Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα...Προσπαθώ να κάνω διαμόρφωση στην κάρτα μνήμης μου, και δεν γίνεται τίποτα...Μου λέει πως γίνεται, αλλά δεν διαγράφει τίποτα από μέσα...Έβαλα την κάρτα στον υπολογιστή και πάλι τίποτα...Υπάρχει καμία λύση???
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας,έχω αυτό το κινητό..Εδώ και κάμποσο καιρό μου πετάει διαφιμήσεις απο το πουθενά,κατω δεξιά γράφει(ads by leadbot)

Δοκίμασα τα addons detector % airpunch detector,αλλά δε βρήκε τίποτα..Τι μπορούμε να κάνουμε;

Adfree ή adaway πρεπει να είσαι root

Καλησπέρα...Προσπαθώ να κάνω διαμόρφωση στην κάρτα μνήμης μου, και δεν γίνεται τίποτα...Μου λέει πως γίνεται, αλλά δεν διαγράφει τίποτα από μέσα...Έβαλα την κάρτα στον υπολογιστή και πάλι τίποτα...Υπάρχει καμία λύση???

Αν και απο τον υπολογιστή δεν μπορείς τότε θέλεις καινούργια κάρτα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,έχω αυτό το κινητό..Εδώ και κάμποσο καιρό μου πετάει διαφιμήσεις απο το πουθενά,κατω δεξιά γράφει(ads by leadbot)

Δοκίμασα τα addons detector % airpunch detector,αλλά δε βρήκε τίποτα..Τι μπορούμε να κάνουμε;

 

ΘΑ ΣΟΥ ΠΡΌΤΕΙΝΑ ΤΟ airpush detector. ΣΟΥ ΒΡΙΣΚΕΙ ΠΟΙΕΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΣΟΥ ΠΡΟΚΑΛΟΥΝ ΤΙΣ ΔΙΑΦΗΜΊΣΕΙΣ. ΔΟΚΊΜΑΣΕ ΤΟ.ΒΡΙΣΚΕΙ ΤΙΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΚΑΙ ΑΝ ΘΈΛΕΙΣ ΤΙΣ ΔΙΑΓΡΑΦΕΙΣ.

 

:!::!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by m7ixalis
Link to comment
Share on other sites

ΘΑ ΣΟΥ ΠΡΌΤΕΙΝΑ ΤΟ airpush detector. ΣΟΥ ΒΡΙΣΚΕΙ ΠΟΙΕΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΣΟΥ ΠΡΟΚΑΛΟΥΝ ΤΙΣ ΔΙΑΦΗΜΊΣΕΙΣ. ΔΟΚΊΜΑΣΕ ΤΟ.ΒΡΙΣΚΕΙ ΤΙΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΚΑΙ ΑΝ ΘΈΛΕΙΣ ΤΙΣ ΔΙΑΓΡΑΦΕΙΣ.

 

:!::!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

 

Είναι πρακτικά άχρηστο αυτό το πρόγραμμα για το κινητό μας (και γενικά για οποιοδήποτε κινητό με 4.1+). Απλά πατάς παρατεταμένα στο διαφημιστικό notification, πατάς πληροφορίες εφαρμογών και σε πάει κατευθείαν στην εφαρμογή που την προκάλεσε. Δεν χρειάζεται να βάλεις τρίτα προγράμματα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την παρατήρηση πρώτη φορά έγραφα απο το τηλέφωνο και τα έβγαλε κεφαλαία.Θα το λάβω υπόψιν για το πρόγραμμα.
Link to comment
Share on other sites

περίπου 3 μήνες τώρα, το κινητό μου κάνει το εξής κουφό.

βγάζω φωτογραφία ή βίντεο, κρατώντας το στην κανονική / κλασσική θέση, και όταν τη μεταφέρω στον υπολογιστή, έχει γίνει rotate, και μου την εμφανίζει στο πλάι.

Αυτό εγινε ξαφνικά.

Πως στο καλό διορθώνεται, μου έχει σπάσει τα νεύρα...

