Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S IIΙ


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι ειναι το csc?δεν εχω ιδεα

 

Διάβασε εδω τι είναι ,και δες στην πρωτη σελιδα αυτου του θέματος πως να το αλλάξεις .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

κατεβαζεις απο εδω http://samsung-updates.com/device/?id=GT-I9300 και περνας μεσω odin

 

Δυστηχός όχι πάλι...δεν κατεβάζει..μια δοκιμή που έκανα με τόρεντ αρχείο το κατεβάζει αμέσος..αλλά αυτά όχι..Τι άλλο να κάνω?

Δεν υπάρχει περίπτωση να τα βρώ σε τόρεντ να υποθέχσω.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις αλλάξει και το CSC θα τις παίρνεις κανονικά.

 

Παραμενει official ομως το κινητο ετσι?? Δεν ειναι rootαρισμενο..

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με την ελβετικη 4.3 απο χθες,ολα φαινονται οκ,αλλα σημερα διαπιστωσα οτι παρολο που εχω τσεκαρει στην επιλογη "εξυπνη οθονη" που ετσι παραμενει ανοιχτη η οθονη οσο την κοιταμε,μετα απο καποιο χρονικο διαστημα (αναλογα τι ειναι στα settings),η οθονη σβηνει.Αν εχει καποιος το ιδιο προβλημα ας το αναφερει.
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα κάτοχος κι εγώ του S3.Μου έβγαλε ότι κατέβασε τo firmware για 4.3 περίπου 500ΜΒ,αλλά προς το παρόν θέλω να μείνω στην 4.1.

Πώς θα το κάνω να σταματήσει να με ειδοποιεί κάθε τόσο συν το ότι υπάρχει μονίμως notification στη status bar;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά με υγεία :) Έχω unbranded ελληνικό S3, στο οποίο έκανα ΟΤΑ αναβάθμιση σε 4.3. Από τότε που το έκανα το κινητό κάνει επανεκκινήσεις συνέχεια :mad: Παρατήρησα ότι το κουμπί power on/off πλέον ανταποκρίνεται και σε απλό άγγιγμα, οπότε αν το έχω π.χ. στην τσέπη ή να ακουμπά σε κάποια επιφάνεια (χωρίς να πατιέται το κουμπί) κάνει επανεκκινήσεις ξανά και ξανά.

Έκανα factory reset, επανεγκατάσταση μέσω του (βλα)kies και ξανά factory reset. Εξακολουθεί το ίδιο πρόβλημα. Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω

Να χάλασα το κουμπί power on/off την ημέρα που έκανα αναβάθμιση; :blink: Με 4.1 το συγκεκριμένο κουμπί δεν είχε τέτοια ευαισθησία (ανταποκρινόταν σε κανονικό πάτημα). Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

 

Μήπως έβαλες κάποια θήκη που πιέζει το κουμπί?

Edited by lfotopoulos
MSCRE (Microsoft Certified Reboot Engineer)
Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα κ γω με 4.3!! Factory reset πριν κ μετα. Απο μπαταρια θα δειξει σε κανα 2-3 μερες.

Γενικα μου φαινεται καλυτερη απο την 4.1.2!! Καποια μικρα lag υπαρχουν αλλα μην τρελαθουμε κιολας. Καμια δεν ειναι τελεια. Το λοιπον οπως πολλοι ειπανε αδειασμα μετα απο backup κ μετα καθαρισμα. Odin κ μετα ξανα μανα καθαρισμα κ βλεπετε πως θα σας κατσει.;)

Αντε κ καλη τυχη.

Link to comment
Share on other sites

κ εγω απο χθες με 4.3 για το gt-i9305 επιτελους βγηκε κ για france..μια χαρα μου φαινετε..:)
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

παιδια δοκιμασα να κατεβασω απο το sammobile την επισημη 4.3 για το Ι9300 αλλα δε μπορω να καταλαβω ποιο ειναι το πιο τελευταιο Build. Και μιλαω οχι μονο για ελλαδα αλλα γενικως. Ετσι και αλλιως σχεδον ολα εχουν ολες τις γλωσσες και ελληνικα. Σωστα? Ας βοηθησει καποιος.

 

Thanks.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Διαθεσιμη και η Cosmote European 4.3 από σήμερα για ΟΤΑ αναβάθμιση. Την κατεβάζω και βλέπουμε.

 

δοκιμασε τη και περιμενουμε σχολια και εντυπωσεις ;)

:w00t: Στο χώρο αυτό υπήρχε Ο.Π.Χ που παραβαίνει την Εικόνα. :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Διαθεσιμη και η Cosmote European 4.3 από σήμερα για ΟΤΑ αναβάθμιση. Την κατεβάζω και βλέπουμε.

