Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι βρε :P

μην αγχωνεσαι δεν ειναι κατι επικινδυνο

 

ναι καποτε ετρωγε μπαταρια και το εκανα. πλεον το κανω καθε φορα που βαζω καποια ρομ just in case..

 

Ok σ'ευχαριστώ! Τωρα ειμαι σε official rom της Samsung γιατι ειχα απογοητευτεί. Οταν ξαναβαλω cm11 θα το κανω :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

QS διορθωνω.σορρυ ο δαιμον...κλπ επισης εχει καλη διαχειριση μπαταριας χωρις επεμβασεις αλλες δικες σου. Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

QS διορθωνω.σορρυ ο δαιμον...κλπ επισης εχει καλη διαχειριση μπαταριας χωρις επεμβασεις αλλες δικες σου.

 

εσυ αυτη τη ρομ εχεις τωρα?

Link to comment
Share on other sites

εσυ αυτη τη ρομ εχεις τωρα?

ναι στην τελευταια εκδοση ΟΕ1.νομιζω επειδη ειχα παλια το ς3 (με ενα διαλειμα στο νοτ2) και τοτε ειχα δοκιμασει πολλες ρομ αλλα η qs ειναι μακραν η καλυτερη κουστομια σε 4.4.2 tw.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εντομεταξυ με cm11 καταργείται τι ραδιόφωνο?

 

απλα δεν υπαρχει προεγγατεστημενη

βαλε spiritfm

Link to comment
Share on other sites

Κάπου θα βρεις την εφαρμογή δωρεάν ίσως και εδώ στο myphone. Δεν είμαι σπίτι για να το κοιτάξω τώρα απλά το λέω σε περίπτωση που θέλεις να ψάξεις μόνος..
Link to comment
Share on other sites

Κάπου θα βρεις την εφαρμογή δωρεάν ίσως και εδώ στο myphone. Δεν είμαι σπίτι για να το κοιτάξω τώρα απλά το λέω σε περίπτωση που θέλεις να ψάξεις μόνος..

 

κοιταξε το οταν μπορεις! ;)

Link to comment
Share on other sites

κοιταξε το οταν μπορεις! ;)

δες εδω http://forum.xda-developers.com/apps/spirit-fm/app-spirit2-free-source-real-fm-radio-t2951455 και για περισσοτερες επιλογες εδω http://forum.xda-developers.com/sitesearch.php?q=spirit%20fm

Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Την δοκίμασα αλλά είχα θέματα με τα mp3 και την έβγαλα αμέσως.. Άλλα έπαιζαν άλλα όχι.. Μπέρδεμα..

Είπε πως ίσως λυθεί στην επόμενη stable που την περιμένουμε μέχρι το τέλος της εβδομάδας.

 

Προς το παρόν είμαι στην cm12.1 beta 13 (χθες βγήκε 14) με boeffla και είμαι ευχαριστημένος.

Το περίεργο είναι πως έχω zram απενεργοποιημενη και δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα με την μνήμη!

 

ΣΊΓΟΥΡΑ η archidroid είναι πιο γρήγορη γιατί είναι optimised για το s3 αλλά.. Δεν ξέρω για την σταθερότητα. Μου φαίνεται πειραματιζεται αρκετά πάνω σε αυτήν.. Γιαυτό και έμεινα με την beta.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να σας κανω μια ερωτηση;απο οτι εχω καταλαβει το κινητο ειναι λιγο δυσκιλιο ως προς την ram κ ισως κ στην διαχηρηση της.περα απο τις custom rom ετσι για γουστο εχει παιξει κανεις με τις official rom της samsung απο sammobile;δηλαδη μια 4,04 μια 4,12 ελευθερωνει το κινητο σε σχεση με την 4,3;
Link to comment
Share on other sites

τελικα ρε παιδια πια ειναι η καλυτερη; cm11 , cm 12.1 , ArchiDroid 3.1 ,loli 5.1.1 , RESURRECTION REMIX 5.5.3 , QS-i9300-KK

εχω μπερδευτει λιγο . Ολες καλες ειναι και ολες προβληματα εχουν !!!:confused:

Link to comment
Share on other sites

τελικα ρε παιδια πια ειναι η καλυτερη; cm11 , cm 12.1 , ArchiDroid 3.1 ,loli 5.1.1 , RESURRECTION REMIX 5.5.3 , QS-i9300-KK

εχω μπερδευτει λιγο . Ολες καλες ειναι και ολες προβληματα εχουν !!!:confused:

 

Κοίταξε προβλήματα δεν έχουν όλες.. Απλά υπάρχουν κάποιες θυσίες που πολλές φορές χρειάζεται να κάνεις..