 

Δεν το έχει αντιμετωπίσει / πάθε κανείς αυτό????

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχει αντιμετωπίσει / πάθε κανείς αυτό????

 

Κοίταξε να δεις στις ρυθμίσεις /οθόνη /έχεις ενεργοποίηση το auto-rotate

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε να δεις στις ρυθμίσεις /οθόνη /έχεις ενεργοποίηση το auto-rotate

 

είμαι 99% ότι το δοκίμασα ήδη, εδώ και 3 μήνες, αλλά μια που φαίνεσαι...σίγουρος, θα το ξανακάνω....

Link to comment
Share on other sites

Γειαα σας..είμαι κάτοχος του κινητού εδω και κάτι βδομάδες κ έχω μέσα την 4.3..έχω παρατηρήσει κάποια θεματάκια και θέλω να δω αν είναι φυσιολογικά και τζάμπα ανησυχώ ή αν έχει θέμα η συσκεύη μου..καταρχάς όποτε το χρησιμοποιώ αρκετή ώρα,μέτα καίει απο πίσω στην μπαταρία και κατα δεύτερον τις τελευταίες μέρες όποτε πάω να ανοίξω την συλλογή φωτο ή καποια άλλη εφαρμογή αργεί λιιγο να ανοίξει και όταν πατάω το κουμπί για να παω πίσω είτε στο μενού ειτε στην αρχική εξαφανιζονται για λιγο τα εικονιδια που εχω..:(:(ευχαριστω εκ των προτερωων!

 

κανειιις να μου πειιι???ή τουλαχιστον αν δεν ειμαι στη σωστη συνομιλια να μου πει που να απευθυνθωω:O:O

Link to comment
Share on other sites

Δεκάδες ρομ κυκλοφορούν στην "αγορά"...

 

Κρίμα είναι να παιδεύεσαι με τέτοια τερτίπια :O

 

Δοκίμασε μερικές από τις πιο δημοφιλείς και δε θα ξανακοιτάξεις πίσω :lol:

Link to comment
Share on other sites

Γειαα σας..είμαι κάτοχος του κινητού εδω και κάτι βδομάδες κ έχω μέσα την 4.3..έχω παρατηρήσει κάποια θεματάκια και θέλω να δω αν είναι φυσιολογικά και τζάμπα ανησυχώ ή αν έχει θέμα η συσκεύη μου..καταρχάς όποτε το χρησιμοποιώ αρκετή ώρα,μέτα καίει απο πίσω στην μπαταρία και κατα δεύτερον τις τελευταίες μέρες όποτε πάω να ανοίξω την συλλογή φωτο ή καποια άλλη εφαρμογή αργεί λιιγο να ανοίξει και όταν πατάω το κουμπί για να παω πίσω είτε στο μενού ειτε στην αρχική εξαφανιζονται για λιγο τα εικονιδια που εχω..:(:(ευχαριστω εκ των προτερωων!

 

Εάν το κινητό σου είναι με τον δικό του Launcher και Kernel (αν δεν ξέρεις να τα έχεις αλλάξει εσύ δηλαδή), τότε τα παραπάνω είναι φυσιολογικά. Το μόνο που με προβληματίζει είναι που λες ότι καίει το κινητό στην μπαταρία. Ίσως είναι θέμα επιλογής λέξεων, το να ζεσταίνεται είναι φυσιολογικό, το να καίει δεν είναι φυσιολογικό.

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα σας! μου ήρθε στο kies ότι υπάρχει μια νέα έκδοση για το κινητό (PDA:MK6/PHONE:MK6/CSC:MK2(DBT))...

αυτή ειναι η 4.3???

να το αναβαθμίσω ειναι καλή? η να περιμένω άλλη έκδοση?

πως μπορώ να κάνω clear update sthn samsung όπως γίνεται με την sony με το (sus)?

στο kies η επιλογή που λέει (ανάκτηση λογισμικού έκτακτης ανάγκης) τι κάνει?

