Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά ζητάω συγγνώμη που γκρινιάζω τόσο συχνά αλλά το κινητό Δ έκανε οτι επρεπε μερικές φορές.. λοιπόν έχω λίγες ώρες Π άλλαξα ρομ έβαλα την wanam και δουλεύουν όλα προς το παρών φτου να μη την μάτια άψογα.. με μαμά ρομ μαμή λαγκαρει πουθενά.. με το ίντερνετ να δουλεύει άψογα διαφημίσεις κ όλα δουλεύουν σαν γάργαρο νερό.. από μπαταρία Δ ξέρω ακόμα χάλια ήταν κ πριν σε μένα ίσως χάλια θα συνεχίσει σημασία έχει ότι απολαμβάνω τα υπόλοιπα όπως πρέπει.. κάτι που άλλοι βλέπε σαμι .. δε μπορουν ενώ έβγαλαν αυτό το θηρίο.. ευχαριστώ για την προσοχή σας..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδιά ειμαι με ομεγα v11 και ολα ειναι σούπερ μπράβο Γιαννη για την δουλειά σου!!!μονο ενα πράγμα μου την δίνη στα νευρα λιγω πως μπορώ βρε παιδια να συνδεσω το κην σαν εξωτερική συσκευάσει στο pc μου γιατη συνδεεται συναιχια με MTP(στο s2 δεν ειχα τετοιο προβλημα τσεκαρα τον εντοπισμό σφαλμάτων και ολα κομπλε ενω εδω οχι!!!)τα φώτα σας παιδες
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ειμαι με ομεγα v11 και ολα ειναι σούπερ μπράβο Γιαννη για την δουλειά σου!!!μονο ενα πράγμα μου την δίνη στα νευρα λιγω πως μπορώ βρε παιδια να συνδεσω το κην σαν εξωτερική συσκευάσει στο pc μου γιατη συνδεεται συναιχια με MTP(στο s2 δεν ειχα τετοιο προβλημα τσεκαρα τον εντοπισμό σφαλμάτων και ολα κομπλε ενω εδω οχι!!!)τα φώτα σας παιδες

Δυστυχώς στο s3 δεν υπάρχει αυτη η δυνατότητα:mad:

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ειμαι με ομεγα v11 και ολα ειναι σούπερ μπράβο Γιαννη για την δουλειά σου!!!μονο ενα πράγμα μου την δίνη στα νευρα λιγω πως μπορώ βρε παιδια να συνδεσω το κην σαν εξωτερική συσκευάσει στο pc μου γιατη συνδεεται συναιχια με MTP(στο s2 δεν ειχα τετοιο προβλημα τσεκαρα τον εντοπισμό σφαλμάτων και ολα κομπλε ενω εδω οχι!!!)τα φώτα σας παιδες

 

Υπάρχει μόνο η δυνατότητα να δεις σαν USB την sdcard, χρησιμοποιώντας τη παρακάτω εφαρμογή.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1711009

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ειμαι με ομεγα v11 και ολα ειναι σούπερ μπράβο Γιαννη για την δουλειά σου!!!μονο ενα πράγμα μου την δίνη στα νευρα λιγω πως μπορώ βρε παιδια να συνδεσω το κην σαν εξωτερική συσκευάσει στο pc μου γιατη συνδεεται συναιχια με MTP(στο s2 δεν ειχα τετοιο προβλημα τσεκαρα τον εντοπισμό σφαλμάτων και ολα κομπλε ενω εδω οχι!!!)τα φώτα σας παιδες

 

 

Ένα μπράβο για την δουλειά του το αξίζει αλλά θέλει πολλή δουλειά ακόμα για να γίνει όπως πρέπει (άποψη μου έτσι) πήγαινε διάβασε τα δύο προηγούμενα σχόλια μου σε αυτήν την στήλη κ θα καταλάβεις τι εννοώ... στο πιο παλιό σχολιο ημουν με ωμέγα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ζητάω συγγνώμη που γκρινιάζω τόσο συχνά αλλά το κινητό Δ έκανε οτι επρεπε μερικές φορές.. λοιπόν έχω λίγες ώρες Π άλλαξα ρομ έβαλα την wanam και δουλεύουν όλα προς το παρών φτου να μη την μάτια άψογα.. με μαμά ρομ μαμή λαγκαρει πουθενά.. με το ίντερνετ να δουλεύει άψογα διαφημίσεις κ όλα δουλεύουν σαν γάργαρο νερό.. από μπαταρία Δ ξέρω ακόμα χάλια ήταν κ πριν σε μένα ίσως χάλια θα συνεχίσει σημασία έχει ότι απολαμβάνω τα υπόλοιπα όπως πρέπει.. κάτι που άλλοι βλέπε σαμι .. δε μπορουν ενώ έβγαλαν αυτό το θηρίο.. ευχαριστώ για την προσοχή σας..