Θεωρώ πως η γρηγορότερη είναι η cm11. Καμία φορά όμως κρασαρει η κάμερα και χρειάζεται να χρησιμοποιήσεις την restart camera app... Ή επανεκκίνηση :-P .. Χωρίς άλλα προβλήματα απ όσο ξέρω όμως.

 

Η QS από την άλλη θεωρώ πως είναι η πιο σταθερή απ όλες τις άλλες και αυτό οφείλεται στο ότι είναι TW. κάτι που επίσης όμως σημαίνει σχετικά αυξημένη κατανάλωση ραμ. Δεν θα δεις κρασαρισματα ή τίποτα τέτοιο περίεργο. Επίσης δεν είναι και τόσο γρήγορη. Πιστεύω πως είναι στα ίδια επίπεδα με τις lollipop που κυκλοφορούν.

 

Μιας και θεωρώ της archidroid την καλύτερη lollipop θα μιλήσω για αυτήν.

Είναι αρκετά γρήγορη πλέον και προσωπικά μου κάνει το γνωστό πρόβλημα με την κάμερα πολύ ΠΟΛΎ σπάνια. Περίπου μια φορά την εβδομάδα δηλαδή :-P

Όπως είπα και σε ένα προηγούμενο ποστ, πιστεύω πως ο archi ακόμα πειραματιζεται αρκετά. Για κάποιον που θέλει lollipop αλλά να κρατήσει όσο το δυνατόν περισσότερη σταθερότητα μπορεί προτείνω cm12.1 beta 14.. Από τον ίδιο developer. Αλλά έως ότου μάθουμε πως όλα τα προβλήματα της archidroid έχουν φύγει.

Κατά τ άλλα οι lollipop roms είναι... Lollipop :-P η ταχύτητα είναι ικανοποιητικη ειδικά για κάποιον που είναι στην stock.. Θα του φανεί σφαίρα.

Η διαχείριση ραμ όλο και βελτιώνεται.

 

Προσωπικά σε όλες είχα πάνω κάτω την ίδια μπαταρία.

 

Ποια προτείνω για κάποιον που θέλει σταθερότητα; QS

 

Ταχύτητα; CM11

 

Lollipop και αναβαθμίσεις; ArchiDroid (ή cm12.1) :-P

 

Όλα με boeffla kernel εκτός της archidroid! Εκεί καλύτερα archikernel που έρχεται προεγκατεστημενος.

Είμαι εδώ και μερικές μέρες σε Lollipop και είμαι πολύ ευχαριστημένος! Πιστεύω πως πλέον θα πάει μόνο προς το καλύτερο..

 

 

Το γνωρίζω πως αυτά που λέω είναι κάπως γενικά και δεν βοηθάνε πολύ αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει κάποιος δείκτης που να λέει ποια είναι η καλύτερη ή η πιο σταθερή και smooth κτλ.. Και τα benchmarks επίσης δεν πολλά..

 

Όπως σωστά θα έχετε ακούσει, το καλύτερο είναι να κάνετε δοκιμές..

Στου καθένα το κινητό η κάθε rom "κάθεται" διαφορετικά.. Έχω ακούσει πολλούς που οι Lollipop roms πάνε χάλια με κολλήματα και σε άλλους σφαίρα.. Ακόμα και με την qs άκουσα κάποιοι είχαν πρόβλημα με WiFi αλλά εγώ ποτέ κανένα θέμα..

Εγώ θα ξεκινούσα από την cm12.1, μετά στην cm11 και μετά στην qs στην οποία πιστεύω όλοι μας μπορούμε να ζήσουμε.. Αν και πάλι υπάρχει πρόβλημα με ταχύτητα κτλ, δοκιμάστε την στοκ απλά ρουταρισμενη αφαιρωντας όλες τις περιττές εφαρμογές και αν ούτε αυτό είναι οκ για την απλή χρήση του κινητού.. Τότε πάτε για άλλη συσκευή :-P

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε προβλήματα δεν έχουν όλες.. Απλά υπάρχουν κάποιες θυσίες που πολλές φορές χρειάζεται να κάνεις..

