Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S IIΙ


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά απο factory reset και εγω βλέπω όλα πάνε καλύτερα (Cosmote European). Βέβαια ισχύει η μεγαλύτερη κατάληψη μνήμης και η γρηγορότερη κατανάλωση μπαταρίας.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω μια μικρή καθυστέρηση (1-2 δευτερόλεπτα) για να ανάψει το κινητό και να δω την οθόνη κλειδώματος.

Επίσης, όταν ενεργοποιώ την έξυπνη οθόνη, το "μάτι" είναι πάντα ενεργό στην επάνω μπάρα.

 

Τα έχετε κι εσείς αυτά στην 4.3; Είναι φυσιολογικά;

 

Κατά τα άλλα δεν έχω βρει κανένα σημαντικό πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια μικρή καθυστέρηση (1-2 δευτερόλεπτα) για να ανάψει το κινητό και να δω την οθόνη κλειδώματος.

Επίσης, όταν ενεργοποιώ την έξυπνη οθόνη, το "μάτι" είναι πάντα ενεργό στην επάνω μπάρα.

 

Τα έχετε κι εσείς αυτά στην 4.3; Είναι φυσιολογικά;

 

Κατά τα άλλα δεν έχω βρει κανένα σημαντικό πρόβλημα.

 

Το 2ο είναι φυσιολογικό σίγουρα.

Ποια 4.3 έχεις; είναι αυτή της πρώτης σελίδας;

Link to comment
Share on other sites

Το 2ο είναι φυσιολογικό σίγουρα.

Ποια 4.3 έχεις; είναι αυτή της πρώτης σελίδας;

 

To ματακι και σε μενα φαινεται στην notification bar αλλα είναι grey.Επισης οσο και να κοιταζω την οθονη

αυτή σβηνει μετα από λιγο,αυτο δεν συνεβαινε με την 4.1.2 που ημουν.

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια μικρή καθυστέρηση (1-2 δευτερόλεπτα) για να ανάψει το κινητό και να δω την οθόνη κλειδώματος.

Επίσης, όταν ενεργοποιώ την έξυπνη οθόνη, το "μάτι" είναι πάντα ενεργό στην επάνω μπάρα.

 

Τα έχετε κι εσείς αυτά στην 4.3; Είναι φυσιολογικά;

 

Κατά τα άλλα δεν έχω βρει κανένα σημαντικό πρόβλημα.

 

Ναι και εγω τα εχω αυτά

MSCRE (Microsoft Certified Reboot Engineer)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας λυστε μου μια απορια γιατι θα ξεχασω και οσα ξερω.πηρα προ καιρου την συσκευη και οταν παω να κανω ελεγχο για αναβαθμιση την μια μου λεει οτι η συσκευη μου εχει τροποποιηθει και την αλλη οτι εχω την τελευταια εκδοση.η συσκευη ειναι αρουταριστη βοηθηστε με ρε παιδια τι να κανω ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας λυστε μου μια απορια γιατι θα ξεχασω και οσα ξερω.πηρα προ καιρου την συσκευη και οταν παω να κανω ελεγχο για αναβαθμιση την μια μου λεει οτι η συσκευη μου εχει τροποποιηθει και την αλλη οτι εχω την τελευταια εκδοση.η συσκευη ειναι αρουταριστη βοηθηστε με ρε παιδια τι να κανω ;

 

Αν υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση για την συσκευή σου κανε την με το kies.Κάποιες φόρες εμφανίζει αυτο το μήνυμα (τροποποιηθεί) και φεύγει μόνο του ή με reset .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

η 4.3 που βγαζει η μαμα σαμυ εστρωσε επιτελους ή ακομα περνουμε ρισκο αν μας κατσει καλα ή οχι;;;;! το κινητο το εχω απο ηλεκτρομαγαζο ! φοραω 4.1.2 ροοτ με farmaroot την εφαρμογη!
Link to comment
Share on other sites

To ματακι και σε μενα φαινεται στην notification bar αλλα είναι grey.Επισης οσο και να κοιταζω την οθονη

αυτή σβηνει μετα από λιγο,αυτο δεν συνεβαινε με την 4.1.2 που ημουν.

