Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Features :

Based on latest leaked JB (DLI8)

Deodexed & Rooted & Zipaligned

Siyah-s3-v1.6b12 kernel (Έχει τροποποιηθεί λίγο απο τον @gokhanmoral για oc/uv usb/charger boost)

Disabled scrolling cache

Removed more of bloatware

Notification Bar back to Black

No incremental ringtone

4 Way reboot (thanks to wannam)

Stock Keyboard και το τελευταίο Swype Beta

Skip music tracks with volume buttons long press (thanks to wannam)

4x5 Launcher grid size (thanks to blgblade)

Brightness settings by mattiadj

Remove video call button and add message button to dialer (thanks to wanam)

Call log set to not show messages by default (thanks to wanam)

Some (very few) tweaks

More Free Ram

Better battery life

Stock look

Only 323.3 mb

Αρκετά που έχω ξεχάσει...

 

Download:

http://www.wuala.com/eliashadow/Custom%20Rom/elthis_light_v1_DLI8.zip/

Md5 checker: 8E95BBAC6D4DD649551FE99279C5E7FD

 

Αν σας λείπει κάτι απο bloatware, μπορείτε να το κατεβάσετε απο εδω.(Μερικά υπάρχουν ήδη μέσα, όπως πχ το Samsung keyboard)

Προσοχή!Δε περιέχει modem!

Αυτό σημαίνει ότι θα παραμείνει όποιο έχετε πρίν περάσετε τη Rom!

Aν δεν έχετε το τελευταίο modem, μπορείτε να το κατεβάσετε απο εδώ και να το περάσετε μέσω cmw recovery μετά την εγκατάσταση της Rom.

 

Συνιστάται full wipe (όπως πάντα!)

 

Μέσα θα βρείτε την εφαρμογή STweaks που έρχεται μαζί με τον Siyah kernel.

Προτινόμενες ρυθμισεις: CPU u/v -25, GPU u/v -25, A/C charger 1100mAh, USB charger 875mAh.

Aν θέλετε o/c καλό θα ήταν να το ρυθμίσετε στα 1500 και όχι 1600 που φτάνει.

 

Και τώρα....

Δεν είμαι Dev!Απλά μοιράζομαι τη προσωπική μου δουλειά.

Δε θα συνεχίσω τη Rom μιας και δεν υπάρχει χρόνος!Γιαυτό δεν ανοίγω thread.

Η Rom έχει δοκιμαστεί και δουλεύει άψογα μετά απο Full wipe!

Tα ευχαριστώ πηγαίνουν σε όλα τα παιδιά στους xda που έχουν δημιουργήσει όλα τα παραπάνω για να κάνουμε εμείς τη ''τρέλα'' μας!

Εγώ δε θέλω κανένα ευχαριστώ!!!(Δε γίνεται άλλωστε να πατήσουμε ''Thanks'' στο myphone.gr) :p

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Eίναι Deox Κώστα.Απο χθες τη δοκιμάζω.Όπως έχω πει κατά καιρούς δεν είμαι σε καμμία περίπτωση Dev, αλλά μου αρέσει να ενσωματώνω τις χρήσιμες τροποποιήσεις που υπάρχουν γενικά και είναι λίγο δύσκολο για κάποιον που δε ψάχνει όλη την ώρα στους xda να τα βρει.

Αυτο συμπεριλαμβάνει modded εφαρμογες αλλά και tweaks που όμως δουλεύουν καλά κι όχι...σχεδόν καλά.

 

Φτιάχνω changelog τωρα να δεις.

 

Ηλία γιατί πόσοι είναι dev αλήθεια? ;) Ίσα ίσα εννοείται πως προτιμούμε Roms by elthis που βάζει 5 ουσιαστικά πράματα μέσα (χωρίς την σαβούρα) παρά τις παραφορτωμένες custom που γίνονται απλά για να γεμίζει το changelog και να πέφτουν τα donations ;)

Link to comment
Share on other sites

JB, surely? :)

 

LOL... Συγγνώμη για το typo...

Φυσικά jb...Δε γυρνάμε πίσω!

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ηλία θα επιχείρησω να την κατεβάσω όταν γυρίσω σπίτι. Είναι τα μισά gb οπότε θα κατέβει σε κανά 3-4 ωρες:wacko:

Αν με ικανοποιησει θα την κράτησω μέχρι να βγει η επίσημη γιατι όπως είπα βαρέθηκα με τόσα συνεχή flash που είχαμε τελευταία με τις leaked και θέλω να κάνω αποτοξινοση.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ηλια την έχω περάσει εδώ κ περίπου 2 ωριτσες ,πέταξα κ κάποια έξτρα πραγματάκια που δεν τα θέλω ακα (live wallpapers etc.)