 

κανείς για το θέμα μου????

Link to comment
Share on other sites

κανείς για το θέμα μου????

 

Να την κανεις ναι ειναι 4.3. Δεν εχει οπως η Sony. Ειναι μονο αν εχει προβλημα το κινητο σου.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεις γιατι οταν παω να βγαλω φοτο στην οθονη βλεπω κατι σαν χιονια δεν ειναι πολυ καθαρη σε συγκριση με αλλο s3 που τα διχνει πεντακαθαρα? ενω την ημερα βγαζει καλες δεν μπορω.. αλλα στο πρωτο ζουμ χαλαει η αναλυση της φοτο
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

Εχω το galaxy s3 και εβαλα μεσα την καρτα της wind f2g στην οποια εχω ιντερνετ 1GB.

μεχρι τωρα την δουλευα στο iphone και όλα καλα....στο Samsung ΠΩΣ βαζω ιντερεντ ρε παιδια!?

Εχω κανει τις ρυθμισεις αλλα ΤΙ παταμε να ενεργοποιηθεί το ιντερνετ μεσο κινητης????

Χαζο μεν αλλα εάν δεν ξερει κανεις τι άλλο να κανει:p

Link to comment
Share on other sites

Εάν το κινητό σου είναι με τον δικό του Launcher και Kernel (αν δεν ξέρεις να τα έχεις αλλάξει εσύ δηλαδή), τότε τα παραπάνω είναι φυσιολογικά. Το μόνο που με προβληματίζει είναι που λες ότι καίει το κινητό στην μπαταρία. Ίσως είναι θέμα επιλογής λέξεων, το να ζεσταίνεται είναι φυσιολογικό, το να καίει δεν είναι φυσιολογικό.

 

Οχι δεν το έχω πειράξει καθόλου είναι με τον δικό του Launcher και Kernel..απλά ζεσταινόταν πολύ αλλά το συζήτησα και με άλλους γνωστούς μου που έχουν το s3 και μου παν πως είναι φυσιολογικό..ευχαριστώώ για την απάντησηη!:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπέρα

Εχω το galaxy s3 και εβαλα μεσα την καρτα της wind f2g στην οποια εχω ιντερνετ 1GB.

μεχρι τωρα την δουλευα στο iphone και όλα καλα....στο Samsung ΠΩΣ βαζω ιντερεντ ρε παιδια!?

Εχω κανει τις ρυθμισεις αλλα ΤΙ παταμε να ενεργοποιηθεί το ιντερνετ μεσο κινητης????

Χαζο μεν αλλα εάν δεν ξερει κανεις τι άλλο να κανει:p

 

Πηγαίνεις στην μπάρα με τις ειδοποιήσεις(εκεί που ναι το wifi κλπ),το σέρνεις προς τα αριστερά και έχει ενα εικονίδιο που λέει δεδομ.κινητού,το πατάς και είσαι έτοιμος!(ελπίζω να βοήθησαα!:p)

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να το παρω απο σκρουτζομαγαζο. Αξιζει τα λεφτα του? λαγκαρει εστω κ λιγο? απο μπαταρια τι παιζει γτ εχω ακουσει απο αλλους οτι καιει απο αλλους οτι ειναι κομπλε. στην τελευταια adroid 4.3 βγαζει κανα θεμα? Απλα επειδη δε παιζουν κ πολλα λεφτα ειμαι αναμεσα σε αυτο και το σ2+ και δε ξερω αμα αξιζει τα 100 ευρα παραπανω που εχει. κ τελος την 4.4 θα τη παρει τελικα?
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να το παρω απο σκρουτζομαγαζο. Αξιζει τα λεφτα του? λαγκαρει εστω κ λιγο? απο μπαταρια τι παιζει γτ εχω ακουσει απο αλλους οτι καιει απο αλλους οτι ειναι κομπλε. στην τελευταια adroid 4.3 βγαζει κανα θεμα? Απλα επειδη δε παιζουν κ πολλα λεφτα ειμαι αναμεσα σε αυτο και το σ2+ και δε ξερω αμα αξιζει τα 100 ευρα παραπανω που εχει. κ τελος την 4.4 θα τη παρει τελικα?