 

αν το προσέξετε,οταν σε τσεκαρει γινεται λιγο πιο αχνο απ'ότι ειναι. εμένα δουλεύει κανονικά,εκτος απο συνθηκες χαμηλου φωτισμου που και με την 4.1.2 παιζει να μην σε καταλάβαινε και να εσβηνε . και σε μενα κανει 1'' να αναψει η οθονη, ειναι το τιμημα μαλλον για να μην εχουμε redraws :O

Link to comment
Share on other sites

η 4.3 που βγαζει η μαμα σαμυ εστρωσε επιτελους ή ακομα περνουμε ρισκο αν μας κατσει καλα ή οχι;;;;! το κινητο το εχω απο ηλεκτρομαγαζο ! φοραω 4.1.2 ροοτ με farmaroot την εφαρμογη!

 

Μια χαρά είναι προχώρα παλιοσειρά μη φοβάσαι. Κάνε και wipe όμως ;)

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι προχώρα παλιοσειρά μη φοβάσαι. Κάνε και wipe όμως ;)

 

τι εννοεις με wipe??? αν θυμαμαι καλα κατι τετοια εκανα με το χ8 aαλλα τοτε παιζαμε με xrecovery και τετοια!! τωρα αυτο το εχω μαμα μονο με ροοτ :/ γινομαι κουραστικος συγνωμη αλλα μια ο στρατος και μια η σχολη τα ξεχασα τελειως ολα!!! χαχαχ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα το κινητο μου ειναι γαλλικο περασα μονος μου την ελβετικη ρομ και προσπαθησα να περασω και το csc αλλα μου λεει λαθος imei(355.....120/01) το γραφω μαζι με το 01?η παυλα πως μπαινει την καθετη ενοοω!επισης πατησα *#1234# και μου εβγαλε csc i9300AUTGML1 μηπως ειναι οκ η επρεπε να γραφει ML2 οπως αυτη που εγραψα?εχω κανει εγκατασταση μεσω odin μηπως στην 4,3 περνιεται μονο του το csc?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρασύρθηκα και εγώ από τις δηλώσεις για ασφαλή μετάβαση στην έκδοση 4.3 του Android και προσώρησα στην αναβάθμιση (μέσω Kies) στο κινητό μου Galaxy S3.

 

Ενώ δεν έχω προλάβει να δω πολλά στο κινητό ακόμα, μου ζητά να επανασυ΄νδέσω το καλώδιο μετά την επανεκκίνηση της συσκευής. Εκεί λαμβάνω μήνυμα για υποχρεωτική αναβάθμιση του Kies από 2.6 σε 3.0 μετά την εφαρμογή της 4.3. Καθώς για εμένα είναι κρίσιμο να έχω συγχρονισμένα δύο τηλέφωνα μέσω του Outlook (ένα iphone και ένα Galaxy S3), προχώρησα και στην αναβάθμιση του Kies σε έκδοση 3.0.

Τι το ήθελα...; Πλέον δεν μπορεί να γίνει καθόλου συγχρονισμός ενώ η συσκευή συνδέεται κανονικά. Μάλιστα, δεν το Kies δεν είναι σε θέση να "δει" όλους τους φακέλους επαφών ή προγράμματος, παρά μόνο τον κεντρικό (είχα και iCloud φάκελο για επαφές και πρόγραμμα). Η αναβάαθμιση λοιπόν μου έδωσε ένα λειτουργικό μεν κινητό αλλά που δεν μπορεί να συγχρονιστεί λόγω κακής αναβάθμισης του Kies. Επιεεικώς απαράδεκτο γιατί όπως είδα στο διαδίκτυο είναι γνωστό πρόβλημα απότον Νοέμβριο ενώ η Samsung δεν προειδοποιεί εμάς τους χρήστες για αυτό το προβληματικό κομμάτι της αναβάθμισής της. Έχει βρει κάποιος κάποια λύση;

