Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με WanamLite 2.0 βλέπω ψηλή θερμοκρασία.Με αρκετό πείραγμα, αλλά όχι παιχνίδια έφτασε 44:confused:

 

Ίσως να φταίει ότι το φορτίζω ταυτόχρονα.

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με WanamLite 2.0 βλέπω ψηλή θερμοκρασία.Με αρκετό πείραγμα, αλλά όχι παιχνίδια έφτασε 44:confused:

 

Ίσως να φταίει ότι το φορτίζω ταυτόχρονα.

 

Σίγουρα αυτό φταίει...:)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Με WanamLite 2.0 βλέπω ψηλή θερμοκρασία.Με αρκετό πείραγμα, αλλά όχι παιχνίδια έφτασε 44:confused:

 

Ίσως να φταίει ότι το φορτίζω ταυτόχρονα.

 

Όπως είπε κα ο Ηλίας η ταυτοχρονη φόρτιση ειδικα όταν η μπαταρία είναι χαμηλά αυξάνει την θερμοκρασία απο μονη της.

Στην 1.9 είχα ένα θέμα θερμοκρασίας αλλα μόνο με 3g και μετα απο σκληρη χρήση.

Όμως ήταν ένα πρόβλημα που είχαν κατα σύμπτωση συσκευές σαν την δικη μου που προέρχονταν απο Μ. Ανατολη και είχαν όλες το ίδιο csc.

Με την 2.0 δεν έχω κανένα πρόβλημα θερμοκρασίας.

 

@@ Ηλία θέλω να κάνω μια δοκιμη. Λέω να ανοίξω το zip της wanam και να πάρω τον kernel τον οποίο θα βάλω στην official LG8 να δούμε κατα πόσο είναι πειραγμενος και αν την βελτιώνει.

Πως θα τον κάνω να φλασαρεται?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Όπως είπε κα ο Ηλίας η ταυτοχρονη φόρτιση ειδικα όταν η μπαταρία είναι χαμηλά αυξάνει την θερμοκρασία απο μονη της.

Στην 1.9 είχα ένα θέμα θερμοκρασίας αλλα μόνο με 3g και μετα απο σκληρη χρήση.

Όμως ήταν ένα πρόβλημα που είχαν κατα σύμπτωση συσκευές σαν την δικη μου που προέρχονταν απο Μ. Ανατολη και είχαν όλες το ίδιο csc.

Με την 2.0 δεν έχω κανένα πρόβλημα θερμοκρασίας.

 

@@ Ηλία θέλω να κάνω μια δοκιμη. Λέω να ανοίξω το zip της wanam και να πάρω τον kernel τον οποίο θα βάλω στην official LG8 να δούμε κατα πόσο είναι πειραγμενος και αν την βελτιώνει.

Πως θα τον κάνω να φλασαρεται?

 

Πάρε ένα flashable zip κάποιου kernel και πρόσθεσε το zimage του wannam αντί αυτού.

Βέβαια υπάρχει και η λύση του mobile Odin αν το έχεις.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Πάρε ένα flashable zip κάποιου kernel και πρόσθεσε το zimage του wannam αντί αυτού.

Βέβαια υπάρχει και η λύση του mobile Odin αν το έχεις.

 

Ναι το έχω θα δοκιμάσω όταν βρω χρόνο. Σ ευχαριστω.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς αυτό το fix να μας πει? Απλά για την wannamlite 2 τώρα του έδωσε κάποιος το framework οπότε θα ετοιμάσει το fix κάποια στιγμή σήμερα ή αύριο.. Με ενδιαφέρει να φορέσω αυτό με τις τιμές φωτεινότητας από το Galaxy Note ;)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1791163

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς αυτό το fix να μας πει? Απλά για την wannamlite 2 τώρα του έδωσε κάποιος το framework οπότε θα ετοιμάσει το fix κάποια στιγμή σήμερα ή αύριο.. Με ενδιαφέρει να φορέσω αυτό με τις τιμές φωτεινότητας από το Galaxy Note ;)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1791163

 

Εγώ έχω περάσει τις τιμές του s2 που έχει ο wannam στα mods του, και είναι μια χαρά..:)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιζει να εχει κανεις το widget του καιρου σε διαφανο;

Δες εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1766133

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς αυτό το fix να μας πει? Απλά για την wannamlite 2 τώρα του έδωσε κάποιος το framework οπότε θα ετοιμάσει το fix κάποια στιγμή σήμερα ή αύριο.. Με ενδιαφέρει να φορέσω αυτό με τις τιμές φωτεινότητας από το Galaxy Note ;)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1791163

 

Εγω απο τότε που μπήκε η ρύθμιση της φωτεινοτητας στην notification bar, δεν χρησιμοποιω το auto.