 

μην το σκεφτεσαι καθολου με 262 που βλεπω οτι κανει το κινητο ειναι φαναταστικο,θα του περασεις και την 4.3 την ελβετικη μεσω odin και εισαι κομπλε!ουτε κολαει και η μπαταρια κραταει μετα την αναβαθμιση μια χαρα!αμα θες δινεις αλα 20-30 ευρω και περνεις την γνησια μπααταρια 3000mah samsung και ξεχνας να το φορτισεις οπως εχω κανει εγω!!!

Link to comment
Share on other sites

μην το σκεφτεσαι καθολου με 262 που βλεπω οτι κανει το κινητο ειναι φαναταστικο,θα του περασεις και την 4.3 την ελβετικη μεσω odin και εισαι κομπλε!ουτε κολαει και η μπαταρια κραταει μετα την αναβαθμιση μια χαρα!αμα θες δινεις αλα 20-30 ευρω και περνεις την γνησια μπααταρια 3000mah samsung και ξεχνας να το φορτισεις οπως εχω κανει εγω!!!

 

εγώ θα σου έλεγα να δεις το LTE (4G) version καθότι η διαφορά στην μνήμα (2gb) είναι προς μεγάλο όφελός σου και η διαφορά στην τιμή είναι μικρή.

 

Ακόμα και με την 3000mah μπαταρία υπάρχει θέμα κατανάλωσης. Πχ δεν βγάζω πάνω από 38 ώρες (από 8 το πρωί μέχρι 10 την επομένη μέρα) με την 3000 mah η οποία και δεν μπορεί να τοποθετηθεί σε κάποια θήκη κομψή. Ως εκ τούτου πολλές φορές χρησιμοποιώ την τυπική μπαταρία και είμαι στην 1 μέρα (8 πρωί με 10 το βράδυ το μάξιμουμ)

 

Το κινητό δεν κολάει , δεν λαγκάρει κτλ εφόσον δεν χρησιμοποιείς τον default dialer και την default εφαρμογή φωτογραφιών.

 

Είναι πολύ γρήγορο σε όλες τις λειτουργίες και είναι (κατά την άποψή μου) πιο όμορφο από το S4 λόγω των καμπύλων. Επίπλέον είναι πολύ αξιόπιστο σαν συσκευή και αν είσαι σε επαγγελματικό περιβάλλον το knox βολεύει.

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα προβλημα....οταν ανοιγω την καμερα να βγαλω φωτο δεν φαίνονται καθαρες μου κανει κατι σαν χιονια και οταν κανω ζουμ χαλανε αμεσως καθολου καλη αναλιση τι φταιει? το κινητο το πειρα 2ο χερη και δεν ξερω και πολα... αλλα σε αλλο s3 Που ειδα ηταν πολυ καθαρες.. εχει ακομα εγγυηση 1,5 χρονο μηπως να το παω?
Link to comment
Share on other sites

Αν και σε γενικες γραμμες ειμαι ικανοποιημενος με την χρηση του S3 περισσότερο απο ενα χρόνο, ειναι καποια πράγματα αδικαιολόγητα με αυτη την συσκευή. Πχ, τα κολλήματα που υπάρχουν καθε τοσο, τα προβληματα στην φορτηση που ειχα (και στην συσκευη αλλα και στον φορτιστή της Samsung), την μετρια, και μετα την 4.3 εκδοση ανεπίτρεπτη, κατανάλωση στην μπαταρια (με ολα τα data, wifi, 3G etc κλειστα) και πολλα αλλα προβλήματα που καταβαση απορρέουν απο την Samsung. Σκέφτομαι αμεσα να παρω καινουρια συσκευη. Τα specs του S5 ειναι μεν καλα, αλλα οχι πολυ καλύτερα από το LG G2. Στα Benchmarks το S5 παιρνει λιγο καλύτερη βαθμολογια απο το G2. Σε γενικες γραμμες ποια ειναι η αποψη σας? Να ρισκάρω στην Samsung πάλι ή να πάρω κάτι "σίγουρο" που μου αρεσει και θεωρείται το καλύτερο smartphone μέχρι και σήμερα, το LG G2?
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα προβλημα....οταν ανοιγω την καμερα να βγαλω φωτο δεν φαίνονται καθαρες μου κανει κατι σαν χιονια και οταν κανω ζουμ χαλανε αμεσως καθολου καλη αναλιση τι φταιει? το κινητο το πειρα 2ο χερη και δεν ξερω και πολα... αλλα σε αλλο s3 Που ειδα ηταν πολυ καθαρες.. εχει ακομα εγγυηση 1,5 χρονο μηπως να το παω?

