Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του Samsung Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειλικρινά ρε παιδιά μερικές φορές με κάνετε να αισθάνομαι ότι είμαι από άλλο πλανήτη και συγχρόνως πολύ ευτυχισμένο που είμαι μέλος του myphone από το 2004....:)

 

Μέχρι χθες ήθελα να αγοράσω το iPhone5 με ενοχλούσε η υπερβολική του τιμή, με απογοήτευε η μπαταρία που δεν αλλάζει εύκολα (είχα σκοπό να το κρατήσω αρκετό καιρό και σκεφτόμουν το πως θα είναι η μπαταρία μετά από 2 χρόνια) και με έκανε να αλλάξω γνώμη η ανύπαρκτη ποιότητα κατασκευής (ξεφλουδίζει).....

Σκεφτόμουν να αγοράσω το SGSIII αλλά με ενοχλούσε η τιμή του, έλεγα από μέσα μου τόσα λεφτά και να μην είναι και iPhone...:O

και τελικά μαθαίνω σήμερα ότι μπορώ να αποκτήσω το SGS III σε λευκό που μου αρέσει μόνο με 500 ευρώ :w00t::w00t::w00t::w00t:

Απίστευτο μου φαίνεται....... σίγουρα όλα είναι ok με την αγορά από το birdphone??????? Συγνώμη που ξανά ρωτάω αλλά ως παιδί του μνημονίου μου φαίνεται απίστευτο......

-Δημήτρης-
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ειλικρινά ρε παιδιά μερικές φορές με κάνετε να αισθάνομαι ότι είμαι από άλλο πλανήτη και συγχρόνως πολύ ευτυχισμένο που είμαι μέλος του myphone από το 2004....:)

 

Μέχρι χθες ήθελα να αγοράσω το iPhone5 με ενοχλούσε η υπερβολική του τιμή, με απογοήτευε η μπαταρία που δεν αλλάζει εύκολα (είχα σκοπό να το κρατήσω αρκετό καιρό και σκεφτόμουν το πως θα είναι η μπαταρία μετά από 2 χρόνια) και με έκανε να αλλάξω γνώμη η ανύπαρκτη ποιότητα κατασκευής (ξεφλουδίζει).....

Σκεφτόμουν να αγοράσω το SGSIII αλλά με ενοχλούσε η τιμή του, έλεγα από μέσα μου τόσα λεφτά και να μην είναι και iPhone...:O

και τελικά μαθαίνω σήμερα ότι μπορώ να αποκτήσω το SGS III σε λευκό που μου αρέσει μόνο με 500 ευρώ :w00t::w00t::w00t::w00t:

Απίστευτο μου φαίνεται....... σίγουρα όλα είναι ok με την αγορά από το birdphone??????? Συγνώμη που ξανά ρωτάω αλλά ως παιδί του μνημονίου μου φαίνεται απίστευτο......

Εμένα και το s3 αλλά και το one s που πήρα την προηγούμενη εβδομάδα είναι από εκεί και φυσικά όλα μια χαρά. Θα διασαφηνισεις ότι προορίζεται για κάποια χώρα της EU και φυσικά ότι είναι unbranded αν και το μαγαζί αυτό είναι σε όλα του καλό και χωρίς παρεξηγησεις/κοροϊδία.. Άφοβα προχώρα! Αν θες κάτι pm me!

Α, τα είπε και ο φίλτατος Stinger από πάνω.. Κροισοι δεν είμαστε αλλά όχι και κορόιδα να τα σκάμε σε cartels ;)

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά ρε παιδιά μερικές φορές με κάνετε να αισθάνομαι ότι είμαι από άλλο πλανήτη και συγχρόνως πολύ ευτυχισμένο που είμαι μέλος του myphone από το 2004....:)

 

Μέχρι χθες ήθελα να αγοράσω το iPhone5 με ενοχλούσε η υπερβολική του τιμή, με απογοήτευε η μπαταρία που δεν αλλάζει εύκολα (είχα σκοπό να το κρατήσω αρκετό καιρό και σκεφτόμουν το πως θα είναι η μπαταρία μετά από 2 χρόνια) και με έκανε να αλλάξω γνώμη η ανύπαρκτη ποιότητα κατασκευής (ξεφλουδίζει).....