 

Είναι η ML2 η οποία είναι ίδια με την τελευταία ελβετική αλλά έχει και το bloatware της cosmote ;-)

Link to comment
Share on other sites

Είναι η ML2 η οποία είναι ίδια με την τελευταία ελβετική αλλά έχει και το bloatware της cosmote ;-)

μπα δεν εχει τιποτα απο κοσμοτε,αυτην τρεχω αυτη τη στιγμη

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Εχω Galaxy S3 απο Γαλλια (XEF) ... απο ΟΤΑ δεν μου εχει ερθει η αναβαθμιση 4.3 ακομα... εχει διαφορα αν την κανω μεσω kies ? η καλυτερα να περιμενω μεσω ΟΤΑ την Official ?
Link to comment
Share on other sites

Εχω Galaxy S3 απο Γαλλια (XEF) ... απο ΟΤΑ δεν μου εχει ερθει η αναβαθμιση 4.3 ακομα... εχει διαφορα αν την κανω μεσω kies ? η καλυτερα να περιμενω μεσω ΟΤΑ την Official ?

 

Όχι δεν έχει διαφορά.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

παιδια δοκιμασα να κατεβασω απο το sammobile την επισημη 4.3 για το Ι9300 αλλα δε μπορω να καταλαβω ποιο ειναι το πιο τελευταιο Build. Και μιλαω οχι μονο για ελλαδα αλλα γενικως. Ετσι και αλλιως σχεδον ολα εχουν ολες τις γλωσσες και ελληνικα. Σωστα? Ας βοηθησει καποιος.

 

Thanks.

 

Συγνώμη λαθος

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Διαθεσιμη και η Cosmote European 4.3 από σήμερα για ΟΤΑ αναβάθμιση. Την κατεβάζω και βλέπουμε.

 

Πες μας σε παρακαλώ εντυπώσεις. Να την βάλουμε?

Edited by niknano
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη λαθος

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πες μας σε παρακαλώ εντυπώσεις. Να την βάλουμε?

 

παιδες μολις την εγκαταστησα σε κινητο cosmote.βγαζει φωτο με ηχο,εχει αλλη οθονη υποδοχης,εχει screensaver ενω φορτιζει.εχει και αλλα καλουδια αν το ψαξετε αλλα ειναι ''βαρια'' και πρεπει να καταναλωνει αρκτη ram αφου ο ηχος γενικα σε βιντεο και μουσικη μια ειναι κανονικος και μια πεφτει.καθαριζοντας την ram παει μια χαρα.αν δω οτι μου σπαει τα νευρα θα κανω factory reset που απο οσο διαβασα ολα ειναι ενταξει....

Edited by efialtis1971
Link to comment
Share on other sites

κ εγω απο χθες με 4.3 για το gt-i9305 επιτελους βγηκε κ για france..μια χαρα μου φαινετε..:)

 

Βγήκε και για france; Πες μου τέτοια!!!

ΘΈΛΩ Η ΚΕΡΑΊΑ ΝΑ ΕΊΝΑΙ ΝΌΜΙΜΗ

ΌΧΙ ΣΤΙΣ ΚΙΝΉΣΕΙΣ ΗΜΙΜΆΘΕΙΑΣ.

Τάσος

Link to comment
Share on other sites

παιδες μολις την εγκαταστησα σε κινητο cosmote.βγαζει φωτο με ηχο,εχει αλλη οθονη υποδοχης,εχει screensaver ενω φορτιζει.εχει και αλλα καλουδια αν το ψαξετε αλλα ειναι ''βαρια'' και πρεπει να καταναλωνει αρκτη ram αφου ο ηχος γενικα σε βιντεο και μουσικη μια ειναι κανονικος και μια πεφτει.καθαριζοντας την ram παει μια χαρα.αν δω οτι μου σπαει τα νευρα θα κανω factory reset που απο οσο διαβασα ολα ειναι ενταξει....

 

Θα περιμένω να κανεις factory reset και να μας πεις νεα σου. Μου ηρθε και εμενα η 4.3 αλλά κρατιέμαι. Περιμενω νεα σου και εντυπώσεις. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Εμεις τα γαλλακια δεν θα παρουμε τπτ .... ουφ. :)

 

αφου ηρθε για το i9305 για france θα ερθει κ για το i9300

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ κατεβάζω τώρα την cosmote (ota). Γιατί λέει όμως 439 ΜΒ?

Νόμιζα η 4.3 ήταν κοντά στα 900 περίπου.!!

MSCRE (Microsoft Certified Reboot Engineer)
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ κατεβάζω τώρα την cosmote (ota). Γιατί λέει όμως 439 ΜΒ?

Νόμιζα η 4.3 ήταν κοντά στα 900 περίπου.!!

 

οχι η unbranded απο kies ηταν περιπου 421MB.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...