Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S IIΙ


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα στην παρεα και χρονια πολλα.σημερα απεκτησα και εγω το S3 απο ενα σκρουτζομαγαζο.αυτο που δεν μπορω να κανω ειναι οτι δεν μπορω να το αναβαθμισω σε 4.3 εχει την 4,1,2 και ειναι καταγωγης γαλλια.ιδεες ; Ευχαριστω.

 

Φίλε καλορίζικο. Η Γαλλία δεν την πήρε ακόμα την 4.3 (για Γαλλία XEF μιλάω)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ευχαριστω.ακριβως XEF εχω και εγω.εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθισεων μπας και αλλα δεν.μου εκανε μια ψιλοαναβαθμιση που ουτε ξερω τι ηταν και εμεινε εκει.δεν μου λες ποση ωρα να το φορτισω η να το λιωσω σημερα ;
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κοιτάς εδώ για το αν βγήκε.

http://www.sammobile.com/firmwares/2/

 

Εγώ την πηγα την μπαταρία στο 10% γιατί οταν το πήρα ήταν στο 70% και τότε το φόρτισα περίπου 6 ωρίτσες. Απλά έτσι το άφησα. Γενικά δεν υπάρχουν στάνταρ για τις μπαταρίες. Δεν έχουν θέμα.

Edited by sofo988
Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα και μετα απο λίγο το ακύρωσα λογο του οτι δεν καταλαβαινα την λογική του.

Δεν αμφισβητώ οτι ειναι καλη εφαρμογή αλλα δεν την βρισκω ευκολοχρηστη για αυτο πιο πανω ρωτουσα αν υπάρχει καποιος οδηγός

 

Οντως ειναι πολυπλοκο αν το δεις απο την μια πλευρα, ομως εσυ το μονο που χρειαζεσαι ειναι να παρεις "Αντιγραφα ασφαλειας ολων των εφαρμογων του χρηστη"(καλυτερα μην παρεις τα δεδομενα συστηματος) και για την επαναφορα "επαναφορα αποντων εφαρμογων με τα δεδομενα τους" και εισαι ενταξει. Δες και εδω εναν ελληνικο οδηγο.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κοιτάς εδώ για το αν βγήκε.

http://www.sammobile.com/firmwares/2/

 

Εγώ την πηγα την μπαταρία στο 10% γιατί οταν το πήρα ήταν στο 70% και τότε το φόρτισα περίπου 6 ωρίτσες. Απλά εέτσι το άφησα. Γενικά δεν υπάρχουν στάνταρ για τις μπαταρίες. Δεν έχουν θέμα.

Σε ευχαριστω για την ενημερωση.το μονο δλδ που εχω να κανω ειναι να περιμενω ποτε θα ερθει η αναβαθμιση και να το κανω.το εβαλα ηδη να φορτιζει και το βραδυ εχει δουλεια.καλη σου μερα και να σαι καλα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την ενημερωση.το μονο δλδ που εχω να κανω ειναι να περιμενω ποτε θα ερθει η αναβαθμιση και να το κανω.το εβαλα ηδη να φορτιζει και το βραδυ εχει δουλεια.καλη σου μερα και να σαι καλα.

 

Σωστά!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Βάζουμε την Ελληνική 4.3 της πρώτης σελίδας άφοβα ή πάμε αλλού;

Αν πάμε αλλού, πού;

:!::!:

 

Ευχαριστώ

 

Εγω ημουν με την XXEMG4 4.1.2.Εκανα reset και με Odin εβαλα την Ελβετικη,και μετα παλι reset.Επανεφερα με Helium ολες τις εφαρμογες μου.Πηγαν όλα καλα κ στον λιγο χρονο που την εχω,δεν ειδα κοληματα.Οι εφαρμογες τρεχουν ποιο γρηγορα από πριν,αλλα όχι τεραστια διαφορα.Οσον αφορα την μπαταρια,το ελεγχω κ συντομα θα αναφερω.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ημουν με την XXEMG4 4.1.2.Εκανα reset και με Odin εβαλα την Ελβετικη,και μετα παλι reset.Επανεφερα με Helium ολες τις εφαρμογες μου.Πηγαν όλα καλα κ στον λιγο χρονο που την εχω,δεν ειδα κοληματα.Οι εφαρμογες τρεχουν ποιο γρηγορα από πριν,αλλα όχι τεραστια διαφορα.Οσον αφορα την μπαταρια,το ελεγχω κ συντομα θα αναφερω.