Θεωρώ πως η γρηγορότερη είναι η cm11. Καμία φορά όμως κρασαρει η κάμερα και χρειάζεται να χρησιμοποιήσεις την restart camera app... Ή επανεκκίνηση :-P .. Χωρίς άλλα προβλήματα απ όσο ξέρω όμως.

 

Η QS από την άλλη θεωρώ πως είναι η πιο σταθερή απ όλες τις άλλες και αυτό οφείλεται στο ότι είναι TW. κάτι που επίσης όμως σημαίνει σχετικά αυξημένη κατανάλωση ραμ. Δεν θα δεις κρασαρισματα ή τίποτα τέτοιο περίεργο. Επίσης δεν είναι και τόσο γρήγορη. Πιστεύω πως είναι στα ίδια επίπεδα με τις lollipop που κυκλοφορούν.

 

Μιας και θεωρώ της archidroid την καλύτερη lollipop θα μιλήσω για αυτήν.

Είναι αρκετά γρήγορη πλέον και προσωπικά μου κάνει το γνωστό πρόβλημα με την κάμερα πολύ ΠΟΛΎ σπάνια. Περίπου μια φορά την εβδομάδα δηλαδή :-P

Όπως είπα και σε ένα προηγούμενο ποστ, πιστεύω πως ο archi ακόμα πειραματιζεται αρκετά. Για κάποιον που θέλει lollipop αλλά να κρατήσει όσο το δυνατόν περισσότερη σταθερότητα μπορεί προτείνω cm12.1 beta 14.. Από τον ίδιο developer. Αλλά έως ότου μάθουμε πως όλα τα προβλήματα της archidroid έχουν φύγει.

Κατά τ άλλα οι lollipop roms είναι... Lollipop :-P η ταχύτητα είναι ικανοποιητικη ειδικά για κάποιον που είναι στην stock.. Θα του φανεί σφαίρα.

Η διαχείριση ραμ όλο και βελτιώνεται.

 

Προσωπικά σε όλες είχα πάνω κάτω την ίδια μπαταρία.

 

Ποια προτείνω για κάποιον που θέλει σταθερότητα; QS

 

Ταχύτητα; CM11

 

Lollipop και αναβαθμίσεις; ArchiDroid (ή cm12.1) :-P

 

Όλα με boeffla kernel εκτός της archidroid! Εκεί καλύτερα archikernel που έρχεται προεγκατεστημενος.

Είμαι εδώ και μερικές μέρες σε Lollipop και είμαι πολύ ευχαριστημένος! Πιστεύω πως πλέον θα πάει μόνο προς το καλύτερο..

 

 

Το γνωρίζω πως αυτά που λέω είναι κάπως γενικά και δεν βοηθάνε πολύ αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει κάποιος δείκτης που να λέει ποια είναι η καλύτερη ή η πιο σταθερή και smooth κτλ.. Και τα benchmarks επίσης δεν πολλά..

 

Όπως σωστά θα έχετε ακούσει, το καλύτερο είναι να κάνετε δοκιμές..

Στου καθένα το κινητό η κάθε rom "κάθεται" διαφορετικά.. Έχω ακούσει πολλούς που οι Lollipop roms πάνε χάλια με κολλήματα και σε άλλους σφαίρα.. Ακόμα και με την qs άκουσα κάποιοι είχαν πρόβλημα με WiFi αλλά εγώ ποτέ κανένα θέμα..

