Jump to content

Galaxy S III : Πλήρης οδηγός για root


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η διαδικασία του πρωτου ποστ ειναι πολύ απλη και σε 10 λεπτακια εχεις κανει το τλφ σου ρουτ και εγω αυτην ακολούθησα
Link to comment
Share on other sites

παρομοιως και εγω εχω προβλημα με το triagle away,ενω γινεται η διαδικασια και γραφει οτι μηδενησε,μολις μπω σε download mode γραφει ο μετρητης 3.καμια ιδεα?το προβλημα λυθηκε οπως εγραψα σε αλλο σημειο του φορουμ.εχω ερωτηση σχετικα με το ρουτ,κανουμε ρουτ ειτε με cfroot,ειτε με τον αλλο τροπο για ρεκοβερυ,η πρωτα cfroot και μετα οπωσδηποτε και ο αλλος τροπος.θελω να πω μονο με cfroot δεν τελειωνει η διαδικασια? συγνωμη αν για πολους ειναι αστεια τα ερωτηματα. Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Μετα απο πολυ καιρο σε custom πηρα την αποφαση να unrootαρω τη συσκευη για να βαλω τη 4.3 οφισιαλ. Η ερωτηση μου ειναι μια και συγκεκριμενη. για να γυρισω σε στοκ κατασταση(και να χω το κεφαλι μου ησυχο σχετικα με την εγγυηση) χρειαζεται πρωτα να φλασαρω τη ρομ που ειχε το κινητο οταν το αγορασα(4.1 android) η να περασω κατευθειαν τη νεοτερη οφισιαλ εκδοση της χωρας προελευσης του κινητου;
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πολυ καιρο σε custom πηρα την αποφαση να unrootαρω τη συσκευη για να βαλω τη 4.3 οφισιαλ. Η ερωτηση μου ειναι μια και συγκεκριμενη. για να γυρισω σε στοκ κατασταση(και να χω το κεφαλι μου ησυχο σχετικα με την εγγυηση) χρειαζεται πρωτα να φλασαρω τη ρομ που ειχε το κινητο οταν το αγορασα(4.1 android) η να περασω κατευθειαν τη νεοτερη οφισιαλ εκδοση της χωρας προελευσης του κινητου;

 

Την νεότερη official έκδοση, αλλά αν θες μπορείς να βάλεις και την 4.1.2.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Η Omega είναι ό,τι καλύτερο υπάρχει σε Custom αυτήν τη στιγμή.

 

Γειά σε ολους το παρέλαβα σήμερα το τηλέφωνο, πρίν ξεκινήσω για τα σχετικά και επειδή δεν θέλω νά φλασάρω rom και να δοκιμάζω εχεις κάποιος δοκιμάσει 2-3 να εχει κατασταλάξει κάπου?

Ακούω πολλά καλά λόγια για την NeatROM, την Omega και την S4 Revolution,και η CM μόνο κάποιος που εχει δοκιμάσει κάποιες θα μπορούσε να εχει αποψη

Ποιό πολύ κλείνω στην NeatRom Aroma 7.2

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε ολους το παρέλαβα σήμερα το τηλέφωνο, πρίν ξεκινήσω για τα σχετικά και επειδή δεν θέλω νά φλασάρω rom και να δοκιμάζω εχεις κάποιος δοκιμάσει 2-3 να εχει κατασταλάξει κάπου?

Ακούω πολλά καλά λόγια για την NeatROM, την Omega και την S4 Revolution,και η CM μόνο κάποιος που εχει δοκιμάσει κάποιες θα μπορούσε να εχει αποψη

Ποιό πολύ κλείνω στην NeatRom Aroma 7.2

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Μεταξύ omega και neatrom καλύτερη είναι η neatrom. Σου συνιστώ να την δοκιμάσεις. Επίσης και στις δύο μπορείς να βάλεις τον kernel του boeffla (beta ver.5.2.6a) και με το boeffla config v.2 το οποίο το κατεβάζεις από το play πραγματικά πετάει.

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Μεταξύ omega και neatrom καλύτερη είναι η neatrom. Σου συνιστώ να την δοκιμάσεις. Επίσης και στις δύο μπορείς να βάλεις τον kernel του boeffla (beta ver.5.2.6a) και με το boeffla config v.2 το οποίο το κατεβάζεις από το play πραγματικά πετάει.

Ευχαριστώ φίλε μου να ρωτήσω κάτι να σου πώ τι εχω σκοπό νά κάνω.