Την έχω μονίμως στο 40%, στο αυτοκίνητο με το που μπαίνω το συνδεω στο φορτιστη και παει αυτομάτως μέσω car widget pro στο 100%. Στον δρόμο με δυο κινήσεις είμαι στο φουλ.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εγω απο τότε που μπήκε η ρύθμιση της φωτεινοτητας στην notification bar, δεν χρησιμοποιω το auto.

Την έχω μονίμως στο 40%, στο αυτοκίνητο με το που μπαίνω το συνδεω στο φορτιστη και παει αυτομάτως μέσω car widget pro στο 100%. Στον δρόμο με δυο κινήσεις είμαι στο φουλ.

 

Κι εμένα μ' έχει βολέψει απόλυτα η μπάρα και το δουλεύω σαν κι εσένα απλά όταν βγαίνω έξω το βάζω auto και είμαι εντάξει.. Έλεγα μήπως έχει καμία καλύτερη υψηλή τιμή για direct sun use ας πούμε..

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μ' έχει βολέψει απόλυτα η μπάρα και το δουλεύω σαν κι εσένα απλά όταν βγαίνω έξω το βάζω auto και είμαι εντάξει.. Έλεγα μήπως έχει καμία καλύτερη υψηλή τιμή για direct sun use ας πούμε..

 

Φοβάμαι ότι οι υψηλότερες τιμές θα δώσουν μεγαλύτερη κατανάλωση αν το χρησιμοποιούμε στο auto.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εχω το SGS3 1 βδομαδα και είμαι ροοτ

Τα στοιχεια που μου δίνει το τηλεφωνο είναι

1.Έκδοση Android 4.0.4

2.Έκδοση βασικού φάσματος Ι9300 XXLG6

3.Έκοδση kernel 3.0.15-928452-user se.infra@SEP-107#1 SMP PREEMPT Eri Yul 20 03.35.55 KST 2012

4. Αριθμός συσκευής Omega v.10- XXBLG6

κάνοντας σήμερα μια δοκιμή με το SGS2 που είχα πρίν είναι ποιο γρήγορο αποτι το SGS3 και ποιο smooth.

Το SGS2 είναι και αυτό ροοτ με ομεγα ν.15

Υπάρχρει περίπτωση να ωφείλεται στο ότι άλλα ξα τον kernel?????

ποιος τεριάζει με την ν.10????

Samsung WAVE - SGS2 - SGS3 - LG G2- Iphone 5s - I phone6-iphone 7plus- OnePlus 8Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε όλους!

Επαναφέρω ένα λίγο παλιό θέμα γιατί αντιμετωπίζω πρόβλημα με ένα s3 που αγόρασα μέσω σκρουτζ πριν απο καμιά 15αριά μέρες.

Το πρόβλημα αφορά στην ισχύ της εγγύησης, εφόσον η συσκευή δεν προοριζόταν για την ελληνική αγορά. Η παράδοση της συσκευής έγινε στο χώρο εργασίας μου πριν καμια 15αριά μέρες και μάλιστα την έφερε ο ιδιοκτήτης του καταστήματος μιας και όπως είπε, είχε μια δουλειά εκεί κοντά. Σε ένα σύντομο διάλογο που ακολούθησε, μου είπε με σιγουριά οτι το κινητό είναι ευρωπαϊκό και μου έδωσε οδηγίες για την εγγύηση. Μου το είχε επιβεβαιώσει και την προηγούμενη μέρα στο τηλέφωνο, ήταν το πρώτο πράγμα που ρώτησα. Εγώ επαναπαύθηκα και δεν ασχολήθηκα να το επιβεβαιώσω μέχρι χθες το πρωί που έμαθα από τη samsung οτι η συσκευή προορίζεται για την αγορά του Μαυροβουνίου(!!) και κατα συνέπεια δεν καλύπτεται από την εγγύηση. Επικοινώνησα με τον τύπο ο οποίος στην αρχή επέμεινε πως το κινητό καλύπτεται κανονικά μεχρι που ο ίδιος μίλεσε με τη samsung και το επιβεβαίωσε. Επειδή , λοιπόν, η αγορά για την οποία κανονικά διατίθεται είναι η "αδριατική group" (έτσι μου είπε) προσφέρθηκε να μου το αλλάξει με ένα αγγλικό (συσκευασμένο ελπίζω...).

