Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S IIΙ


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θελει λίγο προσοχή τι συγκρίνουμε: μια AOSP έρχεται μόνο με τα gapps ενώ μια stock μπορεί να έχει ένα σωρό bloatware. Προσωπικά, και εγώ δεν έχω καταφέρει να βρω kitkat με καλύτερη μπαταρία από τις καλές stock (και μιλάμε για μεγάλη διαφορά).

Βέβαια διαβάζω για ένα bug που έχουν βρει (link) και που διορθώνει τα πράγματα για τις AOSP αλλά δεν έχω δοκιμάσει κάποια τελευταία.

 

Για εμένα η camera παραμένει το deal breaker:mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

θα συμφωνήσω απόλυτα και για την ιστορία το τηλ είναι χωρίς φορτίσει 2 ήμερες 11 ώρες και 8 λεπτά

 

να πω ότι εδώ και 4 μήνες έχω βάλει την δεύτερη μπαταριά που είχε η συσκευασία έχω το 32gb και όλες η μετρήσεις έχουν γίνει με αυτήν την μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη βδομαδα, ακουσα οτι ενδεχεται να μην παρει την kitkat το κινητο μας.Ισχυει κατι τετοιο ;

http://www.gsmarena.com/samsung_i9300_galaxy_s_iii-4238.php

 

Στο OS λέει "planned upgrade to v4.4.2 (KitKat)" :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Εγκατέστησα την έκδοση XXUGMK6 Ελληνικό (EUR) firmware 4.3 (28 Νοεμβρίου 2013) στο s3 αλλά έχω ένα πρόβλημα..ενώ διαλέγω στις ρυμθμίσεις - γλώσσα - samsung πληκτρολογιο ελληνικά και αγγλικά δεν μου εμφανίζεται στο space η αλλαγή και μένει πάντα μόνο με ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Εγκατέστησα την έκδοση XXUGMK6 Ελληνικό (EUR) firmware 4.3 (28 Νοεμβρίου 2013) στο s3 αλλά έχω ένα πρόβλημα..ενώ διαλέγω στις ρυμθμίσεις - γλώσσα - samsung πληκτρολογιο ελληνικά και αγγλικά δεν μου εμφανίζεται στο space η αλλαγή και μένει πάντα μόνο με ελληνικά.

 

Το ίδιο πρόβλημα είχα κι εγώ σε 2 συσκευές φίλων. Έκανα εκκαθάριση έκανα το ενα το άλλο τίποτα.

Τελικά κατέβασα ενα άλλο πληκτρολόγιο να γλιτώσουμε την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

έχω το S3 I9300.

Πήρα από ιντερνετομάγαζο. Μου ήρθε στα γαλλικά.

Έχω περάσει το cyanogen 11. Μου χάλασε η οθόνη και προσπαθώ να το επαναφέρω στην ROM που είχε εξ αρχής.

Όμως δεν μπορώ να είμαι σίγουρος για τη ROM γιατί δεν κράτησα ούτε backup της stock rom ούτε τα στοιχεία της συσκευής.

 

Αυτή τη στιγμή τα στοιχεία που παίρνω από το check fus :

 

Product Code

GT-I9300OKDEUR

 

Phone

I9300DDUGMK1

 

PDA

empty

 

CSC

empty

 

 

Μπορείτε να με βοηθήσετε να μου πείτε αν αυτά τα στοιχεία έχουν αλλάξει? Γιατί πηγαίνω στο sammobile firmwares και μόνο με το

Phone number έβγαλα κάποια αποτελέσματα και μου βγάζει πιθανά firmwares απο Ινδία και μπαγκλαντές...

 

 

Μπορείτε να με βοηθήσετε να βρω το σωστό firmware?

 

 

Ευχαριστώ

Edited by HoleInTheHead
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Εγκατέστησα την έκδοση XXUGMK6 Ελληνικό (EUR) firmware 4.3 (28 Νοεμβρίου 2013) στο s3 αλλά έχω ένα πρόβλημα..ενώ διαλέγω στις ρυμθμίσεις - γλώσσα - samsung πληκτρολογιο ελληνικά και αγγλικά δεν μου εμφανίζεται στο space η αλλαγή και μένει πάντα μόνο με ελληνικά.

τικαρισες και τις 2 γλωσες και παρολαυτα δεν αλλαζει?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα,

 

έχω το S3 I9300.

Πήρα από ιντερνετομάγαζο. Μου ήρθε στα γαλλικά.

