Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια ειναι δυνατον να παω το τηλεφωνο για αναβαθμηση στη σαμσουμγκ και μετα να μην δουλευουν καποιες λειτουργιες του ?? εχω φαει κολημα ... στη σαμσουν μου λεν οτι μαλλον ηταν πειραγμενο το λειτουργικο .. δε ξερω τι αλλο να κανω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οχι δε γινεται. Και πειραγμενη ρομ να ειχες πριν την αναβαθμιση, αυτοι βαζουν official και πρεπει να λειτουργουν ολα κανονικα.
:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω θεμα με τους εσθητηρες φωτος τη μπαρα της αφηπνησης και την αυτοματη φωτεινοτητσ που δε λειτουργουν μετα απο το servise της samsung και αλλα οπως δε κλειδωνει στο 3g και παει στο H .... τι να πω..
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα παίδες.

 

Επεσε στα χέρια μου το συγκεκριμένο φίλης sτο οποίο η οθόνη δεν ανταποκρίνεται στην αφη αλλά θέλω να πάρω τις φωτογραφίες. Με καλώδιο usb που το σύνδεσα στο PC δεν δείχνει τα περιεχόμενα διότι είνει κλειδωμένο με μοτίβο. Το σύνδεσα με OTG και έβαλα ποντίκι για να βάλω το μοτίβο αλλά δεν το αναγνωρίζει.

 

Πως μπορώ να το συνδέσω με το pc; Υπόψιν, δεν έχει ενεργοποιημένο wifi ούτε το debugging.

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα στην παρέα του myphone!

 

Λοιπόν έχω στα χέρια μου το θρυλικό S3 GT-I9300 το οποίο είναι αγορασμένο από Ελλάδα (ίσως από τον Γερμανό). Το κινητάκι αυτό λοιπόν μια μέρα έτσι στα καλά καθούμενα, με το που βάζω το PIN της κάρτας SIM, μου βγάζει "PIN Ξεκλειδώματος δικτύου SIM" κι ένα πλαίσιο για να βάλεις τον κωδικό. Τις περισσότερες φορές αυτό συμβαίνει όταν αγοράζεις ένα κινητό από το εξωτερικό αν τα λέω καλά, αλλά αυτό είναι αγορασμένο από Ελλάδα και τόσο καιρό δούλευε εντάξει. Τι μπορεί να παίχτηκε; Μπορεί να διορθωθεί με κάποιον τρόπο; Αν κάποιος απλώς έχει τον κωδικό θα του ήμουν πολύ ευγνώμων.

 

IMEI: 352990069217574 / 01

ΔΙΚΤΥΟ: COSMOTE

ROOTED

Edited by kalaitzop
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια μπορει να μου πει καποιος γιατι να εχω τοσο αδυναμο wifi πιανω τα μισα απο αλλα τηλεφωνα καιαυτα αδυναμα γιατι??
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Καλημέρες,

 

Έχω εδώ και λίγο καιρό ένα S3 Mini GT-I8190 που τρέχει 4.1.2 και θέλω να το αναβαθμίσω σε 4.4 και κατόπιν σε 5 ή και παραπάνω, οπότε πρέπει πρώτα να το ρουτάρω (έτσι δεν είναι; )

 

Το Kingo Root δουλεύει ομαλά μ' αυτό το κινητό, ξέρει κανείς; Άκουσα κάποιον να λέει σε ένα βίντεο στο youtube ότι, αν αποτύχει, τουλάχιστον κάνει rollback, και συνεπώς μένω με ό,τι είχα πριν ξεκινήσω την προσπάθεια, ισχύει αυτό;

 

Επίσης, το KIES αρκεί για τα απαραίτητα backups (SMS, contacts, call log)?

 

Ευχαριστώ!

Edited by bobus
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες,

 

Βλέπω ελάχιστη δραστηριότητα στο υποφόρουμ για S3 οπότε το ποστάρω κι εδώ....

 

Έχω εδώ και λίγο καιρό ένα S3 Mini GT-I8190 που τρέχει 4.1.2 και θέλω να το αναβαθμίσω σε 4.4 και κατόπιν σε 5 ή και παραπάνω, οπότε πρέπει πρώτα να το ρουτάρω (έτσι δεν είναι; )

 

Το Kingo Root δουλεύει ομαλά μ' αυτό το κινητό, ξέρει κανείς; Άκουσα κάποιον να λέει σε ένα βίντεο στο youtube ότι, αν αποτύχει, τουλάχιστον κάνει rollback, και συνεπώς μένω με ό,τι είχα πριν ξεκινήσω την προσπάθεια, ισχύει αυτό;

 

Επίσης, το KIES αρκεί για τα απαραίτητα backups (SMS, contacts, call log)?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...