 

Ο παλιοι ελεγαν οσο ζεις μαθαινεις.

Επειδη εισαι σχετικα καινουργιος θα ελεγα να μην ενθουσιαζεσαι με το πρωτο και να το ψαχνεις περισσοτερο πριν εκφρασεις μια αποψη.

Σ ενα αλλο θεμα κατηγορεις οτι καποιοι γραφουν αρλουμπες. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4211135#post4211135

Ομως αυτα εχουν γραφτει κατοπιν πολλων τεστ απο διαφορα ατομα στο XDA αλλα και απο εμενα. Μιλω για το προβλημα της καμερας σε κακως φωτισμενους χωρους.

 

Η Wanam ειναι αρκετα καλη rom. Σ αυτο βοηθα πολυ η τελευταια αναβαθμιση και γι αυτο οποιαδηποτε συγκριση με την Ωμεγα, θα πρεπει να γινει σε εκδοσεις που τρεχουν το ιδιο firmware.

Χθες δοκιμασα την wanam με το official kernel που δινει ο Γιαννης στην τελευταια του ρομ. Οι οποιες διαφορες αν υπαρχουν δεν ειναι ορατες. Η Wanam τρεχει το ιδιο καλα. Αρα δεν ειναι τελικα ο Kernel του wanam που διαφερει. Τουλαχιστον σε ταχυτητα και smoothnes. Μπορει να περιεχει αλλες βελτιωσεις αλλα για να τις εντοπισω θα χρειαζομουν πολυ περισσοτερο χρονο απο την μια ωρα που εμεινα με τον oficial kernel.

Πιστευω λοιπον οτι και η Ωμεγα V11 θα ειναι πολυ κοντα στην Wanam.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ο παλιοι ελεγαν οσο ζεις μαθαινεις.

Επειδη εισαι σχετικα καινουργιος θα ελεγα να μην ενθουσιαζεσαι με το πρωτο και να το ψαχνεις περισσοτερο πριν εκφρασεις μια αποψη.

Σ ενα αλλο θεμα κατηγορεις οτι καποιοι γραφουν αρλουμπες. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4211135#post4211135

Ομως αυτα εχουν γραφτει κατοπιν πολλων τεστ απο διαφορα ατομα στο XDA αλλα και απο εμενα. Μιλω για το προβλημα της καμερας σε κακως φωτισμενους χωρους.

 

Η Wanam ειναι αρκετα καλη rom. Σ αυτο βοηθα πολυ η τελευταια αναβαθμιση και γι αυτο οποιαδηποτε συγκριση με την Ωμεγα, θα πρεπει να γινει σε εκδοσεις που τρεχουν το ιδιο firmware.

Χθες δοκιμασα την wanam με το official kernel που δινει ο Γιαννης στην τελευταια του ρομ. Οι οποιες διαφορες αν υπαρχουν δεν ειναι ορατες. Η Wanam τρεχει το ιδιο καλα. Αρα δεν ειναι τελικα ο Kernel του wanam που διαφερει. Τουλαχιστον σε ταχυτητα και smoothnes. Μπορει να περιεχει αλλες βελτιωσεις αλλα για να τις εντοπισω θα χρειαζομουν πολυ περισσοτερο χρονο απο την μια ωρα που εμεινα με τον oficial kernel.

Πιστευω λοιπον οτι και η Ωμεγα V11 θα ειναι πολυ κοντα στην Wanam.

 

Αυτην την στιγμη η wanam end turkbey ειναι οι καλυτερες για μενα ρομ...