Σκεφτόμουν να αγοράσω το SGSIII αλλά με ενοχλούσε η τιμή του, έλεγα από μέσα μου τόσα λεφτά και να μην είναι και iPhone...:O

και τελικά μαθαίνω σήμερα ότι μπορώ να αποκτήσω το SGS III σε λευκό που μου αρέσει μόνο με 500 ευρώ :w00t::w00t::w00t::w00t:

Απίστευτο μου φαίνεται....... σίγουρα όλα είναι ok με την αγορά από το birdphone??????? Συγνώμη που ξανά ρωτάω αλλά ως παιδί του μνημονίου μου φαίνεται απίστευτο......

 

Και εγώ πήρα από εκεί το S2, προχώρα άφοβα, πάρτους και τηλέφωνο αν θές :)

Link to comment
Share on other sites

Λενε οτι αυτα που εχουν gr προοριζονται για την ελληνικη αγορα. Με τα υπολοιπα , σε περιπτωση βλαβης ας πουμε, τι γινεται? το δινεις σ αυτους ή το πας εσυ στη samsung?
:cool:
Link to comment
Share on other sites

Λενε οτι αυτα που εχουν gr προοριζονται για την ελληνικη αγορα. Με τα υπολοιπα , σε περιπτωση βλαβης ας πουμε, τι γινεται? το δινεις σ αυτους ή το πας εσυ στη samsung?

Πας κατευθείαν σε service της Samsung και έχεις να κάνεις απευθείας με το service :happy:

Link to comment
Share on other sites

Λενε οτι αυτα που εχουν gr προοριζονται για την ελληνικη αγορα. Με τα υπολοιπα , σε περιπτωση βλαβης ας πουμε, τι γινεται? το δινεις σ αυτους ή το πας εσυ στη samsung?

 

Την ίδια ακριβώς απορία έχω κι εγώ...... η διαφορά του gr με το άλλο είναι 100 ευρώ ???????????

 

Γ@μ@τ@ δεν υπάρχει το λευκό στα 502 ευρώ.......

-Δημήτρης-
Link to comment
Share on other sites

Την ίδια ακριβώς απορία έχω κι εγώ...... η διαφορά του gr με το άλλο είναι 100 ευρώ ???????????

 

Γ@μ@τ@ δεν υπάρχει το λευκό στα 502 ευρώ.......

Μίμη το είπαμε και στο άλλο post. Σε καλύπτει απολύτως οποιαδήποτε συσκευή κυκλοφορεί ή προορίζεται για χώρα Ευρωπαϊκής Ένωσης (GR, IT, SP, DE, FR, κτλ). Μάλιστα στο κουτί στο πίσω μέρος και κάτω δεξιά μπορείς να δεις τα αρχικά όλων των χωρών που προορίζεται η συσκευή. Εκεί θα δεις και το GR μεταξύ των άλλων (δεν έχω το κουτί να στο βγάλω μια να δεις τι εννοώ). Η διαφορά του "ελληνικού" είναι ότι θα έχει μέσα το start up guide και στα ελληνικά οπότε δεν βλέπω λόγο για να σκας τα παραπάνω ευρώ. Οι περισσότεροι εδώ μέσα εδώ και χρόνια παίρνουν από τέτοια μαγαζιά ή και ακόμα από amazon γερμανίας, expansys κτλ και κανείς ποτέ δεν είχε πρόβλημα με service

Link to comment
Share on other sites

Γ@μ@τ@ δεν υπάρχει το λευκό στα 502 ευρώ.......

 

Υπάρχει στα 489, σου έδωσαν link πιο πάνω...