 

Ακριβώς το ίδιο έκανα κι εγώ αλλά με reset μόνο πριν την εγκατάσταση. :p Όσο καιρό την έχω όλα λειτουργούν τέλεια. Όσοι έχετε προβλήματα κάντε μια προσπάθεια και κάντε reset.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο έκανα κι εγώ αλλά με reset μόνο πριν την εγκατάσταση. :p Όσο καιρό την έχω όλα λειτουργούν τέλεια. Όσοι έχετε προβλήματα κάντε μια προσπάθεια και κάντε reset.[/quote

 

Ολες μου οι εφαρμογες τρεχουν τελεια και ποιο γρηγορα από πριν.Απο μπαταρια πως τα πας,γιατι εχουν ακουστει πολλα.

Ποια ROM εχεις βαλει,εγω την τελευταια Ελβετικη.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ την ελβετικη έχω φίλε. Μια χαρά είναι η μπαταρία μου. Τέλειο stand by και λογική κατανάλωση στη χρήση. Ταχύτητα καλύτερη απο την 4.1.2 και επίσης το κινητό είναι γενικά ομαλότερο. Όλα τέλεια. Το μόνο σπαστικό είναι καμιά φορά όταν θες να κλείσεις τις πρόσφατες εφαρμογές, δεν τις βγάζει με την πρώτη αλλά θέλει να ξαναπατήσεις το κουμπί. Μικρό το κακό βέβαια αλά θα λυθεί στο μέλλον λογικά.

 

Βγήκε νέα έκδοση σήμερα, ινδική. Αλλά δεν εμπιστεύομαι μη ευρωπαϊκές οπότε περιμένουμε κάποια ευρωπαϊκή με τον νέο κωδικό ML4 (build date: 27 Dec 2013)

Link to comment
Share on other sites

Εγω ημουν με την XXEMG4 4.1.2.Εκανα reset και με Odin εβαλα την Ελβετικη,και μετα παλι reset.Επανεφερα με Helium ολες τις εφαρμογες μου.Πηγαν όλα καλα κ στον λιγο χρονο που την εχω,δεν ειδα κοληματα.Οι εφαρμογες τρεχουν ποιο γρηγορα από πριν,αλλα όχι τεραστια διαφορα.Οσον αφορα την μπαταρια,το ελεγχω κ συντομα θα αναφερω.

 

Ευχαριστώ! :-)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έβαλα την 4.3 και θέλω να κάνω "επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων" αλλα δεν βρίσκω που είναι η επιλογή. Την έχει "δει" κάποιος πουθενά μέσα στο μενού? Δεν θέλω να κάνω επαναφορά με τα κουμπιά. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έβαλα την 4.3 και θέλω να κάνω "επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων" αλλα δεν βρίσκω που είναι η επιλογή. Την έχει "δει" κάποιος πουθενά μέσα στο μενού? Δεν θέλω να κάνω επαναφορά με τα κουμπιά. Ευχαριστώ

 

Ρυθμίσεις -> Λογαριασμοί -> Δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας -> Επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εγώ πέρασα την 4.3 Ελβετίας, έκανα διαγραφή κ πριν κ μετά την εγκατάσταση… και root… και ότι άλλο διάβαζα εδώ. Όμως ένα πρόβλημα παρέμενε κ δεν άλλαξε με τίποτα. Όταν μιλούσα με Bluetooth είτε με καλούσαν, είτε καλούσα εγώ πάγωνε το τηλέφωνο και πολλές φορές αναγκαζόμουν να βγάλω την μπαταρία. Μετά λειτουργούσε για κάποια ώρα χωρίς προβλήματα. Αυτός ήταν κ ο λόγος που γύρισα σε 4.1.2.

αν γνωρίζει κάποιος τι άλλο μπορώ να κάνω ώστε να την βάλω χωρίς αυτά τα προβλήματα θα του είμαι ευγνώμον. :) Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Και γω XEF περιμενω φιλε μου.. Εχουν βγαλει μεχρι και για Ινδια και δεν εχουν βγαλει ακομα για Γαλλια.. Ελεος.. :/
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερώτηση αρκετα σημαντική. ..απο την σελιδα της sammobile που εχει τις ρομ οταν κατεβαζετε εχετε λογαριασμο premium η απλο;;; πρισπαθω μερες τωρα να κατεβασω αλλα τζιφος..δεν μπορω.και απο οτι διαβασα και αλλοι εχουν προβλημα. Τι μπορω να κανω για να εχβ τις ρομ που θελω;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερώτηση αρκετα σημαντική. ..απο την σελιδα της sammobile που εχει τις ρομ οταν κατεβαζετε εχετε λογαριασμο premium η απλο;;; πρισπαθω μερες τωρα να κατεβασω αλλα τζιφος..δεν μπορω.και απο οτι διαβασα και αλλοι εχουν προβλημα. Τι μπορω να κανω για να εχβ τις ρομ που θελω;;