Μέσω odin κάνω Cf-auto root, μετά μέσω TWRP εφαρμογής η μέσω odin περνώ TWPR recovery ( το εχω στο Galaxy TAb και ειναι αψογο ) και μετά μέσω Recovery την ROM. To kernel που λες πότε το περνώ σε ποιά σειρά.

Εχεις καμμία ενσταση στον διαδικασία που περιγράφω?

Τον μηδενισμό του counter εφοσον το τηλέφω το εχω εγώ δεν θέλει service και δεν θέλω να το πουλήσω εχω λόγο να το κάνω reset?

Ευχαριστώ και πάλι

Link to comment
Share on other sites

To framaroot δουλεύει σε 4.3 ?

 

Αν ναι πια έκδοση?

 

Δοκίμασα 1.8.0 , 1.8.1, 1.9.0 κ 1.9.1 και πάπαλα?:mad:

 

Για root βάλε κατευθείαν Philz recovery και σου το κάνει root μέσα από εκεί

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.. Για το s3 mini ισχυει ο οδηγος αυτος.?? μπορω να ρουταρω??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδιά καλημέρα.προσπαθώ να το επαναφέρω το τηλέφωνω στν αρχική κατάσταση αλλά παραμένει modified.Δεν έχω κάνει factory reset.

 

edit: Έκανα και factory reset και τώρα έγραψε κανονικό.Μπήκα σε download mode τώρα να του περάσω την 4.3 και η ένδειξη "custom binary download" λέει "NO".

 

Οπότε να φανταστώ πως το κινητό ήρθε στα αρχικά του έτσι;;;

Edited by sofo988
Link to comment
Share on other sites

παρομοιως και εγω εχω προβλημα με το triagle away,ενω γινεται η διαδικασια και γραφει οτι μηδενησε,μολις μπω σε download mode γραφει ο μετρητης 3.καμια ιδεα?το προβλημα λυθηκε οπως εγραψα σε αλλο σημειο του φορουμ.εχω ερωτηση σχετικα με το ρουτ,κανουμε ρουτ ειτε με cfroot,ειτε με τον αλλο τροπο για ρεκοβερυ,η πρωτα cfroot και μετα οπωσδηποτε και ο αλλος τροπος.θελω να πω μονο με cfroot δεν τελειωνει η διαδικασια? συγνωμη αν για πολους ειναι αστεια τα ερωτηματα.

 

πως τον μηδενισες το μετρητη?εχω προβλημα και δε μπορω να τον μηδενισω.καμια βοηθεια?

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

πως τον μηδενισες το μετρητη?εχω προβλημα και δε μπορω να τον μηδενισω.καμια βοηθεια?

 

Καλημέρα φίλε. Εγώ στο βήμα "περίμενε 10 λεπτά" έκανα factory reset και μηδένισε. Διαφορετικά όσο και να περίμενα τπτ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, υπαρχει πουθενα καμια λιστα με οτι μπορουμε να αφαιρεσουμε η να παγωσουμε μεσω tb μετα το root σε 4,3;
«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, υπαρχει πουθενα καμια λιστα με οτι μπορουμε να αφαιρεσουμε η να παγωσουμε μεσω tb μετα το root σε 4,3;

 

Δες εδώ. :):)

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ο οδηγός ισχύει και σε 4.3 για το cwm?

 

Ναι ,δεν αλλάζει κάτι ,αλλά μπορείς να επιλέξεις και κάποια άλλα recovery που υπάρχουν για την συσκευή .

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s3/orig-development/i93xx-philz-touch-t2002953

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s3/orig-development/recovery-twrp-2-6-3-0-touch-recovery-t1943592

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.

ακολουθησα τις οδηγιες σας και ολα καλα.εγινα ρουτ.

απλα δεν εγκατεστησε το superuser και σαν αποτελεσμα δεν μου ανοιγει εφαρμογες που το χρησιμοποιουν.

θα πρεπε να μου το εγκαταστησει απο μονο του ή μπορω να το εγκαταστησω απο το playstore μονος μου?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.

ακολουθησα τις οδηγιες σας και ολα καλα.εγινα ρουτ.

απλα δεν εγκατεστησε το superuser και σαν αποτελεσμα δεν μου ανοιγει εφαρμογες που το χρησιμοποιουν.

θα πρεπε να μου το εγκαταστησει απο μονο του ή μπορω να το εγκαταστησω απο το playstore μονος μου?

 

Κατέβασε το από το play store και θα είσαι εντάξει

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το από το play store και θα είσαι εντάξει

 

ποιο απ ολα κατεβαζω?εχει ενα σωρο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οκ το βρηκα.ευχαριστω παντως

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...