Το ζητούμενο είναι ότι το κινητό εγώ το είχα ρουτάρει. Ακολούθησα τις οδηγίες του συγκεκριμένου thread για unroot, αλλά δεν πήγαν όλα όπως περίμενα. Σε πρώτη φάση δεν μπόρεσα να βρω αυθεντική ROM απο το sammobile.com για την περιοχή του Μαυροβουνίου. Βρήκα μία που ταίριαζαν τα χαρακτηριστικά (AP: I9300XXALF2 CP: I9300XXLF2 CSC: I9300OXFALF1) αλλά ήταν Πολωνική. Tη φλάσαρα λοιπόν, με αποτέλεσμα το CSC να μην έχει τιμή πλέον. Τα αποτελέσματα που δίνει το *#1234# είναι "AP: I9300XXALF2 CP: I9300XXLF2 CSC: Unknown" . Επίσης εμφανίζεται το τρίγωνο όταν μπαίνω σε download mode παρόλο που έχω μηδενίσει τον flash counter και στο Device Status γράφει "Normal". Παρακαλώ πολύ, δώστε μου τα φώτα σας!!

 

ΥΓ. Ξέχασα να αναφέρω πως μετά το φλασάρισμα βρήκα αρχεία δικά μου μέσα στο files της εσωτερικής μνήμης. Αυτά δεν θα έπρεπε να έχουν σβηστεί???

 

Aν δε μας πεις ποιο csc είχες αρχικά είναι λίγο δύσκολο να βοηθήσουμε, εκτός αν ξέρει κάποιος το csc του Μαυροβουνίου.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Απο που κατεβασατε την wanamlite γιατι δεν μου την κατεβαζει με τιποτα απο xda

 

Για δες εδώ, έχει link στην μέση της σελίδας ;)

 

http://wanamlite.com/forums/showthread.php?tid=2482

Link to comment
Share on other sites

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να εγκαταστησω με τιποτα το triangle away,ειμαι ροοτ με στοκ ρομ.απο το recovery μου βγαζει installation aborted,και απο το odin κολλαει.καμια ιδεα;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να εγκαταστησω με τιποτα το triangle away,ειμαι ροοτ με στοκ ρομ.απο το recovery μου βγαζει installation aborted,και απο το odin κολλαει.καμια ιδεα;

 

Για δοκίμασε αυτό το apk, από εδώ το έχω εγώ περασμένο ;)

 

http://db.tt/7iYPjieH

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε αυτό το apk, από εδώ το έχω εγώ περασμένο ;)

 

http://db.tt/7iYPjieH

 

Ναι εγραψες!αυτο ητανε,ευχαριστω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

Οποίος θέλει να δοκιμάσει τον τροποποιημένο kernel της LG8 του Wanam μπορει να τον κατεβάσει απο εδω

GT-I9300_WanamLite.XXBLG8.RepackedKernel.zip - 5.52 MB

 

Πάρτε NAND backup για σιγουριά.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δευτερη μερα με την εξερετική wanam v2.0 με τον μαμησιο κερνελ και μόνο εξερετικά λόγια μπορώ να πω...

Ταχύτητα σμουθ αλλά και μπαταρία είναι σε εξερετικά επίπεδα...

Επίσης το σήμα του τηλ αλλά και το wifi είναι τοπ...

Το μόνο που βλέπω σε σχέση με την omega που είχα πρίν και υπολοίπετε είναι στο θεμα του φωτισμού τις οθόνης...

Δεν ξερω αν κανω λάθως αλλα πιστεύω οτι εκει σε σχέση με την ομεγα δεν εχει τον ιδιο φωτισμό στην οθόνη...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Δευτερη μερα με την εξερετική wanam v2.0 με τον μαμησιο κερνελ και μόνο εξερετικά λόγια μπορώ να πω...

Ταχύτητα σμουθ αλλά και μπαταρία είναι σε εξερετικά επίπεδα...

Επίσης το σήμα του τηλ αλλά και το wifi είναι τοπ...

Το μόνο που βλέπω σε σχέση με την omega που είχα πρίν και υπολοίπετε είναι στο θεμα του φωτισμού τις οθόνης...

Δεν ξερω αν κανω λάθως αλλα πιστεύω οτι εκει σε σχέση με την ομεγα δεν εχει τον ιδιο φωτισμό στην οθόνη...

 

Στην wanam δεν έχουν αλλαχθει οι τιμές της φωτεινοτητας με το fix που έχει δοθει.

Ο Ευθυμης έδωσε χθες εδω link για το fix. Απ ότι διάβασα λίγο, ο developer του, λέει ότι κάνει και για την wanam LG8.

Αν θες πέρασε το αφου πάρεις ένα NAND backup.