κατεβαζεις απο εδω http://samsung-updates.com/device/?id=GT-I9300 και περνας μεσω odin

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

γεια σας μια ερωτηση ηθελα να κανω αν γνωριζει καποιος!το δικο μου ειναι γαλλικο και επειδη

βαρεθηκα να περιμενω περασα την ελβετικη ρομ και δουλευει αψογα με factory reset πριν και μετα!

αν το αφησω οπως εχει θα περνω αυτες τι μικρες αναβαθμισεις μεσω ota?η θα πρεπει να βαλω την γαλλικη?

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις αλλάξει και το CSC θα τις παίρνεις κανονικά.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις -> Λογαριασμοί -> Δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας -> Επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά με υγεία :) Έχω unbranded ελληνικό S3, στο οποίο έκανα ΟΤΑ αναβάθμιση σε 4.3. Από τότε που το έκανα το κινητό κάνει επανεκκινήσεις συνέχεια :mad: Παρατήρησα ότι το κουμπί power on/off πλέον ανταποκρίνεται και σε απλό άγγιγμα, οπότε αν το έχω π.χ. στην τσέπη ή να ακουμπά σε κάποια επιφάνεια (χωρίς να πατιέται το κουμπί) κάνει επανεκκινήσεις ξανά και ξανά.

Έκανα factory reset, επανεγκατάσταση μέσω του (βλα)kies και ξανά factory reset. Εξακολουθεί το ίδιο πρόβλημα. Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω

Να χάλασα το κουμπί power on/off την ημέρα που έκανα αναβάθμιση; :blink: Με 4.1 το συγκεκριμένο κουμπί δεν είχε τέτοια ευαισθησία (ανταποκρινόταν σε κανονικό πάτημα). Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά με υγεία :) Έχω unbranded ελληνικό S3, στο οποίο έκανα ΟΤΑ αναβάθμιση σε 4.3. Από τότε που το έκανα το κινητό κάνει επανεκκινήσεις συνέχεια :mad: Παρατήρησα ότι το κουμπί power on/off πλέον ανταποκρίνεται και σε απλό άγγιγμα, οπότε αν το έχω π.χ. στην τσέπη ή να ακουμπά σε κάποια επιφάνεια (χωρίς να πατιέται το κουμπί) κάνει επανεκκινήσεις ξανά και ξανά.

Έκανα factory reset, επανεγκατάσταση μέσω του (βλα)kies και ξανά factory reset. Εξακολουθεί το ίδιο πρόβλημα. Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω

Να χάλασα το κουμπί power on/off την ημέρα που έκανα αναβάθμιση; :blink: Με 4.1 το συγκεκριμένο κουμπί δεν είχε τέτοια ευαισθησία (ανταποκρινόταν σε κανονικό πάτημα). Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Πας για αλλαγή power button.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά με υγεία :) Έχω unbranded ελληνικό S3, στο οποίο έκανα ΟΤΑ αναβάθμιση σε 4.3. Από τότε που το έκανα το κινητό κάνει επανεκκινήσεις συνέχεια :mad: Παρατήρησα ότι το κουμπί power on/off πλέον ανταποκρίνεται και σε απλό άγγιγμα, οπότε αν το έχω π.χ. στην τσέπη ή να ακουμπά σε κάποια επιφάνεια (χωρίς να πατιέται το κουμπί) κάνει επανεκκινήσεις ξανά και ξανά.

Έκανα factory reset, επανεγκατάσταση μέσω του (βλα)kies και ξανά factory reset. Εξακολουθεί το ίδιο πρόβλημα. Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω

Να χάλασα το κουμπί power on/off την ημέρα που έκανα αναβάθμιση; :blink: Με 4.1 το συγκεκριμένο κουμπί δεν είχε τέτοια ευαισθησία (ανταποκρινόταν σε κανονικό πάτημα). Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Μάλλον συνέπεσε η αναβάθμιση με τη βλάβη στο κουμπί.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...