- Alex
Link to comment
Share on other sites

μην ξεχνας και τα 25€ που ειναι τα μεταφορικα για το amazon.de

απο εκει ειχα παρει το δικο μου

 

Σωστος.Ειχα στο μυαλο μου λιγοτερα μεταφορικα.

 

Λενε οτι αυτα που εχουν gr προοριζονται για την ελληνικη αγορα. Με τα υπολοιπα , σε περιπτωση βλαβης ας πουμε, τι γινεται? το δινεις σ αυτους ή το πας εσυ στη samsung?

 

Θα σου το πω απλα.Οποιος στο λεει ας το αποδειξει.Παμπολες περιπτωσεις που ετυχε να πανε service κινητα που ηταν αγορασμενα εκτος των εταιρειων κινητης και των μεγαλων μαγαζιων (πχ πλαισιο,public κτλ) που τα πουλανε οσο τους γουσταρει και δεν ειχαν κανενα απολυτως θεμα με την εγγυηση

 

Sorry για το υφος απλα εχω διαβασει απειρα κουλα για το θεμα:)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια ακριβώς απορία έχω κι εγώ...... η διαφορά του gr με το άλλο είναι 100 ευρώ ???????????

 

Γ@μ@τ@ δεν υπάρχει το λευκό στα 502 ευρώ.......

 

Μίμη εγω εχω αγορασει και απο εδω http://www.kinitomania.com/smartphones/samsung-smartphones/details/1320/137/smartphones/samsung/samsung-galaxy-s-iii-i9300-16gb και απο οτι φαινεται εχουν και λευκο

 

@Αλεκος το amazon εχει 25 euros μεταφορικα και τελικη τιμη βγαινει 516.O Νικος εχει δικιο

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα και μια φώτο από ευρωπαϊκό τηλέφωνο HTC... αν δείτε τα κουτάκια (όσοι έχετε καλά μάτια και καλή οθόνη :p ) θα ξεχωρίσετε και το GR (2η σειρά) μεταξύ των χωρών.... αυτό σημαίνει ότι καλύπτεται από πανευρωπαϊκή εγγύηση σε όλες αυτές τις χώρες και φυσικά στην Ελλάδα...

 

http://www.smartphonegurus.com/guru/HD7/DSCF1510-medium.jpg

Link to comment
Share on other sites

εγω παρηγγειλα και δευτερο σημερα για τον πατερα μου ...για εγγυηση που ρωτησα μου ειπαν κανονικα απευθηνεσε samsung hellas.
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

 

Θα σου το πω απλα.Οποιος στο λεει ας το αποδειξει.Παμπολες περιπτωσεις που ετυχε να πανε service κινητα που ηταν αγορασμενα εκτος των εταιρειων κινητης και των μεγαλων μαγαζιων (πχ πλαισιο,public κτλ) που τα πουλανε οσο τους γουσταρει και δεν ειχαν κανενα απολυτως θεμα με την εγγυηση

 

Sorry για το υφος απλα εχω διαβασει απειρα κουλα για το θεμα:)

 

Για να τελειώνουμε με αυτό το παραμυθάκι, αυτός ο μύθος κυκλοφορεί και διογκώνεται από άτομα που αγοράζουν συσκευές υπερτιμολογημένα από τις αλυσίδες (γερμανός κτλ) έχοντας μια επίσης φουσκωμένη επιδότηση συνήθως, και αυτό γιατί πολύ απλά όταν πάνε να το πουλήσουν θέλουν να το δώσουν σε τιμή ανάλογη με αυτή που τους χρέωσε το κατάστημα..

 

Πάει ας πούμε ο Μητσάρας, που έχει μια επιδότηση 200-250, βάζει και το conne του στην Cosmote/voda/wind ή τους κάνει λίγο τον δύσκολο και καλά φορητότητα τον αριθμό, φτάνει τα 300-350-400€ επιδότηση. Στην ουσία η εξτρά επιδότηση που πήρε είναι το καπέλο που βάζουν οι Γερμανοί και σία.. γι'αυτό λοιπόν βλέπετε SIII με 669€ ενώ ο εισαγωγέας το πουλάει 500€. Φυσικά όσο μεγαλύτερης αξίας συσκευή, τόσο μεγαλύτερη απόκλιση Skroutzoμάγαζα - Αλυσίδες.