Σε ολα τα επιπεδα...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ο παλιοι ελεγαν οσο ζεις μαθαινεις.

Επειδη εισαι σχετικα καινουργιος θα ελεγα να μην ενθουσιαζεσαι με το πρωτο και να το ψαχνεις περισσοτερο πριν εκφρασεις μια αποψη.

Σ ενα αλλο θεμα κατηγορεις οτι καποιοι γραφουν αρλουμπες. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4211135#post4211135

Ομως αυτα εχουν γραφτει κατοπιν πολλων τεστ απο διαφορα ατομα στο XDA αλλα και απο εμενα. Μιλω για το προβλημα της καμερας σε κακως φωτισμενους χωρους.

 

Η Wanam ειναι αρκετα καλη rom. Σ αυτο βοηθα πολυ η τελευταια αναβαθμιση και γι αυτο οποιαδηποτε συγκριση με την Ωμεγα, θα πρεπει να γινει σε εκδοσεις που τρεχουν το ιδιο firmware.

Χθες δοκιμασα την wanam με το official kernel που δινει ο Γιαννης στην τελευταια του ρομ. Οι οποιες διαφορες αν υπαρχουν δεν ειναι ορατες. Η Wanam τρεχει το ιδιο καλα. Αρα δεν ειναι τελικα ο Kernel του wanam που διαφερει. Τουλαχιστον σε ταχυτητα και smoothnes. Μπορει να περιεχει αλλες βελτιωσεις αλλα για να τις εντοπισω θα χρειαζομουν πολυ περισσοτερο χρονο απο την μια ωρα που εμεινα με τον oficial kernel.

Πιστευω λοιπον οτι και η Ωμεγα V11 θα ειναι πολυ κοντα στην Wanam.

 

offtopic ON - Ρε Κώστα , φτάνει πια! Από την εποχή του sgs2 ότι και να κάνω είσαι ένα βήμα μπροστά! Μόλις δοκιμάζω κάτι και μπαίνω μες την χαρά να το μοιραστώ , 99% το έχεις γράψει ήδη. Δε δουλεύεις εσύ ποτέ ;;;; - offtopic OFF

 

Νομίζω πως ένα καθαρό στήσιμο wanam μπορεί πλέον να σου κρατήσει μέχρι να δοκιμάσουμε JB by Sammy ( αν και εγώ θα δοκιμάσω μόνο αφού βγει και το call recording )

Για μένα πλέον είναι μονόδρομος μια και έρχονται και οι διακοπές σιγά σιγά και δεν θα μπορώ να φλασάρω καθημερινά.

Χθες είχα την τύχη να πειράξω ένα sgs3 με την πρώτη rom γερμανικό ( δε θυμάμαι ποια ήταν ) , ένα s2 μαμά ginger και ένα nexus με JB.

Η διαφορά από το s2 πλέον μου φαίνεται χαοτική , οι αναβαθμίσεις στο s3 είναι εμφανείς ( όσο πρόλαβα να τα τρέξω δίπλα δίπλα ) και πραγματικά μου τρέχουν τα σάλια για JB!

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

offtopic ON - Ρε Κώστα , φτάνει πια! Από την εποχή του sgs2 ότι και να κάνω είσαι ένα βήμα μπροστά! Μόλις δοκιμάζω κάτι και μπαίνω μες την χαρά να το μοιραστώ , 99% το έχεις γράψει ήδη. Δε δουλεύεις εσύ ποτέ ;;;; - offtopic OFF

 

Νομίζω πως ένα καθαρό στήσιμο wanam μπορεί πλέον να σου κρατήσει μέχρι να δοκιμάσουμε JB by Sammy ( αν και εγώ θα δοκιμάσω μόνο αφού βγει και το call recording )

Για μένα πλέον είναι μονόδρομος μια και έρχονται και οι διακοπές σιγά σιγά και δεν θα μπορώ να φλασάρω καθημερινά.

Χθες είχα την τύχη να πειράξω ένα sgs3 με την πρώτη rom γερμανικό ( δε θυμάμαι ποια ήταν ) , ένα s2 μαμά ginger και ένα nexus με JB.