Έχω περάσει το cyanogen 11. Μου χάλασε η οθόνη και προσπαθώ να το επαναφέρω στην ROM που είχε εξ αρχής.

Όμως δεν μπορώ να είμαι σίγουρος για τη ROM γιατί δεν κράτησα ούτε backup της stock rom ούτε τα στοιχεία της συσκευής.

 

Αυτή τη στιγμή τα στοιχεία που παίρνω από το check fus και από το κουτί που το αγόρασα είναι τα εξής :

 

FFC ID

A3LGTI9300A

 

SSN

-I9300GSMH

 

IMEI

 

 

s/N

RV1D84HAXYR

 

Product Code

GT-I9300OKDEUR

 

Phone

I9300DDUGMK1

 

PDA

empty

 

CSC

empty

 

 

Μπορείτε να με βοηθήσετε να μου πείτε αν αυτά τα στοιχεία έχουν αλλάξει? Γιατί πηγαίνω στο sammobile firmwares και μόνο με το

Phone number έβγαλα κάποια αποτελέσματα και μου βγάζει πιθανά firmwares απο Ινδία και μπαγκλαντές...

 

 

Μπορείτε να με βοηθήσετε να βρω το σωστό firmware?

 

 

Ευχαριστώ

δοκιμασε να το συνδεσεις στο KIES και πατησε στα εργαλεια και επελεξε αναβαθμηση λειτουργικου,αν στο αναγνωρισει θα γραψει πιο λειτουργικο ειχες.

Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

τικαρισες και τις 2 γλωσες και παρολαυτα δεν αλλαζει?

Εντελώς ξαφνικά απέκτησα και εγώ το ίδιο πρόβλημα . Έχω επιλεγμένες τις δύο γλώσσες αλλά δεν μπορώ να τις εναλλάξω ούτε με το space ούτε και από τις ρυθμίσεις

Link to comment
Share on other sites

τικαρισες και τις 2 γλωσες και παρολαυτα δεν αλλαζει?

 

Ακριβώς..αναγκάστηκα να κάνω factory reset για να ξεκολλήσει..:mad:

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς..αναγκάστηκα να κάνω factory reset για να ξεκολλήσει..:mad:

 

Σε μένα χάθηκαν παράλληλα και οι επαφές μου . Τελικά επανήλθε η εναλλαγή στην γλώσσα μετά από κατάργησή του πληκτρολογίου και μερικών ακόμα εφαρμογών της Samsung και επανεκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

τικαρισες και τις 2 γλωσες και παρολαυτα δεν αλλαζει?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δοκιμασε να το συνδεσεις στο KIES και πατησε στα εργαλεια και επελεξε αναβαθμηση λειτουργικου,αν στο αναγνωρισει θα γραψει πιο λειτουργικο ειχες.

 

 

Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου. Εγκατέστησα το KIES αλλά δυστυχώς "κολλάει" στο "connecting to phone" Λογικά δεν το αναγνωρίζει λόγω του ότι έχω cyanogen σωστά?

Αν βάλω την stock ROM της Ελλάδας παίζει να ελέγξουν-ανακαλύψουν ότι δεν είναι η ROM με την οποία το πήρα?

Αλλωστε εμένα η οθόνη έχει χαλάσει - είναι δηλαδή hardware θέμα - δεν είναι software. Το ψαχνουν στη Samsung τόσο πολύ?

 

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου. Εγκατέστησα το KIES αλλά δυστυχώς "κολλάει" στο "connecting to phone" Λογικά δεν το αναγνωρίζει λόγω του ότι έχω cyanogen σωστά?

Αν βάλω την stock ROM της Ελλάδας παίζει να ελέγξουν-ανακαλύψουν ότι δεν είναι η ROM με την οποία το πήρα?

Αλλωστε εμένα η οθόνη έχει χαλάσει - είναι δηλαδή hardware θέμα - δεν είναι software. Το ψαχνουν στη Samsung τόσο πολύ?

 

Ευχαριστώ

Βάλε ένα official ευρωπαϊκό firmware και πήγαινε το ,περισσότερο θα τους ενδιαφέρει αν είναι root πάρα ποιο firmware φοράει .

Κανε βέβαια πρώτα full unroot .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου. Εγκατέστησα το KIES αλλά δυστυχώς "κολλάει" στο "connecting to phone" Λογικά δεν το αναγνωρίζει λόγω του ότι έχω cyanogen σωστά?

