Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S IIΙ


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω Γαλλικό SΙΙΙ και μόλις αναβάθμισα επίσημα μέσω Κies και φοράει πλέον την έκδοση 4.1.1 :D

Όλα έγιναν χωρίς κάνένα απολύτως πρόβλημα και πέρα από το λειτουργικό σύστημα και τα πρόσθετα που έχει, τα υπόλοιπα(εγαρμογές-παιχνίδια-επαφες-αρχεία) τα βρήκα στο τηλέφωνό μου όπως ακριβως τα είχα αφήσει ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

Απλά παιδιά εγώ δεν είδα να γίνεται downgrade μέσω Odin και έκανα factory reset στην 4.1.1 πριν το κάνω.

Τέλος καλό όλα καλά λοιπόν. Και συγνώμη για τα πολλά ποστ σήμερα.

 

Αυτό που λες δεν ισχύει .

Το καλό με την samsung ειναι οτι μπορείς να πας σε οποίο firmware θέλεις εσύ .

Συνήθως στο downgrade το τηλέφωνο κολλάει στο λογότυπό και δεν ανοίγει ,τότε μπαίνεις απο recovery και κάνεις wipe data .

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

TriangleAway

Υπάρχουν και οδηγίες στο link που σου έδωσα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

thanks για την απαντηση ,το δοκιμασα το app root triangle away αλλα μ βγαζε οτι δεν ειμαι superuser kai δεν μπορω να συνεχισω οτι δεν ειναι root λογικα αν δεν κανω λαθος ,sorry για τισ πολλες ερωτησεις αλλα προχτες μπηκα στα android
Link to comment
Share on other sites

thanks για την απαντηση ,το δοκιμασα το app root triangle away αλλα μ βγαζε οτι δεν ειμαι superuser kai δεν μπορω να συνεχισω οτι δεν ειναι root λογικα αν δεν κανω λαθος ,sorry για τισ πολλες ερωτησεις αλλα προχτες μπηκα στα android

 

Είσαι root τωρα ??

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

οχι λογικα γιατι λεει official pou eida kai δεχεται updates οταν θα υπαρχουν ενω πριν ελεγε modified device ειχε ροοτ πριν και εκανα wipe cache data και περασα την κανονικη ..
Link to comment
Share on other sites

οχι λογικα γιατι λεει official pou eida kai δεχεται updates οταν θα υπαρχουν ενω πριν ελεγε modified device ειχε ροοτ πριν και εκανα wipe cache data και περασα την κανονικη ..

 

Για να μηδένισις τον counter πρέπει να είσαι root .

Και μετά αν θέλεις περνάς ενα official firmware και γινεσαι unroot .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

οκ καλα το φανταστικα ...θελω να πω σαν πρωην χρηστης iphone χρονια και αποφασισα να δοκιμασω το s 3 λεω ποσες επιλογεσ εχεις με to android σε ολο το κινητο και φοβερα γρηγορο ....no way back to iphone :))
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!! προσπαθω να κανω αναβαθμιση αλλα ειναι υπερβολικα αργο..το εχω συνδεσει σχεδον μια ωρα κ ειναι στο 20% ειναι λογικο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά περιμένουμε τις απόψεις σας από τις επίσημες ROM. Εγώ έχω βάλει την ισπανική και ομολογώ είμαι πολύ ικανοποιημένος σε σχέσει με την πολωνική που την είχα αλλά δεν ήταν τόσο καλή όπως η ισπανική
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ήδη μια μέρα με την επίσημη γερμανική και οι εντυπώσεις είναι θετικές χωρίς κάποια τεράστια διαφορά ή έκπληξη. Έχω φάει πάντως μερικά fc και ένα άκυρο reboot, άρα ο κανόνας για το επιβεβλημένο factory reset που δεν έκανα επιβεβαιώνεται για μία ακόμη φορά.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Έχω αναβαθμίσει εδώ και λίγες ημέρες σε 4.1.1 χρησιμοποιώντας την ισπανική έκδοση. Όντως έχει μεγαλύτερη παραμετροποίηση μέσω ρυθμίσεων, όντως είναι πιο smooth η αίσθηση στη χρήση αλλά επίσης είναι γεγονός ότι όταν θες να μπεις στις επαφές σου μάλλον φτιάχνεις και καφέ στο ενδιάμεσο.... Και κάτι ακόμα. Η επίσημη ελληνική έκδοση δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα αλλά έχει κυκλοφορήσει στη Μαυριτανία, στα Αραβικά Εμιράτα, στη Τουρκία, στο Πακιστάν κοκ. Αυτά για να μην ξεχνάμε τη θέση μας στο παγκόσμιο γίγνεσθαι.... Edited by mikpap
Link to comment
Share on other sites