Η διαφορά από το s2 πλέον μου φαίνεται χαοτική , οι αναβαθμίσεις στο s3 είναι εμφανείς ( όσο πρόλαβα να τα τρέξω δίπλα δίπλα ) και πραγματικά μου τρέχουν τα σάλια για JB!

 

Χαχαχα δουλευω και σκληρα μαλιστα. Απλα τα βραδια ενω αλλοι βλεπουν ΤΒ εγω ψαχνομαι για να περνα η ωρα. Ειμαι σε μια χωρα που δεν υπαρχουν πολλα να κανεις, ελαχιστοι φιλοι και σε ηλικια που δεν ειναι για καθημερινες εξόδους.

 

Στην Wanam επεσα τυχαια πανω της. Ηθελα να δοκιμασω κατι αλλο και μου αρεσε το στιλ του και το πως παρουσιαζε την ρομ του. Απλος και χωρις εμφααση στο Donaton. Με το που τελειωσε η εγκατασταση η διαφορα ηταν ολοφανερη. Μιλαω για την 1.8

Η V2.0 ειναι το ιδιο καλη αλλα εχει και το ατου της LG8.

 

Παρολες τις βελτιωσεις, παραμενει το θεμα με το reload του widget του καιρου. Ομως δεν ειναι θεμα ram. Συμβαινει οταν βγαινεις απο καποιες εφαρμογες με το πληκτρο της επιστροφης και οχι παντα. Ακομα και με 240ΜΒ free ram μπορει να συμβει. Αν κλεινεις τις εφαρμογες με το home button δεν το κανει.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Aγαπητε Φιλε Master Κωστα Te_Salat

 

Η Wanam ειναι αρκετα καλη rom. Σ αυτο βοηθα πολυ η τελευταια αναβαθμιση και γι αυτο οποιαδηποτε συγκριση με την Ωμεγα, θα πρεπει να γινει σε εκδοσεις που τρεχουν το ιδιο firmware.

 

Πολυ σωστα..!!! Και αν τα firmware εχουν αισθητες αλλαγες,εξισου αισθητες θα ειναι και οι παρατηρησεις μας..!

(Ξερεις καλα ομως φιλε Κωστα,οτι τα firmware δεν εχουν παντα αισθητες (καραμπινατες) αλλαγες.. Αλλα και καποιες εχουν..:!:)

 

Χθες δοκιμασα την wanam με το official kernel που δινει ο Γιαννης στην τελευταια του ρομ. Οι οποιες διαφορες αν υπαρχουν δεν ειναι ορατες. Η Wanam τρεχει το ιδιο καλα. Αρα δεν ειναι τελικα ο Kernel του wanam που διαφερει. Τουλαχιστον σε ταχυτητα και smoothnes.

 

Για τα χαρακτηριστηκα που αναφερεσαι,θα συμφωνησω απολυτα. Αλλα φιλε Master Κωστα,δεν εντοπισες καμια διαφορα στο "battery life"..(??) Ειμαι 100% βεβαιως οτι η WanamLite (πακετακι),εχει την καλυτερη διαχειριση οσο αφορα το "batery life" απο οποιαδηποτε 'custom rom' (by samsung ),κυκλοφορει αυτην την χρονικη στιγμη. Σιγουρα διαφερει στον χρονο φορτισης/αποφορτισης,απο ολες τις αλλες (για πολυ λιγο). Αλλα η μπαταρια ειναι καλυτερη κατα 5%.

Αμετρητα τα testarismata μου. Και περιθωριο σφαλματος μου 0,5%.

 

Μπορει να περιεχει αλλες βελτιωσεις αλλα για να τις εντοπισω θα χρειαζομουν πολυ περισσοτερο χρονο απο την μια ωρα που εμεινα με τον oficial kernel.

Πιστευω λοιπον οτι και η Ωμεγα V11 θα ειναι πολυ κοντα στην Wanam.

