Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάτα το γρανάζι στο πληκτρολόγιο -> Επιλογή γλωσσών εισαγωγής και τικάρεις τα ελληνικά ή τα κατεβάζεις από εκεί αν δεν στα έχει.

ευχαριστώ πολύ . με τις οδηγίες σου το έλυσα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλη χρονια σε ολους!

 

πως να κανω το εργοστασιακο προγραμμα για emails να με ειδοποιει οταν ερχεται νεο mail? Τωρα οπως το εχω φορτωνει τα mail μονο οταν το ανοιγω και μετα με ειδοποια.

Link to comment
Share on other sites

:!:Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά,

 

Τις τελευταίες 10 μέρες αντιμετοποίζω ένα πρόβλημα με το s3 μου.Δεν μπορω να αποθηκεύσω εικόνες στην SD.χρησιμοποιώ Custom Rom Revoloution S4 V11,V12.Τουλάχιστον 1-2 μήνες.Το πρόβλημα εμφανίστηκε πριν 10 μέρες.

 

Γυρίζω την φωτογραφική στην sd βγάζω φωτογραφία και μ λεει οτι δεν μπορεί να αποθηκευθεί στην sd η φωτογραφία.

Επείσης όταν ανοίγα το Gallery Η εφαρμογή κολλούσε σε ένα σημείο και μετα απο επανελημένες φορές πατήματος του back button έβγαινε .Έκανα επαναφορα εργ.ρυθμ και format στην sd και έστρωσε για 2 μέρες.Σήμερα το πρωί πάλι τα ίδια.Γύρισα και σε Original Rom πριν κάνω επαναφορά και Format και έκανε το ίδιο

 

Τι μπορεί να φταίει;;SOS!!:!:

Link to comment
Share on other sites

Αν βαλεις την καρτα στο pc ..την διαχειριζετε κανονικα χωρις κολληματα???

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγη καρτας φιλε μου....σωσε οτι μπορεις να σωσεις και παρε μια αλλη....

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια ρε φίλε;;όταν της έκανα φορματ μετά δεν μου έκανε τίποτα τέτοιο..μέχρι που ξανα έβαλα αρχεία απο το pc σήμερα το πρωί και τα ξανα παιξε..είναι αυτη που μου ήρθε δώρο με το S3 μου 16gb.

 

Εγγύηση αυτές έχουν;

Πως γίνεται να χαλάσει μια SD?1-2 φορές έχει βγεί απ το κινητό!

 

EDIT:Μόλιες την έβαλα στο pc δεν laggarei οπως laggarε πριν το format.Βασικα καθόλου-Ελάχιστο..

 

ΤΙ κάρτα μνήμης να πάρω αν είναι όντος χαλασμένη;

Edited by giannisma_1998
Link to comment
Share on other sites

Τοτε αρχικα δοκιμασε κανενος φιλου για να το τσεκαρεις 100%...υπαρχουν πολλοι τροποι να χαλασει μια καρτα...απο λαθος διαχειριση μεχρι το να την βαλεις πανω σε ενα μαγνητη....μη μασας πεσαν οι τιμες..πανε χτυπα μια και τελος στα βασανα

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια σε ολους!

 

πως να κανω το εργοστασιακο προγραμμα για emails να με ειδοποιει οταν ερχεται νεο mail? Τωρα οπως το εχω φορτωνει τα mail μονο οταν το ανοιγω και μετα με ειδοποια.

 

Κανεις δεν ξερει?

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμίσεις εφαρμογής και τσέκαρε το κατάληλο πεδίο

 

Κατι πιο συγκεκριμενο? Κοιταξα ολες τις ρυθμισεις και δεν βρηκα κατι...

Link to comment
Share on other sites

Κατι πιο συγκεκριμενο? Κοιταξα ολες τις ρυθμισεις και δεν βρηκα κατι...

