσύ τα λες αυτά??? Που φλασάρεις 2-3 ROMs τη μέρα??? Έπεσα από τον καναπέ από τα γέλια... Αν περιμένεις με μια ROM τόσο ώστε να κάτσει, πάει χάλασες...

 

Φίλε μου έτσι είναι..!

Κι εγώ τον πρώτο χρόνο μπορεί να έπιασα τριψήφιο στα φλασαρισματα!

Μετά δεν έχεις όρεξη :p

Link to comment
Share on other sites

Εσύ τα λες αυτά??? Που φλασάρεις 2-3 ROMs τη μέρα??? Έπεσα από τον καναπέ από τα γέλια... Αν περιμένεις με μια ROM τόσο ώστε να κάτσει, πάει χάλασες...

 

Πέρα την πλάκα...

Όσοι είχατε προβλήματα με το φλασάρισμα των τελευταίων Universal Mixed και Grayscale Themes κατεβάστε την v2.1 και βάλτε τη στην INTERNAL sdcard για να δουλέψει...

 

Κανονικα χάλασα και πολύ μου αρέσει γιατί το τηλέφωνο με ικανοποιεί στο έπακρο!! Πλέον κινούμαι σε ρυθμούς Omega δεν ξέρω τι άλλο να ζητήσω παραπάνω από την συσκευή .. Και το θέμα σου μ' αρέσει πολύ στο s3 θα το περάσω τώρα αφού λες είναι όλα κομπλέ ;) κι επανερχομαι

Edit:Γιάννη το πέρασα το θέμα είναι όλα τέλεια χωρίς κανένα θέμα.. ;)

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Το σίγουρο είναι ότι δεν παει χειρότερα η V8. Ίσως και να είναι λίγο πιο γρήγορη η συσκευη. Χρειάζεται να το δουλέψω παραπάνω για να σιγουρευτω. Δεν έχω διαβάσει XDA να δώ τι λένε γιατι βαριέμαι τα δεκάδες ποστ απο άσχετους.
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδια με 4:30 ωρες λειτουργιας ειμαι στο 86% με το 50% της καταναλωσης να προερχεται απο την οθονη ειναι φυσιολογικο αυτο; την εχω σε αυτοματη φωτεινοτητα.
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Παιδια με 4:30 ωρες λειτουργιας ειμαι στο 86% με το 50% της καταναλωσης να προερχεται απο την οθονη ειναι φυσιολογικο αυτο; την εχω σε αυτοματη φωτεινοτητα.

 

Αν το δουλεψες περίπου μια ώρα, ναι (μια ώρα στο "οθόνη" δηλαδή)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...