 

Εχεις απολυτο δικιο,οσο αφορα τον χρονο δοκιμων..:!: Εχω κλεισει αρκετες ωρες πειραματισμου και ακομα μεταβαλλονται τα στατιστικα μου. Παντα ομως,επιβεβαιωνουν τα παραπανω ποσοστα που δινω. Και συνεχιζω ακομα,γιατι ετσι μου αρεσει να περναω και εγω την ωρα μου. Αν και το εχω κανει και δουλεια,κατα καποιον τροπο αυτο..:p

 

Στην Wanam επεσα τυχαια πανω της. Ηθελα να δοκιμασω κατι αλλο και μου αρεσε το στιλ του και το πως παρουσιαζε την ρομ του. Απλος και χωρις εμφαση στο Donaton. Με το που τελειωσε η εγκατασταση η διαφορα ηταν ολοφανερη. Μιλαω για την 1.8

Η V2.0 ειναι το ιδιο καλη αλλα εχει και το ατου της LG8.

 

Συμφωνω απολυτα σε ολα,καθως και για την LG8.

Oσο αφορα την εμφαση στο Donation,ειναι κατι που θα πρεπει να απασχολει κυριως τους dev.Και βρισκω πολυ ευστοχο τον < λιγομιλητο > σχολιασμο σου..:!:

Θελω να ξερεις ομως καλε μου φιλε Master Κωστα και στο λεω με ολη την αγαπη και τον σεβασμο που εχω στο προσωπο σου και σαν χρηστη αλλα και σαν κειμενογραφο-παρατηρητη. Το donation παιζει πολυ σημαντικο ψυχολογικο παραγοντα σε καθε developer,αλλα και στην εξελιξη / πορεια του. Πιστεψε με πως αν ενας dev δεχτει ενα donate 100 ευρω απο εναν και μονο User,ψυχολογικα θα ειναι σε πολυ χειροτερη κατασταση < Δημιουργιας / εξελιξης >,απο εναν αλλον που θα δεχτει ενα συνολικο donate υψους 50 ευρω,απο 100 διαφορετικους Users = 100 x 0.50 λεπτα ο καθενας = 50 ευρω. Οσο αφορα τον τροπο < απαιτησης > του,πανω κατω,ολοι τους ζητουν μια μπυρα..;)

 

Αυτην την στιγμη η wanam end turkbey ειναι οι καλυτερες για μενα ρομ...

Σε ολα τα επιπεδα...

 

Eσενα σε αγαπω πολυ και το ξερεις. Και αν μπορουσα να συμπληρωσω στην αποψη σου,χωρις ομως να μου δινεις το δικαιωμα να αφαιρεσω κατι,θα προσεθετα και την Ελληνικη μας rom,την ΟΜΕGA. Aλλα θα σταματησω εδω,γιατι αν εξηγησω τους λογους που την προσθετω,σιγουρα θα παρεξηγηθω ξανα.Και δεν θελω να συμβει αυτο. Θα θελα ομως,να μου δειξει καποιος μια rom οπουδηποτε υπαρχει,που ως πακετο προσφορας < υπηρεσιων >,ας τις πουμε. Προσφερει οτι και η ΟΜΕGA..:!:

Συνολικα το ΤΟΝΙΖΩ...:!:

Edited by Milfas
Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά εγώ προκαλώ οποιοδήποτε θέλει να βάλει δίπλα δίπλα 2 galaxy s iii, ένα με μια custom ROM και ένα με stock και να τραβήξει ένα video.είμαι 100% σίγουρος ότι δεν θα φαίνεται καμιά απολύτως διάφορα στην ταχύτητα και το smoothness.αυτά που πραγματικά σου προσφέρουν οι custom ROM είναι κάποια λειτουργικά modification και εμφάνισιακες αλλαγές τίποτα παραπάνω.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά εγώ προκαλώ οποιοδήποτε θέλει να βάλει δίπλα δίπλα 2 galaxy s iii, ένα με μια custom ROM και ένα με stock και να τραβήξει ένα video.είμαι 100% σίγουρος ότι δεν θα φαίνεται καμιά απολύτως διάφορα στην ταχύτητα και το smoothness.αυτά που πραγματικά σου προσφέρουν οι custom ROM είναι κάποια λειτουργικά modification και εμφάνισιακες αλλαγές τίποτα παραπάνω.