 

Eπειδή δεν έχω πολυασχοληθεί,μήπος θα ήταν πιο εύκολο να πας απο την διαχείρηση εφαρμογών,να σβήσεις το cache και τα cookies τις εφαρμογης και την ωρα που ξανα περνας τις εφαρμογες να δεις τι και πως το σεταρεις;Αν θυμαμαι καλα έχει ένα κουτάκι που λέει ελεγχος οταν συνδεεσαι σε wifi.και 2 λίστες η μια λεει κανονικη λειτουργια και η αλλη λειτουργια αιχμης..και ρυθμιζεις ανα ποση ωρα να λαμβανεις mail.Aυτό θυμάμαι.

Link to comment
Share on other sites

Κατι πιο συγκεκριμενο? Κοιταξα ολες τις ρυθμισεις και δεν βρηκα κατι...

 

Ενεργοποίησε τον συγχρονισμό απο τα toggles. Εγω χρησιμοποιώ yahoo και έρχονται αυτόματα με αυτόν τον τρόπο. Δεν γνωρίζω αν υπάρχει και άλλη ρύθμιση.

Μπορείς να πας και στις ρυθμίσεις, Λογαριασμοί, email

Edited by aliengoa

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να παρω το σ3. Καλυτερα λετε ειναι με τα 2gb η με το 1? Ρωταω μηπως η εκδοση με το 1 εχει περισσοτερι υποστυριξη σε official και κοστουμ ρομς παρα την εκδοση με τα 2.
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησε τον συγχρονισμό απο τα toggles. Εγω χρησιμοποιώ yahoo και έρχονται αυτόματα με αυτόν τον τρόπο. Δεν γνωρίζω αν υπάρχει και άλλη ρύθμιση.

Μπορείς να πας και στις ρυθμίσεις, Λογαριασμοί, email

 

Ok το βρηκα. Τωρα δουλευει αμεσως :-) ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να παρω το σ3. Καλυτερα λετε ειναι με τα 2gb η με το 1? Ρωταω μηπως η εκδοση με το 1 εχει περισσοτερι υποστυριξη σε official και κοστουμ ρομς παρα την εκδοση με τα 2.

 

Νομίζω πως τα 2gb είναι καλύτερη επιλογή. Για custom-μιες δεν γνωρίζω. Πάντως πιο εδραιωνενο είναι το "απλο" 9300

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά φοραω την 10.2 τις CyanogenMod ολά μια Χαρα μέχρι χθες οπου ξαφνικά η κάμερα οτάν την ανοίγω είναι Μαυρη η οθόνη και δεν δουλεύει ενω η μπροστινή μια Χαρα.έχω κανει τα παντα factory reset clean data τα παντα το πρόβλημα υπάρχει λέτε να χρειάζομαι καινούρια κάμερα?να χάλασε σε καμια πτώση? Έχει συμβεί σε κάποιον απο εσάς?
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε καμιά άλλη εφαρμογή για κάμερα.

 

Αλλιώς... Ναι. Είναι πιθανό να χάλασε η κάμερα...

Link to comment
Share on other sites

H 4.3 έχει στην κάμερα την επιλογή "drama shot" (έτσι νομίζω λέγεται);;; Σε άλλη εφαρμογή υπάρχει αυτή η επιλογή;

Ευχαριστώ.

Edited by BabisT
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε καμιά άλλη εφαρμογή για κάμερα.

 

Αλλιώς... Ναι. Είναι πιθανό να χάλασε η κάμερα...

 

Δοκιμασα και αλλες εφαρμογές το ίδιο δεν δουλεύει! Να δουμε ποσο θα παει το μαλλί για καινούρια κάμερα...

Link to comment
Share on other sites

@ furious_n-gage

 

Εφαρμογή Email -> Κουμπί μενού -> Ρυθμίσεις -> Ρυθμίσεις λογαριασμού (επιλέγεις λογαριασμό). Εκεί θα βρεις τα "Ειδοποιήσεις email", "Επιλογή ήχου κλήσης", "Δόνηση"

 

Αυτά στην εφαρμογή email της 4.3

Παρόμοια είναι και στην 4.1.2 από όσο θυμάμαι.

 

Edit - Άκυρο, τώρα είδα ότι λύθηκε το θέμα σου....

Edited by zoo
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...