Εγω δεν το πέρασα γιατι είναι 18ΜΒ και προτιμω να χειρίζομαι την φωτεινότητα απο την μπάρα στο manual.

 

Η αυτονομία είναι πολυ καλη. Ίσως όχι όσο με κάποιους downvolt kernels όταν η συσκευη βρίσκεται σε κατάσταση sleep mode, αλλα και πλάι είναι αξιόλογη.

Απο εχθές το πρωι που ήμουν 100%, μέχρι τώρα με αρκετη χρήση, πειραγμα με πολλες εγκταστασεις zip, ανέβασμα φωτο στο Dropbox και NAND backup, κρατιέται στο 66% με μοναδικη ένεση όσο το είχα συνδεδεμένο στο car stereo (οπου φορτιζε) για να ακούω μουσικη στην επιστροφη απο το γραφείο χθες και στο πήγαινε σήμερα.

Την νύχτα έμεινε κανονικα ανοικτο με τα πάντα σε λειτουργία. Συγχρονισμοι, 3G, wifi κλπ.

Για μένα ο repacked official kernel του wanam είναι ο καλύτερος. Προσφέρει εκρηκτικότητα, smoothness και παρα πολυ καλη αυτονομία.

 

@@ Τις τελευταίες μέρες τσεκάρω το καθαρο Jelly Bean στο Nexus S της γυναίκας μου.

Ναι μεν είναι πιο smooth, πιο γρήγορο στις εναλλαγές και άνοιγμα των μενου αλλα δυστυχώς δεν μπορει να λύσει 2 πράγματα που μας καίνε.

Πρώτον την ελεύθερη ram. Και με το JB πέφτει το ίδιο χαμηλά, δεν δημιουργει προβλήματα εκτός απο μια γενική καθυστέρηση στο άνοιγμα νέων εφαρμογών. Αυτο φαίνεται ξεκάθαρα αν σκοτώσεις ότι τρέχει και ανοίξεις τις ίδιες εφαρμογές η τα ίδια μενου.

Το καλο είναι ότι δεν δείχνει lag όπως γίνονταν παλιά με το Si. Απλα ακόμα και όταν μένουν μόνο 40ΜΒ free, χρειάζεται λίγο χρόνο παραπάνω το άνοιγμα κάποιων εφαρμογών.

 

Το δεύτερο είναι το lag του ics στον dialer. Ναι μεν τώρα εμφανίζεται κάπως πιο γρήγορα ο dialer, αλλα υπάρχει η ίδια καθυστέρηση στο άνοιγμα των επαφών.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Στην wanam δεν έχουν αλλαχθει οι τιμές της φωτεινοτητας με το fix που έχει δοθει.

Ο Ευθυμης έδωσε χθες εδω link για το fix. Απ ότι διάβασα λίγο, ο developer του, λέει ότι κάνει και για την wanam LG8.

Αν θες πέρασε το αφου πάρεις ένα NAND backup.

Εγω δεν το πέρασα γιατι είναι 18ΜΒ και προτιμω να χειρίζομαι την φωτεινότητα απο την μπάρα στο manual.

 

Η αυτονομία είναι πολυ καλη. Ίσως όχι όσο με κάποιους downvolt kernels όταν η συσκευη βρίσκεται σε κατάσταση sleep mode, αλλα και πλάι είναι αξιόλογη.

Απο εχθές το πρωι που ήμουν 100%, μέχρι τώρα με αρκετη χρήση, πειραγμα με πολλες εγκταστασεις zip, ανέβασμα φωτο στο Dropbox και NAND backup, κρατιέται στο 66% με μοναδικη ένεση όσο το είχα συνδεδεμένο στο car stereo (οπου φορτιζε) για να ακούω μουσικη στην επιστροφη απο το γραφείο χθες και στο πήγαινε σήμερα.

Την νύχτα έμεινε κανονικα ανοικτο με τα πάντα σε λειτουργία. Συγχρονισμοι, 3G, wifi κλπ.

Για μένα ο repacked official kernel του wanam είναι ο καλύτερος. Προσφέρει εκρηκτικότητα, smoothness και παρα πολυ καλη αυτονομία.

 

Βρηκα το λίνγκ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1791163

Αλλα απο οτι βλέπω εχει 3 fix για κατέβασμα...

Ποιο απο τα 3 να κατεβάσω για την wanam...

Ευχαριστώ...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα το λίνγκ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1791163

Αλλα απο οτι βλέπω εχει 3 fix για κατέβασμα...

Ποιο απο τα 3 να κατεβάσω για την wanam...

Ευχαριστώ...

 

Γιατι δεν κατεβαζεις αυτο που εχει εδω στα addons?

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...