 

Φιλε dimkit δεν θα προσθεσω κατι παραπανω στην διαπιστωση σου...:!:

Αλλα για να συμφωνησω μαζι σου (σε μεγαλο ποσοστο..:!:) και για να διαφωνησω (σε μικροτερο..:!::!:),θα πρεπει να γραψω παρα πολλα,που ουτως η αλλως εχουν γραφει απο πολλους (βλ. Te_salat) σε διαφορες σελιδες,μεσα σε αυτον τον υπεροχο ιστοτοπο. Στο μελλον ομως,μπορει να κανουμε λαθος με αυτην μας την διαπιστωση,αλλα μπορει να εχουμε και δικιο.Και στο πιο μακρινο μελλον,αφου ειχαμε δικιο,τελικα να καναμε λαθος.(και τουμπαλιν ξανα!)

Ειναι θεμα που θα μας οδηγησουν οι κολοσσοι και που οι devs (οχι οι recognize & elite οι real),με την εξελιξη που θα παρουσιαζουν την καθε χρονικη στιγμη.

Ποιος τελικα παει πιο γρηγορα..?? Και ποιος ακολουθει απο πισω..?? Θα δειξει...Προς το παρον ειμαστε εδω..:!:

(βλ. _JKay_ dev= Senior Member - OP:lol::rotfl: ..VS.. Samsung Sii / Siii How Samsung should have made it..!!)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=29632917#post29632917

Ενας διαχωρισμος με ολα αυτα τα kamerounezika,που μας εχουν χαλασει τα ματια και..και..και.. { sef / dev / cooker / modder / themer / recognize / elite / και π@π@..ρια μεντολες..} δεν κανει κακο... Για το ποιος,που,ποτε...:!:

Aν και υπαρχουν ταλεντα,επαγγελματιες,χομπιστες αναμεσα τους... Και χαιρομαι παρα πολυ,που καποιοι εξ αυτων ειναι και ΕΛΛΗΝΕΣ....!!!!

Edited by Milfas
Link to comment
Share on other sites

Ο παλιοι ελεγαν οσο ζεις μαθαινεις.

Επειδη εισαι σχετικα καινουργιος θα ελεγα να μην ενθουσιαζεσαι με το πρωτο και να το ψαχνεις περισσοτερο πριν εκφρασεις μια αποψη.

Σ ενα αλλο θεμα κατηγορεις οτι καποιοι γραφουν αρλουμπες. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4211135#post4211135

 

 

Φίλε Κώστα η αλήθεια είναι ότι ενθουσιαζομαι και ξενέρωνω εύκολα αλλά αν έβλεπες το κινητό μ χθες Π έπαιζε τα μισά στο ίντερνετ κ κολλούσε σε κάποιες σελίδες κ τώρα ΠΕΤΑΕΙ κ παίζει τα πάντα.. μπορεί να μ έδινες δίκιο.. ας πούμε στο YouTube με ωμέγα 10 οριζόντια όταν πατούσα το κενό.. έκανε μετάβαση .. η ας πούμε στη φωτο ήθελα να έχει το κλικ .. αλλά το ίντερνετ πριν σπίτι Δ φόρτωνε τα μισά και έβριζα την εταιρία που έχω ότι είναι αργή.. κ τώρα παίζει άψογα τα πάντα όλες τις διαφημίσεις. Με έχεις παρεξηγήσει σε κάτι.. έχω ένα φίλο κολλημένο με την απλ.. μ λέει χωρίς φλας ότι έχει καλύτερη φωτηνοτητα

Εγώ εκεί εκραζα για τις αρλούμπες τι εννοώ? Ε όχι ρε φίλε σε κοντινή απόσταση νύχτα Δ θα βγάλω φωτο χωρίς φλας.. επίσης νευριαζω Π έτρωγε κολληματακια είτε στο μενού είτε απ'το καντράν στις κλήσεις κ να γυρίζει ο άλλος με το I phone κ να μ λέει ότι με το αντροιντ πάντα έτσι θα κάνει.. Θέλω το τετράπυρήνο μου να ΠΕΤΑΕΙ σε όλα σύντομα.. όχι για να μπω στο μάτι κάποιου... αλλά γιατί θέλω το κινητό μ να ναι σούπερ.. Α επίσης μ τα έχει πρήξει ότι το Σ3 έχει παλιά οθόνη το HTC είναι καλύτερο κτλ.. αλλά μιλάμε για κολλημένο άνθρωπο της απλ.. δε ξέρω αν με βλέπεις λάθος κάπου πεστο..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όλα σχετικά είναι. Το σίγουρο είναι ότι η συσκευή δείχνει τα δόντια της όταν τρέχουν βαριές εφαρμογές και όχι τόσο στο UI.