Έχω αναβαθμίσει εδώ και λίγες ημέρες σε 4.1.1 χρησιμοποιώντας την ισπανική έκδοση. Όντως έχει μεγαλύτερη παραμετροποίηση μέσω ρυθμίσεων, όντως είναι πιο smooth η αίσθηση στη χρήση αλλά επίσης είναι γεγονός ότι όταν θες να μπεις στις επαφές σου μάλλον φτιάχνεις και καφέ στο ενδιάμεσο.... Και κάτι ακόμα. Η επίσημη ελληνική έκδοση δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα αλλά έχει κυκλοφορήσει στη Μαυριτανία, στα Αραβικά Εμιράτα, στη Τουρκία, στο Πακιστάν κοκ. Αυτά για να μην ξεχνάμε τη θέση μας στο παγκόσμιο γίγνεσθαι....

 

Ενταξει αυτο ειναι οντως ελεεινο με τη σα

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε πότε θα κυκλοφορήσει η επίσημη updated έκδοση για ελληνικά cosmote κινητά?:confused:
Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις την αγγλικη jelly bean rom;εχω την γερμανικη αλλα η αγγλικη φαινεται πιο καινουργια(I9300XXDLJ4)...
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε πότε θα κυκλοφορήσει η επίσημη updated έκδοση για ελληνικά cosmote κινητά?:confused:

Μονο ο θεός και η samsung ξέρουν ;)

Εχει δοκιμασει κανεις την αγγλικη jelly bean rom;εχω την γερμανικη αλλα η αγγλικη φαινεται πιο καινουργια(I9300XXDLJ4)...

 

Δεν έχουν διαφορές !!

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Mόλις έκανα κι εγώ upgrade επίσημα μέσω Kies στην Αγγλική LJ4. Κανένα πρόβλημα στην αναβάθμιση. Άντε τώρα να ξαναπεράσω τις εκατοντάδες εφαρμογές μου με το titanium... εννοείται ότι έκανα factory reset.

 

[ATTACH]27735[/ATTACH] [ATTACH]27736[/ATTACH] [ATTACH]27738[/ATTACH]

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Αγγλικη LJ4

Γαλλικη LJ2

 

ποια λετε να περασω; δεν θελω να ειναι branded

 

Και οι δυο ειναι unbranded .

Η Αγγλική είναι ποιο καινούργια .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Έχω αναβαθμίσει εδώ και λίγες ημέρες σε 4.1.1 χρησιμοποιώντας την ισπανική έκδοση. Όντως έχει μεγαλύτερη παραμετροποίηση μέσω ρυθμίσεων, όντως είναι πιο smooth η αίσθηση στη χρήση αλλά επίσης είναι γεγονός ότι όταν θες να μπεις στις επαφές σου μάλλον φτιάχνεις και καφέ στο ενδιάμεσο.... Και κάτι ακόμα. Η επίσημη ελληνική έκδοση δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα αλλά έχει κυκλοφορήσει στη Μαυριτανία, στα Αραβικά Εμιράτα, στη Τουρκία, στο Πακιστάν κοκ. Αυτά για να μην ξεχνάμε τη θέση μας στο παγκόσμιο γίγνεσθαι....

 

Αφού αυτοί είναι πιο καλές αγορές πια από την πτωχευμένη ψωροκώσταινα, πολύ φοβάμαι ότι εδώ πάμε για άλλο μήνα και αν.

Link to comment
Share on other sites

2-3 ερωτήσεις ακόμα γιατί είμαι σχετικά νέος με τα updates και δεν θέλω να μπλέξω..

 

1) Για να περάσω άλλο firmware από αυτό που έχω πρέπει το κινητό να ναι rooted?

2) Μπορώ να βάλω όποιας χώρας θέλω?

3) Αν βάλω π.χ Μεξικάνικη, θα χω μόνο αυτή την γλώσσα ή και την αγγλική?:confused:

Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

2-3 ερωτήσεις ακόμα γιατί είμαι σχετικά νέος με τα updates και δεν θέλω να μπλέξω..

 

1) Για να περάσω άλλο firmware από αυτό που έχω πρέπει το κινητό να ναι rooted?

2) Μπορώ να βάλω όποιας χώρας θέλω?

3) Αν βάλω π.χ Μεξικάνικη, θα χω μόνο αυτή την γλώσσα ή και την αγγλική?:confused:

 

1) Όχι

2) Ναι, αλλά αν βάλεις εκτός Ευρώπης θα έχεις προβλήματα. Και φυσικά πρέπει να είναι για το δικό σου μοντέλο. Τα αμερικάνικα μοντέλα ας πούμε είναι διαφορετικά από τα Ευρωπαϊκά και τα firmwares κατά συνέπεια δε μπαίνουν.

3) Εξαρτάται από τη χώρα και τον πάροχο αν το firmware είναι branded. Όλα πάντως έχουν αγγλικά.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...