 

Χαίρεται λοιπόν ο πανέξυπνος μητσάρας που κορόιδεψε την Cosmo/voda/wind και τους τα πήρε χοντρά! Όταν πάει να το πουλήσει λοιπόν, πόσα θα ζητήσει? Θα ζητήσει 500€+ Γιατί όπως επιμένει ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΙΑΣ!!! (Εδώ κοροϊδέψαμε ολόκληρο πάροχο και πήραμε παραπάνω επιδότηση, στον ανενημέρωτο Ελληνάκο θα κωλώσουμε?)

 

Γι'αυτό παιδιά μην τρώτε κουτόχορτο, έχοντας γραμμένο στην απόδειξή σας το IMEI της συσκευής, είναι το μόνο που πρέπει να προσέξετε για να έχετε πανευρωπαϊκή εγγύηση. Φυσικά η συσκευή σας θα πρέπει να προορίζεται για EU και όχι ουγκάντα ας πούμε.. τότε όχι δεν σας καλύπτουν! :O

 

ΥΓ. Μια επιθετική πολιτική της Apple (και μπράβο της) είναι πως μετά από συμφωνίες με παρόχους κατάφερε να δίνουν μεγαλύτερη επιδότηση για αγορά iDevice. Πχ σου λέγαν 200ευρό για οποιαδήποτε συσκευή, 300€ για iphone!

 

ΥΓ2. Μπήκα στον κόπο να γράψω το μακρινάρι για να το κάνω c/p και να το έχω πρόχειρο γιατί έχει παραγίνει το κακό με τις "παραεισαγωγές" ..

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα στον κόπο να γράψω το μακρινάρι για να το κάνω c/p και να το έχω πρόχειρο γιατί έχει παραγίνει το κακό με τις "παραεισαγωγές" ..

Και για να το πάω λίγο παραπέρα. Το κινητό είναι, από άποψη νομική και πραγματική, ίδιο με οποιοδήποτε άλλο ηλεκτρονικό καταναλωτικό αγαθό. Να υποθέσω λοιπόν ότι, σε αντιστοιχία, όλοι μας όταν πάμε να αγοράσουμε τηλεόραση ή κουζίνα από τον κωτσόβολο (ή το κάθε αντίστοιχο μαγαζί) απαιτούμε να μας αποδείξουν από που το έχουν εισάγει. Αν δεν το έχουν αγοράσει από την αντίστοιχη ελληνική αντιπροσωπία τους το πετάμε στην μούρη σαν ελαττωματικό. Θα το αγοράσουμε μόνο αν προέρχεται από την ελληνική αντιπροσωπία και είναι, απαραιτήτως, 20% πιο ακριβό. Τότε ναι, κάναμε την σωστή επιλογή ως συνειδητοποιημένοι καταναλωτές.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

παιδιά αν πάρω από εδώ http://viewitem.eim.ebay.gr/NEW-BOXED-PEBBLE-BLUE-SAMSUNG-GALAXY-S-3-16GB-MOBILE-PHONE-BUNDLE/110952117857/item θα παίξει κανονικά Ελλάδα?
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε δίνεις 20 ευρω παραπάνω να το πάρεις απο Ελλάδα να έχεις το κεφάλι σου ησυχο; Τόσα αξιόπιστα μαγαζιά το πουλάνε φθηνα...
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε δίνεις 20 ευρω παραπάνω να το πάρεις απο Ελλάδα να έχεις το κεφάλι σου ησυχο; Τόσα αξιόπιστα μαγαζιά το πουλάνε φθηνα...