Το πιθανότερο,απ'οσα λες,είναι να έχει πρόβλημα ο φακός της κάμερας φίλε μου...

Θα σου'λεγα να ξαναπεράσεις το λειτουργικό μήπως κ διορθωθεί το πρόβλημα,αλλά εφόσον είναι ακόμα στην εγγύηση το κινητό

πήγαινέ το στο service της Samsung χωρίς 2η σκέψη! ;)

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να πουλήσω το s3 για να παρω αλλο κινητο. θελω να ρωτήσω, εαν στις 24 Φεβρουαρίου ανακοινώσουν το s5 θα πεσει η τιμη του s3 και s4?
Link to comment
Share on other sites

Αν και σε γενικες γραμμες ειμαι ικανοποιημενος με την χρηση του S3 περισσότερο απο ενα χρόνο, ειναι καποια πράγματα αδικαιολόγητα με αυτη την συσκευή. Πχ, τα κολλήματα που υπάρχουν καθε τοσο, τα προβληματα στην φορτηση που ειχα (και στην συσκευη αλλα και στον φορτιστή της Samsung), την μετρια, και μετα την 4.3 εκδοση ανεπίτρεπτη, κατανάλωση στην μπαταρια (με ολα τα data, wifi, 3G etc κλειστα) και πολλα αλλα προβλήματα που καταβαση απορρέουν απο την Samsung. Σκέφτομαι αμεσα να παρω καινουρια συσκευη. Τα specs του S5 ειναι μεν καλα, αλλα οχι πολυ καλύτερα από το LG G2. Στα Benchmarks το S5 παιρνει λιγο καλύτερη βαθμολογια απο το G2. Σε γενικες γραμμες ποια ειναι η αποψη σας? Να ρισκάρω στην Samsung πάλι ή να πάρω κάτι "σίγουρο" που μου αρεσει και θεωρείται το καλύτερο smartphone μέχρι και σήμερα, το LG G2?

 

Κοίτα, μπορεί τα σαμσουνγκ να ψιλοκολλανε και να λαγκαρουν αλλά γενικά έχει σαπορτ όσον αφορά τις αναβαθμισείς που δίνει η εταιρία.

Βέβαια ακόμα και εκεί θα πρέπει στην τελική κάποιος να είναι προσεκτικός γιατί μπορεί η αναβάθμιση να μην κάτσει καλά.

Αλλά όπως και να έχει θα έχεις ένα κινητό το οποίο θα αναβαθμίζεται.

 

Από την άλλη θα έχεις ένα πολύ καλό κινητό αλλά καλό για πόσο καιρο??

Αν αναβάθμιση δεν δεις τα χαρακτηριστικά του κάποια στιγμή μπορεί να μην σε καλύπτουν όσο θέλεις.

Αυτό είναι το πρόβλημα με την ελτζι.

 

Οπότε διάλεξε και ανάλογα πάρε.

Εγώ προσωπικά αν και η συμβίωση μου με το σ3 μετράει μόλις δύο μήνες θα επέλεγα πάλι την ίδια εταιρία.

Δεν θα ήθελα να περιμένω για πάντα μια πιθανή αναβάθμιση..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...