Link to comment
Share on other sites

γεια σας μπηκα σε download mode θελω να περασω την 4.3 αλλα τα αρχεια καταλαθος τα ειχα σβησει πως να βγω απο download mode τη να πατησω ειμαι εδωhttp://www.myphone.gr/gallery/data/500/dmode.jpg
Link to comment
Share on other sites

γεια σας μπηκα σε download mode θελω να περασω την 4.3 αλλα τα αρχεια καταλαθος τα ειχα σβησει πως να βγω απο download mode τη να πατησω ειμαι εδωhttp://www.myphone.gr/gallery/data/500/dmode.jpg

 

Κράτα πατημένο συνέχεια το power και θα σβήσει.μετά το ξεκινάς κανονικά

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

...και προσπαθησα να περασω και το csc αλλα μου λεει λαθος imei (35XXXXXXXXXXX60/01) το γραφω μαζι με το 01? η κάθετη μπαίνει και αν ναι πως?

Εγώ προσπαθώ και με την ''κάθετη'' και χωρίς και δεν μπαίνει στο CSC για να το αλλάξω ή έστω να το δω.

Κάνω κάτι λάθος, το κινητό είναι Cosmote με 4.1.2 μαμά!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μηπως στην αρχικη σελιδα στην διαδικασια αλλαγης firmware θα πρεπει να προστεθει ως νουμερο ενα διαδικασια το factory reset και wipe out data/dalvic και μετα ολα τα αλλα αφου αυτα πρεπει να γινουν πριν κανουμε κατι στο κινητο;; Για το factory reset οκ το λετε καπου αλλα για τα αλλα εγω απλα τα ακουσα στο yourube .να τα λενε και δεν ξερω κατα ποσο ισχυουν.

Αν όντως ισχυουν ας τα προσθεσει καποιος στην αρχη, θα ειναι καλο.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως στην αρχικη σελιδα στην διαδικασια αλλαγης firmware θα πρεπει να προστεθει ως νουμερο ενα διαδικασια το factory reset και wipe out data/dalvic και μετα ολα τα αλλα αφου αυτα πρεπει να γινουν πριν κανουμε κατι στο κινητο;; Για το factory reset οκ το λετε καπου αλλα για τα αλλα εγω απλα τα ακουσα στο yourube .να τα λενε και δεν ξερω κατα ποσο ισχυουν.

Αν όντως ισχυουν ας τα προσθεσει καποιος στην αρχη, θα ειναι καλο.

 

Δεν ισχύουν αυτά στα επίσημα firmware.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύουν αυτά στα επίσημα firmware.

 

δηλαδή το μόνο που έχω να κάνω πρίν βάλω την νέα ρομ είναι το factory reset????

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα επειδη βλεπω παρα πολλοι οτι εχετε ''θεμα'' με την 4.3 (οπως ειχα και εγω οταν την περασα μεσω ΟΤΑ-κολλουσε το κινητο,εγινε αργο,ο ηχος στα βιντεο πηγαινε και ερχοτανε) απλα μολις τα ειδα ολα αυτα εκανα hard reset και ειλκρινα το κινητο πεταει!!!ειναι ταχυτατο και στην επανεκκινηση αλλα και στις εφαρμογες οπως και στο ''κλειδωμα'' του GPS!!!ειναι για μενα ειλικρινα οτι καλυτερο εχει δοθει για το S3 απο την ημερα αγορας του συν τοις αλλοις εχει και φωτο με ηχο και φυσικα το μενου του S4!!!HARD RESET για να βρειτε την υγεια σας.εννοιτε στο HARD RESET η 4.1.2 θα εχει εξαφανιστει και περναει η 4.3 πλεον.(το κινητο μου ειναι cosmote με την 4.1.2 και πλεον 4.3)
Link to comment
Share on other sites

στην 4.3 γινεται ροοτ; και αν ναι πως αν γινεται να μου πει καποιος! με την εφαρμογη farmaroot μπορει να γινει παλι;;
Link to comment
Share on other sites

Ποια η διαφορα mk6 με ml2 ρε παιδια??

Εβαλα mk6 αλλα το σκεφτομαι για ml2... Αν γνωριζει καποιος σχετικα ας ενημερωσει.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...