έλεγα να πάρω μεταχ στα 440 περίπου. λέω άντε να δώσω άλλα 40 να το πάρω καινούριο και μετά άλλα 20 από Ελλάδα.. σιγά σιγά ξεφεύγουμε στο 100αρικο από τον αρχικό υπολογισμό ;)

Link to comment
Share on other sites

έλεγα να πάρω μεταχ στα 440 περίπου. λέω άντε να δώσω άλλα 40 να το πάρω καινούριο και μετά άλλα 20 από Ελλάδα.. σιγά σιγά ξεφεύγουμε στο 100αρικο από τον αρχικό υπολογισμό ;)

 

Αν πας στα μαγαζια που αναφερθηκαν και δεν επιλεξεις αποστολη με πληρωμη μετρητοις τοτε εισαι στα 502.60 πανω απο μεταχειρισμενο.Στις αγγελιες του forum εχεις προσβαση;Και εκει μπορει να βρεις αριστα μεταχειρισμενα;)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

έλεγα να πάρω μεταχ στα 440 περίπου. λέω άντε να δώσω άλλα 40 να το πάρω καινούριο και μετά άλλα 20 από Ελλάδα.. σιγά σιγά ξεφεύγουμε στο 100αρικο από τον αρχικό υπολογισμό ;)

 

Με 13 αξιολόγηση πάντως που έχει ο τύπος δε θα έπαιρνα sgs3... Καμία θήκη και πολυ του είναι!

Link to comment
Share on other sites

Με 13 αξιολόγηση πάντως που έχει ο τύπος δε θα έπαιρνα sgs3... Καμία θήκη και πολυ του είναι!

 

Εκτος απο το θεμα του rating,που ειναι απαγορευτικο, η συναλλαγη ειναι σε στερλινες αγγλιας ή ειδα λαθος(τα ευρω ειναι ενδεικτικα με βαση την ισοτιμια που χρησιμοποιει το ebay);Αν ειναι ετσι θα φας και ενα καπελο απο την τραπεζα σου και σε παω στοιχημα οτι θα πληρωσεις παραπανω απο 510 ευρω.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

έχω πρόσβαση στις αγγελίες..το ερώτημα είναι αν πάρω γενικά από εξωτερικό θα παίξει κανονικά Ελλάδα?
Link to comment
Share on other sites

έχω πρόσβαση στις αγγελίες..το ερώτημα είναι αν πάρω γενικά από εξωτερικό θα παίξει κανονικά Ελλάδα?

 

Γιατι να μη παιζει;Ολοι εδω απο Ελλαδα το αγορασαν;Διαβασε και το post 470 του Βασιλη.

 

 

Και για να προλαβω ισως επομενη σου ερωτηση,ναι θα εχει κανονικοτατα ελληνικο μενου και ελληνικο πληκτρολογιο:)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Όντως επειδή κι εγώ δεν έχω σκοπό να αγοράσω το s3 670 ευρώ αλλά 500 από σκρουντζομάγαζο θέλω να ξέρω το εξής:

Τι συμβαίνει με το fιrmware της συσκευής; θα έχω κανονικά αναβαθμίσεις στην Ελλάδα, updates? Όταν το συνδέω με το PC μου και κάνω αναβάθμιση μέσω kies θα λειτουργεί κανονικά;;;;

 

Γενικότερα θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα ??????????????

-Δημήτρης-
Link to comment
Share on other sites

Όντως επειδή κι εγώ δεν έχω σκοπό να αγοράσω το s3 670 ευρώ αλλά 500 από σκρουντζομάγαζο θέλω να ξέρω το εξής:

Τι συμβαίνει με το fιrmware της συσκευής; θα έχω κανονικά αναβαθμίσεις στην Ελλάδα, updates? Όταν το συνδέω με το PC μου και κάνω αναβάθμιση μέσω kies θα λειτουργεί κανονικά;;;;

 

Γενικότερα θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα ??????????????

 

Εχουν απαντηθει αρκετες φορες οι ερωτησεις σου.Χρησιμοποιησε το search

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...