Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιάΤι rom πρπροτείνετε;;; θέλω απλά να πηγαίνει γρήγορα το τηλέφωνο. Cm;; pure android ;; υπάρχει κάποια για καθημερινή σταθερή χρήση;
Αν δεν σε νοιαζει τα εχτρα που εχει το κινητο τοτε βαλε cm11. Αρκετα σταθερη οσο την ειχα.. παει σφαιρα

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν δεν σε νοιαζει τα εχτρα που εχει το κινητο τοτε βαλε cm11. Αρκετα σταθερη οσο την ειχα.. παει σφαιρα

 

Cm 11;; όχι 12;; επίσης τι έξτρα εννοείς;

Link to comment
Share on other sites

Cm 11;; όχι 12;; επίσης τι έξτρα εννοείς;
η cm12 ειναι η λολιποπ. Δεν την εχω βαλει για να σου πω αλλα λενε οτι ακομα δν ειναι τοσο καλη.. Η 11 ειναι αξιοπιστη.. Φαντασου εγω ειχα μια nightly και ηταν μια χαρα. Τα εχτρα εννοω με την παλαμη να βγαζει screenshot παραδειγμα. Ή το samsung link. Καποιες εφαρμογες της samsung που παιζουν μονο σε samsung based rom. Αξιζει να κανεις μια δοκιμη. Μονο εσυ ξερεις ομως τι σου κανει..

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

CM 11 είναι pure android.

Απο τις γρηγορότερες αν όχι η γρηγορότερη.Και σταθερή φυσικά.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν βέβαια μπορείς να ανεχτείς τα γνωστά και άλυτα προβλήματά της και ειδικά αυτό της κάμερας...εγώ προσωπικά όχι
Link to comment
Share on other sites

Αν βέβαια μπορείς να ανεχτείς τα γνωστά και άλυτα προβλήματά της και ειδικά αυτό της κάμερας...εγώ προσωπικά όχι
εγω προβλημα με την καμερα δν ειχα. ελαχιστες φορες μου ειχε βγαλει οτι δν εβρισκε κ με μια επανεκκινηση εφτιαχνε

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

Αν βέβαια μπορείς να ανεχτείς τα γνωστά και άλυτα προβλήματά της και ειδικά αυτό της κάμερας...εγώ προσωπικά όχι

 

Mια χαρά λυμένο είναι.Ένα χρόνο την έχω μία φορά σε μια nightly μου το έκανε μόνο.

Άλλο υποτίθεται γνωστό και άλυτο;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Mια χαρά λυμένο είναι.Ένα χρόνο την έχω μία φορά σε μια nightly μου το έκανε μόνο.

Άλλο υποτίθεται γνωστό και άλυτο;

 

Θα μου επιτρέψετε να κρατάω τις επιφυλάξεις μου για το πόσο λυμένο έιναι το συγκεκριμένο θέμα με την κάμερα.

Αλλο ένα θέμα με τα embedded videos στον chrome και στον chrome beta

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια, μετα απο περιπου 3 χρονια χρησεις του S3 με original rom σκέφτομαι να βαλω μια custom rom. τωρα η συσκευή εχει android 4.3, επειδη δεν το εχω κανει ποτε, μπορειτε να μου προτείνετε μια σταθερή έκδοση και εναν οδηγό καλο ωστε να μην κανω καποιο λαθος? και πια νομιζετε οτι ειναι η καλύτερη ? η χρήση που το κανω το τηλεφωνο ειναι intenet, email, gps (sygic), facebook, viver, κτλ.

 

θελω να βαλω κατι ωστε να μην κολαει πολυ το κινητό !

 

σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια, μετα απο περιπου 3 χρονια χρησεις του S3 με original rom σκέφτομαι να βαλω μια custom rom. τωρα η συσκευή εχει android 4.3, επειδη δεν το εχω κανει ποτε, μπορειτε να μου προτείνετε μια σταθερή έκδοση και εναν οδηγό καλο ωστε να μην κανω καποιο λαθος? και πια νομιζετε οτι ειναι η καλύτερη ? η χρήση που το κανω το τηλεφωνο ειναι intenet, email, gps (sygic), facebook, viver, κτλ.

 

θελω να βαλω κατι ωστε να μην κολαει πολυ το κινητό !

 

σας ευχαριστω

Οδηγο θα βρεις στην πρωτη σελιδα. Αν ακολουθησεις γραμμα γραμμα ειναι πανευκολο.. Τωρα για ρομ ειναι αναλογα τα γουστα. Γιαυτα που θες κανει και samsung based rom και aosp. Στην πρωτη περιπτωση ολο το φορουμ (μαζι και εγω ) βαλε την qs final με boefla kernel. Αν θες aosp βαλε cm 11. παλι με boefla.. Απλα προσοχη ποια εκδοση του boefla θα κατεβασεις αναλογα ποια ρομ θα εχεις.. και οι 2 ειναι καλες. Πιο γρηγορη ειναι η cyanogen. Η qs ειναι πιο κοντα σε αυτο που ειχες συνηθησει. Για μενα βαλε cm να αλλαξεις παραστασεις..

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα Resurrection Remix βασισμένη στην cm12.1 (Android Lollipop 5.1) και μπορώ να πω.. Πολύ ΠΟΛΎ καλύτερη από cm12

Δεν φλασαρα boeffla όπως κάνω πάντα και άφησα τον stock που είχε.

Η ram πολύ καλύτερη και γενικότερα το κινητό ταχύτερο :)

Η κάμερα στις τελευταίες εκδόσεις cm12 άνοιγε παααρα πολύ αργά, και συχνά έβγαζε μήνυμα πως δεν μπορεί να συνδεθεί.. Πράγμα που δεν υπάρχει με την RR.