Και δουλεύει πάρα πολύ καλά μεχρι στιγμής ,παρόλο που εδώ κ 2 ώρες την γαργαλάω επίμονα:)

Σε ευχαριστώ κ για τον κόπο κ για τον χρόνο που αφιερώνεις φίλε;)

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Ηλία θα επιχείρησω να την κατεβάσω όταν γυρίσω σπίτι. Είναι τα μισά gb οπότε θα κατέβει σε κανά 3-4 ωρες:wacko:

Αν με ικανοποιησει θα την κράτησω μέχρι να βγει η επίσημη γιατι όπως είπα βαρέθηκα με τόσα συνεχή flash που είχαμε τελευταία με τις leaked και θέλω να κάνω αποτοξινοση.

 

Κώστα μια από τα ίδια κι εγώ.

Αλλά μετά από 2 μέρες με τρώει το χέρι μου!

Αντε να έρθει η επίσημη...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει πως θα αντιστρέψω τις μνήμες? Θέλω η κάρτα μνήμης να γίνει εσωτερική και η εσωτερική να γίνει εξωτερική. Βρήκα έναν τρόπο με μια εφαρμογή που λέγεται gl to sd είναι κυρίως για τα παιχνίδια της game loft αλλα μπορεί να μεταφέρει και αλλες εφαρμογές. Εγώ δοκίμασα να μεταφέρω το amazing spider man και το μετέφερε αλλά όταν το ανοίγω μου λέει ότι δεν βρίσκει τα αρχεία και πρέπει να τα ξανά κατεβάσω.
Link to comment
Share on other sites

Ένα ταξίδι έκανα και ο Elthis κάνει πάρτυ Lololol!! Αυτά θέλω "non-dev" φίλε μου, αυτά τα ωραία που έκανες και στο note!! Τώρα κατεβάζω κι εγώ (μόλις μπήκα από ταξιδι) κι αφού δεν θες ευχαριστώ λοιπόν εκτιμώ πολύ που ασχολείσαι και μοιράζεσαι τον κόπο σου και το μεράκι σου!!! Είσαι πρώτος :D
Link to comment
Share on other sites

Κώστα μια από τα ίδια κι εγώ.

Αλλά μετά από 2 μέρες με τρώει το χέρι μου!

Αντε να έρθει η επίσημη...

 

Ηλία θα την δοκιμάσω ακόμα θυμάμαι την απίστευτη ρόμ που είχες φτιάξει μαζί με τον alba αν δεν κάνω λάθος

Link to comment
Share on other sites

Ηλία αυτή τη βδομάδα είμαι πολύ φορτωμένος, αλλά αν δεν πάρουμε φασόλι μέχρι την άλλη βδομάδα θα σε προτιμήσω κι εγώ. Όπως και να χει πολλά μπράβο για την προσπάθεια :)

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Ηλία θα επιχείρησω να την κατεβάσω όταν γυρίσω σπίτι. Είναι τα μισά gb οπότε θα κατέβει σε κανά 3-4 ωρες:wacko:

Αν με ικανοποιησει θα την κράτησω μέχρι να βγει η επίσημη γιατι όπως είπα βαρέθηκα με τόσα συνεχή flash που είχαμε τελευταία με τις leaked και θέλω να κάνω αποτοξινοση.

 

Ηλια την έχω περάσει εδώ κ περίπου 2 ωριτσες ,πέταξα κ κάποια έξτρα πραγματάκια που δεν τα θέλω ακα (live wallpapers etc.)

Και δουλεύει πάρα πολύ καλά μεχρι στιγμής ,παρόλο που εδώ κ 2 ώρες την γαργαλάω επίμονα:)

Σε ευχαριστώ κ για τον κόπο κ για τον χρόνο που αφιερώνεις φίλε;)

 

Ένα ταξίδι έκανα και ο Elthis κάνει πάρτυ Lololol!! Αυτά θέλω "non-dev" φίλε μου, αυτά τα ωραία που έκανες και στο note!! Τώρα κατεβάζω κι εγώ (μόλις μπήκα από ταξιδι) κι αφού δεν θες ευχαριστώ λοιπόν εκτιμώ πολύ που ασχολείσαι και μοιράζεσαι τον κόπο σου και το μεράκι σου!!! Είσαι πρώτος :D

 

Ηλία θα την δοκιμάσω ακόμα θυμάμαι την απίστευτη ρόμ που είχες φτιάξει μαζί με τον alba αν δεν κάνω λάθος

 

Ηλία αυτή τη βδομάδα είμαι πολύ φορτωμένος, αλλά αν δεν πάρουμε φασόλι μέχρι την άλλη βδομάδα θα σε προτιμήσω κι εγώ. Όπως και να χει πολλά μπράβο για την προσπάθεια :)

 

Παιδιά ευχαριστώ πολύ για την εμπιστοσύνη πάνω από όλα.Ιδίως με όσους έχουμε συνυπάρξει στο thread του Note, υπάρχει απόλυτη συνεννόηση,εμπιστοσύνη και συνεργασία.