Εγώ θα ξεκινούσα από την cm12.1, μετά στην cm11 και μετά στην qs στην οποία πιστεύω όλοι μας μπορούμε να ζήσουμε.. Αν και πάλι υπάρχει πρόβλημα με ταχύτητα κτλ, δοκιμάστε την στοκ απλά ρουταρισμενη αφαιρωντας όλες τις περιττές εφαρμογές και αν ούτε αυτό είναι οκ για την απλή χρήση του κινητού.. Τότε πάτε για άλλη συσκευή :-P

 

Ευχαριστω για την αναλυση !!!:)

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα πρόβλημα με το κινητό εδω και δυο μέρες. Οτι και αν προσπαθησα να κατεβασω απο play sstore μου βγαζει σφάλμα -110 .Μηπως γνωρίζετε που οφείλεται;
«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα πρόβλημα με το κινητό εδω και δυο μέρες. Οτι και αν προσπαθησα να κατεβασω απο play sstore μου βγαζει σφάλμα -110 .Μηπως γνωρίζετε που οφείλεται;

 

http://lmgtfy.com/?q=play+store+unknown+error+code+-110

Google is your friend :)

Link to comment
Share on other sites

 

Τι να μας πει το Google. Περα απο την πλάκα δοκίμασα αυτά που προτείνει για εκκαθάριση κτλ αλλα τιποτα. Και μεσω tb. Μου κανει εντύπωση ότι ολες οι εφαρμογές στις ρυθμίσεις ειναι με 0 mb

«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Τι να μας πει το Google. Περα απο την πλάκα δοκίμασα αυτά που προτείνει για εκκαθάριση κτλ αλλα τιποτα. Και μεσω tb. Μου κανει εντύπωση ότι ολες οι εφαρμογές στις ρυθμίσεις ειναι με 0 mb

Χμμμ τότε θα προσπαθήσουμε να λύσουμε το πρόβλημα εδώ..

Για αρχή, είσαι rooted ή στοκ;

Δοκίμασες να καθαρίσεις τα δεδομένα του play store και των Google play services ;

Επίσης δοκίμασε να βγάλεις το Google account σου και (αφού κάνεις wipe Cache και dalvik Cache, αν είσαι ρουτ) να το ξαναβάλεις

 

Αυτό με τα 0mb δεν το έχω ξανακούσει..

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ τότε θα προσπαθήσουμε να λύσουμε το πρόβλημα εδώ..

Για αρχή, είσαι rooted ή στοκ;

Δοκίμασες να καθαρίσεις τα δεδομένα του play store και των Google play services ;

Επίσης δοκίμασε να βγάλεις το Google account σου και (αφού κάνεις wipe Cache και dalvik Cache, αν είσαι ρουτ) να το ξαναβάλεις

 

Αυτό με τα 0mb δεν το έχω ξανακούσει..

 

Καλημέρα. Ναι root ειναι η συσκευή αρκετο καιρό. Απλά επειδή δεν την χρησιμοποιώ εγω δεν ασχοληθηκα περεταίρω. Για να μη σε κουραζω σκέφτομαι να κανω ενα απο τα δύο.Η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, Σε αυτή την περίπτωση θα εχω πρόβλημα μιας και η συσκευή είναι ρουτ; και δεύτερο να περασω καμια αλλη rom. Αν θες πες μου τον πιο εύκολο τροπο να περασω c.recovery. Σε ευχαριστώ

«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ναι root ειναι η συσκευή αρκετο καιρό. Απλά επειδή δεν την χρησιμοποιώ εγω δεν ασχοληθηκα περεταίρω. Για να μη σε κουραζω σκέφτομαι να κανω ενα απο τα δύο.Η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, Σε αυτή την περίπτωση θα εχω πρόβλημα μιας και η συσκευή είναι ρουτ; και δεύτερο να περασω καμια αλλη rom. Αν θες πες μου τον πιο εύκολο τροπο να περασω c.recovery. Σε ευχαριστώ

Δεν θα έχεις πρόβλημα λόγω του root απ όσο ξέρω. Απλά μετά θα θέλει πάλι rootαρισμα. Προτείνω αυτό

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...εχω στην κατοχη μου ενα s3 αγορασμενο απο Κινα...θελω να το παω στην 4.3 jellybean...μπορω???αστελνω λινκ με φωτογραφιες απο τα specs του κινητου γιατι μπηκα στο sammobile να κατεβασω firmware αλλα μπερδευτηκα και δεν ξερω ποιο θα ταιριαζει...το ota και το kies παντως βγαζει οτι ειναι στην πιο προσφατη εκδοση λογισμικου...

 

http://postimg.org/image/721oknapt/

 

http://postimg.org/image/k4xb3x0xt/

 

http://postimg.org/image/hstwk2dq9/

 

http://postimg.org/image/5oen330u9/

 

http://postimg.org/image/m0oostf5t/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...