Αν βάλω την stock ROM της Ελλάδας παίζει να ελέγξουν-ανακαλύψουν ότι δεν είναι η ROM με την οποία το πήρα?

Αλλωστε εμένα η οθόνη έχει χαλάσει - είναι δηλαδή hardware θέμα - δεν είναι software. Το ψαχνουν στη Samsung τόσο πολύ?

 

 

Ευχαριστώ

 

Αν θέλουν να το βρουν θα γράψουν το imei και θα βρουν για που πήγαινε η συσκευή.

Το ρισκάρεις έτσι. Καλύτερα ψάξε λίγο ακόμη πρώτα μήπως βρεις τροπο να βάλεις την Rom που πρέπει και αν δεν τοτε βάλε μια ελληνική και ότι γίνει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

μια φιλη μου ηρθε από καναδα, και το κινητο της είναι κλειδωμενο στον εκει παροχο ηθελε να του βαλει μια δικια μας καρτουλα για να κανει την δουλεια της αλλα δεν μπορει, τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζει αναβάθμιση το γερμανικό μου. Τι λέτε να είναι ?

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

πήγα να το κατεβάσω αλλά μου βγάζει σφάλμα στην εγκατάσταση :cry:

 

θα δοκιμάσω από kies όταν πάω σπίτ, ελπίζω να βελτιώσει λίγο την ταχύτητα

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου κατέβασε ενημέρωση.

 

Γερμανικό S3, είχε την XXUGMK6, Kernel 3.0.31-2168382 και τώρα έχει XXUGNA8, Kernel 3.0.31-2429075.

 

Περισσότερα σε λίγο μετά απο τις δοκιμές.

 

Νίκος

00-05 Audi S3 Oettinger...Gone But Not Forgotten

06-14 Porsche 911 C4 Exclusive Sportpack...Absolut Driving Machine!!!

14-... Straight Six Open Top Sliding Machine ///

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου κατέβασε ενημέρωση.

 

Γερμανικό S3, είχε την XXUGMK6, Kernel 3.0.31-2168382 και τώρα έχει XXUGNA8, Kernel 3.0.31-2429075.

 

Περισσότερα σε λίγο μετά απο τις δοκιμές.

 

Νίκος

 

Ακριβώς το ιδιο και σε μένα.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που παρατήρησα μέχρι στιγμής είναι η πολύ καλύτερη διαχείρηση μπαταρίας...

Κοιτάχτε πριν την αναβάθμιση και μετά...

 

https://www.dropbox.com/s/kt1v28o7evrpfmj/2014-03-26%2010.52.19.png

 

Η αναβάθμιση γίνεται εκεί που φαίνεται η γραμμή, είναι η απενεργοποίηση του τηλεφώνου. Μετά η γραμμή είναι σχεδόν επίπεδη. Είχα πολύ καιρό να την δω κάπως έτσι. Το άλλο βασικό πρόβλημα που είχα είναι με την σύνδεση wifi στο σπίτι. Αυτό θα το τσεκάρω το βράδυ. Μέχρι στιγμής όλα καλά!!!:X

 

Νίκος.

00-05 Audi S3 Oettinger...Gone But Not Forgotten

06-14 Porsche 911 C4 Exclusive Sportpack...Absolut Driving Machine!!!

14-... Straight Six Open Top Sliding Machine ///

Link to comment
Share on other sites

από ταχύτητα το βλέπεις καλύτερο?

 

Το βλέπω σαφώς βελτιωμένο σε όλα. Χωρίς καμία αλλαγή σε προγράμματα-ρυθμίσεις κλπ, τρέχει πιο γρήγορα και η μπαταρία καμία σχέση.

 

Νίκος

00-05 Audi S3 Oettinger...Gone But Not Forgotten

06-14 Porsche 911 C4 Exclusive Sportpack...Absolut Driving Machine!!!

14-... Straight Six Open Top Sliding Machine ///

Link to comment
Share on other sites

Όσο πάει βελτιώνεται έχω NB1 archidroid βασισμένη στη stock και με κάθε update γίνεται καλύτερη
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με την smart droid που πρότεινε ο telmusic και boeffla kernel είμαι μια χαρά.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο εγκατασταση γερμανινης εκδοσης gna5 διαπιστωσα πως η λειτουργια στην lock screen για shortcuts δεν υπαρχει!!:blink:

Ειχα την ml2 της cosmote. Λογικα δεν πρεπει να υπαρχουν διαφορες...

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...