Εδώ είμαστε για να μοιραζόμαστε εμπειρίες και καταστάσεις λόγω του χόμπυ που έχουμε επιλέξει.

Ευχαριστώ και μπράβο πρώτα απ όλα στη κοινότητα των developers!

 

Και όσοι δε τη δοκιμάσετε, μου αρκεί ο λόγος σας.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ηλία τώρα την βλέπω και δείχνει πολύ καλή σε όλα της.. Επίσης η μπαταρία μου κάνει καλή εντύπωση κι ας μην έχω καν πρώτη φόρτιση και battery calibration ;)
Link to comment
Share on other sites

Εσκασε μυτη και ο περιεργος με τις aosp roms.Το λεω και δεν ξαναμιλαω:δειχνει οτι με τα sources του i9305 οι κυανομοντακηδες ελυσαν αρκετα θεματα στη cm10 :)

 

 

@Λιακος congrats αν και δεν την εχω βαλει.Μεγαλωνω και το εχω γυρισει σε πιστος των stock :D

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ πολύ για την εμπιστοσύνη πάνω από όλα.Ιδίως με όσους έχουμε συνυπάρξει στο thread του Note, υπάρχει απόλυτη συνεννόηση,εμπιστοσύνη και συνεργασία.

Εδώ είμαστε για να μοιραζόμαστε εμπειρίες και καταστάσεις λόγω του χόμπυ που έχουμε επιλέξει.

Ευχαριστώ και μπράβο πρώτα απ όλα στη κοινότητα των developers!

 

Και όσοι δε τη δοκιμάσετε, μου αρκεί ο λόγος σας.

 

Ηλία δυο πραγματάκια θέλω. Το κλασικό αναλογικο ρολόι, αυτο που μοιάζει με το official ics και τα αυθεντικά wallpapers.

Έψαξα στο apps της Ωμεγα αλλα δεν μπορω να τα εντοπισω.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ηλία δυο πραγματάκια θέλω. Το κλασικό αναλογικο ρολόι, αυτο που μοιάζει με το official ics και τα αυθεντικά wallpapers.

Έψαξα στο apps της Ωμεγα αλλα δεν μπορω να τα εντοπισω.

 

Κωστα επειδη δε καταλαβα ποιο Ρολοι θες, τα εβαλα ολα μαζι να τα εχεις...:)

http://www.mediafire.com/?lk41bxqkaeh0jrx

 

Stock Wallpapers εδω (δεν ειναι flashable zip.περασε τα στη gallery σου):

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=1071436&d=1337459478

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κανένα zip με το στοκ εικονίδιο της μπαταριας για Ω24 (dli1)?

 

Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι δε χρειάζεσαι κάποιο εικονίδιο αλλά το SystemUi.apk.

Δε ξέρω ξέρω βέβαια τι άλλες θεματικές αλλαγές έχει μήπως κολλήσει στο boot.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εσκασε μυτη και ο περιεργος με τις aosp roms.Το λεω και δεν ξαναμιλαω:δειχνει οτι με τα sources του i9305 οι κυανομοντακηδες ελυσαν αρκετα θεματα στη cm10 :)

 

 

@Λιακος congrats αν και δεν την εχω βαλει.Μεγαλωνω και το εχω γυρισει σε πιστος των stock :D

Είναι ο και λέγετε?

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κανένα zip με το στοκ εικονίδιο της μπαταριας για Ω24 (dli1)?

 

Μπορω να σου φτιαξω ενα.. Πρασινη θελεις η μπλε;

Edited by motomoto00
Link to comment
Share on other sites

@@Elthis

Ηλία όλα πανε καλα με την lite. Κυρίως η ram παρόλο ότι έχω προσθέσει εφαρμογές όπως το google maps κρατιέται πάντα ψηλά.

Χρειάζεται να προσθέσω μερικά πράγματα ακόμα που ανακαλύπτω ένα ένα αλλα και πάλι θα παραμείνει lite.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Σταυρο αρχοντα!

Το πρασινο θελω φιλε μου :)

 

Λοιπον εφτιαξα την μπαταρια που θελεις και ταιριαζει σε ολες τις ρομς και ICS & JB και σε ολες τις εκδοσεις..τα παντα ολα δηλαδη :D

 

Download

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εφτιαξα την μπαταρια που θελεις και ταιριαζει σε ολες τις ρομς και ICS & JB και σε ολες τις εκδοσεις..τα παντα ολα δηλαδη :D

 

Download

 

Σε ΥΠΕΡευχαριστώ φίλε μου!! :D

Link to comment
Share on other sites

Σε ΥΠΕΡευχαριστώ φίλε μου!! :D

 

Να σαι καλα Νικο..

Απλα ενημερωσε αν λειτουργει γιατι δεν το δοκιμασα.... :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...