 

Το μόνο πρόβλημα που υπάρχει είναι πως το Chrome είναι προβληματικό. Αλλά αυτό είναι γνωστό της CM..

 

Πιστεύω θα εξελιχθεί πολύ καλά το κινητό με Lollipop.

Ισως καλύτερα και από Kitkat..

Link to comment
Share on other sites

Ραδιόφωνο να σου πω την αλήθεια δεν δοκίμασα (μιας και δεν έχει και καμιά προεγκατεστημενη εφαρμογή βαριέμαι να ψάχνω να τεσταρω κάτι που δεν χρησιμοποιώ ποτέ :-P )

Πάντως σε εμένα ναι. Λειτουργούν όλα. Και GPS και tethering που μερικοί λέγαν πως κάνουν θέματα σε εμένα είναι οκ.

Απλά είναι να έχεις την όρεξη να τεστάρεις από μόνος σου για λίγο αλλιώς μην κουραζεσαι (ακομα)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , δοκίμασα την CM11 M9 - 10 - 11- 12 και σε γενικες γραμμές έμεινα ευχαριστημένος με κάποια μικροπροβληματάκια (καμερας - chrome).

 

Δοκίμασα την Ressurection (lollipop) αλλά η ταχύτητα συγκριτικά πάντα με cm 11 ήταν μικρότερη.. Τώρα? Είμαι με Slimkat 4.4 και πάει ΣΦΑΙΡΑΑΑΑΑΑΑΑ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , δοκίμασα την CM11 M9 - 10 - 11- 12 και σε γενικες γραμμές έμεινα ευχαριστημένος με κάποια μικροπροβληματάκια (καμερας - chrome).

 

Δοκίμασα την Ressurection (lollipop) αλλά η ταχύτητα συγκριτικά πάντα με cm 11 ήταν μικρότερη.. Τώρα? Είμαι με Slimkat 4.4 και πάει ΣΦΑΙΡΑΑΑΑΑΑΑΑ

 

απο προβληματα εχει;

κυριως αυτο της καμερας το σπαστικο :(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , δοκίμασα την CM11 M9 - 10 - 11- 12 και σε γενικες γραμμές έμεινα ευχαριστημένος με κάποια μικροπροβληματάκια (καμερας - chrome).

 

Δοκίμασα την Ressurection (lollipop) αλλά η ταχύτητα συγκριτικά πάντα με cm 11 ήταν μικρότερη.. Τώρα? Είμαι με Slimkat 4.4 και πάει ΣΦΑΙΡΑΑΑΑΑΑΑΑ

 

ποιο kernel εχεις; Δουλεουν ολα χωρις προβληματα;

Link to comment
Share on other sites

Εδω και 2 μερες περιπου που ειμαι με qs nl1 final και boeffla 6.5, οταν ακουω μουσικη ή βλεπω βιντεο ο ηχος και η εικονα αντιστοιχα κολλάνε ανα τακτα χρονικα διαστηματα... Δοκιμασα επαναφορα εργοστασιακων, wipe cache αλλα τιποτα. Οποιος ξερει κατι παρακαλω να βοηθησει γιατι ειναι αρκετα ενοχλητικο!!
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση με την qs kitkat έχει τσεκάρει το screen mirroring αν δουλεύει? συνδεεται κανονικά αλλά δεν βλέπω στην TV την οθόνη του κινητού κάνω τίποτε λάθος?

Έχω ένα miracast hdmi dongle

Eυχαριστώ και καλό Πάσχα.

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία ακούγονται πολλα καλα λογια για την lolipop ArchiDroid 3.1 experimental. Εχει κανεις αποψη;

 

δοκιμασα την πρωτη ressurection remix βασισμενη στην 5.1 και ηταν εξαιρετικη

στις επομενες εκδοσεις λογω της cyanogenmod ΟΛΕΣ οι 5.1 στο κινητο μας εκαναν προβληματα. κυριως διαφορα FC.

εγω δοκιμασα χθες την archi και .. δεν ηταν καλη. παρα πολλα fc + ενα προβλημα στο οποιο δεν εγραφε τον παροχο αλλα στην θεση του εβαζε κατι τυχαια γραμματα. ολα δουλευαν ομως.

με την σημερινη archidroid αυτα τα προωληματα (τουλαχιστον τα περισσοτερα) λενε πως λυθηκαν. ακομα ομως πολλα ατομα αναφερουν διαφορα FC.

αν θελεις την δικη μου αποψη περιμενε μεχρι την επομενη δευτερα!

σιγουρα τα πραγματα θα ειναι, επιβεβαιωμενα, καλυτερα. :)

 

 

τωρα κατι ασχετο, με την (προ)τελευταια cm11 στην οποια γυρισα πριν λιγες μερες, και το zipακι του fix της καμερας ολα δουλευουν τελεια.

αν βαλουμε και απο λιγο zram στον boeffla πε τα ει!

ως παθιασμενος με φλασαρισματα θα ξαναπαω σε lollipop καποια στιγμη, αλλα πιστευω πως η cm11 ειναι ετοιμη για μια τελικη εκδοση

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

εγώ η ανωμαλάρα χθες γύρισα σε samsungbased archi 4.3

Εντάξει, πολύ πίσω σε ταχύτητα και σε χρήση της ραμ,αλλά ήχος-κάμερα-οθόνη είναι πολύ καλύτερα απο όλες τις καστομιές.

Λέω να περιμένω μπας και βγει καμιά καλή Lolli....:lol:Να μας κρατάτε ενήμερους:happy:

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...