Στις εναλλαγές των μενού και σε κάποιες λεπτομεριες υπερέχουν οι custom ROM & kernels. Αλλά όχι υπερβολικά.

Τα περιθώρια βελτίωσης είναι εξαιρετικά μικρά.

 

Γιώργο εγώ από την μέρα που έβαλα την Wanam δεν ψάχνομαι καθόλου. Δεν αποκλείω να υπάρχουν καλύτερες, απλά επειδή είμαι ευχαριστημένος σ αυτά που θέλω δεν κοιτάω κάτι άλλο.

 

Αυτό που δοκιμάζω σήμερα είναι να κλείνω τις εφαρμογές με το home button σαν σε iPhone. Θέλω να δω την συμπεριφορά της συσκευής και της ram.

Μέχρι στιγμής δεν έχω δει κάτι.

Συνεχώς είναι στα 650_680 MB free και δεν παρατηρώ καθυστερήσεις στο άνοιγμα εφαρμογών.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το αγόρασα και εγώ σήμερα σε μπλε... από Xtreme mobile και ελληνικό :) Ήθελα να ρωτήσω, υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να κρύβει την επάνω σταθερή μπάρα? Κάτι είχα ακούσει από εδώ αλλά δεν το βρίσκω το ποστ...
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το αγόρασα και εγώ σήμερα σε μπλε... από Xtreme mobile και ελληνικό :) Ήθελα να ρωτήσω, υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να κρύβει την επάνω σταθερή μπάρα? Κάτι είχα ακούσει από εδώ αλλά δεν το βρίσκω το ποστ...

 

Αυτό το κάνουν όλοι οι Launchers όπως Nova, Apex κλπ.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το κάνουν όλοι οι Launchers όπως Nova, Apex κλπ.

 

 

Πίος είναι ο καλύτερος κατά την γνώμη σου? Αυτό που θέλω είναι να προσπαθήσω όσο γίνεται να αποφύγω το burn in..

Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όλα σχετικά είναι. Το σίγουρο είναι ότι η συσκευή δείχνει τα δόντια της όταν τρέχουν βαριές εφαρμογές και όχι τόσο στο UI.

Στις εναλλαγές των μενού και σε κάποιες λεπτομεριες υπερέχουν οι custom ROM & kernels. Αλλά όχι υπερβολικά.

Τα περιθώρια βελτίωσης είναι εξαιρετικά μικρά.

 

Γιώργο εγώ από την μέρα που έβαλα την Wanam δεν ψάχνομαι καθόλου. Δεν αποκλείω να υπάρχουν καλύτερες, απλά επειδή είμαι ευχαριστημένος σ αυτά που θέλω δεν κοιτάω κάτι άλλο.

 

Αυτό που δοκιμάζω σήμερα είναι να κλείνω τις εφαρμογές με το home button σαν σε iPhone. Θέλω να δω την συμπεριφορά της συσκευής και της ram.

Μέχρι στιγμής δεν έχω δει κάτι.

Συνεχώς είναι στα 650_680 MB free και δεν παρατηρώ καθυστερήσεις στο άνοιγμα εφαρμογών.

 

 

Νομίζω οτι ακομα δεν εχουμε δει τιποτα. Με την ελευση του jb θα δουμε το smoothens σε ολο του το μεγαλειο. Θυμαμαι το ποσο γρηγορη και ποσο διαφορετικη ηταν η ρομ του chracks η version 18 με franko kernel 10 και εβλεπα ενα note τελειως διαφορετικο απο οτι ειχα δει μεχρι εκεινη την στιγμη,οποτε με jb και φτιαγμενη rom θα δουμε ενα s3 το κατι αλλο !! Επισης ,δεν γνωρίζω αλλα φανταζομαι οτι οι εφαρμογες δεν ειναι ακομα γραμμένες για τετραπυρηνους επεξεργαστες οποτε δεν βλεπουμε και την πληρη δυναμη τους παρα μονο σε καποιες βαριες εφαρμογες οπως λες και εσυ φιλε μου η στο ανοιγμα μεγαλων αρχειων.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Μία και μίλησε o Γιώργος για αυτονομία της Wanam, δείτε τα screen shots μου.

1 ώρα και 30' με κατανάλωση 20% σε συνολική χρήση 3ωρών και 10'.

Αυτό σημαίνει 5Χ1,5=7,5 ώρες ανοικτή οθόνη.

Η χρήση που έκανα ήταν Tapatalk, YouTube, Flipboard, Viber, και κάποιες εφαρμογές Tools.

http://img839.imageshack.us/img839/8137/screenshot2012080122401.th.png, http://img204.imageshack.us/img204/6323/screenshot2012080122400.th.png

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όλα σχετικά είναι. Το σίγουρο είναι ότι η συσκευή δείχνει τα δόντια της όταν τρέχουν βαριές εφαρμογές και όχι τόσο στο UI.

Στις εναλλαγές των μενού και σε κάποιες λεπτομεριες υπερέχουν οι custom ROM & kernels. Αλλά όχι υπερβολικά.

Τα περιθώρια βελτίωσης είναι εξαιρετικά μικρά.

 

Γιώργο εγώ από την μέρα που έβαλα την Wanam δεν ψάχνομαι καθόλου. Δεν αποκλείω να υπάρχουν καλύτερες, απλά επειδή είμαι ευχαριστημένος σ αυτά που θέλω δεν κοιτάω κάτι άλλο.

 

Αυτό που δοκιμάζω σήμερα είναι να κλείνω τις εφαρμογές με το home button σαν σε iPhone. Θέλω να δω την συμπεριφορά της συσκευής και της ram.

Μέχρι στιγμής δεν έχω δει κάτι.

Συνεχώς είναι στα 650_680 MB free και δεν παρατηρώ καθυστερήσεις στο άνοιγμα εφαρμογών.

 

650 με 680 ΜΒ free;;;;;;;;;;;;

Πως που και με ποιον τροπο;

Εκτος αν λες 650 με 680 δεσμευμενη......

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

650 με 680 ΜΒ free;;;;;;;;;;;;

Πως που και με ποιον τροπο;

Εκτος αν λες 650 με 680 δεσμευμενη......

 

μαλλον δεσμευμενη θα εννοει...

650 free ουτε στα ονειρα μας :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Πίος είναι ο καλύτερος κατά την γνώμη σου? Αυτό που θέλω είναι να προσπαθήσω όσο γίνεται να αποφύγω το burn in..

 

Για να γλυτώσεις το "πρόβλημα" burn in (όταν ζορίζεσαι για να βρεις το πρόβλημα, δεν είναι πρόβλημα) μην αφήνεις την φωτεινότητα συνέχεια στο τέρμα.

Σε Sgs φίλου έβλεπα burn in (άφηνε σχεδόν πάντα φουλ φωτεινότητα)

Στο δικό μου τίποτα (εξω αυτόματη, μέσα ~10%)

 

Το δικό μου είναι παλαιότερο και δουλεμένο 100 φορές περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Δεσμευμένα εννοούσα βρε παιδιά. Που να τα βρει τα 660 free το s3? :)

Το αμερικανικό με τα 2 g μπορεί.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Για να γλυτώσεις το "πρόβλημα" burn in (όταν ζορίζεσαι για να βρεις το πρόβλημα, δεν είναι πρόβλημα) μην αφήνεις την φωτεινότητα συνέχεια στο τέρμα.

Σε Sgs φίλου έβλεπα burn in (άφηνε σχεδόν πάντα φουλ φωτεινότητα)

Στο δικό μου τίποτα (εξω αυτόματη, μέσα ~10%)

 

Το δικό μου είναι παλαιότερο και δουλεμένο 100 φορές περισσότερο.

 

 

Ευχαριστώ για την απάντηση, μέσα ακόμα και με 0% φωτεινότητα είμαι οκ (για βράδυ τουλάχιστον). Ποτέ δεν μου άρεσαν τα κινητά μου να είναι πολύ φωτεινά.Αν αυτο και μονο αρκει σε γενικές γραμμές τοτε ολα καλα :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...